blogpolitika

Pomohli jsme Ukrajině, raduje se šéfka EU. A přiklepla jí další miliardy. Fiala přitakal

Ze sítí

„Tam, kde Rusko zaselo zkázu, Evropa obnovila naději,“ pochvaluje si předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová pomoc Ukrajině při exportu jejích potravin do světa. Řekla, že se Rusko snažilo záměrně vyhladovět blokádou ukrajinských přístavů miliony lidí, čemuž se podařilo díky Evropě předejít. Solidarita však prý „naráží na kapacitní limity“. „Ukrajinské železnice a silnice potřebují opravy. Je třeba zkrátit čekací doby na hraničních přechodech,“ jmenovala a oznámila, že EU na pomoc poskytne dalších 250 milionů eur. „EU to zvládla,“ oceňuje Fiala.

Šéfka Evropské komise zdůraznila nutnost udržení „solidárních cest“, prostřednictvím kterých proudí ukrajinské potraviny do světa. „Rusko se pokusilo dostat Ukrajinu do obležení. Díky evropské solidaritě se však Ukrajina udržuje v kontaktu se světem. Solidární cesty přinesly Ukrajině potraviny do světa a životně důležité příjmy do země. Ukázalo se, že tyto cesty jsou nepostradatelným záchranným lanem, které funguje bez ohledu na opakující se hrozby Ruska vůči námořní dopravě,“ uvedla s tím, že Evropská komise rozhodla o investování dalších 250 milionů eur do posílení těchto solidárních cest.

„Miliony lidí v nejzranitelnějších zemích světa jsou závislé na ukrajinských plodinách, aby přežily. Rusko se je záměrně snažilo vyhladovět blokádou ukrajinských přístavů. Zabránit lodím plným obilí v plavbě po světě. Tím se miliony lidí v nestabilních zemích od Somálska po Jemen ocitly na pokraji hladomoru. To my, Evropané, nedopustíme. Vytvořili jsme nouzové koridory, abychom pšenici, kukuřici a olejniny dostali z Ukrajiny na světové potravinové trhy. Díky našim solidárním koridorům Ukrajina vyvezla více než patnáct milionů tun zemědělského zboží,“ shrnula Ursula von der Leyenová, podle níž se podařilo takto zabezpečit zhruba 60 procent veškerého ukrajinského vývozu potravin od začátku války.

„Spolu s dohodou o znovuotevření černomořských přístavů, kterou zprostředkovala OSN, naše solidární cesty stabilizovaly světové ceny potravin a přinesly okamžitou pomoc zemím v nouzi a jsou nejspolehlivějším způsobem, jak může Ukrajina obchodovat s Evropou a světem,“ pokračovala.

Pomoc Ukrajině při zajištění exportu ze země měla přinést ukrajinským zemědělcům a podnikům více než 15 miliard eur a podle předsedkyně Evropské komise navíc přispívají k užší integraci ukrajinské ekonomiky s Evropskou unií.

Solidarita však podle ní nyní „naráží na kapacitní limity a potřebuje naléhavé investice“. „Ukrajinské železnice a silnice potřebují opravy. Je třeba zkrátit čekací doby na hraničních přechodech. Pohraniční země – včetně Moldavska –, které se staly ukrajinskou branou do světa, potřebují větší podporu. A právě proto v krátkodobém horizontu posílíme solidární cesty dalšími investicemi ve výši 250 milionů eur a ve střednědobém horizontu samozřejmě dále zlepšíme spojení mezi Ukrajinou, Moldavskem a zbytkem Evropy,“ avizovala. Celkově pak má na program od EU a dalších partnerů dohody jít až miliarda eur.

Svou řeč zakončila podotknutím, že jsou tyto cesty „silným příkladem toho, jak se můžeme postavit agresorovi díky kreativitě, rozhodnému jednání, solidaritě a spolupráci“, a to „pro dobro Ukrajiny i celého světa“.

K pomoci se zabezpečováním exportu z Ukrajiny promluvili také lídři Polska, Slovenska a Rumunska či moldavská prezidentka Maia Sanduová.

Český premiér Petr Fiala (ODS) podotkl, že je tento projekt „skvělým příkladem toho, jak může společný přístup pomoci nejen členským státům EU, ale i třetím zemím. „Po útoku Ruska na Ukrajinu byly ohroženy miliony tun zemědělské produkce. Rusko kladlo miny na pole a ničilo infrastrukturu včetně sýpek. Rusové kradli traktory a další zemědělské stroje,“ připomenul, co předcházelo následnému růstu cen potravin.

Muselo se podle něj „jednat rychle, aby se dostala kukuřice, obilí a další zemědělská produkce z Ukrajiny ke svým spotřebitelům, kteří byli na tomto vývozu velmi závislí“. „A EU to zvládla,“ ocenil.

Navýšení pomoci pro program zajišťující export ukrajinských potravin podle předsedy vlády pomůže ukrajinským zemědělcům i lidem na celém světě a umožní nakupovat potraviny za přijatelnou cenu.

„Jsem rád, že EU může oznámit zvýšení investic do této oblasti. Globální potravinová bezpečnost nemůže být zajatcem ruské agresivní politiky,“ prohlásil český ministerský předseda.
https://bit.ly/3g25xqW

sdílet na

50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
12. 11. 2022 10:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Ze te porodni babe ‘von Hoven’ z tech lzi huba neupadne. Vzdyt je to presne naopak, co keca, baba jedna prodejna!

janle57
12. 11. 2022 12:10
Odpovědět  Jaris

její otrok jménem Fiala,aby se jí zavděčil a dostal koryto v aparátu EU,odklepl
novoroční dárky pro plebs v této zemi t.j.omezení placené mateřské,zrušení slev
na dopravu seniorům,omezení bezplatné lékařské péče,radikální zvýšení
daní z nemovitostí i z příjmu fyz.osob,odchod do důchodu v 70 letech,zrušení
předčasných důchodů,když jsem něco zapomněl,tak mě doplňte,no a pak,že
na tu nešťastnou hrdinskou Ukrajinu ty prachy nevybereme ?

jiří
12. 11. 2022 13:01
Odpovědět  janle57

comment image

Vaska
13. 11. 2022 09:49
Odpovědět  janle57

Kde končej peníze, které fašistická fidlova (a eurosojuzu) vláda posílá do banderostánu : https://akw.sk/kde-skoncila-financna-pomoc-ukrajine/

Gales
12. 11. 2022 17:36
Odpovědět  Jaris

Se divím že ta lejnofíča neví že to obilí šlo hlavně do Evropy a do vyhládlé části světa pouze 5%.

Pavel K
12. 11. 2022 17:57
Odpovědět  Gales

….a taky proč, když se stěhují do Evropy. 😲😲😋😭

Bety
13. 11. 2022 09:31
Odpovědět  Jaris

Ten, kdo seje zkázu po celém světě je někdo úplně jiný ( Jugoslávie, Libye , Sýrie……) a poslušná Evropa mu sekunduje. Když se někdo vykradení a zkáze brání, je z něj rázem vyvrhel.
Kvůli takovým pokrytcům a psychopatům opravdu doufám, že peklo existuje.
Baba jedna, má tolik másla na hlavě, že by se v něm utopila (covid) a bude kázat!!!

Vladimír
12. 11. 2022 10:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Čím víc peněz pro Ukrajinu, tím méně peněz pro EU. Také dobře. Na Ukrajině ty peníze sice pomohou jen pár lidem (Židům?) k miliardovému majetku, ale co už.

Pavel K
12. 11. 2022 11:28
Odpovědět  Vladimír

👍 👍 👍 👍

jiří
12. 11. 2022 13:03
Odpovědět  Vladimír

comment image

Buchtík
12. 11. 2022 16:12
Odpovědět  jiří

Jirka Ovčáček se nám prý oženil. Píšou, že si vzal z lásky Ukrajinku, která sem připrchla na začátku operace.
https://zivotvcesku.cz/prvni-slova-jiriho-ovcacka-ke-sve-svatbe-uvedl-ze-partnerku-si-bral-z-lasky-podekoval-lidem-i-z-ukrajiny/
Teď je otázka, jestli je to slovanská Ukrajinka, nebo nějaká etnicky blíže Jirkovi – původem z Chazárie.

Gene
12. 11. 2022 14:06
Odpovědět  Vladimír

Kdepak, ony tiskarny dovedou zazraky. Horsi to bude s celkovou produkci.

Markýza
12. 11. 2022 14:12
Odpovědět  Gene

No však prý budou tisknout maso na třidé tiskárnách. Jsem tuhle četla. Ale neuvedli výchozí materiál.

Gene
12. 11. 2022 16:48
Odpovědět  Markýza

Bude to asi neco podobneho co vychazi z nas, ale tisknout se nebude, bude se vyrabet v labolatori. Ze by bylo malo potravin se nebojim. Zuzi se vyber, nebude se dat jist, ale pokud neni na vyber, tak to ovce privitaji. Elita to ma propracovane do posledniho bodu. Vsak se podivejte jak nas na to pomalu pripravuji.

Ratus
12. 11. 2022 17:29
Odpovědět  Markýza

Vzpomínate na film Křidýlko nebo stehýnko?Tam takhle vyráběla potraviny
firma Tricatel.Tenkrát to byla sranda.Napadlo dříve někoho,že se toho
opravdu dočká?

Pavel K
12. 11. 2022 17:55
Odpovědět  Ratus

Už jsem několikrát na netu četl, že ty filmy mají svůj účel a že se přes ně doruzumívají ti co stojí za oponou. Jako velikou náhodu uvedu film Planeta opic. Ten kdo má nějakou představivost v tom filmu najde hned několik dnešních podob.🙊🙊🙊🙊🙊

Ratus
12. 11. 2022 18:58
Odpovědět  Pavel K

Také mě to napadlo.Ve spoustě seriálů po r.2000 jsem si všimnul,že
někde v pozadí je velmi často kombinace barev modrá žlutá.Např
scéna v šedém skladišti 2-3 postavy a modré,žluté barely.A takových
příkladů bych mohl uvést mnoho.Kobra11,Hvězdná brána apod.
Kdysi dávno mi známý psycholog vyprávěl o programování mysli
podle barev.

Pavel K
12. 11. 2022 19:50
Odpovědět  Ratus

Teď jsem si ještě vzpoměl na ten kreténskej kreslený seriál o těch Simsonových, nebo jak se tojmenuje. Najděte si ty díly a je tam vyloženě i zobrazena ta scénka v niknutí do bílé chatrče a je tam i ten magou s tou bůvolí hlavou, nebo co má na té tykvy. Já když to sleduji, tak nevím co si mám myslet. Myšky, myšky blázinec.

Autor
12. 11. 2022 20:10
Odpovědět  Pavel K

V zahraničí je často tento bláznivý seriál označován za prorocký, že jako dopředu uhaduje budoucnost, jako Trumpa, covid, vše samozřejmě v “jiné podobě”, ale oni to přece uhodnou! křičí volové, co tomu věří. Je to podobné, jako Nostradamus. Nikdo to podle něj nedokáže správně vyjádřit dokud se “to” “nestalo”. Ale pak je “jasné, že to předpověděl”!
Kdyby byli ti tam nahoře tak dobří, jak se naznačuje výše v předkomentářích, už dávno by bylo po všem. Žádný kovid, žádná válka, žádné zdražování energie, klid a tuhá práce otroků. Stále opakuji – jsou neuvěřitelně slabí. Mají v podstatě jen tu manipulaci a blbost manipulovaných. Nic víc.
Jak se vyjádřil jeden dřívější politik – dost úspěšný ač tehdy byl “mimo” moc – ale nebudu jej jmenovat, časti by se nelíbil, kdo ví o koho jde ať to ví – “Dejte mi 500 ke všemu odhodlaných a neochvějných mužů a já převezmu moc.”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
12. 11. 2022 20:24
Odpovědět  Peter

Tak já netvrdím že tomu bezmezně věřím, jen bystřím. No a co pak to divadlo (třeba) před Covidem na Londýnských hrách? Jen pro pobavení, poznal jsem kdysi před lety jednoho a ten říkal, dejte mě lidi a JÁ to udělám. 🤣🙋‍♂️

Autor
12. 11. 2022 11:02
Ohodnotit příspěvek :
     

To to pláclo! Čeština je báječný jazyk. Zůstala věrná svému jménu. Vlastně tím dokonale rámcuje celou EU.

1547639248_015.jpg
Pavel z Moravy
12. 11. 2022 11:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, je opravdu zle. Ta nejlživější propaganda globální plutokracie a jejich slouhů jede na plné obrátky. Víte, co to udělá s těmi neuvěřitelně duševně vyprázdněnými davy? Tato propaganda fungovala v době Kubánské revoluce, v době latinskoamerických bojů od koloniální nadvlády amíků, v době budování našeho socialistického společenství to asi nebylo jiné. Je opravdu zle. Připravují si nás ke slupnutí.

Pavel K
12. 11. 2022 11:32
Odpovědět  Pavel z Moravy

…..a ovce čumí. Prozatím prolétáme okolo desátého patra, furt je to ještě dobrý.

Pavel z Moravy
12. 11. 2022 11:56
Odpovědět  Pavel K

Jmenovče, myslím si, že na jaře tu bude totálně vymalováno. Nejhorší, že to té většině nedojde. Budeme úplně na dně. Ti co přežijí, budou zadlužení u mocnářských grázlů na tisíce roků. I kdyby jim prodloužili životy na tisíc roků, to jak je zadlužili a zotročili jim nesplatí ani dalších několik generací. Jediné východisko bude, že lidstvo z planety zmizí. Asi je skutečně toto ten cíl globalistů. Myslím, že teď se již volbami a demonstracemi nic nevyřeší. Teď by musely přijít na řadu jiné prostředky.

Albi
12. 11. 2022 12:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nechci být až příliš pesimistická, ale zatím ještě nikdy a nikde se nepodxařilo lidem jednoho státu změnit systém.
S výjimkou SSSR, ale ten musel projít ničivou válkou, mít “vůdce” s vizí, masivní podporu lidí, kteří si uvědomovali své bezvýchodné podřízené postavení a byli schopini vidět i nabízené zlepšení – a jak stejně nakonec po necelých 100 let dopadl?
Takže zapomeňme na “lidové” prostředky.

Pavel K
12. 11. 2022 13:56
Odpovědět  Albi

Třeba zasáhne vyšší moc z hůre. Prý tu krouží okolo nás a dávají na to bacha.

Autor
12. 11. 2022 14:17
Odpovědět  Albi

Dokázalo to celá řada, ale otázkou je to udržet. Například kdo ví o Paraguaji, kde po získání samostatnosti vládli tři za sebou tzv. diktátoři – protekcionisté, kteří museli být svrženi až Braízlií, Argentinou a Uruguají za “zákulisního tahání loutek” “velkou” Británií. Sranda je i v tom, že všechny tři země se dostaly namísto odměny do ještě větší závislosti na Anglii. A právě SSSR je příklad toho, že lze změny, které měly vést ke zkáze, obrátit. Ale vždy musí být silné postavy, které to dokáží vést a řídit. Ostatně i u nás tehdy v 48. roce šli lidé do ulic, protože toho co bylo měli dost. A pokud by Beneš nepodepsal demisi, myslím, že by skutečně vypukla jakási forma občanské války.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gene
12. 11. 2022 14:35
Odpovědět  Albi

Souhlasim, az na to ze se to nepodarilo ani Rusku. Vsichni po Stalinovi vudci to pokazili. Je otazka co stim udela Putin. Jeste vcera jsem psal ze tam maji kancelare, jeste pred par mesici tam byly. https://web.archive.org/web/20210304144402/https:/www.rothschildandco.com/en/countries/russia-and-the-cis/ Ted uz tam nejsou. https://www.rothschildandco.com/en/contact-us/

Pavel K
12. 11. 2022 13:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Uvidíme. Stejně nám postarším nezbývá nic jiného než se nechat překvapit. Miluji překvapení sšeho druhu. Gosudar nás v tom nenechá on moc dobře ví, že v ČR nejsou všichni vepřové samice.

Helena
12. 11. 2022 16:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

Už slyším, jak budou říkat – za vše může Putin. Mám hodně lidí v okolí, kteří si to myslí. Nedívají se do minulosti, nepředvídají alespoň trochu budoucnost. To je pak těžké něco změnit.

milan h
13. 11. 2022 10:14
Odpovědět  Helena

on ten Pjakin ma pravdu kdyz rika ze prumerny volic si pamatuje tak ctrnact dni

milan h
13. 11. 2022 10:09
Odpovědět  Pavel z Moravy

ano ale musi jit s lidmi vojenske slozky statu bez toho nic a oni to vi tak je vsemozne uplaci

sizok
12. 11. 2022 14:22
Odpovědět  Pavel K

Kdy skončí zastropování? V prosinci? Do této doby se nic nestane.
Vánoce budou ještě v klidu, pak velký šok.

Pavel K
12. 11. 2022 17:48
Odpovědět  sizok

Jj, už mi to bylo hlášeno a jak už jsem napsal já mám infarkty, babča visí v desátém patře a pořád si myslí, že to bude dobrý. Já už si připadám doma jak ta naše pětikolka, taky mě nikdo neposlouchá. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

IVAN
12. 11. 2022 11:48
Ohodnotit příspěvek :
     

když se na tu stařenu dívám,bojím se stáří

Albi
12. 11. 2022 12:35
Odpovědět  IVAN

To nebude stářím.

zuza
12. 11. 2022 13:26
Odpovědět  Albi

presne tak, hovorí sa, že po 40-tke už človek vyzerá ako si zaslúži… Marie Rosůlková, ona vyzerala v 80-tke lepšie ako za mlada. Aj Libuše Havelková, Květa Fialová boli nádherné babičky. A túto mám najradšej podobá sa na moju mamu
https://www.youtube.com/watch?v=cV2auKODUkw

Markýza
12. 11. 2022 14:17
Odpovědět  Albi

A zvláště ne u bohaté Uršule. To jen psýcha dostala tvar.

Jiří
12. 11. 2022 12:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Bože můj. Tohle Lejno si vykorupčilo miliardy z našich daní za vakcíny a ještě blbě žvaní. Tuhle sortu odpornejch lidí musíme začít likvidovat. Bez milosti a na potkání. Jinak nás zničej. Nic by tahle sfině a lidskej odpad než cíl pro lidi v ulicích neměla znamenat. Rád bych se ještě dočkal dne kdy je začnem věšet. Jsou to jenom hnusný lidi nic víc.

Albi
12. 11. 2022 12:41
Odpovědět  Jiří

Opravdu si myslíte, že jedno lejno zvládne celý i když nejmenší kontinent dostat tam, kde dnes je?

Autor
12. 11. 2022 14:10
Odpovědět  Albi

Ona je “jen” symbol. Samozřejmě, že někdo jiný ji připravil cestičku nahoru, někdo jiný jí pomáhal. Stačí juknout přes jeden kanál a jeden oceán.
A všem ostatním co jsou podobni téhlé karikatuře na ženu to pomáhali dělat stejně.

jiří
12. 11. 2022 12:49
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Helena
12. 11. 2022 16:41
Odpovědět  jiří

🤦

Gales
12. 11. 2022 17:42
Odpovědět  jiří

Zlatej lopuch.

milan h
13. 11. 2022 10:22
Odpovědět  jiří

ted se ty prasata ukazuju vubec nemusi tak zdrazovat ale oni su nenazrani vyrobky su ve sve vetsine vyrobene pred akci Ukrajina viz cukr v tom se hovada vyradili a je me z nich zle kdyz vydim ze sleva 28kc lonska uroda a kampan v cukrovarech misto aby ho zlevnili kdyz bude nova kampan

Aleš
12. 11. 2022 13:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud je to pravda, Orban jim do toho fašismu hodil vidle.

Karel
12. 11. 2022 21:07
Ohodnotit příspěvek :
     

To Leyno fon okrádá Evropany a ukradenými penězi podporuje ukrajinské nacisty. Morální i politická zrůda okrádá a likviduje Evropu lépe, než Hitler.

Administrátor
P.A.Semi
13. 11. 2022 01:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Soudružka Lejnová evidentně lže, protože většina toho Ukrajinského obilí nešla do “hladovějících zemí”, ale do Evropy…

πα½

Gene
13. 11. 2022 01:41
Odpovědět  P.A.Semi

Muluvila o budoucim case.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$