Postoj Severní Koreje k dohodě mezi Spojenými státy, Velkou Británií a Austrálií o vytvoření aliance AUKUS

Dne 15. září 2021 Austrálie, Spojené státy a Spojené království oznámily novou trilaterální bezpečnostní alianci, která zahrnuje dodat Austrálii jaderné ponorky. Tato důležitá událost není v médiích dostatečně pokryta. V tomto ohledu vám doporučujeme seznámit se s politickým prohlášením ministerstva zahraničních věcí KLDR.

– V souvislosti s tím, že se Spojené státy rozhodly převést do Austrálie technologie pro vytvoření jaderné ponorky s jadernými reaktory, vedoucí Ústředního informačního centra ministerstva zahraničí KLDR na otázku reportéra dal následující odpověď.

„Spojené státy, Velká Británie a Austrálie nedávno zavedly systém trojstranné spolupráce k zajištění bezpečnosti a rozhodly se převést do Austrálie technologie pro vytvoření jaderné ponorky s jadernými reaktory. Jedná se o velmi alarmující a nebezpečnou akci, která narušuje strategickou paritu v asijsko-tichomořské oblasti (АТР) a dává podnět k novému kolu závodu v jaderném zbrojení. 

Je zcela spravedlivé, že naše sousední země, včetně ČLR, odsuzují takové rozhodnutí Spojených států a považují ho za nezodpovědné jednání, které ničí mír, stabilitu a režim nešíření jaderných zbraní v regionu a také urychluje závody ve zbrojení. I spojenec USA (Francie) je obviňuje, že toto rozhodnutí je „kruté, jednostranné a nepředvídatelné rozhodnutí“ a „bodnutí do zad“.

Představitel Bílého domu uvedl, že toto rozhodnutí slouží „bezpečnosti v Indo-tichomořském regionu“  Jeho slova jako prohlášení, že šíření jaderných technologií je zcela přípustné pro jakoukoli zemi, pokud to splňuje zájmy státu, ukazuje, že právě Spojené státy jsou hlavním viníkem, ničitelem mezinárodního režimu nešíření jaderných zbraní.

Dvojí standardy Spojených států, které se po nástupu nové administrativy k moci stále více otevřeně projevují, porušují obecná mezinárodní pravidla a pořádek a vážně ohrožují mír a stabilitu ve světě.

Současná situace opět potvrzuje, že pro reakci na měnící se prostředí mezinárodní bezpečnosti je nutné z dlouhodobého hlediska nezpomalovat ani na minutu posilování obranných schopností státu. Provádíme důkladnou analýzu motivace k takovému rozhodnutí ze strany USA a jeho vyhlídek; určitě přijmeme vhodná opatření v případě i sebemenšího negativního dopadu na bezpečnost našeho státu“.

https://www.youtube.com/post/UgwyYmF9Kf38B2DxkWR4AaABCQ 

PS
Čekáme na nové vypuštění mezikontinentálních balistických raket KLDR. 

No a tam to není daleko od jaderných testů.

Neboť v současném světě pouze přítomnost jaderných zbraní a jejich nosičů je schopna poskytnout alespoň nějaké skutečné záruky bezpečnosti založené na možnosti způsobit nepřípustnou škodu agresorovi a jeho satelitům.

https://bit.ly/3kp41hO

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
21. 9. 2021 11:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Stanovisko KLDR k tomuto zločinnému počínání plně podporuji! Těm geneticky zk……. anglosasům je zjevně jedno, že je nenávidí celý ostatní svět, oni sami se i tak vyjadřují; „ať nás nenávidí, jen když se nás bojí“?!? Ale v případě ČLR, KLDR, RF, Kuby, VSR a Venezuely už ani to nefunguje! Kéž by už tuto verbež konečně vzal čert do pekla, ale asi i čertům už se tento biologický odpad (anglosasové) protiví a štítí se jich?!? Ani se jim nedivím, i čerti mají svojí hrdost!