politika

Pomsta Íránu? Důstojník Mosadu zastřelen v Tel Avivu. Video

V Tel Avivu neidentifikované osoby rozstříleli auto, ve kterém se údajně nacházel vysoce postavený důstojník Mosadu Fahmi Hinawi.

Vůz byl přepaden večer 5. prosince jihovýchodně od centra Tel Avivu. Útočníci znali trasu automobilu, a když zastavilo na červenou, začali na něj střílet a poté uprchli. Kdo přesně jednal jako vykonavatel a kdo je objednavatel, není známo, ale ze zřejmých důvodů je na tento příběh pohlíženo přes hranol slíbené íránské reakce na nedávnou vraždu jaderného fyzika Fakhrizadeha. 

Je třeba připomenout, že po atentátu na Solejmaniho bylo sestřeleno letecké velitelské stanoviště CIA v Afghánistánu (pravděpodobně nejnovější íránskou protiletadlovou raketou nyní známou jako „č. 358“),
kde byl spolu s dalšími důstojníky CIA údajně zabit Michael D’Andrea, vedoucí zvláštních operací CIA na Středním východě. …

Pokud se informace o vraždě Hinawi potvrdí, jedná se o bezpodmínečný úspěch íránských speciálních služeb, které skutkem prokazují, že mohou takové operace v Izraeli provádět. 

Mosad zprávy o smrti Hinawi nepotvrzuje ani nepopírá.

Předpokládá se, že Hinawi byl zapojen do atentátu na íránského jaderného vědce Fahrizadeha. Anonymní zdroje říkají, že to není jediné úmrtí izraelských zpravodajských důstojníků. Tuto skutečnost západní média ignorují a veškeré informace o ní jsou cenzurovány.

Fahmi Hinawi, 45letý pracovník Mosadu, byl zabit ve svém autě jihovýchodně od Tel Avivu. Útočníci vystřelili 15 střel. Potom utekli, aniž by po sobě zanechali stopu.

Po 48 hodin se žádné izraelské médium neodvážilo toto téma zveřejňovat. O víkendu se situace začala vymykat kontrole. Videozáznamy incidentu začaly kolovat na sociálních médiích. 

Po atentátu na vysoce postaveného íránského vědce koncem listopadu vypukl mezi izraelskou vojenskou a zpravodajskou službou skandál. Vojenští a zpravodajští úředníci obvinili Netanjahua a Cohena (šéfa Mosadu)
z akcí proti Íránu, aniž by zvážili jejich názory.

Došlo to k bodu, že ministr války Gantz odmítl nést odpovědnost za „vojenské“ důsledky, které mohou nastat po Netanjahuových akcích. A to navzdory skutečnosti, že Gantz vždy veřejně prohlašoval, že je připraven odrazit jakékoli íránské útoky.

V Izraeli se obávají, že Írán se nezastaví popravou lidí Mosadu. Ve čtvrtek bylo vyhlášeno obecné varování v jaderném reaktoru Dimona v Negevu. Tel Aviv varoval úředníky před íránským nebezpečím, které na ně může čekat na každém rohu.

Írán slíbil, že jeho „odpověď“ bude „bolestivá a přesná“.

https://bit.ly/2VRG6uC
https://bit.ly/36UuVHL

sdíletj na