politika

Přání bylo, ale důkazy nejsou

“Úžasné” zprávy z britského tisku.

Ve své zprávě zpravodajský a bezpečnostní výbor britského parlamentu připouští, že nenašel žádný důkaz o „ruském zásahu“ do hlasování o Brexitu. Současně tvůrci dokumentu obviňují Moskvu z toho, že chtěla rozdělit Spojené království a pokusila se „ovlivnit“ referendum o nezávislosti Skotska, uvádí The Daily Telegraph a cituje informované zdroje.

Podle deníku, dokument Výboru pro zpravodajské a bezpečnostní služby britského parlamentu uvádí, že snaha Kremlu „rozdělit“ Spojené království v roce 2014 byla jeho „prvním postsovětským zásahem do západních demokratických voleb“. Zároveň autoři zprávy uznávají, že neexistuje žádný přímý důkaz „ruského vlivu“ na hlasování o odchodu země z EU.

Závěry 50-ti stránkové zprávy, kterým předcházelo 18 měsíců parlamentního vyšetřování, přinutí premiéra Borise Johnsona, aby zaujal ještě tvrdší postoj k Vladimiru Putinovi. Pravděpodobně také poskytnou poslancům nový důvod, aby se postavili proti opakování referenda o skotské nezávislosti, tvrdí The Daily Telegraph.

V referendu v roce 2014 hlasovalo 55% Skotů pro setrvání ve Spojeném království. Podporovatelé Svazu využívají „přání Ruska“ zajistit odtržení britského severního regionu, aby dokázali potřebu udržení silné sjednocené země.

Zpráva navíc varuje politiky, právníky a účetní, před jednáním s „blízkými spolupracovníky Putinova režimu“, kteří podnikají ve Spojeném království. Dokument kritizuje britské zprostředkovatele, kteří během posledního desetiletí usnadnili tok ruských peněz do země, zejména do Londýna, zdůrazňuje se v publikaci, s odvoláním na znalé zdroje. Nakolik je známo v The Daily Telegraph, zpráva doporučuje zpřísnit kontrolu nad „pochybným“ kapitálem pocházejícím z Ruska. Jeho autoři vyjadřují obavy, že Putin a jeho přátelé chtějí „dosáhnout respektu” prostřednictvím svých kontaktů ve Westminsteru a v Londýně.

Zpráva také obviňuje předchozí vlády z „přílišné jemnosti“ v jednání s Moskvou. I poté, co vyšlo najevo, že se ruský prezident chová „stále více nepřátelsky a nebezpečně“. Veškeré důvěrné informace, které mohou zahrnovat probíhající zpravodajské vyšetřování „vměšování“ Moskvy, byly z důvodu národní bezpečnosti upraveny nebo vymazány. 

Interlocutor The Daily Telegraph zároveň vyjádřil názor, že autorům zprávy byla nabídnuta dodatečná ochrana bezpečnostních služeb a protiteroristické policie kvůli obavám z „ruských represí nebo kybernetických útoků zaměřených na oslabení jejich autority“.

Jedním ze spoluautorů zprávy byl bývalý zaměstnanec MI6 Christopher Steele. Proslavil se díky „skandálnímu spisu“ o Trumpovi, ve kterém bylo řečeno, že Kreml „podporoval“ volební kampaň miliardáře, upozorňuje Daily Telegraph.

https://russian.rt.com/inotv/2020-07-21/Daily-Telegraph-doklad-britanskogo-parlamenta 

„Přání Ruska“ jako základ pro udržení Silné Británie. Bez těchto tužeb zjevně nic.
Takže jde o „snahu a úsilí“ při absenci faktů, … podmanivé kouzlo… To dokážu také.

Boris Johnson se snaží znásilnit aktivistky Black Lives Matter, ale neexistují o tom žádné přímé důkazy.
Královna Alžběta usiluje o obnovení obchodu s otroky v Bristolu, ale neexistují o tom žádné přímé důkazy.
Mi-6 se snaží použít Steeleovu dokumentaci ke svržení amerického prezidenta, ale neexistují o tom žádné přímé důkazy … ale počkejte …

Dokumentace britského zpravodajského agenta Christophera Steele, ve které byl v červnu 2016 americký prezidentský kandidát Donald Trump představen jako loutka ruského prezidenta Vladimira Putina, se ukázala jako banální falzifikát. 

V High Court of London skončilo soudní řízení, v jehož důsledku bylo společnosti bývalého agenta britské zpravodajské služby MI6 Christophera Steele nařízeno, aby vyplatila odškodnění akcionářům Ruské Alfa Bank – Michailu Fridmanovi, Petru Avenovi a Hermanovi Chanovi, kteří byli také zmíněni v textu „Dokumentace Steelea“ v negativním smyslu. Za zveřejnění nepravdivých informací o jejich vztazích s ruským prezidentem Vladimirem Putinem je autor nešťastného fejku povinen zaplatit každé z obětí 18 000 liber.

https://bit.ly/3jtOlr6

sdíletj na