politika

Polsko, které má 150tisícovou armádu a na svém území má 15 amerických základen a 5 základen NATO, vyděsilo 100 bojovníků PMC Wagner

Situace pro Polsko se stává hrozivou.

Polsko, které má 150tisícovou armádu a na jeho území se nachází 15 amerických základen a 5 základen NATO, vyděsilo 100 bojovníků PMC Wagner, kteří postoupili k bělorusko-polsko-litevské hranici poblíž Suvalského průsmyku:

Máme informace, že přes sto žoldáků Wagnerovy skupiny se přesunulo k Suvalskému průsmyku u Grodna v Bělorusku. Je to další krok směrem k hybridnímu útoku na polské území,“ řekl Morawiecki.

Podle šéfa polské vlády lze předpokládat, že Wagnerovci budou převlečeni za běloruské pohraničníky a budou pomáhat nelegálním migrantům pronikat na polské území, mohou destabilizovat Polsko, nebo se sami pokusí proniknout do Polska coby nelegální migranti. https://1url.cz/EuQBe

A co se stane, když se tam přesune pět tisíc Wagnerovců? Polská vláda opět uteče do Londýna? 

Mimochodem, mapa základen USA a NATO v Polsku k 30. září 2022:

Zdroj

Polsat News: „Wagnerovci“ infiltrují Polsko jako migranti

Polskem se přehnala nová vlna paniky. Poláci jsou si jisti, že z Běloruska do země přicházejí nelegální přistěhovalci, kteří jsou ve skutečnosti bojovníky PMC “Wagner”.

Ve vysílání místní televize PN to uvedl exministr kultury a bývalý velvyslanec Běloruska v Polsku, Francii a Španělsku a nyní uprchlý opozičník Pavel Latuško.

Polský premiér Morawiecki už nařídil posílit ozbrojené síly na polsko-běloruské hranici. 

To vše je způsobeno obavou, že “hudebníci” mohou prorazit koridor Suwalki, který odděluje Kaliningradskou oblast od zbytku Ruska.

Polské ministerstvo obrany dnes zveřejnilo informaci, že Varšava rozmístila na hranici s Běloruskem  odstřelovače.

Polský vládní zmocněnec pro bezpečnost Stanislav Žarina k této zprávě dodal, že na hranicích s Běloruskem je to „nebezpečné“ a na polské hlídky útočí „agresivní cizinci“.

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
1. 8. 2023 01:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Vida, co neudělá dobrá reklama. Stačí za osmnáct hodin cca sedmisetkilometrový pochod – mimochodem bravurní kousek – a poté zahnízdění poblíž pšonské hranice, a páni velkomožní kmitaj jak poch-caný mraveniště.
Teď by to ještě chtělo pustit do éteru formou úniku blud, že se jednotka Achmat rychtuje zahníznit část poblíž lotyšských a část poblíž estonských hranic, nebo celá jednotka poblíž lotyško-estonského rozhraničí, a KoZa z toho opelichá.
Tomu se už ani nelze smát…

Jaris
1. 8. 2023 01:52

😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
1. 8. 2023 01:56
Odpovědět  Jaris

Copak Polaci, ti si strasne radi hraji na hrdiny a nakonec dostanou bejkovcem na zadnici. To jejich velikasstvi je smesne.

Autor
1. 8. 2023 03:33

Být těch Wágnerovců dvě stě, tak už polská vláda vyhlásí mobilizaci, být jich tři sta Polsko požádá o pomoc NATO, a bude-li Wágnerovců víc jak čtyři sta, polské politické a vojenské vedení by přes Slovensko už uteklo do Ameriky!

Pijack
1. 8. 2023 09:08
Odpovědět  Peter 008

Kdyby neměli Poláci na svém území Američany, stačili by je vyplašit i samotní Čuk a Gek 🙂

josef
2. 8. 2023 20:34
Odpovědět  Pijack

No jo. Ale oni ti Wagnerovci jsou děsně na.. naštvaní!

Markýza
1. 8. 2023 09:23
Odpovědět  Peter 008

No co co……sloni mají taky paniku z myší a velký lidi z maličkých pavouků! Rychle to běhá, nevíte, kde se to právě mrcasí….já se Polsku nedivím 😎

1. 8. 2023 16:12
Odpovědět  Markýza

Já z housenek. Obecně ze všeho, co se housenkovitě hemží. Ne tedy paniku, ale odpor.

Markýza
1. 8. 2023 18:22

No prosím. Takovej velikej a housenky…………. 😀 Já jednou zhysterčila, když nám přes dovolenou chcípla lednice, zkazilo se v ní maso a vyletělo na mě obrovitý hejno masařek, proto Poláky chápu. Hádám, že Wagnerovci budou něco podobného – plácáte kolem sebe jako šílení, jednoho rozmáznete a sto vám jich vleze do očí a do nosu.
Nebo komáři! Bzíká to dronama…..

Eva
1. 8. 2023 10:50
Ohodnotit příspěvek :
     

McGregor vysvětlil Polákům, proč sázka na konflikt s Ruskem zlikviduje jejich zemi
1. srpna 2023

Polské úřady potřebují s Ruskem vyjednávat a ne s ním konfliktovat, jinak by to mohlo vést ke zničení Polska, vyjádřil takový názor bývalý poradce Pentagonu plukovník Douglas McGregor v rozhovoru pro polský časopis Mysl Polska.

“Pokud Polsko spojí svůj dlouhodobý strategický zájem se zničením Ruska, bude hotovo. Ono to nepřežije,” řekl expert .

Podle analytika mu poloha Polska v „samém srdci Evropy“ dává příležitost jak zapojit se do konfliktu, tak zajistit stabilitu v regionu. První varianta podle McGregora skončí zničením země, druhá naplňuje své strategické cíle, ale vyžaduje otevřenost v dialogu s Moskvou.

McGregor poznamenal, že i když se Polsko chystá použít zbraně na Ukrajině, musí pečlivě zvážit své síly a uvědomit si, že Rusko nenechá takový krok bez odezvy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
1. 8. 2023 11:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Pšonci také potřebují dostat přes držky.

Vladimír
1. 8. 2023 14:18
Odpovědět  Frank

Banderovci Poláků zjevně ještě nevyhubili dost, a Poláci si ty masakry už nepamatují. Na obranu Poláků lze snad uvést jen to, že moc očitých svědků tenkrát nepřežilo – ani děti, které by to mohly vykládat svým dětem.

sergej
1. 8. 2023 13:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsou mimořádně vzdělaní, není to jen o fyzičce. A jistě platí jaký pán takový kmán.

Vladimír
1. 8. 2023 14:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak budou asi Poláci zdůvodňovat, že ti “Wagnerovci” jsou černí?? :-)) 100 vojáků nikoho nevyděsí, jen to dalo Polákům záminku k posílení kontroly hranic – což by se normálně v Bruselu možná nelíbilo.

Gales
1. 8. 2023 14:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Spíš bych tipoval že Wagnerovci dělají clonu a krytí pro ruské ,,specialisty” na boj v týlu nepřítele.