politika

Podivná smrt generála Pottse

Americký tisk uvádí, že generálmajor Anthony Potts z americké armády zemřel ve Spojených státech za nejasných okolností.

Podle jedné verze Potts zemřel při letecké havárii, když jeho soukromé letadlo havarovalo v Marylandu.

Podle jiné verze byl Potts zabit na Ukrajině při ruském raketovém útoku na jedno z velitelských stanovišť.

Potts se v posledních letech zabýval technologickými inovacemi a nasazováním operačních komunikačních systémů na bojišti a také dodávkami různého vybavení. Aktivně se podílel na americké agresi proti Iráku a okupaci této země (válečný zločinec se zkušenostmi). https://colonelcassad.livejournal.com/8532246.html

Odborníci se domnívají, že Pentagon se snaží utajit smrt svých generálů na Ukrajině

Několik amerických publikací, včetně deníku New York Post, informovalo o smrti generálmajora americké armády Anthonyho W. Pottse. 25. července 2023 Potts zahynul při havárii jednomotorového letounu Piper PA-28 Cherokee, v kabině byl sám.

K letecké nehodě došlo poblíž Havre de Grace v Marylandu. Příčina havárie je stále neznámá, incident vyšetřuje americký Národní úřad pro bezpečnost dopravy.

Mluvčí Pentagonu novinářům řekl, že Potts sloužil v americké armádě 36 let. Na začátku své vojenské kariéry pilotoval útočný vrtulník AH-64 Apache a později se stal bojovým instruktorem u amerického letectva. Generál byl členem několika vojenských operací americké armády, včetně operací v Perském zálivu na počátku 90. let.

Od 22. června loňského roku působil generál jako výkonný ředitel programu velení, řízení a taktické komunikace amerického ministerstva obrany. Podle oficiálních údajů, pod jeho velením byl tým 1600 lidí zabývajících se vývojem modernizovaných neprůstřelných vesty, zbraní a síťových technologií. Pottsův tým se navíc podílel na vytvoření doktríny přechodu americké armády od protiteroristických operací ke konvenčnímu vedení války.

Ruští experti upozorňují na skutečnost, že informace o smrti za poněkud podivných okolností dalšího amerického generála se objevují v tisku hned po úderech ozbrojených sil RF vysoce přesnými zbraněmi na bunkry na Ukrajině. USA a NATO se tak mohou pokusit „legalizovat“ ztrátu svých vojenských instruktorů, kteří se podílejí na plánování operací a koordinaci akcí ozbrojených sil Ukrajiny se západními spojenci Kyjeva během tajných misí na Ukrajině. Doslova v předvečer tragédie Potts oznámil, že „odchází do důchodu“, ačkoli na své nové pozici pracoval jen něco málo přes rok.

V pátek došlo k podobnému incidentu v Austrálii během vojenských cvičení se Spojenými státy. 

Podle ministerstva obrany Austrálie byl vrtulník MRH-90 Taipan na výcvikové misi na severovýchodě země a havaroval. Na palubě byli čtyři členové australské armády a po havárii byli hlášeni jako „pohřešovaní v akci“. To se shodovalo se zprávami o tom, že na Ukrajině zemřelo několik australských důstojníků.

Pokusy skrýt smrt důstojníků na Ukrajině jsou způsobeny skutečností, že oznámení skutečných dat může ve společnosti Spojených států a Austrálie způsobit extrémně negativní reakci. A prohlášení, že generál „havaroval“ a důstojníci australských ozbrojených sil „zmizeli během cvičení“ (to vše následující dny poté, co ruské rakety zasáhly rozhodovací objekty na Ukrajině), nezpůsobí žádnou velkou rezonanci.

https://topwar.ru/222777-gen…

sdílet na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
31. 7. 2023 21:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Použil bych parafrázi: mrtvý Američan-dobrý Američan. Američané jsou potomci dobrodruhů a zločinců, kteří uprchli z Evropy a podle toho se také chovají. Vyvraždili desítky milionů domorodců a dneska tito zmetci budou kázat o demokracii a morálce?!

Noobody
31. 7. 2023 21:11
Odpovědět  Frank

O demokracii zcela jistě kázat mohou. Pořád ještě je u nich “nezávislé” soudnictví, platí ústavní dodatky o svobodě slova a především dodatek o právu držet zbraň. A jak říkají v Texasu: Dokud je flinta v baráku, do té doby je svoboda.

Administrátor
P.A.Semi
31. 7. 2023 21:35
Odpovědět  Noobody

Tak soudnictví tam mají “nezávislé” především na Právu a na Pravdě, ale zcela poplatné Ž lobby, která to tam ovládá… Což bylo vidět, jak smetli ze stolu soudy ohledně Vote Fraud, vůbec to neprojednávali… Nebo jak nyní neprávem soudí Trumpa, zatímco Huntera Bidena osvobodili (částečně) a Joe Bidena ani nezačali stíhat, což měli, mimo jiné i přesně za totéž, za co nyní stíhají Trumpa…

Jak se v Americe koupí právní systém předvedl Soros, když si v minulých pár letech zaplatil kampaně Státních Zástupců v několika státech a přestali soudit určité druhy zločinů, hned je zase propouštějí…

A ovšem – třeba pokuty za jízdu “na černo” jsou prý “rasistické”, protože postihují z 90% černochy…

Takže to “nezávislé soudnictví” je v USA zcela prázdná fráze…

Ústavní dodatky o svobodě slova platí také jen někde… Tlak na Cenzuru je tam velký…

A o lecčems vypovídá, že mají v USA zdaleka nejvíc vězňů, víc než v Číně, nejen v přepočtu na obyvatele, ale i v absolutních číslech… Používají otrockou práci vězňů a proto dávají nepřiměřeně vysoké tresty, především Bílým lidem, jejichž otrockou práci pak využívají…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
31. 7. 2023 21:49
Odpovědět  Noobody

A ovšem s tou “flintou v baráku” – nevím jestli jste zaznamenal případ hrdinného Kyle Rittenhouse, který se naprosto férově bránil, v sebeobraně zastřelil útočníka, který se ho chystal zabít, jeden z těch útočníků také vytahoval pistoli, Kyle ležel na zemi a kolem něj klubko běsů, po jednom vystřelil… A stejně ho soudili, snad už ho osvobodili, ale po dlouhém a nákladném procesu…

A nebo manželé, na jméno si nevzpomenu, na procházející dav černochů, kteří šli rabovat (to bylo to léto, co BLM zdevastovali USA…), tam vytáhli manžel pušku a manželka hrací pistolku a tak jako “hrdinně” s ní na své vlastní zahradě postávali – a co myslíte – brutálně je za to popotahovali po soudech…

Takže na co jim jsou vlastně ty zbraně, když je nemohou používat ani na evidentní sebeobranu ?!

A ovšem USA jim ukradli volebním podvodem, a nic… Vyvraždili statisíce lidí očkováním, a zase nic…

Takže ona ta “flinta v baráku” už moc nefunguje, když se ji bojí používat…

πα½

Noobody
1. 8. 2023 17:30
Odpovědět  P.A.Semi

Ono to bude asi trošku jinak a o dost složitější, než jak to prezentujeme.
Osobní zkušeností nevládnu, neb jsem tam nebyl.

Vůbec nepochybuji, že se na soudním systému, ale především na hrdosti, morálce a důvěře občanů ve spravredlivou společnost negativně podepsaly události 9/11 a způsob jejich (ne)vyšetření (zametení pod koberec stylem vražda JFK). Těch AFÉR je mnohonásobně více viz: způsob vládnutí klanu Clintonů, jejich provázání s Epsteinem a Lolita expresem, s Pizza Gate, spojení s adrenochrom a jeho těžbou, lhaní před sněmovním výborem o aféře Lewinská, vraždy svědků v kauzách Clintonova gangu a td.

Nebo aféry kolem osoby a rodiny Bariho Soetora – jeho neamerický původ, padělání rodného listu a dalších dokumentů, lhaní před ústavním výborem, jeho účelová Nobelovka za mír, rozpoutání válečných dobrodružství USA ve světě, rozkaz k zajetí a následnému (údajně) zavraždění Usámy bin Ládena v přímém tel přenosu do celého světa, jeho manželka podezřelá z penisu v gaťkách (muž) a td.

Dále takové lahůdky, jako (ne)řešení volebních podvodů při minulé volbě presidenta USA, žaloba na Trumpa za držení dokumentů, které měly být v USA archivu a další žaloba =pokračování=

Noobody
1. 8. 2023 18:11
Odpovědět  Noobody

=pokračování=
žaloba, za podněcování davu příznivců na anexi Capitolu, nevyjasněná smrt exmanželky Ivany Trump/Zedníčkové, nenaplnění slibů o revizi událostí 9/11.

Nebo současný president Biden podezřelý ze spolupráce s Čínou, sexuální, drogové a úplatkářské aféry jeho syna Huntera a zatím šetřené odměny za lobbing ve prospěch Číny a RF (kauza jeho Notebooku), záliba Bidena sen. v mladých děvčatech i jeho problémy s utajovanými dokumenty nalezenými v garéži a především hned z úvodu nástupu do Bílého domu – poficiální prohlášení Trumpa, že neuznává výsledky voleb a vítězství Bidena. To má veleohromné právní důsledky v případě, že by se Trumpovi podařilo dosáhnout soudního přezkumu. Těch dalekosáhlých trestně právních a především mezinárodně právních důsledků z nulitních a neplatných smluv si jsou soudy jasně vědomé a proto se důsledně vyhýbají a úspěšně brání jakékoli situaci umožňující Trumpovy slyšení ve věci falšování volebních výsledků.

USA lóžový Deep State má sakra dlouhé prsty, zatraceně velký vliv a nechce si nechat vzít šanci, již v 1. polovině 21.stol dotáhnout USA a svět do NWO. Jenže pořád se v USA i přes nepopiratelnou eskalaci vlivu neomarxismu =pokračování=

Noobody
1. 8. 2023 18:50
Odpovědět  Noobody

=pokračování=
(viz pozitivní diakriminace rasových menšin, hnutí “Black lives Mater”, obnovu a otevření hranic etnické migraci a využití Ua k vysílení a “umravnění” RF /asi budete oponovat/), v USA nachází obrovské množství pravicově orientovaných a národně cítících Američanů. Ti se nachází předevevším mimo velké městské a průmyslové aglomerace a nejedná se o dělníky, ani střední a vyšší vrstvu, ale především o farmáře, lidi žijící na venkově a nižšší střední stav. Od těch očekávám nikoli semknutost (nejsou to bolševíci), ale hlasitý a razantní odpor proti levicovým úchilárnám současné Bidenovi administrativy. Navíc stále věřím Trumpovi, že se mu podaří někdo dotáhnout svou žalobu o neplatnost voleb až k soudu a tam uspět. To by byla USA levici i Deep State sakra pořádná facka přes jejich nadutou hubu. Jinak souhlasím, že máte ve svých komentech hodně solidních argumentů s nimiž souzním.

Jsem si vědom úskalí a nepřesností v mém textu, přes to se domnívám, že v případě prostých lidí, jejich soudních sporů a vztahu se státem mají naději na poněkud svobodnější, předvídatelnější a snad i spravedlivější řešení svých problémů, než v tuzemsku.

Mimo toto vlákno:
= pokračování =

Noobody
1. 8. 2023 18:58
Odpovědět  Noobody

= pokračování =
Včera v této diskusi vláknu: https://1url.cz/auQOZ jste mi: Administrátor P.A.Semi 31. 7. 2023 16:50 položil dotazy a předložil polemické názory na osobu Stalina. Já jsem se snažil otevřeně odpovědět, ale nenásledovala žádná Vaše reakce, proto nevím, zda jste si mé komenty přečet. Docela rád bych v oné diskusi pokračoval, neb věřím, že si můžeme vzájemně rozšířit obzory.

ModrýKlokan
1. 8. 2023 21:32
Odpovědět  Noobody

Jestli ses už vyžvanil, tak se vrať do klecového lůžka. Hezky spapat pilulky, vyměnit plínku a na kutě.

Noobody
1. 8. 2023 22:27
Odpovědět  ModrýKlokan

To tedy nechápu!!
Moudrý Klokan a poštěkává jak prašivej ratlík.
Buď máte takovej talent, nebo je to snad Vaše přirpozenost?

Administrátor
P.A.Semi
2. 8. 2023 01:38
Odpovědět  Noobody
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
31. 7. 2023 22:54
Odpovědět  Noobody

Ježíííííšmarjááááá!

jmm
1. 8. 2023 07:40
Odpovědět  Frank

A ty chudé nešťastníky, kteří tam odešli z Evropy/ze světa/ před chudobou, dobrodruzi a desperáti zotročily na poslušné ovce….

katango
1. 8. 2023 09:36
Odpovědět  Frank

Australané jsou potomky zločinců, kteří tam byli deportováni.

Pavel K
1. 8. 2023 09:53
Odpovědět  katango

Však to mají vyobrazený ve svých ksichtech, jeden krasavec vedle krasavice. Maželky bratranec si tuna nedaleko v jedné chatařské kolonii nabouchnul australanku a odjel tam s ní. Možná je touž deset let, možná i více. Ani nevíme kde je mu konec.

ANTIUKRAJINEC
1. 8. 2023 10:52
Odpovědět  katango

Jo,jenomže v té době byla deportace i za ukradenej kousek chleba nebo jablko

1. 8. 2023 16:02
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Přesně tak.

Jaris
1. 8. 2023 13:37
Odpovědět  katango

Mozna, ze byste se divil, ale Australani Britanii nesnasi, protoze vetsina konviktu byla odvezena do Australie za male preciny, a to tem anglanum proste neodpusti. Mame zde male mestecko, ktere ma vydlazdene chodniky cihlami na kterych je napsan vek a za co byli muzi, zeny a deti poslani do horoucich pekel. Napriklad slo o kradez jidla, maleho stolku, take se kradli kone atd. Tasmanie byla nechvalnym mistem, odkud nebylo uteku. Rikalo se ji ‘Garden of Hell’. Jedno vezeni bylo na zapadnim pobrezi Macquarie Harbour (Gates of Hell) a druhe neslavne znamy Port Arthur. Nemusim snad psat, ze tehdejsi pomery veznu byly velice krute a mnoho jich termin trestu neprezilo.

katango
1. 8. 2023 13:43
Odpovědět  Jaris

Tak to se těm nevinně odsouzeným hluboce omlouvám.

Pavel z Moravy
1. 8. 2023 16:26
Odpovědět  Jaris

To víme, že ta deportace byla za kdejaké prkotiny. Na to stačí shlédnout pár britských filmů z historie, přečíst si pár knih a obrázek je hotový. Ta jejich šlechta ať doma nebo v koloniích to byla ta nejodpornější banda, která se vyskytovala. Vždyť jak se chovali k Irům, Skotům a Welšanům. Měli byste už vystoupit z toho britského společenství národů, na Jamajce má být už příští rok referendum o vystoupení. To je to, co tady tu bandu tralala štve, hroutí se jim všem impérium. Rusko jim ničí jejich velikášský sen a to mu neodpustí. Bude to tady dle mne ještě hodně horké. Tito zápaďáci mají ve svém genomu zakódované zlo a touhu vše a všechny vlastnit a oni jim to teď berou. My si ani nedovedeme představit co to s nimi dělá.

Drak
1. 8. 2023 12:33
Odpovědět  Frank

Oni z Evropy neuprchli, oni byli deportováni, aby se Evropa zbavila obtížných, zločineckých individuí. Teprve později docházelo k odchodu, za “lepším” a následovalo vyvražďování původních obyvatel, jak v severní Americe, tak v Austrálii.

Jaris
1. 8. 2023 13:45
Odpovědět  Drak

…a presto se jim tu britskou hogofogo spolecnost nepodarilo od zlodeju ouplne vycistit. Nejvice pejzatych zlodeju jim sidli v London City.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
31. 7. 2023 21:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Však ono to ještě zarezonuje…
Jen co to Šmuel pro-sere.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
1. 8. 2023 16:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Uvádějí vůbec Američané nějaké (svoje) ztráty? Jestli ne, tak ten Potts asi skutečně odešel do důchodu po své smrti… :-)))

Noobody
1. 8. 2023 22:24
Odpovědět  Vladimír

Amíci tam jsou ve stejném módu, jako Ruští vojíci v milicích DLR a LLR. Tedy jako soukromé osoby dočasně, či trvale, vyřazené z vojenské služby svých států. Proto se v USA a jinde nevypravují honosné vojenské pohřby, ale mrtví jsou pohřbíváni bez pompy při soukrmých obřadech.