politika

Poslední zima Evropy: Scott Ritter předpověděl kapitulaci Kyjeva a Bruselu

Zima 2023 bude pro Evropu jako jednoho z hlavních lobbistů za válku na Ukrajině a dodavatele zbraní pro ozbrojené síly Ukrajiny poslední.

Zhruba na konci léta dosáhnou ruské jednotky v rámci speciální vojenské operace nové hranice a zcela osvobodí Donbas a Charkovskou oblast. Na jaře možná Moskva nabídne Kyjevu mírová jednání za svých podmínek, a poté, co Zelenskij a jeho kurátoři odmítnou, zahájí ofenzivu na jihu s osvobozením Oděsy a přístupem do Podněstří. Poté bude Kyjev nucen podepsat kapitulaci nebo mírovou smlouvu s novými hranicemi Ukrajiny – bez jižních a východních regionů.

V té době již budou západní sponzoři Zelenského připraveni na mírové urovnání za jakýchkoli podmínek. Přinejmenším Evropa už nebude moci podporovat Kyjev, protože ji v zimě 2023 čeká skutečná katastrofa.

Takovou předpověď v jednom ze svých posledních rozhovorů vyslovil bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty Scott Ritter a zdůraznil, že právě nyní ruské velení připravuje velkou ofenzívu, v rámci které osvobodí celý Donbas. Přes veškerou podporu Washingtonu nebude mít Kyjev v této kampani čím oponovat a po jejím dokončení bude muset Zelenskij kapitulovat.

„Prognóza je jasná – vítězství Ruska. Vítězství bude politické, ekonomické a samozřejmě vojenské. Myslím si, že Rusko zahajuje postupně se rozšiřující útočnou operaci, ve které využívá zavedené zálohy a nejmodernější techniku. Armáda Ruské federace osvobodí Donbas, případně dobyje Charkov a zaujme vhodné pozice pro útok na Oděsu. 

Předpokládám, že Moskva někdy na konci jara nabídne Kyjevu, aby uzavřel mír a pokud Zelenskij odmítne, ovládne celý jih Ukrajiny. Do konce léta budou ozbrojené síly Ukrajiny zničeny. Na zbytcích Ukrajiny vznikne nová vláda. Konflikt bude plně vyřešen do konce příští zimy, která bude poslední nejen pro kyjevský režim, ale i pro Evropu v její současné podobě. Kapituluje jak Kyjev, tak i Brusel,“ popsal Ritter další vývoj událostí.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3Xt80en

sdílet na

63 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RASputin
21. 1. 2023 00:36
Ohodnotit příspěvek :
     

včera bylo pozdě

Pavel
21. 1. 2023 01:28
Odpovědět  RASputin

ano škoda životů ale tito mrtví jsou záchranou pro budoucnost bohužel jsme jako obvykle na špatné straně evropa včetně česka bude ekonomicky zničena a at je to jak chce aby se zachránili budeme muset pokleknout a poprosit i když většina si to ještě neuvědomuje a bubnuje do války proti rusku pokud nikdo nechápe tak nelze porazit stát který má lehce dostupnou celou tabulku prvků a k tomu jaderné zbraně a zkušenosti s anglosaskou verbeží za posledních pár set let ano pokud nebude rusko proč by měl existovat svět tuto otázku položil putin a idioti z demokratického světa se smáli idioti nikdy nepochopí že jsou hloupí idioti – prostě nechápou

Pavel K
21. 1. 2023 08:16
Odpovědět  Pavel

Jak mohou takové kreatury, které jsou namyšlené, vzpupné a všude přítomnou pýchou něco chápat?

Gales
21. 1. 2023 10:12
Odpovědět  Pavel K

Ať chcípnou v boji za ,,demokracii”.

sizok
21. 1. 2023 12:36
Odpovědět  Gales

Za svou demokracii.

Pavel z Moravy
21. 1. 2023 10:27
Odpovědět  Pavel K

Kamaráde, idiocie tady z těch západních omezenců úplně prýští. Ale koukni u nás, jak značnou část populace přeformátovali a zdebilizovali. A není z toho vyjití. My to prostě musíme od.srat s nimi. Hodně lidí moc nepřemýšlelo už před tím, než do nich narvali ten sajrajt a teď je to již s nimi úplně marné. Tam muselo dojít k nějaké změně vědomí, vždyť jsou to genetické sajrajty. Jinak přece nemůže člověk pracovat sám proti sobě. To nedává smysl. Přece sám sebe nechci zlikvidovat a tady to podle projevů části veřejnosti vypadá, že ano. Grázlové z WEF vědí co provedli a jejich slouhové to musí vědět také, ale otrokům to přece nevyzvoní. Proto já nemohu volit lidí, kteří jsou na ně napojení. Je mi z nich na blití.

Pavel K
21. 1. 2023 10:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ahoj, asi to musí dojít do té fáze až lidi budou padat jako mouchy. Včera u lékaře mě jedna milá sestřička zase předvedla svůj přehled co se ve světě děje. Hrůza. Ale takových je tu mraky. Tady tě toho zzmrdda posílám. Tak si tam hezky kráčí, žádné emoce, výčitky, zkrátka NIC. Těch možností ho poslat do vječných lovišť. A NIC.

https://gloria.tv/post/7NiV8pa4Bamu66egemWJyEiG3

Pavel K
21. 1. 2023 10:48
Odpovědět  Pavel K

Podívej se ještě vedle, je tam video jak ve čtvrti v Kyjevě zapálili kostel a před týdnem na Volini. Nebudeme ani mušet čekat na naše okupující muslimy.

ladik
21. 1. 2023 14:04
Odpovědět  Pavel K

Mengele je vedle těchhle živočichů úplný břídil. Je nezvratné, že systém který vedl Mengeleho zločinecké činy je totožný se systémem, který vede činy těchto dnešních nelidí.

Pavel K
21. 1. 2023 20:09
Odpovědět  ladik

👍 👍 👍 👍 👍

Jaris
21. 1. 2023 00:46
Ohodnotit příspěvek :
     

S ukrousi se rozumne neda jednat. Jsou to fasisticti fanatici. Tak dlouho machrovali, az dostanou poradne pres drzku do posledniho Ukrajince. Jestli je mi jich lito? Ne. Dostanou to o co si banderovsti debilove koledovali. Uz, aby to bylo!

Jan1
21. 1. 2023 08:17
Odpovědět  Jaris

Ukrousi nackove jsou rizeni z Londyna. Zadnou suverenitu nemaji a Zelda nesmi jednat! Prestanou-li poslouchat, pomoc zapadu konci! Ujasnete si podstatu toho co se deje.

Gales
21. 1. 2023 10:13
Odpovědět  Jan1

Když skončí tak bude mír.A to je špatně?

Pavel K
21. 1. 2023 08:24
Odpovědět  Jaris

Vidíte a přitom je u nás v ČR spousta lidí kteří tomu nevěří. Včera při pravidelné kontrole u kardio lékaře jsem měl krátký pohovor se setřičkou. Když jsem se jí snažil vysvětlit, co to ti ukrajinci jsou zač, jak tam adorují Banderu a jak jsou tam potetovaní nacistickými symboly, hajlují, tak mi na to odpověděla, že jsou to upravená a sestříhaná videa. Chytrá holka, ale v tomhle je mimo. No a co s ní?

Keller
21. 1. 2023 09:50
Odpovědět  Pavel K

Ta dáma je zblblá našimi protiruskými a proukrajinskými médii a neuvědomuje si to, že slavný Západ udělal vše pro to, aby byla válka s Ruskem.

Pavel K
21. 1. 2023 10:50
Odpovědět  Keller

Nejhorší že nechtěla vůbec připustit abych jí to vysvětlil. Začala mě agumentovat, že je demokracie a že si může myslet co chce.

sizok
21. 1. 2023 12:39
Odpovědět  Pavel K

Ovce, tak jako zbylých 93%.

Pavel K
21. 1. 2023 13:17
Odpovědět  sizok

Ale kdych si nebyl jistý v kramflecích, tak nějak bych to přešel, ale když dotyčný ti povídá takové bludy, trpím beznadějí a říkám si to snad né!! 🤦‍♂️

Albi
21. 1. 2023 20:32
Odpovědět  Pavel K

To ale měla pravdu myslet si může každý co chce – to ještě vláda naštěstí konbtrolovat neumí.
Jenbže – problén je v tom, že něco takového může říkat veřejně, zatímco říci něco podobného o Ukrajině, nebo obhajovat něčím Rusko je už trestné.
Takže někdo může mluvit co mu slina na jazyk přinese pokud je to oficiálně schválené, druhý musí držet hubu – demokraticky!.

Gales
21. 1. 2023 10:15
Odpovědět  Pavel K

Komu není rady,tomu není pomoci.

Pavel K
21. 1. 2023 10:51
Odpovědět  Gales

No jo, to ale není celospolečenské řešení. Co nás má určitá část společnosti zatahovat do problémů.

Slav
21. 1. 2023 13:05
Odpovědět  Pavel K

Doporučuju lidem, kteří vše označují za “ruskou propagandu”, aby si otevřeli mapy.cz nebo google maps. a zadali heslo Stepan Bandera. Okamžitě jim tam začnou vyskakovat Bandera streets, Bandera avenue, Bandera monument.. Ano, prokazatelně banderovská vláda.

Pavel K
21. 1. 2023 13:13
Odpovědět  Slav

Nojo, já nejsem vůbec žádný řečník a obvykle mě všechno honem nenapadne. Až později si vzpomenu, že jsem měl argumentovat tohle a toto. Jsem už takový, prý se tomu říká opožděné myšlení. 😂 Obyčejně je vše spontánní a než mě to vše dockvakne je po debatě. 😥🤦‍♂️

21. 1. 2023 14:16
Odpovědět  Pavel K

Bábrle tomu říkala “chytrej na schodech.” Jakože vedeš debatu a teprve když odejdeš, tak ti na schodech dojde cos měl říct.
Hm… Já to mám drobet naruby. Mě spíš na těch schodech dojde, co jsem radši říkat neměl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
21. 1. 2023 16:59

Ale to je Milane právě perfektní. Jak se říká, že není na škodu všechny kolem sebe občas pořádně nasr.at, abys zjistil co si o tobě myslí. A když to na těch schodech potom vyhrknou tak jako ty, tak to co si o tobě myslí budeš vědět natuty. Pak můžeš jít klidně do hajan a ještě si dát na cestu do peří nějakého prcka.

Autor
21. 1. 2023 00:58
Ohodnotit příspěvek :
     

No, vzpomněl jsem si, jak pokaždé skoro každý řešil “aktuální” problémy, ale mezitím to vlastně bylo kvůli něčemu jinému, z jiného důvodu. Například Ten Zmijí ostrov, který byl “pořád” důležitým centrem obrany či útoku, ale nakonec jej Rusko “překvapivě” zlikvidovalo a opustilo. Přitom se stále mluvilo o biolaboratořích, ale v tu chvíli ne zrovna tam. To až potom.
Proč to píšu? Protože je třeba využívat vlastní mozek a nevěřit všemu, byť se to může líbit. Američané porazili SSSR právě i díky tomu, že tehdy jejich tajné služby mnohem lépe začaly chápat a studovat povahu protivníka. Ale přesto bez zrádců typu Gorbačova, Čubajse by se jim to nepodařilo.
Zkrátka, to co chystají v Rusku pro Ukrajinu neví nikdo mimo ně. Ostatní, včetně samozřejmě nás, mohou jen hádat. Tohle řeší jen ti, co jsou přímo u zdroje z obou stran. A my nemůžeme znát všechno a i po skončení se mnohé nikdy nedozvíme.
Navíc “názor” je samé možná, snad, asi. Souhlasím celkem s hlavní prognózou o vítězství Ruska za jeho podmínek. Ale to ostatní – nemohu se zbavit toho dojmu – “nějak pokulhává”. Je to takový pocit, který mne málokdy zklamal.
Nejdříve přece všichnio se báli zimy, že Rusko dostane nového generála Mráze, a teď najednou všichni, že Rusko čeká na jaro, léto.
Podle mého se bude postupovat atypicky, “salámově” a nebo že to bude de facto ze dne na den. Tyto boje již změnili i u obyčejných lidí představu o válce, kdo by si všímal dříve dronů.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
21. 1. 2023 01:28
Odpovědět  Peter 008

To máte stoprocentní pravdu.
Velení znamená, že se musí soustavně řešit aktuální situace, v životě není nic statického a vállka už vůbec ne.
Navíc na válečné šachovnici nejsou jen dva (hlavní) hráči, ale množství jiných, různě důležitých. Maličkost stačí a všechno je jinak.

Pavel
21. 1. 2023 02:09
Odpovědět  Albi

Osel s osatkou zlata, otevre kazdou branu ,kazdy pevnosti.
Vzdycky se najdou levny a chamtivy zradci …
SSSR porazili Andropov a jeho posluha Gorbacev , ktery se mohli prerazit, aby slibili a dodali co si zapad preje..Jeste to splnili horlive..Otevreli brany tajne ,za zady ruskeho lidu, kterej bidne prodali.
Nejaky a nekde kecy a kapitulace ,bez boje neni vitezstvi.
Opakovani klise tech ochotnych ,zapadni propagandy zadny vitezstvi taky nikdy nikomu neporidi..
Jako zacek u tabule opakuje, co se naucil nazpamet.
Malokdo potom dokaze v zivote ,neco jineho..
Ze Reagan neco zvitezil bylo vitezstvi nad nekolika stovek studentu a delniku v Grenade , kde 6 tisic vojaku se vylodilo a potom 8 tisic bylo vyznamenano , mimo ilegalni ksefty s drogama , zbranema ,rukojmima s uhlavnim nepritelem /Iranem/.
Thatcher /a Reagan/ milovala Pincheta a ten jim za par vindru udelal valku na ostrove ,Falklandech,ani to nepomohlo a museli taky viteznou Thatcher rychle vyhnat z vlady …

Standa
21. 1. 2023 04:52
Odpovědět  Pavel

Český Pinochet se žene s fašizující společností do křesla.
Za chvíli se bude hailovat i na Hradě. Potom se ty šrouby teprve utahovat skutečně !
,,KLID A POŘÁDEK”!
Až pro nás přijdou —bude pozdě !

21. 1. 2023 08:08
Odpovědět  Standa

Nejvíce klidu a pořádku je, co vím, na hřbitově. Škoda že nejsem miliardář. Už bych všude nechal rozmisťovat plakáty s jenerálem, v pozadí hřbitov, nahoře nápis: KLID A POŘÁDEK a dole: NAJDEŠ NA HŘBITOVĚ.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
21. 1. 2023 08:30

Milane asi máš zase pravdu. Já když jdu okolo hřitova, tak si nemohu pomoci ale všude vidím samé plusy.

Albi
21. 1. 2023 20:40

Vyhlaš sbírku – budu první která na takové plakáty přispěje. 🙂

21. 1. 2023 08:21
Odpovědět  Peter 008

Nějaký čas ještě salámově jako doposud a pak, na základě špióninfo, prásk! – a ze dne na den je po Banderstánu… Takový nějaký je z toho všeho můj pocit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jarda
21. 1. 2023 10:52
Odpovědět  Peter 008

Snad bude stačit když si článek přečtete ještě jednou, dvakrát nebo třikrát a dojem si pak necháte pro sebe.

Radegast
21. 1. 2023 01:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Není Scott Ritter záškodník?!

Proč by si Evropan ničil Evropskou unii a hlavně měnu euro? Tím Bruselem myslí, doufám, Evropskou komisi Leyenové (CDU) a Jourové (ANO).

Přece nejrychlejší a nejlepší je vymést mafii Chazarů z Bruselu i z Prahy, Paříže, Berlína a do vlád si posadit vlastence.

Rozbitím EU nic nevyřešíme, jen nás Babiš, Jourová, Fiala, Pavel odvedou z EU do Židovské unie Trojmoří. Chazarské Trojmoří.

Evropané se nesmí nechat rozeštvávat a společně s Ruskem si bránit surovinově bohatou Sibiř, kde je ropa a plyn, pro sebe! Protože bez ruské sibiřské ropy a plynu nepřežijeme!

Ne se radovat jak hlupáček, že ruská ropa je přesměrovaná do Číny a Rusko se stalo ubohým dodavatelem surovin do Číny.

Jan1
21. 1. 2023 08:20
Odpovědět  Radegast

Bez rozbiti a nasili nic nevyresite. Aby se neco zmenilo musi byt mnohem hure!

Janka
21. 1. 2023 10:06
Odpovědět  Radegast

A nenici sa Európa sama? Scott len popisuje co vidí, nechali to. Ale keď inak nedáme……Putin sa proti ubohemu dodavatelovi surovín poistil Indiou. Ostatne Rusi budujú nové fabriky na spracovanie ci už ropy alebo plynu ostrým tempom. Takže pridaná hodnota ostane doma ho väčšej miere,,ale niečím sa to financovať musi

Pavel z Moravy
21. 1. 2023 10:43
Odpovědět  Janka

Paní Janko, s těmito idioty v Evropě je již dávno vymalováno. Prostě jsme to projeli. Nechali jsme obsadit celé vládnoucí pozice a exekutivu protilidovými človíčky s nataženou dlaní a teď již budeme pouze sklízet úrodu. Pro Evropu a obzvláště střední a východní je hotovo. Kdyby byli Bulhaři a Rumuni chytří, už dávno by přehodili výhybku směr Moskva a bylo by jim hej. Obzvláště Bulhaři, kterým Rusové už nejednou zachránili prd.el. Proč Bulhaři a Rumuni, protože to mají do Ruska nejblíže. Ale, jelikož tam mají stejné zrádce jako u nás a strašpytlovské občanstvo jako u nás, tak dopadneme pod Bruselskou botou všichni stejně. Halelujah, Halelujah, chvalme pána.
.

Standa
21. 1. 2023 06:59
Ohodnotit příspěvek :
     

,,Předpokládám, že Moskva někdy na konci jara nabídne Kyjevu, aby uzavřel mír a pokud Zelenskij odmítne, ovládne celý jih Ukrajiny.”
——————————————–
Když se uzavře mír, jih Ukroušů byde stejně Ruský. To bude, doufám ,podmínka.Přece Krym, Luhansk, Doněck , Azovské moře, Černé moře je a bude ruské. Nebo bude WWIII.
——————————–

,, Do konce léta budou ozbrojené síly Ukrajiny zničeny. Na zbytcích Ukrajiny vznikne nová vláda. Konflikt bude plně vyřešen do konce příští zimy, která bude poslední nejen pro kyjevský režim, ale i pro Evropu v její současné podobě. Kapituluje jak Kyjev, tak i Brusel,“
——————————-
Konflikt nebude vyřešen nikdy. Vždy budou pokusy napadnout RF.Obklíčit, blokády, sankce,rozdrobit, barevné revoluce, podpora ,, nezisku” s podporou zisku,disidentů( sakra, kdyby mě někdo platil budu také disident).
Ovšem ,když to bude taková kapitulace….JAK DOPADNE ČESKO S FIALOVOU VLÁDOU?

21. 1. 2023 08:16
Odpovědět  Standa

Konflikt bude pro Rusko vyřešen až tehdy, až se NATO vrátí na pozice r. 1997. Dříve ne. Vím, že na to, jako na jeden z požadavků Ruska, většina už zapomněla. Jestli si ale kdokoli myslí, že na to zapomnělo Rusko, ještě pozná, jak hluboce se mýlí. Včetně všech analytiků.

Jak dopadnem? Hodně blbě.

Albi
21. 1. 2023 20:49
Odpovědět  Standa

.JAK DOPADNE ČESKO S FIALOVOU VLÁDOU?
Předčasná starost. Počkáme, jestli v té době ještě nějaké “Cesko” bude.
Tak jak nám sebrali republiku, mohou zašantročit i zbylé území lidově Česko zvané i s lidmi.
Kolaboranti jim ještě zatkeskají a v Parlamentu uspořádají žranici.

Jan1
21. 1. 2023 08:15
Jan1
21. 1. 2023 08:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli prijde v unoru kruty mraz, tak vyprazdni uz poloprazdne zasobniky a Evropa zamrzne. Uz nebude o cem jednat a o sankcich uz vubec ne. USA nechaji Jevropu zmrznout.
Teprve pak prijde Evropa na to, ze by bylo lepsi byt samostatnou a posle Ami domu a zbavi se jejich drabu a poskoku. Predpokladem ovsem bude, ze v USA uz nebude sily, ktera by tomu zabranila. Tyto procesy jsou synchronizovane, ne nahodne a vyzaduji cas.

Aleš
21. 1. 2023 08:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Mírová jednání a zastavení boju hned a demilitarizace a denacifikace Ukrajiny a bude klid. Navíc Ukrajinu do EU NE. Mafie a korupce Ukrajiny by EU zničila.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
José
21. 1. 2023 10:16
Odpovědět  Aleš

Ona ta demilitarizace a denacifikace Ukrajiny pokračuje stále, ale nějaký čas to trvá. Kdyby to Rusko obsadilo hned a to mohlo, tak nyní čelí velkému partyzánskému odboji a dříve nebo později by se muselo z Ukrajiny s ostudou stáhnout, jako USA z Afganistánu. Nyní situace vypadá tak, že Ukrajinci šturmují na ruská děla a jelikož Rusové milují dělostřelectvo, tak s přehledem ničí jak západní techniku, tak zničilo řadovou ukrajinskou armádu a teď ničí nechvalně známé dobrovolnické sbory Azov, Aidar, Kraken a západní žoldáky. Kromě demilitarizace a denacifikace Ukrajiny pokračuje též demilitarizací celé NATO.

Boomer
21. 1. 2023 16:42
Odpovědět  José

.. no já jsem zvědavý, jak se předvedou britské tanky Challenger. Co proti nim asi Rusové nasadí? Teoreticky by to mohla být některá z částí 1.gardové armády, s níž doktrína NATO v Polsku počítá jako s hlavním protivníkem, a která je schopna požadovaným směrem okamžitě nasadit cca.600 tanků, od modernizovaných T 72 různých verzí až po T 90, vybavených novým moderním kanonem 2A82-1M s hladkým vývrtem, schopným mimo jiné též palby průbojnými střelami Svinec a Vakuum( u těchto z názvu vyplývá, že mají zřejmě vyřešenou problematiku odstranění vzduchu z hlavně před výstřelem). K tomu znatelné rozdíly mezi hmotností, rychlostí a výkonem v kW/tunu ve prospěch ruských, což v ukrajinských podmínkách znamená větší prostupnost a pohyblivost v terénu.
Tož uvidíme..

Boomer
21. 1. 2023 16:47
Odpovědět  Boomer

..a malá technická k průbojnosti střel. NATO testovací standard požaduje 50% probití při zásahu, ten ruský je poněkud náročnější..80% probití při zásahu. A podkaliberní střely si poradí s 1000mm silným pancířem.
Jak by řekl Paroubek.. kdo z nás to má?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
David
21. 1. 2023 23:27
Odpovědět  Boomer

Myslím, že je důležité vědět, že západní zbraně jsou vhodné např. do Afganistánu, kde střílely cca 300 nábojů denně. Ukrajinci střílí zhruba desetkrát více a děla jsou na hranici životnosti. Rusové střílí ještě sedmkrát více než Ukrajinci a proto jsou pro ně západní dělostřelecké systémy naprosto nevhodné.

Boomer
22. 1. 2023 09:01
Odpovědět  David

.. kanonům s drážkovanou hlavní už dávno odzvonilo, ale Ukrajina je možnost, jak se jich zbavit ještě za pěkné peníze.

miro
21. 1. 2023 09:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Spousta prognóz,dohadu,domněnek ale život denně přináší nové věci na které se musí reagovat,v teple u PC s kafem těžko pochopíme situaci na bojišti a dnešní mládež která nemá za sebou VZS už vůbec ne.Uvědomme si že Ukrajina oproti nám je veliká země a podporuje ji cela EU+USA jen aby poškodila Rusko které dava světu nový řád a proto 3/4 světa stoji za Ruskem,už nechtěji zůstat koloniemi což je vidět jak prohnila EU+USA straci na svém vlivu.Určitě by chom si přáli aby to šlo rychleji ale jak praví příslovy “dočkej času jako husa klasu” a hyn se uvidí.

jiří
21. 1. 2023 10:08
Odpovědět  miro

Ano, “západ” + USA ztrácí, ale jde o to, jak to semele nás. Spíš jak se necháme semlít.

José
21. 1. 2023 10:19
Odpovědět  miro

Přiznejme si, žádná velmoc není ideální, neb má velmocenské manýry. Čím dále budeme od velmocí, tím lépe. Nejsem ani pro USA, ani pro Rusko nebo Čínu, jak říkám pryč od velmocí.

katango
21. 1. 2023 11:04
Odpovědět  José

Když už pod velmocenským vlivem, ať je to aspoň velmoc, co neprosazuje sto pohlaví a manželství i pro vačici s jídelním stolem. Ať je to společnost konzervativních hodnot.

José
21. 1. 2023 10:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Vzpomínáte si na březen loňského roku? Objevily se náznaky ochoty jednat, prostředníky se měli stát Turci, o odstoupení Krymu a zvláštním statusu Donbasu. Bylo to v době, kdy de facto skončila ukrajinská armáda a Rusko mělo našlápnuto na Kyjev. Jenže západní protektor zavelel a vzápětí se “objevila” Buča a další a další. A tak to do sebe nějak zapadá. Nedávno se objevila zpráva, že loni v lednu ředitel CIA nevaroval při osobním jednání Zelenského před ruským útokem, dal mu však najevo, jak končí neposlušní mopslíci USA.
Nyní už není cesty zpět, dokázali jsme vlastní zhovadilost postavit nad zdravý selský rozum a čím dříve padneme na držku, tím lépe. Bude to určitě bolestivé, ale je to nevyhnutelné.
Slabí muži dělají těžké časy, těžké časy dělají silné muže, silní muži dělají dobré časy a dobré časy dělají slabé muže. To je koloběh života.

Autor
21. 1. 2023 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Prigožin komentoval prohlášení Bílého domu, který uznal Wagnerovu PMC za “nadnárodní zločineckou organizaci”.

“Konečně jsou nyní Wagnerova PMC a Američané kolegové. Naše vztahy lze nyní nazvat “soubojem zločineckých klanů” (c) Prigožin

PS. Klub šťastných a vynalézavých se jednoznačně přesunul.

128386_1_p.jpg
Boomer
21. 1. 2023 16:19
Odpovědět  Peter 008

..aha, takže Wagnerovci jsou odvčílku něco jako CIA na ruský způsob, že?

CIA..Ústřední zpravodajská služba je zpravodajská služba USA s vnějším polem působnosti mající zároveň za úkol provádět po celém světě operace ve prospěch USA. 
Ještě snad dovětek.. Wagnerovci mají údajně poněkud širší záběr, prý se dají použít i k provádění operací ve prospěch země, která si je pozve.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
21. 1. 2023 11:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Přeji si vítězství RF, Zelenský nechť táhne do Ameriky, kde má nahrabáno, ovšem jestli to stihne.

Jan
21. 1. 2023 17:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Už aby to bylo!

Jan1
21. 1. 2023 23:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Stovky Leopardu na Ukrajinu? Rusove uz jim znicli 7500 tanku, znici i tyhle. Tak napumpovali Ukrose zbranemi. Dovede si nekdo predstavit 7500 tanku?
Sestrelili 360 bojovych letadel, z nich puvodne mela Ukrajina jen 153. To ostatni jsou stroje sovetske vyroby z byvalych zemi Varsavske smlouvy, dnes clenu NATO!
Budou nahrazeny drahymi US stihackami a US zbrojari si uz mnou ruce. Cesi splacou nad vydaji za ne. Jeste vic se zadluzi a letadla poslouzi zajmum NATO a USA. Ne nasim!
Proto nas nahnali do NATO, uz vam svita?
V Afghanistanu, na Ukrajine pry bojujeme za Prahu. Tenhle kretensky vyrok rikali komousi v dobe spanelske valky – ‘u Madridu bojujeme za Prahu!’ Jakto? To nerekli… Fasismus tam tenkrat vyhral a tady je fasismus uz statni formou utlaku od pocatku vlady petidemolice, kterou jste zvolili.

David
21. 1. 2023 23:31
Odpovědět  Jan1

Ve Španělsku nevyhrál fašismus, byla to vojenská diktatura, italskými fašisty a německými nacisty podporovaná a proto je za fašistickou často označovaná. Franco neměl nikdy politické ambice a ideologické už vůbec ne, jemu se jednalo pouze o Španělsko.

Boomer
22. 1. 2023 09:19
Odpovědět  David

.. a dodnes má ve Španělsku podobnou pozici, jako Tito v Jugoslávii. I když současná levicová vláda se snaží odtesávat nápisy seč může, bazilika v Údolí padlých křovím nezarůstá..

Boomer
22. 1. 2023 09:10
Odpovědět  Jan1

..něco jak Black Friday, vyklízíme sklady.. abychom je mohli naplnit novým, lepším (a dražším..) zbožím pro Vás, milí zákazníci! A s penězi si nedělejte starost, tady vpravo dole se jen podepište.. a ta malá písmenka nečtěte, zbytečné zdržování! Další prosím..

Jan1
21. 1. 2023 23:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Po Ukrajincich prijde mobilizace v zemich NATO. Je treba hydru valky krmit a ne mluvit o jednanich a miru! To je doktrina zapadnich valecnych stvacu. Vsichni jsou Rusum znami. A ti nezapominaji, kdo posilal houfnice na ostrelovani Donbasu!