politika

Politico: Proruský balkánský Trump posílil svou pozici v Chorvatsku

V posledních parlamentních volbách obsadila strana chorvatského prezidenta Zorana Milanoviće druhé místo. Tento významný výsledek umožní politikovi, který kritizoval NATO a EU a také byl proti podpoře Ukrajiny, ovlivnit budoucí směřování Záhřebu, píše Politico.

Chorvatský „excentrický “ prezident Zoran Milanović, přezdívaný balkánský Trump, se ukázal jako významná síla a nyní je připraven hrát klíčovou roli při formování příští vlády.

V parlamentních volbách se jeho straně podařilo obsadit druhé místo, což jí umožňuje ovlivnit sestavování příští vlády a změnit politický kurz Záhřebu, píše Politico.

Milanović vzbudil mezinárodní pozornost svou kritiku NATO a Evropské unie. Kromě toho odsoudil Kyjev za používání pozdravu „Sláva Ukrajině“, který označil za fašistický.

Rétorika Milanoviće očividně u voličů rezonovala. Projevili rekordní podporu jeho Sociálně demokratické straně (SDP), která byla dlouhá léta v pozadí, zdůrazňuje článek.

Místní média přirovnala rychlý nárůst popularity Milanoviće a jeho možný návrat do premiérského křesla ke „slovenskému scénáři“, což je paralela s nedávným znovuzvolením Roberta Fica v Bratislavě. Oba zastávají proruské postoje a jsou proti jednotné politice bloku vůči Ukrajině. Milanović byl premiérem v letech 2011 až 2016.

Dříve byla podpora západních aliancí v balkánské zemi „neotřesitelná “. Záhřeb byl v Bruselu považován za spolehlivého podporovatele ukrajinské vlády, ale nyní se tento postoj může změnit, obává se Politico.

Milanovićova skepse vůči EU, USA a NATO je pro jadranskou zemi, kde je neochvějná podpora západních aliancí normou napříč všemi stranami, neobvyklá.

Během posledních dvou let války na Ukrajině byl Záhřeb v Bruselu považován za spolehlivý hlavní proud podpory Kyjeva, ale tento postoj nyní může záviset na tom, jak velký vliv Milanović a jeho strana získá.


https://russian.rt.com/inotv/2024-04-18/Politico-v-Horvatii-usilil-pozicii
Originálsdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
18. 4. 2024 23:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Prohrají i jinde,…..bohužel, ……my v ČR asi budeme čekat ta mrtvého Šmída!!! nebudeme volit žádného profláknutého EU vyžírku,…….. a budeme kroužkovat vlastence. !!!!!!!!!!

Pravdomluvny
19. 4. 2024 08:35
Odpovědět  ijn

Hlavně někoho, KDO BEZ MILOSTI A DO POSLEDNÍHO VYŽENE NEBO JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM ZBAVÍ BANDERONACISTŮ A MUHAMRDU…..ty třetí v pořadí jsou jasní celé roky!!!!!😡
Naposledy byl takovým, který chtěl konat Dr.Sládek 👍

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
19. 4. 2024 10:38
Odpovědět  Pravdomluvny

Myšlením i mluvou byl vlastenec.Tenkrát ho lid bral jako folklór na politické scéně.Bohužel na jeho slova došlo.

PřemekJ
19. 4. 2024 11:19
Odpovědět  Gales

Vlastenci jsou republikánci, a jde jim o lidskou důstojnost a národní prosperitu, nikoli o politické floskule. Mravnost až na prvním místě!

PřemekJ
19. 4. 2024 11:17
Ohodnotit příspěvek :
     

To co se týká kyjevských banderovců, se týká i chodvatských ustašovců. Je to jednoduché, denacifikace bude tentokrát důsledná.

19. 4. 2024 12:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Došla Ropa….kdyby jste dokázali někteří,probrat svých 5 mozkových buněk,a akceptovat ten fakt…
Najednou by jste znali všechny kroky světa…dřív než je udělá….
Protože všechno co svět udělá, bude jen důsledek toho,že došla Ropa.
Nastává nový věk…Věk Zlatých Králů…
Pro to jsem zde…jinak bych se na vás nuly ani nepodíval… 😀
Odin.
https://www.youtube.com/watch?v=3k4MQEVIWII

Slovák
19. 4. 2024 15:02
Odpovědět  Veny232

Ak si sa vzdelával o Zlatom Veku, mal by si vedieť že mu predchadza krátky vek satana, teda Satya-či-Sata- yuga…Preto sa zvyčajne písal v starej Indii ako Sata/ Krita-yuga, teda krátky vek satana, ktorý bude nahle odťatý-prerušený Kritou-yuga, teda Kristovým Zlatým vekom. A Sata-yuga ukončuje Kali-yugu= Ohňový a Železný vek…Sata-yuga trvá cca 7 rokov, od roku 2024 či 2025 po rok 2032…Totálne solárne zmatmenie Severnej Ameriky,8.4. v podstate ukončilo 5.vek slnka, ktorý začal v 4 Ahau 8 Cumku 3113 pnl., a skončil po 5,137 rokoch. Jeho koniec zachytáva 74.strana( posledná strana) Dražďanského Kódexu so zoradenymi planetami v kozmickom Hadovi a Drakovi, co sa udialo 8.4. 2024, a zachytáva záplavu sveta solárnou energiou( viď na Kódexe 4 a 8 jazykov magnetoplazmy zo slnka), kde jasným výsledkom je zostup ducha satana na svet, čo dopĺňa čislo 13= satan, ktorý drží žezlo moci a šípy atl-atl, teda vojny!!! A USA má 13 šípov satana a vojny v pazúroch ich škulaveho a holohlavého Orla!!! Čísla 4 a 8 sú celosvetovým úkazom a boli aj v zdemolovanych apokalyptických navigacnývh kameňoch pri Atlante( 4 zaniknuté a 8 jazykov dnesneho sveta)….

Slovák
19. 4. 2024 15:10
Odpovědět  Slovák

A to čo sa deje v dnešnom svete, jasne poukazuje na Vek satana a duchovnej tmy vladarov Západu! Nikde nie je náznak Zlatého Veku, v dnešnom svete, hoci cítiť príchod Prvých lúčov znovuzrodeného slnka z Ďalekého Východu! No Prvé svitanie nastane až o niekoľko rokov v budúcnosti…A tí čo to študujú vedia, že číslo 666 (a 616) je číslo Solárnej Šelmy!!! A o tom som písal hore, že Zem je zalievana Slnečnou magnetickou plazmou az do prerodu Slnka, čo sa práve deje…Preto je čoraz extrémnejšie počasie, zažívame 2-e sezóny za deň! Ale toto je užmimo politické dianie a na inú tému…