politika

Poslední argument: Spojené státy jsou připraveny zasáhnout Rusko klimatickými zbraněmi

Bílý dům schválil dříve podepsaný program o změně klimatu. Spojené státy jsou připraveny vyvinout technologie pro kontrolu počasí do pěti let, píše RIA Novosti.

Spojené státy uvažují o vývoji globální klimatické zbraně. 

Nejde o plané výmysly spisovatelů sci-fi, ale o oficiální ustanovení dokumentu amerického vedení. Tato zbraň bude ve skutečnosti namířena přímo proti Rusku. 

Na stránkách Kongresu USA se objevil dokument pojednávající o takzvaných klimatických intervencích: způsobech boje proti globálnímu oteplování. Jde zatím spíše o požadavek na dopracování, „vědecké posouzení problematiky rychlých klimatických zásahů v kontextu klimatických rizik“. 

Některé konkrétní výsledky z toho budou získány v lepším případě za několik let. Ale samotný fakt, že se o takových „intervencích“ diskutovalo na úrovni Bílého domu a Kongresu, je extrémně vypovídající.

Americká National Intelligence Council zároveň poznamenává, že globální oteplování favorizuje Rusko.  A v oblasti zemědělství – natolik, že to americká rada označuje za “hrozbu pro národní bezpečnost” Spojených států. Obecně zde nejsou příliš daleko od pravdy: pouze na Sibiři by se v tomto století měla oblast vhodná pro zemědělství rozšířit pětinásobně.

Novináři agentury se domnívají, že Spojené státy plánují zasahovat do ruského zemědělství – k tomu bude nutné zvládnout řízení slunečního záření.

Není přitom zcela jasné, zda se Amerika snaží tímto způsobem zvýšit vlastní zemědělskou produkci, aby předběhla Ruskou federaci, nebo se pokusila tu ruskou zničit.

Již dříve odborníci varovali Washington před nebezpečím takových zbraní. Spojené státy mohou donutit celý svět k boji s klimatickými změnami, což jistě vyvolá mnoho válek. 

Dokonce i americké zpravodajské služby jsou proti vývoji s takovými důsledky.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3JBKzuN
https://vz.ru/world/2023/3/13/1202929.html?utm_source=smi2

sdíletj na

50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RASputin
14. 3. 2023 00:44
Ohodnotit příspěvek :
     

zase si chcou hrát na boha
to neskončí dobře

Helena
14. 3. 2023 06:54
Odpovědět  RASputin

No při jejich štěstí, jak to těch 75 pohlaví spustí, tak se obrátí vítr :))) Hrát si na bohy se ještě nikomu nikdy nevyplatilo.

Gales
14. 3. 2023 09:34
Odpovědět  Helena

Zasejou vítr a sklidí bouři.

jiří
14. 3. 2023 08:41
Odpovědět  RASputin
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Mike
14. 3. 2023 09:50
Odpovědět  jiří

Klimatické zbraně použili američané již ve válce ve Vietnamu. Ovšem absolutní prim v jejich vývoji měl tehdejší Sovětský svaz. Možná proto se soudruzi chvástali oním – “Poručíme větru dešti!”
Vědci fascinovaní gigantickou silou přírodních živlů provádí přísně utajené výzkumy dodnes – řekněme si to na rovinu – jede v tom celý svět.
Úmluva o zákazu těchto zbraní z roku 1997 na věci nic nemění.
Raději ani nepřemýšlet jaké obludnosti před obyčejnými lidmi naše “elity” skrývají.
V každém případě naše civilizace vehementně usiluje o status zavrženíhodná.
Nenávist kam pohlédneš.

Markýza
14. 3. 2023 08:54
Odpovědět  RASputin

Neskončí. Ať se zeptají Lucifera, jak to končívá.

J.Sladin
14. 3. 2023 09:27
Odpovědět  RASputin

Tak na co a proč nás ti hajzlíci nutí do greendealu, když je možné klima ovlivnit jinačím způsobem?

katango
14. 3. 2023 10:26
Odpovědět  J.Sladin

Peníze amoc pro zcela určité lidi. Já, pokud něčemu z politiky nerozumím, se vždycky nejdříve ptám, kde jsou peníze a pak už tomu rozumím.

František
14. 3. 2023 19:44
Odpovědět  J.Sladin

USA jen vyhrožuje.Na ruské rakety si taky vyvinou svoje. A kde jsou. A tak je to se vším. Rus to dělá obráceně. Vždy něco vyrobí a sdělí to až když je to v armádě. A s těmi klimatickými zbraněmi to bude také tak. Nemají na to mozky. Své nemají a Číňané odcházejí. Zkrátka USA už jsou na druhé koleji a celý svět se jim směje.

14. 3. 2023 00:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Pak asi Rusku nezbyde, než změnit “podnebí” v USA. Žádný problém. Supervulkán v Yellowstone stačí zasáhnout jedním přesným úderem z ponorky (např.) a je vymalováno. Bohužel ale i pro klima zbytku světa. Zřejmě by to byl konec současné civilizace (snad s nějakými výjimkami) a to i bez atomové války. Ale jak říká V.V. Putin. K čemu by nám byl svět, kdyby v něm nebylo Rusko?
Kurňa!!! Kdy už těm namyšleným, sebestředným Amíkům dojde, že už nemohou diktovat zbytku světa, že jim svět nepatří? Že už svět prostě nebude jen unipolární pod jejich vládou, ale multipolární?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
14. 3. 2023 01:23
Odpovědět  Okolo

Obyčejným a normálním lidem z USA přeju taky vítězství nad tou hvězdnou sebrankou,banky strácí důvěru, lidé vybírají vklady,do toho,jen ať zlikvidují démona dolar a s ním i FED.

josef
14. 3. 2023 08:03
Odpovědět  All

Pásová výroba KINŽÁLŮ ? Ano má svůj vznam. Zvlášť po tak krásné ukázce pro všechny válečníky z bunkrů.

Pavel K
14. 3. 2023 08:42
Odpovědět  Okolo

Tak ono to tam může klidně bouchnout bez ponorky. Jak už je to dlouho co jsem někde četl že to přesluhuje a není to poprvé co by to tam udělalo bum. Aktivní to tam je vesele. Tak já bych spíš řešil co dělat až k tomu dojde.

katango
14. 3. 2023 10:27
Odpovědět  Pavel K

Já se fakt divím, že USA si s takovouhle časovanou pumou na svém území dovolujou dělat něco s počasím někde jinde.

Pavel K
14. 3. 2023 17:08
Odpovědět  katango

Hrátky s Čertem, znáte? 😋🙋‍♂️
Radši to dopíšu, myslím tím tu pohádku moc pěknou.🤣🌹

14. 3. 2023 11:58
Odpovědět  Pavel K

V Ábíčku jsem čet, že Yellowstone přesluhuje a že Frisko to má taky spočítaný, páč se sichr potopí, akorát že se neví kdy, už před více než pětapadesáti lety. Jo, a zbraně na výrobu zemětřasu (Grazer) už maj Rusové ve vesmíru přes půl roku. Úspěšně odzkoušený, mimochodem. Čas 1:53:50:
https://odysee.com/@Petrburestv:3/profStanek:3

Také by bylo dobré, kdyby si ušáci vzpomněli, jak Kitajci vyrobili kvůli Olympiádě slunečno a že se Indie dostala do sporu s Čínou kvůlivá tomu, že si navzájem kradou mraky. Stejnej spor, kvůli krádežím deště, měli ostatně ušáci před lety s Kanadou.
V tomto směru by mě enormě zajímalo, zda ta lokální doba ledová, kdy se v Kanadě během čtyřiadvaceti hodin vytvořil led o síle 30-ti cm, následkem čehož jim vypadly čtyři eketrárny z pěti, takže byli kousilíneček od lokálního vymírání druhu homo debilicus, byla skutečně přirozeného původu. Mě se moc nezdá, že by to bylo přirozeného původu. Už jen kvůli tomu Velkému Mlčení, místo aby kolem toho nastalo vědecký hemžení a učené dohady jak je to možný.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
14. 3. 2023 17:13

Ono je Milane možná lepší nevědět co všechno mají za zbraně a co dokážou s počasím. Teď se třeba tuna venku honí žení čerti. Tma jak v pr….🤦‍♂️😨

Markýza
14. 3. 2023 19:52
Odpovědět  Pavel K

Tady taky. Až i Lucifeři se honí. Ale ten náš nový miniministr životního prostředí, ten nám jako první věc oznámil, že v Čechách se otepluje dvakrát rychleji, než jinde na celém světě…………kutilové možná v garáži vyrobili klimatickou zbraň!

Vega
14. 3. 2023 19:49

Příroda je mocná čarodějka a někdy dokáže překvapit i bez zásahu člověka. Pokud je tu někdo starší (60+), jistě pamatuje energetickou krizi v 70. letech zaviněnou počasím. Bylo to na Silvestra, odpoledne ještě nenormálních +15 stupňů, ráno -30, tak prudce se ochladilo za docela krátký čas. Labe zamrzlo a nedalo se dopravovat uhlí do tepelných elektráren. A pochybuji, že to mohl být zásah člověka. K takovým výzkumům jsem skeptická. Samozřejmě – je možné vyvolat tsunami nebo zemětřesení, ale jen v oblastech, kde jsou k tomu geologické podmínky. Jde rozehnat mraky, ale jen lokálně a na krátkou dobu. To je v současné době asi vše.

ANTIUKRAJINEC
14. 3. 2023 17:15
Odpovědět  Okolo

málokdo ví,že podobnej supervulkán je i v Evropě-tuším někde u Etny na Sicílii v Itálii-takže aby jsme se nedivili aji my…

Markýza
14. 3. 2023 20:14
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

On je to celý ohnivý pás – Lipary a Vesuv a ten supervulkán navazuje víceméně na Vesuv, myslím. Jenže já to teď hledala a jsou tam články z 2017,19,20…..hrůza! Již brzy ve vašem městě! Supervulkán užuž bouchne! Je to jak Baba Vanga.
No a teď svraštělá obočí a kecy jako “nebezpečí – vulkánu už netěsní poklička” (pan investigátor si zřejmě v životě neuvařil ani vajíčka) nebo zase “hrůza! Tlaky se z jednoho místa rozřířily po celé oblasti” (panu redaktorovi nikdo neřekl, že když se tlak rozloží, je to lepší, než když působí v jednom bodě) no a takhle furt.

Markýza
14. 3. 2023 20:16
Odpovědět  Markýza

Jen bych dodala, že Stromboli a Etna odfukují pravidelně (neboli snižují tlak) a Vulcano tohle dělá pravidelně s plynama.

All
14. 3. 2023 01:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak přece se čachruje s počasím a USA vyvíjí klimatické zbraně proti Rusku,je to tady a potvrzeno kongresem.Nedají a nedají pokoj. To taky potvrzuje tvrzení vědců o cyklických planetárních změnách,kdy Rusko a zejména sibiř na tom bude mnohem lépe. Rozsáhlé oblasti sibiře několikkrát zvýší produkci zemědělských plodin.Rusko se stane zároveň největším vývozcem pšenice na světě a pokud jsou prognozy vědců správné, bude sibiř do r.2.080 obilnicí planety.Tohle neokoni a páni celé galaxie nedokáží unést, tak kují nové a nové pikle proti Rusku.Těm cvokům vůbec nedochází,že klimat.zbraněmi zničí především i sami sebe.Vladimír Vladimirovič nečeká a buduje základny za polárním kruhem,další mají být v Africe v Mauretánii a Mali a zejména v Somálsku pro kontrolu Rudého moře a Suezu,aby byla zajištěna bezpečnost ruských a spojeneckých přepravních lodí.No děje se toho hodně už nyní. No a co my tady u nás? Já letos sázím brambory pro celou rodinu ve velkém,ty brouky a housenky much masařek nechám Schwabovi a jeho trolům,ať si je pojídají sami,cvoci cvokům.

Helena
14. 3. 2023 08:22
Odpovědět  All

Už tu svou klimatickou zbraň ušáci možná vyzkoušeli, ale netrefili se a padlo to na Turecko a Sýrii.

zuza
14. 3. 2023 08:41
Odpovědět  Helena

to nebola klimatická zbraň, ale geofyzikálne či tektonické zbrane, pravdepodobne aj cunami v Japonsku, čo zničilo Fukušimu, bolo také varovanie Japoncom, aby držali hubu a krok. Rovnako cunami v Ázii v r. 2014.
Taliansko síce obrazne povedané sedí na sude s pušným prachom, ale je zaujímavé, že zemetrasenia vždy udrú, keď sa niečo v talianskej politike nepáči páničkovi za oceánom.
Ale aj klimatické zbrane strýček Sam usilovne vyvíja – energia uvoľnená jedným hurikánom je ekvivalent minimálne desiatok stoviek jadrových bômb. A škoda nevyužiť takú silu.
Mimochodom, tie katastrofické požiare, čo v posledných rokoch prvidelne ničia Sibír, časť možno ide na vrub miestnym podpaľačom, nech už jednajú z akéhokoľvek dôvodu, ale časť je možno spôsobená účinkom nejakej klimatickej zbrane.

jiří
14. 3. 2023 08:51
Odpovědět  zuza

Tyhle klimatické a energetické zbraně, jsou používány nejméně 10 let.

14. 3. 2023 12:48
Odpovědět  jiří

Řekl bych, že mnohem déle.

Pavel K
14. 3. 2023 17:16

Jelikož hodně pamatuji, tak v 93 tuna u mě od března 4 měsíce nepršelo, v 94 pět a v 96 dokonce do srpna. Zaléval jsem hadicí jak steklí každý večer. Hodinu je málo.

14. 3. 2023 12:46
Odpovědět  zuza

Ono je to těžký. Stačí pohodit do suchého mechu někde na slunci obyčejnou láhev a ze dna máte čočku a tím pádem klimazbraň jak vyšitou, i když je tam pohozená náhodou. Osobně sázím na Sibiři spíš na pátou kolonu se sirkama, nebo z droníkama. Což by nebyl až tak velký problém.

Mít chechtáky a motivaci, tak takový podpalovací dron s doletem pár set kiláků dokážu vyrobit aj já. A vůbec by nevadilo, že bez navigace. Stačilo by propočítat spotřebu, sledovat předpověď počasí, pak odměřit potřebné množství paliva pro předpokládanou vzdálenost, a v dronu bazmek, který po nárazu na zem ten dron zapálí. Ani ten nárazový bazmek není problém – jen technická záležitost, s kterou by si měl každý lepší kutil poradit. No a pak ve vhodný čas vypustit nad předpokládaný cíl v, dejme tomu pětiminutových intervalech, pět droníků, a máte “klimazbraň” domácí výrovy jak když vymaluje. Nezapomínejte, že cílem jsou miliony hektarů – a to by bylo, aby se jeden z těch droníků netrefil a nesplnil svůj účel.
P.S. Tohle mě nenapadlo až teď, ale tehdy při těch požárech, když jsem dumal, jak by šlo za pár šupů zapálit Sibiř. Ale i jiné levné způsoby jsou.

Markýza
14. 3. 2023 19:56

To s tou flaškou říkal i tehdejší ředitel NP, když hořelo u Hřenska. Reportér se mu vášnivě snažil podsunout temné rejdy a záměry a on mu na to tohle. Taková blbost, co……..a nakonec to byli čtyři blbci se šíšou.
Já to říkám pořád – nehledejme konspiraci tam, kde se to dá vysvětlit obyčejnou blbostí (a to je skoro všude a vždycky)

Pavel K
14. 3. 2023 08:46
Odpovědět  Helena

Oni stačí ty fofrníky v moři na severu Německa. To prý rozházelo to větrné proudění do Evropy celkem slušně.

Helena
14. 3. 2023 08:57
Odpovědět  Pavel K

To máte pravdu, od té doby, co je tam spustili, to tady pořád a silně fučí.

Pavel K
14. 3. 2023 17:19
Odpovědět  Helena

Copak fučí, ale zabraňují přinášení vlhkého vzduchu od moře.

Markýza
14. 3. 2023 20:01
Odpovědět  Pavel K

A to říkáte zrovna dneska jo 😀
Mamička přírodička si poradí vždycky. Letos je fakt vody neúrekom – Labe se tejden! tvářilo jako malý Mekong. Naše lužní lesy mlaskají blahem, protože po létech zase stojí ve vodě.
Vůbec netuším, kde se to všechno nabralo – tolik sněhu na horách teda fakt nebylo.

Pavel K
15. 3. 2023 19:06
Odpovědět  Markýza

Souhlasím letos je vody mnogo.

14. 3. 2023 12:50
Odpovědět  Pavel K

Aj ty fotovoltajky maj sakra vliv na vzdušný proudění. A v návaznosti na kolem dokola kvetoucí řepková pole je to už nezanedbatelná síla.

Pavel K
14. 3. 2023 17:20

Tak to nevím do toho nedělám.

Markýza
14. 3. 2023 20:02

Jo, ono stačí mezi ně zajít a zkusit si šáhnout. Mně to napadlo jen proto, že vzduch nad nima dělal hotovou fatumorgánu.

Markýza
14. 3. 2023 19:58
Odpovědět  Pavel K

Já to ve větším viděla až v Rakousích a když si odmyslím, jak je to hnusné a strašidelné, tohle bylo první, co mě napadlo – jak to míchá vzduchem. Musí to nadělat pěkné zmatky.

Frank
14. 3. 2023 05:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty americké svině si nedají pokoj dokud nedostanou pořádně přes držky! USA jsou největšími teroristy a zločinci na celé planetě a je třeba je eliminovat dokud je čas.

Mac
14. 3. 2023 07:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Nesmysl. Blábol. Do té doby bude protiamerická fronta tak silná, že budou rádi za vlastní ubohou existenci. Co zaseli, to sklidí. Úroda už krásně roste.

Autor
14. 3. 2023 07:31
Ohodnotit příspěvek :
     

To myslí vážně?
Země, která nezvládá ani svoje finance, která ve všech svých školách vyrábí” idioty na běžícím pásu, země, která kvůli pár dolarům za plyn by si chtěla nechat otrávit svoji půdu, země která chce válčit a pak zjistí, že nemá ani dost nábojů, země která si zničila vlastní průmysl, země která žije násilím a přitom brečí “mámě na prsou”, když jí někdo “šlápne na kuří oko”? A neměli si ničit skutečnou vědu! Nejsou schopni ani – paradox, ne? – přesně okopírovat motory pro rakety, ztratili schopnost vyrábět obohacené jaderné palivo … je třeba pokračovat?
To že panují různé představy o tom, co se vyvíjí a co kdo má, neznamená, že je vše možno. A pokud je, aby se nedivili, že třeba 9.5. 2023 na Rudém náměstí prohlásí Putin ve své řeči, že Ruská federace právě spouští klimatickou zbraň a pro letošní rok tak zařídí RF USA, Anglii, Austrálii, Novému Zélandu a Izraeli desetimetrové “podušky” proti mrazu … nebo “dlouhé monzunové deště” … nebo dokonalou ochranu jejich očí 24 hodin denně …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janvac
14. 3. 2023 08:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdy uz pujdou ti US zmrdi do hajzlu?

Pedro
14. 3. 2023 08:32
Odpovědět  Janvac

Taky by se mohlo stát, že naruší systém planety a pomrzneme. V Antarktidě +50 a všude -50, kokoti chamtiví! Zničit anglosaský svět.

Pedro
14. 3. 2023 08:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Už se zase vytahují, blbci.

Janvac
14. 3. 2023 08:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Nemejte obavy. Ti nejsou schopni uz vyvinout ani poradnou stihacku. Jenom lzou, ze 5. generace uz je ve zkousce. Pak se prislo na to, ze je jenom na papire!
Staci zastavit prodej Titanu a Aluminia a ruskeho paliva do atomovych elektraren.

Pavel K
14. 3. 2023 08:48
Odpovědět  Janvac

😊 😊 😊 👍 👍

zdena
14. 3. 2023 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Těm teda hrabe… tak oni konečně poručí větru dešti ???? Ha ha ha ha….. takovejch už bylo…. to známe…. ale konečně POROUČET MŮŽOU, že jo…. v tom jim nikdo nebrání…..

Francin
20. 3. 2023 22:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Jenom největší dobytek světa může chtít těmito klimatickými zbraněmi ovládat svět. Zde je vidět, že ve vládnoucích silách USA je hluboce zakořeněná touha ovládat, ničit, vraždit, drancovat a znásilňovat svět. Nemají žádné právo na existenci v tomto světě.