Polsko: “Kaliningrad musí být demilitarizován”

V Polsku by chtěli „demilitarizovat Kaliningrad“ a vrátit mu jméno Königsberg.

„Kaliningrad musí být demilitarizován“: Bývalý náměstek ministra obrany Polska a jeden z hlavních rusofobů země Romuald Szeremietiew požaduje „demilitarizovat a přejmenovat Kaliningrad“.

Bývalý náměstek ministra obrany Polska Romuald Szeremietiew v rozhovoru pro polské vydání  DORZECZY.PL, uvádí Ridus:

✔️ Pokud Finsko i Švédsko vstoupí do NATO, pak se výrazně zvýší bezpečnost celého východního křídla, protože Finové i Švédové mají celkem slušné armády. Navíc v tomto uspořádání se Baltské moře stane mořem Severoatlantické aliance. Naopak vznikne velmi výrazný problém tzv. Kaliningradu.

✔️ Především je nutné, aby se Kaliningrad přestal nazývat jménem zločince Kalinina. Za druhé, Kaliningradská oblast po rozšíření severního křídla NATO bude vyžadovat demilitarizaci, protože to bude „sud s prachem mezi nohama NATO“. To je každému jasné.

✔️ Upozornil také, že poté, co Finsko a Švédsko vstoupí do NATO a blok bude mít nové úkoly, bude pozice Polska na východním křídle mnohem silnější než dříve.

✔️ [Jaká by mohla být reakce Moskvy na rozšíření NATO?] Ozve se vytí a strašení jadernými zbraněmi, protože ničím jiným už Rusko strašit neumí. Rusko údajně nemá žádné vážné argumenty a že „jeho hrozby jadernými zbraněmi by neměly být brány v potaz“.

✔️ Někteří očekávali nějakou velkou ofenzivu na Donbasu, mezitím se nic takového nestalo. Řekl jsem, že tam nebude žádná velká bitva. Rusové se budou snažit postupovat vpřed, někdy i kilometr za den a Ukrajinci budou důsledně udržovat svůj obranný systém, který používali dříve.

✔️ [Jak skončí konflikt na Ukrajině?] Není známo. Moskva nemá dobré východisko. Snad vše bude záležet na tom, zda a nakolik Ukrajinci zvítězí, což je v tuto chvíli pravděpodobné a jak to ovlivní vnitřní situaci v Rusku. Vzhledem k tomu, že dnešní Rusko je mnohem slabší než Sovětský svaz a Putin není stejným třídním vůdcem jako Stalin, očekávám, že kolaps Ruska proběhne rychleji, než se očekávalo.

Zdroj
https://bit.ly/3MlSyeK

sdíletj na

4 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav
15. 5. 2022 20:27

Tenhle Polský blb má v hlavě opravdu jen seno

Evžen
15. 5. 2022 21:54
Odpovědět  Jaroslav

Hlavně fanatizmus!

Pozor
15. 5. 2022 20:36

Štekajúca poľská čivava, len šteká, veď keď sa neboja nech to urobia, ale bez SŠA by ani neštekol.

zdena
15. 5. 2022 20:50
Odpovědět  Pozor

Nezodpovědnost tohohle blba nemá hranic.

Boomer
15. 5. 2022 22:32

..inu, Polsko slavnostně otevřelo průplav na Viselské kose a už se cítí být pánem Baltu. Jen bych jim nepřál, aby se jim při demilitarizaci Kaliningradu neucpal, až budou zdrhat..

Honza
15. 5. 2022 22:41

To je ale pablb.

skylla
16. 5. 2022 07:49

z historie víme co jsou pšonci zač….a nezmění se stejně jako jejich bratři ukrajinci

Pavel
16. 5. 2022 09:41

To je skutečně neuvěřitelné jaké lidi Polsko produkuje. To může prohlásit skutečně omezený človíček a těch se v této celé EU nejenom v Polsku vygenerovalo takové množství, že jsme jimi zaplaveni.

Frank
16. 5. 2022 10:28

Typický fanatický pšonek.

janle57
16. 5. 2022 10:32

Dle polských ušišlanců musí být Kaliningrad demilitarizován a v na rusko-finských
hranicích vybudovány vojenské základny s jadernými střelami,jedině tak lze uchovat
mír v Evropě a zabránit 3.sv.válce.

Milan h
16. 5. 2022 12:56

misto toho aby se ucil skakat do truhly kdyz vidim jeho ksicht tak mele hnupiny rika se ze stari kmeti na stari zmoudri tak u tohoto to urcite neplati

Milan ze Zahrady Čech
16. 5. 2022 17:26
Odpovědět  Milan h

Z mladýho blbce vyroste leda starej blbec – ještě blbější než bejval zamlada, páč se mu k vrozené blbosti přidá senilita – viz Bidet… tedy Biden. Zmoudřet může jen ten, kdo má, a udržuje si, kritické myšlení – bez toho to nejde. Vždyť se koukněte do vlády – co činitel, to titul, co titul, to de-bil. Pravda, jsou tam i kre-téni bez titulu, ale absenci kritického myšlení mají všici. A kdyby jen to. Nejsou schopni ani vnímat kauzalitu, tedy domýšlet následky příčin, které tak hojně pokládají.

Gales
17. 5. 2022 10:39

Souhlas.Jako blbci se narodili a jako blbci i chcípnou.

Jar
16. 5. 2022 18:00

To je ale hňup už od pohledu.