Polsko se aktivně připravuje na hostinu v post-ukrajinském prostoru…

Politická situace, která nedávno na Ukrajině nastala, umožňuje ostatním zemím východní Evropy připravit se na realizaci svých geopolitických plánů souvisejících s „návratem“ ukrajinských území pod jejich kontrolou.

K tomuto závěru dospěl známý ruský politický expert Vladimir Rogov. Ve vysílání rozhlasové stanice «Комсомольская правда» Rogov neignoroval postupně se oslabující pozici Kyjeva na mezinárodní scéně a vysvětlil také, jak by sousední země Ukrajiny mohly využít jeho slabosti….

Vladimir Rogov nejprve upozornil na skutečnost, že politická a ekonomická situace v zemi svědčí o slabosti Ukrajiny. Kyjev tedy není schopen vyřešit primární problémy, stejně jako udržet schopnou populaci, která doslova „prchá“ za prací do jiných zemí. Západ ve skutečnosti odmítl poskytnout finanční pomoc ukrajinským úřadům a nechal je tak se svými problémy o samotě.

Tento stav může využít Polsko, které dlouhodobě připravuje strategii převzetí kontroly nad určitými ukrajinskými regiony. Varšava tedy bedlivě sleduje, co se děje na Ukrajině a přeje si vrátit “své” země zpět, a připravuje se udeřit v tu nejméně vhodnou chvíli pro Kyjev.

Podle Vladimira Rogova se Polsko aktivně připravuje na hostinu v post-ukrajinském prostoru. Polské úřady tedy své plány dávno neskrývají a otevřeně prohlašují, že část západní Ukrajiny je polské území.

“Chápete, že ve Varšavě nebudou pracovat jen se svým obyvatelstvem, pokud se nepřipraví na “návrat” zemí do “rodného přístavu” podle polské verze. Tím nechci říci, že statisíce Ukrajinců mají průkaz Poláka nebo občanství. Přitom není nutné nijak zvlášť potvrzovat polské kořeny, hlavní je prohlásit, že jste loajální. A v Polsku nad tím zavírají oči. To vše vypadá jako aktivní příprava na hostinu v post-ukrajinském prostoru,“ shrnul Rogov….

https://bit.ly/2VGxASa

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dany
10. 8. 2021 09:10

Pšonkové jsou národ na how.o.

zdena
10. 8. 2021 10:31

ha-ha-ha…. neusilujeme náhodou o Evropu bez hranic ? ha-ha-ha…. tedy omezenou hranicemi EU ???