politika

PLÝTVÁNÍ: Pirátská Praha loni utratila 120 milionů za externí advokáty

Pražský magistrát pod vedením pirátského primátora Zdeňka Hřiba utratil v loňském roce za externí právní služby rekordních 120 milionů korun. Jiná krajská města utrácí za tyto služby jen zlomek této částky. Uvádí se to v článku na serveru E15 (viz ZDE).

A to vše přestože Praha zaměstnává spoustu vlastních právníků. Schizofrenně v této záležitosti vystupuje Hana Marvanová, která vyhazování peněz na jedné straně kritizuje a současně je za něj spoluzodpovědná jako členka koalice, která v Praze vládne. “Je to pořád hodně, nejsem s tím spokojená,“ prohlásila. „Když už se externí právní služby využívají, měly by být kvalitní a úsporné,“ tvrdí Marvanová, která ale musí ještě získat podporu koaličních partnerů.

Praha podobně jako jiná města nejčastěji využívá advokáty při právním zastoupení v různých soudních sporech. Právníky si najímalo hlavní město ale i na poradenství, například k problematice městského mobiliáře. Desítky milionů utratil navíc pražský dopravní podnik.

Oproti pirátské Praze utrácejí kraje podstatně méně. Brno vydalo za externí advokáty 11 milionů, Ostrava 3 miliony a Pardubice dokonce pouze 600 tisíc korun.

Rudolf Hruboň

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
21. 3. 2020 22:53
Ohodnotit příspěvek :
     

už aby ji dali do karantény