Postarší ruský pedofil získal prestižní evropskou cenu

64letý pedofil z Karélie Jurij Dmitriev se stal jedním z laureátů německo-francouzské ceny „Za lidská práva a právní stát“.

Deutsche Welle:

„Výjimečný závazek Dmitrieva uchovat památku stalinistického teroru si zaslouží
zvláštní uznání, a to navzdory obrovským protichůdným tendencím, včetně ruské
historické politiky,“

uvádí se v prohlášení německého ministerstva zahraničí.

Ponecháme stranou Deutsche Welle a německé ministerstvo zahraničí. Připomínáme, že Dmitriev nafotil svou nezletilou dceru, kterou si vzal z dětského domova, nahou a nutil dítě k chlípným pózám. V materiálu jeho případu je 800 takových snímků. Kromě adoptivní dcery je na nich také malá vnučka pedofila.

V roce 2018 Petrozavodský městský soud, pod vlivem nářku, který spustili liberálové, osvobodil Dmitrieva ve třech bodech pojednávajících o výrobě dětské pornografie. O měsíc později byl rozsudek zrušen a případ byl předán k dalšímu vyšetřování.

V září Nejvyšší soud Karélie zvýšil jeho pobyt v trestanecké kolonii o 10 let. Pokud by se tak nestalo, pedofil by už byl propuštěn. Liberální komunita hájící Dmitrieva trvá na tom, že je historikem, který vyšetřoval popravy 30. let, a právě to se údajně ruským úřadům nelíbilo.

Pedofil má neúplné středoškolské vzdělání a dříve pracoval jako zámečník v lázních. 

V 90. letech se však seznámil s policejním plukovníkem ve výslužbě Ivanem Čuchninem, který prováděl rozsáhlé pátrací práce v archivech, a který byl v čele Karelské pobočky společnosti Memorial. 

Byl to Čuchnin, kdo objevil masový hrob obětí represí v Sandarmochu. Nyní liberálové tento objev nespravedlivě připisují Dmitrievovi.

Ve skutečnosti Čuchnin ukázal svému příteli jak vykopávky, tak práci v archivech. A když zemřel při autonehodě, „Memorial“ místo něho „vedl“ Dmitriev. 

Čuchnin byl v Petrozavodsku respektovanou osobou, byl zvolen do Státní dumy Ruské federace a jeho nástupce Dmitrieva nikdo nepovažoval za opozičníka, dokud se neobjevily pedofilní fotografie.

https://bit.ly/3mgxCaZ

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavla
16. 12. 2020 10:07
Ohodnotit příspěvek :
     

U nás se taky k němu některá sluníčka modlí:https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/specialy/prohlaseni-k-vezneni-ruskeho-historika-jurije-dmitrijeva.

16. 12. 2020 12:50
Odpovědět  Pavla

Někdy jenom ukázat prstem je málo,….Ale možné, že znáš i jinou pravdu, sem s ní !! Průběh pronásledování Jurije Dmitrijeva a podrobnosti jeho případu výmluvně svědčí o uměle vykonstruovaném obvinění a Dmitrijevově nevině. V roce 2017 Lidskoprávní centrum Memorial uznalo Jurije Dmitrijeva za politického vězně. Dmitrijev se už tři roky nachází ve vazbě v Petrozavodsku. Rozsudek nad Jurijem Dmitrijevem má být vynesen v červenci 2020. Hrozí mu až dvacet let vězení. Z čeho a jak je Jurij Dmitrijev obviňován? V Dmitrijevově soukromém počítači byly nalezeny fotografie jeho adoptivní dcery bez oblečení (dceři v době Dmitrijevova zatčení bylo jedenáct let, v době, kdy byly snímky pořízeny, jí bylo čtyři a půl roku a sedm let). Dmitrijev vysvětluje, že fotografie pořizoval proto, aby zaznamenal zdravotní stav dcery, která byla po pobytu v dětském domově oslabená. Tyto fotografie se staly základem pro obvinění: Na čem jsou založeny argumenty obžaloby? • Obvinění podle paragrafů 242.2, bod „c“, část 2; 135; 135, část 3 jsou založena na znaleckém posudku z 9. 1. 2017, který provedli spolupracovníci autonomní neziskové organizace Centrum sociokulturních expertiz (J. Ja. Borejša-Pokrovská /kunsthistorička/, N. N. Krjukovová /učitelka matematiky/ a Z. M. Tarasovová /dětská lékařka/). Předmětem analýzy bylo devět fotografií: čtyři fotografie z… Číst vice »

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
17. 12. 2020 13:44
Odpovědět  alex

Opravdu je normální, aby 61 letý muž měl adoptované 11 leté dítě? Pokud ji adoptoval v jejích 4,5 letech, to znamená že v době adopce mu bylo 54 nejméně. A pokud je na fotografiích už i jeho vlastní vnučka, působí to podivně. U té také sledoval změny zdravotního stavu? Zapoj logiku !

Pavla
17. 12. 2020 20:02
Odpovědět  alex

Titulek s Deutche Welle „Výjimečný závazek Dmitrieva uchovat památku stalinistického teroru si zaslouží zvláštní uznání, a to navzdory obrovským protichůdným tendencím, včetně ruské historické politiky,“ ukazuje na to, o co tu jde ze strany Německa a Francie. Bojovníka proti „stalinistickému“ režimu, (který přece v Rusku vždy bude, protože to jsou ty ošklivý Rusové, které je třeba zničit) musíme přece my zápaďáci podpořit a opět ukázat že, 1) Rusko je xenofóbní stát, který chce umlčet historika odhalující krutosti Stalinismu 2) Stalin byl horší než Hitler a Rusko vlastně začalo 2. světovou a až budeme zase chtít na Rusko zaútočit, tak přece všichni ví proč, že? 4) To, že se snaží legalizovat pedofilii, už na západě taky předvedli 5) Přepsání historie už také jede a nejen na západě staví pomníky fašistům Jestli je ten člověk nevinný, o to si myslím v této kampani nejde. Proto jsem psala ten první příspěvek. A pokud je vykonstruovaný, tak na tom můžou určití lidé z Německa a Ruska spolupracovat, aby bylo co medializovat. Nicméně to šlo i přes BBC, v interview se mluví o 1111 zastřelených v lokalitě hrobky „Sandarmoch“, kde stavěli památíčky Poláci, Litevci a Ukrajinci, kteří úpěli v dobách SSSR (https://www.bbc.com/russian/features-46111335). Navíc argument, že… Číst vice »