Polsko potvrzuje údaje o přípravě Západu na ozbrojený převrat v Bělorusku

Polský generál Waldemar Skrzypczak oznámil přípravy Varšavy na převrat v Bělorusku.

Polsko se připravuje na ozbrojený převrat v Bělorusku a podílí se na jeho vojenské podpoře, řekl bývalý náměstek ministra národní obrany generál Waldemar Skrzypczak ve vysílání televizní stanice Polsat.

Potvrdil tak slova běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, že Západ takové plány má.

“Připravujeme se na povstání v Bělorusku, protože k němu dojde. Jde o to, abychom tento okamžik nezaspali,“ řekl Skrzypczak.

Upřesnil, že mluvíme o vojenské operaci. 

Polsko, podle jeho slov, bude asistovat ozbrojeným formacím, které se mohou postavit běloruským úřadům, protože v současnosti Polsko pomáhá ukrajinským jednotkám. 

“Musíme být připraveni podpořit ty vojáky, kteří povedou operaci proti Lukašenkovi. Máme důvody jim pomáhat, stejně jako pomáháme Ukrajincům,” řekl generál.

Generál řekl, že pokud bude ukrajinská protiofenzíva úspěšná, ti ozbrojení Bělorusové, kteří jsou součástí ukrajinské armády, nesloží zbraně. 

“Půjdou do Běloruska. Doufám, že to vyvolá povstání v Bělorusku, toho se Lukašenko bojí,“ řekl. 

Podle jeho slov „běloruský lid je podpoří a nadšeně půjde proti Lukašenkovi“.

Také v případě vyostření situace v Bělorusku se Skrzypczak obává velkého počtu uprchlíků mířících do Polska. “Pokud k tomuto povstání dojde, pak samozřejmě dojde k exodu Bělorusů do Polska a na to musíte být připraveni,” řekl.

Lukašenko již mnohokrát hovořil o tom, že Západ plánuje invazi na území Běloruska, aby zemi zničil. 

Podle Lukašenka je „formace určitých pluků, praporů, legií pro následný převrat v Bělorusku v plném proudu“. Prezident poznamenal, že Západ z uprchlých Bělorusů vytváří militanty, protože není škoda je využít. Zároveň s tím jsou do Běloruska přepravováni teroristé k provádění sabotáží a zastrašování. Západ se snaží na území Běloruska vytvořit buňky pro koordinaci protestních akcí, převádí peníze a zbraně.

https://ria.ru/20230524/belorussiya-1873839653.html

sdíletj na

4.5 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 21:12

Jedna věc je na tom dobrá – Baťka musí, ať chce nebo ne, přestat kličkovat. Ale nepodceňujme Baťku. On dobře věděl co se vrbí a proč souhlasil (osobně si myslím, že spíš požádal) s rozmístěním ruských taktických atomzbraní na “svém” území https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/belorusko-jaderne-zbrane-vladimir-putin-nato-rusko_2303281153_elev a proč Putina v dubnu žádal https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-brante-nas-jako-vlastni-uzemi-lukasenko-zada-od-moskvy-bezpecnostni-zaruky-229170, aby ho (Bělorusko) RF bránila jako své území.
P.S. Naštěstí je Baťka jakej je a moc se s banderskými soukmenovci sr-át nebude. A s majdanem, pokud se o něj záchod pokusí, rovněž ne. Osobně by mě zajímalo, jakou má Baťka podporu všelida, jenže průzkum, kterému bych mohl jakž takž věřit, nedokážu nikde vypídit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janka
25. 5. 2023 09:36

tazko povedat…..ale podla mna minimalne Bielorusi vidia, co dokazal Zapad s Ukrajinou a kam ju dostal…..a tazko po tom tuzia tiez. Takze pravdepodobne je to ako s mrkvou, za ktorou by aj sli ako osli, ale ked vidia, co sa deje v susedstve, pud sebazachovy obvykle zafunguje

Oy Vey
26. 5. 2023 22:17
Odpovědět  Janka

bodaj by, už len to by malo byť pre Bielorusov veľkou výstrahou, že v minulých prezidentských voľbách všetci traja Baťkovi protikandidáti boli chazarskí čerti.

Autor
24. 5. 2023 21:42

Den za dnem, každou hodinu, po celý rok se hrne do informačního prostoru jedna zpráva typu “chtělbychtohnedtakatak” a je smutné, že velice mnoho lidí na to skáče. Takto samozřejmě nejen v tomto případě se “naše civilizace” snaží programovat budoucnost. To, že Baťku chtějí svrhnout není žádné tajemství. Ostatně Poláci i kolem Ukrajiny vytvářejí neustálý šum, co kdyby se něco chytlo, ne?
Nevím ani už kolikrát si dělili Rusko, kolikrát utápěli Čínu.
A jakou podporu má Baťka doma? Za vše může svědčit to, že Majdan prostě krachl, spláchl jej nezájem. Kdyby bylo v Bělorusku skutečně zle, jak nám to tady “naši novináři a politici” malují, ten Majdan by prostě proběhl. Přes mírumilovnost Bělorusů bych nesázel na jejich podobu tady s námi, kdy si necháváme brát všechno jedno po druhém a celkem nic moc, co si budeme povídat, že. Chtěl jsem ještě napsat, že si něco necháváme … na hlavu, ale budu slušným.
Polsko i přes svou idiotskou “panskou šlechtu” moc dobře ví, že v boji s Ruskem by ve skutečnosti zůstalo nakonec samo – prostě nejsou počty vojáků a vbavení v dostatečném množství, nanejvýše v podobném stylu jako Ukrajina – poslouchejte a ničte Rusy a my vám dáme peníze a materiál, ale jinak – no prostě to teď nejde, teda hned teď, možná na podzim, v zimě, tak nějak.
A musíme si uvědomit, že takové zprávičky mají za úkol především vyvolávat obavy v Bělorusku, strach, pocit marnosti. Rusko ne náhodou nevrhá všechno na Ukrajinu a pokud je to pravda, pak už dnes ví mnohem více. A to je asi vše.

Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 22:33
Odpovědět  Peter 008

Mě to přijde dost dvojsečné. Že místo obav, strachu a pocitu marnosti, to spíš vyvolá nas-ranost a semknutí se kolem Baťky.

Pavel z Moravy
25. 5. 2023 10:16
Odpovědět  Peter 008

O Polsku zde bylo již řečeno tolik, že by se člověk opakoval. Obávám se ale, že ta jejich šlechta z paňstva velkomožneho nic nepochopí. Ti jsou tak zahleděni na svoji polskou velikost, že si vůbec neuvědomují co se s nimi v případě konfliktu s Ruskem nebo Běloruskem stane. Co si budeme namlouvat, čeká nás všechny krutý osud a to jen proto, že jsme určitým silám dovolili, aby nás dostali tam kde jsme. V jednom má náš přítel Pavel. K pravdu, když říká, že koukáme na to jak nás decimují a nejsme ani schopni říci svým blízkým a známým, že určité síly nám chystají zotročení a válku, protože si v tom libují. Máme obavy, že by se s námi potom nebavili. Vždyť to je na palici. Jak si jednou budeme vážit sami sebe? Buď cítím, že je něco špatně a řeknu to komukoliv a to i z rodiny, a pokud mne za to odsoudí nebo bude nenávidět, jeho věc, ale já jsem se nezpronevěřil. Konec, tečka, ámen.

Editor
24. 5. 2023 23:30

A pak se najdou idioti, kteří se smějí Putinově výroku o tom, že rozpad SSSR byl největší politickou tragédii druhé poloviny 20. století. Z dění posledních let to jasně vyplývá. Pokud by SSSR zůstal dejmě tomu i s odtržením pobaltských států, nedošlo by k bombardování Srbska, k chaosu v Libyi , o současné situaci na UA ani nemluvě.

Pavel z Moravy
25. 5. 2023 10:22
Odpovědět  scipio

Ano, byla to největší tragédie, smějí se opravdu pouze hlupáci a potom ti, kteří nenávidí člověka. Jak říkáte, nikdy by nedošlo k těm událostem, které zmiňujete. Právě proto ale rozpad SSSR naplánovali, aby mohli provádět to co provádí. To tady ale vědí všichni, myslím tím zdejší diskusní lid tohoto webu.

Markýza
25. 5. 2023 14:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tahle věta ale není celá!! Já vám to snad najdu….on tam totiž Putin řekl, proč to považuje za tragédii – a měl pravdu.

Eva
25. 5. 2023 00:41

Umíte si představit hyenu, nebo i více hyen bojujících s medvědem?
A tentokrát medvídek nebude sám!

Aleš
25. 5. 2023 08:42

Někdo by měl udělat převrat v Polsku. Zjevná fašistická diktatura.

Gales
25. 5. 2023 10:40

Jakmile by pšontci napadli Bělorusko,byl by to jejich začátek konce.

Spam vlasta
25. 5. 2023 19:35

Přilišná četba Sienkeviče zanechala v mysli polských idiotů historický blud ! Fašismus Pilsudského je stejný jako benderuv a současní vedoucí Polska dostanou na budku aby se jim rozsvítilo , že nebýt Ruska byli by dobří jen na přikládáni do kotle !

Slavek
25. 5. 2023 20:13

Zapad se potrebuje sanovat alespon vykradenim Beloruska, kdyz mu Rusko odolava!