politika

“Pojďme svrhnout tu zelenou krysu!” Ukrajinské ozbrojené síly jednají o svržení Zelenského

Zdroj RIA Novosti: bojovníci elitních jednotek ozbrojených sil Ukrajiny jednají o svržení Zelenského.

Velitelé a bojovníci elitních jednotek Ozbrojených sil Ukrajiny jsou nespokojeni s přeskupením vojenského vedení země a vážně diskutují o svržení Volodymyra Zelenského, uvádí RIA Novosti s odkazem na zdroj z bezpečnostních složek Ruské federace.

“Naši specialisté získali přístup ke zdroji, ve kterém komunikují zástupci různých elitních nepřátelských jednotek, jako je námořní pěchota, speciální jednotky, zpravodajské služby, speciální jednotky SBU a také různé nacionalistické prapory. Jde o vysoce kvalifikované specialisty, kteří jsou jednoznačně nespokojeni se změnou velení, vážně diskutují o možnostech svržení současné vlády a velení Ozbrojených sil Ukrajiny,“ řekl zdroj.

Upřesnil, že specialisté získali přístup k uzavřenému kanálu Telegram s názvem ParaBelum, který tvoří radikální bojovníci z elitních jednotek Ozbrojených sil Ukrajiny.

Na základě materiálů získaných RIA Novosti armáda vyjadřuje nespokojenost s jednáním Zelenského a nového vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Alexandra Syrského, který byl před měsícem jmenován místo Valerije Zalužného.

Velitel průzkumné skupiny 80. samostatné letecké útočné brigády ukrajinských ozbrojených sil Maxim Ševcov s přezdívkou „Zima“ vyzývá členy „ParaBelum“ ke svržení Zelenského.

Pokud lidé nepovstanou na obranu Zalužného, ​​pokud vojáci nepovstanou na obranu Zalužného, ​​pak ta krysa (Zelenskij – pozn. red.) bude torpédovat všechny… Pojďme svrhnout tu zelenou krysu a dosaďme Zalužného! .. Ve skutečnosti je nutné vyměnit Zelenského, a ne Zalužného. Ta krysa cítí, že má nulové hodnocení, Zalužnyj má vyšší hodnocení a proto se snaží ho torpédovat,“ říká hlasový vzkaz Ševcova.

Jak Alternativa dříve napsala, čistky v armádě iniciované ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským povedou pouze ke zvýšené konfrontaci mezi politickým a vojenským vedením Ukrajiny. Armáda si je dobře vědoma toho, že Zelenskij z nich udělá „obětní beránky“ za všechny své neúspěchy. Kyjevem dříve oznámený „Majdan-3“ tak získává stále reálnější podobu, ale bude to armáda, kdo se na něm bude podílet, což povede ke kolapsu Zelenského režimu.

Zelenskij odvolal Zalužného z funkce vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny 8. února. Na podzim roku 2023 ukrajinská a západní média psala o pravděpodobném konfliktu mezi hlavou kyjevského režimu a generálem.

Novináři z The Washington Post poznamenali, že vojenský velitel by mohl představovat hrozbu pro Zelenského, pokud se rozhodne zahájit politickou kariéru. Podle průzkumu Centra pro sociální a marketingový výzkum SOCIS by bývalý vrchní velitel vyhrál prezidentské volby, pokud by se v roce 2024 konaly na Ukrajině. Studie probíhala od 22. února do 1. března.

Ukrajinské ministerstvo zahraničí ve čtvrtek oznámilo schválení Zalužného kandidatury na post ukrajinského velvyslance ve Spojeném království.

https://1url.cz/zuP4J

sdílet na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris.
15. 3. 2024 03:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Svrhuti Zelenskeho nestaci. Tahle zidacka svine zasluhuje smrt za valecne zlociny na ukrajinskem i ruskem obyvatelstvu.
Ovsem tohle meli Ukrajinci udelat uz davno. Usetrili by spousty zivotu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
15. 3. 2024 06:53
Odpovědět  Jaris.

👍 přesně!

Pravdomluvny
15. 3. 2024 07:38
Odpovědět  Jaris.

Vždyť je to na Usranině samej Banderonacista.

Pavel z Moravy
15. 3. 2024 09:59
Odpovědět  Jaris.

Společnost se tím ale nijak nezmění. Pokud v té společnosti bude stále žít banderovská ideologie je v podstatě jedno kdo ji řídí. Ty problémy jsou hlubokého charakteru, to se výměnou pár grázlů nezmění. To je stejné jako u nás. Jaký cíl a program má společnost u nás vzniklá po odchodu současných škůdců? To je ten zásadní problém. Ale raději budu mlčet, moje prosté vzdělání nemůže konkurovat moudrým hlavičkám této země a že jich zde je.

Lubek
15. 3. 2024 14:10
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vnímam to rovnako.Spoločnosť sa zásadne zmenila. Stačí sa poobzerať okolo seba. Ja sa s dcérou (35)o politike nemôžem vôbec baviť.Minule hromžil švagor na syna (36). Potravinová sebestačnosť? Načo? Obchoďáky sú plné. Auto? Požičiam si, aký problém? Byt? Požičiam si. Že nemáme už svoje fabriky? No a čo? Čo na tom záleží, či robím v našej, či zahraničnej firme, keď zarobím rovnako? Sklady na úrodných rovinách? Noa čo? Obchoďáky sú plné. Majú to už zažité. Pokiaľ o to neprídu, nič sa nezmení. A my, čo sme zažili, keď vari každý druhý Slovák makal v zahraničí, či aspoň v Čechách budeme na smiech. Čo potom politici, ktorí v živote nemali poriadnu firmu, či neriadili cudziu, čo oni vedia o skutočnom živote? Ich predstava je, že “kdesi” sa vezme rozpočet a ich umemím je čo najviac z neho urvať za čo najmenšie náklady, nebodaj prácu. Domov, národ, otcovizeň? Sme predsa EU patrioti! V EU sme doma! Skutočne? Všade Vás berú ako svojich? Nerobia rozdiely? Dcéra žije 12 rokov v Nemecku. Koľko majú Nemci firiem u nás a koľko my u nich?!? Koľko pracuje Nemcov u nás a koľko našich v Nemecku? Vždy zúrim, keď ide voliť u nás. Prečo!?! Tam držíš hubu a tu ideš mudrovať?Vraj aby bolo lepšie

Standa
16. 3. 2024 08:09
Odpovědět  Lubek

https://www.youtube.com/watch?v=mha7g-nJWGg
Vždy povstanu při této hymně. Fandíme vám za Fica. Proto ho naše vláda tak nenávidí, Má svůj názor! Ne ten správný ,, emerický”! A Orbánovi také!

Jaris.
16. 3. 2024 04:51
Odpovědět  Pavel z Moravy

Myslim si, ze spousty normalnich Ukrajincu si preje ukonceni hruzovlady zidackych nestvur po odesskem masakru.

Tupý hulvát
16. 3. 2024 07:56
Odpovědět  Jaris.

A kolik je spousty?Vy si něco myslíte a potom vykřikujete jednoduchá řešení pro hlupáky.Na západě Ukrajiny hajlují i děti,Ukrajinci,kteří utekli aby nemuseli bojovat oslavují banderu i v Plzni a Praze.Podívejte se na výsledky voleb,koho volili ti fašisti v Haliči,VY SPOUSTO.

Pravdomluvny
16. 3. 2024 11:20
Odpovědět  Tupý hulvát

👍👍👍👍

Pravdomluvny
16. 3. 2024 11:19
Odpovědět  Jaris.

Za masakr v Oděse můžou NACISTI!!!!!

katango
17. 3. 2024 10:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

Formální vzdělání je jedna věc a inteligence, moudrost a rozhled druhá. Často se sejdou v jedné osobě, ale zdaleka ne vždy.

Spam PepeAlex
15. 3. 2024 06:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Už včera bylo pozdě.

Pravdomluvny
15. 3. 2024 07:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Děti pod vedením vraha Porochčenko svrhnou kokaintransku Zelensskyho…..rozdíl bude v obou případech jaký?!!!!

Gales
15. 3. 2024 10:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Zeleňáka ať si eliminují sami a je potom eliminují Rusové a bude klid od ukrobanditů.

skeptik
15. 3. 2024 10:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Něco pro pobavení, titulek uvědomělého pisálka:

Rusko ztrácí kontrolu nad vlastní zemí. Obsazují ho povstalci, boje jsou drsné

Jura S
15. 3. 2024 10:49
Odpovědět  skeptik

BOŽÍNKU ! Vod včerejška takovej vobrat !!!! Už jsou u Moskvy ?

orinoko
15. 3. 2024 13:10
Odpovědět  Jura S

Jo, ale museli to vzít oklikou přes Vladivostok.

Gales
15. 3. 2024 19:23
Odpovědět  Jura S

Bájden bude mít obrovskou radost.

Helena
15. 3. 2024 11:01
Odpovědět  skeptik

No, jsou to pašáci – ty méédia – konečně někdo vymyslel válku, kde by nikdo nemusel umírat. Stačí posadit mluvící hlavy před kamery, ukázat jakékoliv staré záběry – a je hotovo, dobojováno, NATO vyhrálo.

Frank1
15. 3. 2024 11:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Vzdyt jsou neschopni svrhnout cokoliv, natoz pucistu a nacka, ktery je zene do masoveho mlejna. Zakazal si Dekretem jednani s Rusy, tak jste ho meli uz davno premenit v mastny flek. Zachranili byste mozna stotisic vojaku.

orinoko
15. 3. 2024 12:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Nějak podobným výzvám nevěřím. Vznik Chazariatu je ošetřen velmi good. Protože totiž například třeba i mejdlo v Kyjích musela obstarat chlapobabizna 0 a gruzinak. Žádná ukro svépomoc se nekonala.
Ukroboti jsou cosi jako židi. Světová diaspora, kam jen bulevna dohlédne. Zažil jsem jejich vlastní debatu v hospodě. Ti od maďarských hranic měli problém rozumět echtovnim banderovcům jazykově, natož pak duševně. K nám chalanum byly velmi vstřícné ženy od Pri Čope. To nemyslím zle, byly komunikativní, žádná nuda na place. Škoda, už tu nejsou. Nahradili je chlapi od gulometou.

orinoko
15. 3. 2024 13:11
Odpovědět  orinoko

Mem dne, bidet: Přišel jsem, viděl jsem, zakopl jsem.

Tupý hulvát
15. 3. 2024 13:38
Ohodnotit příspěvek :
     

A my víme proč ho chtějí svrhnout?Nelíbí se jim,že válčí málo,nebo moc?

David
15. 3. 2024 15:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Nezapomínejme na to, že Zalužnyj je daleko nebezpečnější a všehoschopnější než Zelenskyj.

orinoko
15. 3. 2024 16:24
Odpovědět  David

To bych docela rád zažil. Když se navzájem trumfuji české svině na Halici, tak je třeba mít přehled, který parchant přitom nejvíce krade,

PENNYS
15. 3. 2024 17:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Boxer Vladimir Kličko navrhl odvolání Zelenského z funkceAnatolij Marmyšev

15. března 2024 v 17:30 

Gales
15. 3. 2024 19:25
Odpovědět  PENNYS

Kličko by si měl Zelňáka přivázat na záda a s kalachem v ruce odpochodovat na frontu.

Pipa
15. 3. 2024 20:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Nácek jako nácek!