politika

Pokud to není zrada, tak co? Byl zveřejněn záznam rozhovoru mezi spolupracovníkem Navalného a údajným agentem MI6

„Sponzorujte náš vzestup k moci a my vám to splatíme miliardami“.

Video z rozhovoru mezi výkonným ředitelem Fondu proti korupci (FBK, uvedenou ministerstvem spravedlnosti RF v seznamu zahraničních agentů) Vladimírem Ašurkovem se zaměstnancem britského velvyslanectví, kterého FSB považuje za agenta MI6, se objevilo na webu.

RT dnes zveřejnila tři videa pořízená v roce 2012. Na nich prodává výkonný ředitel Navalného fondu FBK Vladimir Ašurkov svou vlast britským speciálním službám.

Federální bezpečnostní služba zveřejnila materiály, které ukazují, jak zaměstnanec britského velvyslanectví James William Thomas Ford vchází do restaurace v Moskvě. Za ním následuje mluvčí opozice Vladimir Ašurkov, Navalného pravá ruka, výkonný ředitel FBK, který v současné době žije ve Velké Británii. 

Sednou si ke stejnému stolu. O čem to tam mluví?

Nejprve naznačuje, že by bylo hezké sponzorovat opoziční projekt.

“Kdybychom měli více peněz, rozšířili bychom náš tým. Osoba, která zde utratí 10–20 milionů dolarů ročně, uvidí úplně jiný obrázek. A pro ty, kteří mají v sázce miliardy, to není tolik peněz,“ říká ve videu.

https://t.me/rt_russian/58070

Ašurkov ve skutečnosti otevřeně řekl:
„Sponzorujte náš příchod k moci a my vám to oplatíme miliardami.“ 

Navrhuje „musí se hrát na různých šachových polích“, konkrétně – zapojovat se do občanských iniciativ, propagandy a masových protestů.

Ve druhém videu požaduje únik kompromitujících důkazů na ruské oligarchy.

“V některých případech nemáme přímé důkazy – jsou nepřímé. Jsem však přesvědčen, že britské zpravodajské služby mají přístup k množství informací, které nemáme k dispozici. Jsem si jist, že britské speciální služby mají údaje potvrzující spojení mezi Abramovičem, Usmanovem a lidmi v ruské vládě. Myslím si, že Velká Británie je klíčovou evropskou zemí, která může ovlivnit Rusko a které již ve vztahu k ní posiluje svou pozici.“

https://t.me/rt_russian/58071

Ve třetím slibuje vyloučení konkurentů britských finančních skupin.

V závěrečné části záznamu rozhovoru, Ašurov říká, že zveřejní materiál proti ruské státní bance, a jasně naznačuje, že to bude pro Brity užitečné.

“Společně s London Henry Jackson Society zveřejníme zprávu o VTB Bank. Uvádí, že VTB je zapojena do korupce, že systém řízení rizik nefunguje, a povedeme k tomu, že představuje hrozbu pro evropské finanční trhy a jejich integritu, protože je tam významným hráčem” …

https://t.me/rt_russian/58072

Pokud to není zrada, tak co?

Záznam provedla FSB v roce 2012.

Samotný záznam je krásný i bez komentářů. Zvláště mě potěšilo přání odstranit ne všechny zkorumpované úředníky, … ti, kteří souhlasí s pomocí, mohou být ponecháni a zajistit, aby nebyli připraveni o svá aktiva. 

To znamená, že pokud Abramovič nebo Rotenberg sponzorují Navalného, ​​nebudou připraveni o svá aktiva.

Takový je boj proti korupci za peníze Mi-6.

Objevení tohoto záznamu je považováno za součást informačních aktivit úřadů s cílem připravit veřejné mínění na zítřejší soud s Navalným.

Záznam je navíc k dispozici speciálním službám Ruské federace od roku 2012 (!), Ale z nějakého důvodu byl zadržen. Hádejte, proč…. A teď, po 9 letech, nastal ten okamžik.

Lze předpokládat, že po očekávaném uvěznění Navalného začne ničení zbytku sítě, která v zájmu směrování protestních nálad mohla existovat ještě po mnoho let.

Skutečnost, že mohli být uvězněni za vazby se zahraničními speciálními službami již dávno, ale uvězněni nebyli (Ašurkov se do Anglie dostal až v roce 2014) – na to se nesmí zapomínat.

Připomínáme, že dříve tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov řekl o práci amerických specialistů z CIA s blogerem Alexejem Navalným během léčby v Berlíně a že to není poprvé, co se to stalo. 

Peskov také označil výroky blogera, že byl údajně otráven na rozkaz hlavy ruského státu, za urážlivé, nepodložené a nepřípustné. 

Tato prohlášení, vysvětlil Peskov, byla učiněna také na žádost zahraničních speciálních služeb.

https://bit.ly/2NXx7Y0
https://bit.ly/3oFJiFm

sdíletj na