politika

Pod rouškou “dohody o obilí”

Ministerstvo obrany Ruské federace: Černomořská flotila byla napadena z civilních lodí Ukrajiny.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že námořní kamikadze drony byly vypuštěny u pobřeží Oděsy v „obilném koridoru“ z jedné z pronajatých civilních lodí.

Při útoku na lodě Černomořské flotily byl ukrajinský dron vypuštěn z civilní lodi. Jeho trosky vyzvedla ruská armáda. Uvedlo ministerstvo obrany Ruské federace.

1. Bylo zjištěno, že start námořních bezpilotních prostředků byl proveden z pobřeží poblíž Oděsy.

2. Následně se námořní drony pohybovaly podél bezpečnostní zóny „obilního koridoru“, poté změnily trasu k ruské lodní základně v Sevastopolu.

3. Souřadnice pohybu jednoho z mořských dronů označují výchozí bod v mořské oblasti bezpečnostní zóny „obilního koridoru“ v Černém moři.

4. Podle expertů to může naznačovat vypuštění tohoto zařízení z paluby jedné z civilních lodí pronajatých Kyjevem nebo jeho západními patrony pro vývoz zemědělských produktů.

The New York Times uvedl, že útoky na lodě v Sevastopolu provedly ozbrojené síly Ukrajiny. 

K samotnému útoku došlo 29. října v dopoledních hodinách.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3fnzFwI

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
31. 10. 2022 09:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Nacistický režim Ukrajiny a jeho nápady.

Gales
31. 10. 2022 09:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Čeští ministři, kteří budou v pondělí jednat s ukrajinskými partnery, dorazili do Kyjeva. Vedle premiéra Petra Fialy (ODS) se jednání účastní trojice vicepremiérů a čtyři ministři, uvedla Česká televize. …. Děkuji ti Panebože za to,že pomocí jejich telefonu určíš jejich polohu.Stačí ji zadat do Kindžálu. Zachraň naši republiku.Ámen.

Pavel z Moravy
31. 10. 2022 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Uvidíme, jak budou Rusové na toto reagovat. Těch červených čar je již skutečně překročeno hodně. Před desítkami roků si na mne jeden mistr zasednul a stále mně buzeroval, tak jsem jednou po noční přišel do kanclu a nadal jsem mu jako svini do koryta. Bylo to ještě za socíku. Přátelé, stal se div, my jsme pak byli jako přátelé, dokonce jsme spolu občas zašli i na pivko. A když zemřel, dost mladý, tak jsem ztratil opravdu fajn chlapa. Asi víte, co tím chci říci. Někdy je čas na razantní odpověď.

Vaska
31. 10. 2022 19:03
Ohodnotit příspěvek :
     

https://sk.news-front.info/2022/10/31/londyn-otvorene-deklaruje-svoju-ucast-v-utoku-na-sevastopol/
asi by nebyla od věci nějaká menší nehoda ve scapa flow