politika

Plukovník McGregor varoval, že ruské jednotky mohou dosáhnout polských hranic

Plukovník McGregor oznámil, že je třeba, aby Washington uzavřel dohodu s Moskvou.

Americká administrativa bude muset souhlasit s mírovou dohodou s Ruskem o Ukrajině, jinak budou důsledky pro kyjevský režim a pro Spojené státy extrémně negativní, řekl plukovník Douglas McGregor, bývalý poradce šéfa Pentagonu.

Spojené státy podcenily ruskou stranu, a proto jsou nyní svědky katastrofy, ukrajinská armáda vyzbrojená Amerikou a jejími spojenci byla zničena, řekl McGregor.

“Podcenili jsme Rusy a teď sedíme a hledíme na katastrofu, která se děje,” řekl v rozhovoru s novinářem Danem Ballem.

Ukrajinské ozbrojené síly ztrácejí tisíce lidí denně, a to proto, že Washington podcenil obavy Moskvy a považoval konflikt za příležitost způsobit Rusku škody.

Západ podle jeho slov bude nucen přiznat, že udělal chybu, a dohodnout se.

Zatím se konfliktem podařilo pouze oslabit NATO a poškodit jeho pověst. Dalším krokem by mělo být přiznání chyby a uzavření mírové dohody.

Pokud se tak nestane, pak ruská armáda překročí Dněpr, obsadí Kyjev a dostane se k hranici Polska a nic ji nezastaví, uzavřel McGregor.

„Pokud to neuděláme, co zabrání Rusům v překročení Dněpru, okupaci Kyjeva a dosažení hranic s Polskem? Nic,“ řekl McGregor.

Dříve McGregor řekl , že Ukrajina jako národní stát je již neudržitelná.

https://bit.ly/3JyULEJ

sdílet na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Boomer
8. 3. 2023 20:16
Ohodnotit příspěvek :
     

..šmankote, proč to sem dáváte, takové fejky? Víte, jaké to může mít důsledky v dohledné době?
Vzpomeňte na ten fejk, že budou zavedeny covidpasy.. a nakonec byly.

josef
8. 3. 2023 21:28
Odpovědět  Boomer

Boomre, víte jaký je časový rozdíl mezi desinformací a oficiální zprávou ? Údajně čtvrt roku.
No a pan plukovník Mc Gregor zřejmě ještě nezapomněl k čemu slouží mozek. To také vysvětluje proč je to bývalý poradce šéfa Pentagonu. Pokuď by byl aktivní,tak by pro svého šéfa představoval špinavou, pardon inteligentní, konkurencí. A to se nesmí !!!

Markýza
9. 3. 2023 20:22
Odpovědět  josef

No kdoví, jestli už se ten čas nezkrátil sotva na dva měsíce! Během kovidu se postupně říkalo “půl roku” (a tak nějak to vycházelo)

Aleš
8. 3. 2023 21:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Válka USA a EU do posledního Ukrajince díl 5287. Je mi ze Západu na blití.
Být tam Trump nestalo se to.

Autor
8. 3. 2023 22:14
Odpovědět  Aleš

To by ale musel odstranit všechny demokraty z vedení federálních úřadů. Jen si vzpomeňte, jak dělali věci jemu navzdory! Prostě bájné stalinovy čistky, by byly hadr!

Editor
8. 3. 2023 22:51
Odpovědět  Peter 008

Odstranit všechny zaryté trockisty byla nutnost, jinak by se jednotlivé frakce požraly mezi sebou a industrializace by nebyla. S mnohem menší průmyslovou základnou během 4-5 let stihl SSSR vybudovat jaderný průmysl vlastními silami, pravda, se zpravodajskou dopomocí, ovšem je přeceňovaná v tom smyslu, že bez lidí dostatečně vzdělaných a schopných by jadernou zbraň nevyrobili. USA na to potřebovaly fyziky z celého světa, SSSR musel vystačit s vlastními silami. A i bez zpravodajských informací by dospěl SSSR k výsledkům, protože se jednalo o fyziku a co objeví jeden fyzik, objeví i ten druhý poměrně rychle. Čistky výsledek urychlí a ani se nemusí jednat o čistky fyzické, stačí prostě probrat trubce a poslat je zametat dvůr.

Autor
9. 3. 2023 08:34
Odpovědět  scipio

Tak jsem to přece myslel. Já vím že je nerozoutal a také vím, že Berija je nevykonával, ale zastavil.
A co se týče atomové bomby, Sověti šli přes všechny informace z USA svou cestou (už jen systémem aktivace bomby) a hlavě využili tu “ničivou” sílu k mírovým účelům. Rozvoj vědy a techniky v SSSR byl dán obrovským potenciálem dosud podceňovaných lidí, co měli být jen celý život de facto na spodním místě společnosti. Tito lidé však ukázali také, že není žádných jiných vyvolených, než těch, co jsou skutečně schopni myslet a že to v žádném případě nezáleží na původu. Např. Grabin, který vypracoval několik skvělých děl, pocházel z těch nejchudších poměrů a do školy chodil bos a dlouho. Nejdůležitější zbraň II. sv. války – T-34, zkontruoval rovněž původem – ne zrovna elitní člověk, jak by řekly “naše elity”.
Byla to uvolněná energie lidí, kteří se na věci dívali jinýma očima a jejich nápady, myšlenky a představy dodnes dávají Rusku určitý náskok tam, kde si ty myšlenky uchovali.

Boomer
9. 3. 2023 08:43
Odpovědět  Peter 008

 “Dávejte mi co nejvíce plodných omylů plných zárodků myšlenek a nechte si své jalové pravdy.” © Vilfredo Pareto

PENNYS
8. 3. 2023 22:46
Odpovědět  Aleš

Tak to je asi vtip od vás????

Americký “tramp” ,že by se to nestalo????? VŠICHNI uss PREZIDENTI SCHALOVALI A SCHALUJÍ A STÁLE VEDOU VÁLKY!!!! DOBRÝ uss PREZIDENT JE “MRTVÝ PREZIDENT”

Markýza
9. 3. 2023 09:20
Odpovědět  Aleš

Škoda, že sem bůvíproč nemůžu dát obrázek 🙁 Šlo mi to, ale už nejde. Tenhle by byl: dva mlaďoši popíjejí pivo a jeden povídá – koukáš na tu válku na Ukrajině? A druhý mu na to: Dal jsem celou první sérii, ale dál už to bylo pořád to samý 😀

Autor
8. 3. 2023 22:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud brát různé odborníky a “odborníky” tak Rusko je silné, pohrává si a nebo je slabé, prohrává, je nutno jej dorazit. Čert se v tom má vyznat!!
Pokud by člověk nebral v úvahu všechno “kolem”, pak by někdy i uvěřil …
Pro západ je – jak to říkal Havel čas “blbé nálady” – nemohli si vybrat “lepší” dobu na boj s Ruskem. Tohle prostě nevymyslíš!
Nejdřív si u sebe všechno zničí a pak se diví, že jim to nefunguje. Já stále tvrdím, že prohráli – už – pro debilizaci “svých obyvatel”. To samo by stačilo, ale dejte k tomu deinstrulizaci – ani Amerika to nezvládne, byla až příliš oslabena. Rozhodně ne v dohledné době.
Jen si to představte – s ruskými vojáky jde bojovat genderová vzorová armáda, která ale nejdříve musí vyřešit otázku kam kdo smí nebo nesmí na záchod! Generál v lodičkách pisklavým hláskem křičí – GO, go , go! Fiala vážně kyne české armádě s košťaty a praky (otázka je kolik na to máme gumy), Pekarová vezme do ruky dálkové ovládání a začne řídit tank v poměru 1:43, ministr zahraničí si koupí pampersky, Rakušan si potají zkontroluje rakouský pas a Kalousek se složí infaktem jako klásek. I když, možná je to rozpočítáno na to, že ruští vojáci zemřou smíchem … Kdo ví …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
8. 3. 2023 22:51
Odpovědět  Peter 008

Gum tu máme dost, tady bych z nedostatku obavu neměl, guma jako guma, jestli do praku nebo v mysli, úplně jedno.

Autor
9. 3. 2023 08:35
Odpovědět  scipio

No jo, ale z čeho se vyrábí dnešní guma do praku?

Jaris
8. 3. 2023 23:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapad, natoz Spojene staty, N I K D Y nepriznaji, ze udelali chybu. Uzavirat jakoukoliv smlouvu s JewSA je stejne, jako podepsat falesny sek.

Frank
9. 3. 2023 07:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Opravdu nechápu, podle čeho se v USA nazývá ta pakáž demokraty?

Autor
9. 3. 2023 08:36
Odpovědět  Frank

Podle osla. Mají ho přece v erbu.

Eva
9. 3. 2023 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Vojna narodnaja II. Vzpomeňte si jak a kde skončila ta první.

Gales
9. 3. 2023 10:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Taková informace může způsobit v západním demokratickém světě paniku.A panika se v době války zakazuje.Potají doufám že z toho naši vládu yebne.