politika

Poláci okupují českou republiku a nikomu to nevadí

Kolem 28. května polská armáda bez povolení orgánů ČR překročila hraniční řeku Hrozová a obsadila několik stovek metrů čtverečních českého území (resp. území Slezska), patřící české obci Pelhřimovy. Na tomto (českém) území si zřídila checkpoint a českým občanům do něho zakázala vstup. Lidi, kteří se pokoušeli na toto území nic zlého netuše dostat, se ocitli před hlavněmi polských samopalů.

Toto bezprecedentní porušení českých hranic, navíc vojenskou mocí cizího státu (byť spojeneckého) se v podstatě vůbec neobjevilo v českém mainstreamovém mediálním prostoru. Snad jediná média, která o problému informovala, byly regionální deníky a Deník.cz.

Nedočkalo se ani rázné reakce českého státu, a to včetně reakce vojenské, spočívající například v sice “spojeneckém”, ale rázném a nekompromisním vytlačením “bratrů v NATU” zpět na jejich domovské území. Vždyť kdo jiný by měl být citlivý na Poláky na území Slezska, než právě česká vláda?

Je naprosto nepochopitelné, že tato (předpokládám že stále trvající) ozbrojená invaze na území státu “zázračně” uniká také pozornosti poslanců a různých “hlídacích psů demokracie”, a že se k ní transparentně a tvrdě nedokázaly postavit ani ministerstvo zahraničí nebo vláda.

Naše armáda nereaguje, máme nějakou?

Nebo řeší problémy amerických zájmů v Afghánistánu a náš stát ji nezajímá?

Rusko nám už nepomůže. A spojenci asi jako vždy, kopnou nás do zádele.

Zdroj: https://www.denik.cz/regiony/polska-armada-zakazala-pristup-…
Zvědavec
https://bit.ly/3f8YZki

sdílet na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vladimír
10. 6. 2020 00:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Zde vidíme, jak suverénní na svém území je český stát a naše vláda. Jenom nevím, čí jsme to teď vlastně protektorát. Hamáček prý řekl, že polská armáda má na věc jiný názor, než on. Tak mne napadá, že to se tu stává celkem často, že cizí moc má jiný názor, než naše vláda. A hádejme, čím názorem se nakonec budeme řídit? Už tomu můžeme začít říkat okupace, nebo to ještě není dost? Ne Rusko, ale rozpínavé Polsko, zfetované rektálními plyny páníška ze zámoří, je náš skutečný problém.

Vladimír
10. 6. 2020 01:37
Odpovědět  Janinna

Ovšem z dlouhodobějšího hlediska… Kde jsou Habsburkové s svým Rakousko-Uherskem, Hitler se svým Reichem, nakonec i to sovětské impérium… tam, přesně tam, za nimi, půjde i EU. Jenom věčně rozhádaní a nic nerespektující Češi, smějící se bestie, tu zůstávají a bezpečně rozvrátí každé další impérium, vztahující sem své nenechavé spáry. Jako malý, nepatrný kaz. Je v tom asi nějaká magie, kletba či co – možná že i Římská říše začala synchronně upadat, když se pokusila dobýt toto území. A Rusové, ti to pochopili a už nás nechtějí 🙂 …

Editor
10. 6. 2020 14:30
Odpovědět  Vladimír

V době existence Římského imperia tady ještě Češi tak nějak nebyli. Vůbec slovanská populace se datuje někdy od 6 století n.l. Až po stěhování národů. Jsi si jistý, že tehdy ještě Římská říše byla tak daleko na severu? Augustulus skončil roku 574 a to už byla většina území na sever od Alp dávno pod nadvládou Germánů.

Vladimír
10. 6. 2020 16:30
Odpovědět  scipio

No, vždyť já nepsal, že tu byli v době Říma Češi. Ale Římané zde prokazatelně byli – tedy minimálně na Moravě. Svědčí o tom četné vykopávky. Kromě toho, když přišly slovanské kmeny, ty původní, keltské, určitě úplně nezmizely, ale navzájem se smísily. A za “kletbu” proti uchvatitelům klidně mohou být zodpovědní keltští druidové, kteří ji mohli spáchat hlavně proti Římanům, ale mohli to vzít trochu víc nadčasově… (Ale myslím to spíš jako nadsázku, na zlehčení zoufalé situace.)

Editor
10. 6. 2020 20:23
Odpovědět  Vladimír

Cituji :” Jenom věčně rozhádaní a nic nerespektující Češi, smějící se bestie, tu zůstávají a bezpečně rozvrátí každé další impérium, vztahující sem své nenechavé spáry.Jako malý, nepatrný kaz. Je v tom asi nějaká magie, kletba či co – možná že i Římská říše začala synchronně upadat, když se pokusila dobýt toto území.” konec citátu. Takže buď je to územím nezávisle na tom, kdo tu zrovna je, nebo námi, těmi Lachende bestiemi. Tertiam non datur.

Vladimír
10. 6. 2020 23:40
Odpovědět  scipio

Citovat umíte dobře, jen nevím, jestli opravdu umíte výrokovou logiku, přestože mluvíte latinsky. Jsem rád, že jste v textu obě mé myšlenky-domněnky našel, ale nemusí být nutně pravdivá ani jedna z nich. Nebo klidně obě, tedy vůbec ne vylučující se “nebo”, natož princip vyloučeného třetího. A úplně nejlepší je se hádat o vtip 🙂

Vladimír
11. 6. 2020 00:00
Odpovědět  Vladimír

Scipio, nic ve zlém, ale je tu problém s místem. Takže je možné říct jen málo, nebo (disjunkce) se vyjadřovat zkratkovitě. Třetí, zřejmě neodhalená myšlenka v mém textu je, že se národy mísí mnohem víc, než si historikové všímají. Mnoho lidí si o Češích například myslí, že nejsou čistí Slované, ale taky trochu Keltové a kdoví, co ještě. Tak se na to podívejte i v tomto kontextu.

Editor
11. 6. 2020 00:32
Odpovědět  Vladimír

Jo a mimochodem, z textu vychází, že to děláme my, nikoliv území. Po podrobné analýze během dvou mrknutí oka, na kterém nemám cink jsem postřehl, že to my Češi, smějící se bestie rozvrátíme jakékoliv impérium.

Vladimír
11. 6. 2020 01:25
Odpovědět  scipio

Málem jste to odcitoval podruhé…

Editor
11. 6. 2020 00:27
Odpovědět  Vladimír

no s matikou jsem skončil u diferenciálního počtu tří proměnných, tak nevím. Pravda, je to z doby tuhé normalizace, kdy nám kontrolovali ve škole stránku 15.

Editor
10. 6. 2020 22:42
Odpovědět  Janinna

Slované přišli do Střední Evropy při Stěhování národů v době, kdy Říše Řimská už nebyla to co zamlada …

Wojta
11. 6. 2020 07:55
Odpovědět  Vladimír

Zfetované rektálními plyny páníška ze zámoří, je náš skutečný problém. Jestem Polakiem, nas też wykupiły różne paniska. Nasze kraje tylko razem coś mogą zrobić i coś znaczyć. Dogadajmy się.