„Poslední dny nastanou, když devět nemocných přijde k jednomu zdravému a řeknou: jsi nemocný, protože nejsi jako my“

Maria Zacharova odpověděla britskému ministrovi zahraničních věcí citací svatého Antonína Velikého.

Západ obviňuje Rusko z „vlastních hříchů“ – propagandy, uvedla Maria Zacharova.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova reagovala na návrh britského ministra zahraničí Dominica Raaba zahájit boj proti „dezinformacím a propagandě z Ruska“ citací svatého Antonína.

„Při svátku Velikonoc si dovolím odpovědět citováním Mnicha Antonína Velikého, který řekl:

„Poslední časy nastanou, když k jednomu zdravému přijde devět nemocných a řeknou: jsi nemocný, protože nejsi jako my,“ řekla Zacharova v rozhlasové stanici Moskva.

Diplomatka citovala světce a poznamenala, že „lidé nemocní propagandou“ z neznámých důvodů nadále obviňují Rusko „ze svých vlastních hříchů“.

„Je na čase přemýšlet o tom, proč země, které jsou skrz naskrz nemocné propagandou, které ji opakovaně využily k ospravedlnění ozbrojené invaze a svržení vlád (takto například jednala Británie a USA v Iráku, když vymyslely příběh o chemických zbraních), obviňují naši zemi z jejich vlastních hříchů,“ dodala … 

Britský ministr zahraničí Dominic Raab dříve agentuře Reuters řekl o plánech zemí G7 vyvinout mechanismus boje proti ruské „dezinformaci a propagandě“.

Připomeňme, že Moskva vyzvala země G7 a Evropskou unii, aby přestaly překrucovat fakta a upustily od dalších metod vedení informační války. 

Ve svém prohlášení na webu ruského ministerstva zahraničí se uvádí, že země G7 a Evropská unie by měly „věnovat větší pozornost řešení naléhavých problémů svých občanů“.

https://bit.ly/3eI7QL6

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krpo
3. 5. 2021 09:22
Ohodnotit příspěvek :
     

To řekla hezky a přesně!!!

Pavla
3. 5. 2021 18:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Holt inteligentní zábava, to je bez debat. Např. když Rusko obviní debilní čeští politici, cituje Čapka, ona a Lavrov mě baví 🙂