Pokud Rusko napadne Ukrajinu…

Spojené státy nadále vyjadřují různé hrozby na adresu Ruska v souvislosti s válkou na Ukrajině.

Jsou to velmi pozoruhodné hrozby. 

USA vyhrožují, že „pokud Rusko napadne Ukrajinu“, pak USA zorganizují „finanční izolaci Ruska“ a „zvýší kontingent vojáků v zemích na hranici Ruska“.

Takže po pořádku.

1. Neustálé obvinění a předpoklady… „pokud Rusko napadne“ … jako by říkaly, že Rusko vlastně do teď Ukrajinu nenapadlo, ačkoli ukrajinská propaganda (nejen) vřeští o „odrážení ruské agrese“.

2. Zajímavé … a efektivita „finanční izolace“ Ruska bude stejně účinná jako „diplomatická izolace“, kterou slíbil Obama? Slíbená ekonomika „roztrhaná na kusy“ také jaksi nenastala.

3. A samotný vrchol – Spojené státy vyhrožují Rusku, že pošlou vojáky – ne na Ukrajinu, ale na území Polska, pobaltských států, Rumunska, Bulharska, atd. To znamená, že pokud ozbrojené síly RF vezmou pod kontrolu celou Ukrajinu, pak Spojené státy vyhrožují, že počet jednotek USA a NATO u hranic Ruské federace bude přibývat…. Přitom seskupení NATO v těchto zemích tak jako tak roste.

Jsou to velmi úžasné hrozby a záruky, které odrážejí postoj Spojených států k Ukrajině jako k nástroji, který chtějí Američané výhodně využít pro sebe, ale nechtějí kvůli Ukrajině vstupovat do přímé války s Ruskou federací. Proto existuje „bariéra“. Proto administrativa Bidena ve veřejných prohlášeních ujišťuje, že Spojené státy si přímou válku s Ruskou federací na Ukrajině nepřejí. Proto vyhrožují rozmístěním vojáků mimo Ukrajinu. Aby zabránili vytvoření mechanismu pro zahájení přímé války se závazky nežádoucími pro Spojené státy. Což ovšem nepopírá prostý fakt, že Washington se pokusí rozehrát ukrajinskou kartu způsobem, který je pro něj výhodný.

https://bit.ly/3GCPdod

sdíletj na