politika

Plukovník Macgregor: Uzavření míru s Ruskem je existenční hrozbou pro Washington a jeho evropské spojence

Uzavření míru s Ruskem v ukrajinském konfliktu je existenční hrozbou pro Washington a jeho evropské spojence. Rusko nebude tolerovat ekonomickou, vojenskou a politickou hegemonii USA. Uvedl to Douglas Macgregor na kanálu YouTube Stephena Gardnera.

DOUGLAS MACGREGOR, plukovník americké armády ve výslužbě: 

…Rusové jdou kupředu a všechno drtí, a když se začnou pohybovat na západ, tak pak to nejvíc pocítí v Evropě a pocítíme to i my u nás. Evropané, jak víte, jsou v konečném výsledku ekonomicky a finančně slabší než my.

Nejvýznamnějšími státy v Evropě jsou Německo a Francie. Německo je již v hluboké recesi a neexistuje snadná cesta ven. Německo je na cestě národní sebevraždy od té doby, co se rozhodlo připojit se k této protiruské zástupné válce.  Nevidím snadný způsob, jak se Němci z toho dostanou ven. 

S Francií je vše jasné: je to kypící kotel hněvu a nepřátelství, protože do této země se nahrnuly miliony neevropanů a ohrožují samotnou existenci Francie – nejen francouzskou národní identitu, francouzskou historii a kulturu, ale i samotný stát. Zbytek Evropy se dívá a víte, co se říká o Paříži? Když Paříž kašle, zbytek Evropy onemocní. Myslím, uvidíte, že se tam stane něco velmi podobného.

Takže, abych to ve zkratce shrnul: je to další způsob ukončení války. Všichni prostě přijdou na mizinu, podívají se na svoje ztráty a vypadnou ze hry. 

Navíc Evropané už ustupují, ale my ne, protože upřímně řečeno, 28 miliard dolarů není pro nás nic. Když máš dluh ve výši 34 bilionů dolarů a poměr dluhu k HDP je téměř 120 procent, jaký je v tom rozdíl, komu bude záležet na dalších 28 miliardách dolarů? To je místo, kde jsme. 

Takže to je jedna cesta a je tu i druhá – a všichni to chtějí, ale nikdo se neodváží. Znamená to, že pokud někdo vystoupí, ať už je to lídr Evropy nebo dokonce tady ve Spojených státech, a řekne: “chceme vypadnout ze hry, chceme to ukončit.”  No, nevidím, že by se to ve Washingtonu dělo, takže jedinou možností, jak k tomu dojít, je, když se od nás odtrhnou sami Evropané.

Samozřejmě by to jistě znamenalo konec NATO. Evropská unie již je na systému podpory života. Všichni nenávidí EU. V každé zemi pro to najdete různé důvody. Němcům se EU nelíbí, protože jsou unavení být dojnou krávou pro Evropu, ale všichni ostatní Evropané viní ze svých problémů Němce – to je zvláštní souhrn okolností, ale všichni jsou otrávení z EU.  Proto nikdo ve Washingtonu a už vůbec žádná současná vláda v Evropě není ochoten udělat krok vpřed a uzavřít mír, protože to pro ně představuje existenční hrozbu.

Jsou to oni, kdo válčí s ruským státem a ruským národem, a ne my, všichni ostatní. Jsou ve válce, protože se rozhodli, že Rusko je posledním národním státem, který zůstal v Evropě, který neotevře své hranice milionům neevropanů a nekřesťanů. 

V Rusku skutečně žije 20-25 procent muslimů, ale tito muslimové jsou v drtivé většině velmi spokojeni s životem v Rusku, a to mimochodem není žádná novinka. V roce 1915 se Turci chystali zahájit islamistickou křížovou výpravu a osvobodit všechny muslimy z útlaku ruského cara. Přešli Kavkaz a zjistili, že osvobození nikoho nezajímá, protože lidé byli se životem pod carem docela spokojeni. Podobnou situaci dnes vidíme v Moskvě.

Rusko se nehodlá vzdát, nehodlá se podřídit naší finanční hegemonii, nebude tolerovat naši vojenskou hegemonii, nehodlá se smířit s naší politickou dominancí. 

Takže jediný způsob, jak to ukončit, je, když Evropané vystoupí a řeknou «dost», a to samozřejmě USA nechtějí, i když upřímně řečeno, myslím si, že děláme vše, co je v našich silách, aby se to stalo.

Datum vysílání 01.09.2023.

https://1url.cz/QuNjj

sdílet na

108 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Standa
4. 9. 2023 07:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale česká pětikolová fialova muzika na Titaniku hraje dále!Kolik z nich už má domáčky po světě?Konec , je čas , aby dohráli!

tupý hulvát
4. 9. 2023 09:15
Odpovědět  Standa

Pořád se to motá,není důležitá nějaká pětikolka,ale voliči,a ti se nezmění,dokud nebude mnohem hůře.Doufáte,že dohrají,a kdo bude hrát dál,Rajchl,Okamura,Babiš,nebo dokonce ten užitečný idiot Šlachta–to je směšné!

Vladimír
4. 9. 2023 09:27
Odpovědět  tupý hulvát

No ono až takovou pravdu nemáte. Lidi volili Fialu a ODS hlavně proto, že věřili, že bude lepší než Babiš, že se bude snažit naplňovat své sliby. Nemohli vědět, že se on a celá ODS zblázní, zřekne své politiky a v zájmu jen svých křesel, moci a peněz podvede celý národ. Stejně tak to je s generálem, kde se lidi nechali oblbnout (už po kolikáté) médii, která opět slibovala jaký, že PePa bude prezident. A skutek je opět úplně jiný. Nikdo nevidí do hlav politiků!! A já to ani nechci.

Pavel z Moravy
4. 9. 2023 10:01
Odpovědět  Vladimír

Milý pane, souhlasím naprosto s T.H. Lidé, že nevěděli co jsou ti ODS, piráti, topáci a další zač? Vždyť tam proboha celé roky v tom parlamentu, senátu a jinde sedí. Vždyť ví, co všichni tito natropili. A co další podpůrný personál na státních zastupitelstvích, v soudnictví a jinde. Tady je nutná změna systému a potřebná výchova človíčků k vlastenectví, lásce k vlasti, k soudržnosti, lidskosti, spravedlnosti, úcty k druhým a starým lidem, ke skutečné samostatnosti země a její prosperitě. S většinou těch co jmenuje T.H to je opravdu směšné o tom uvažovat. U kormidla nebyl pouze Okamura. Rajchl je proevropský, chtějící ozdravit EU, toť největší fór desetiletí. Všichni další jsou profláklí a kdyby jim šlo skutečně o prosperitu vlasti, dávno by již konali. Vše je to pouze hra s otroky, kteří si mají myslet, že noví páníčkové budou lepší a pečovat o plebs. A samozřejmě, změnit se musí lidé, musí vědět co chtějí, ale k tomu je zapotřebí aby používali svůj mozek, toto právě ale přece panstvo nechce. Hlupák je přesně ten koho potřebují, proto si ho i tak vychovávají. Změna může přijít s úplně novými, inteligentními a vlasteneckými lidmi, a také s rozumným národem. Vidíte to tady? Já ne.

Putinovec
4. 9. 2023 10:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Je to tak . Žádný politik , ani vůdce , Nás nezachrání . Záchrana tonoucího , je PLNĚ v jeho rukou. Buďto se naučí plavat a to i za chodu , nebo utone .
To , co se teď ukazuje , ty mluvící hlavy , které to myslí “dobře” , to jsou jen předpřipravené figurky , určitých generačně parazitických klanů , na vedení telat , tak jako Lahev v 89 .
Ten , kdo je voděn do světel reflektorů , tak , aby ho dav musel zaregistrovat , nebývá pronárodním kádrem . O tom skutečném kádru , který by je opravdu mohl ohrozit , nebude nikde ani fň .

Albi
4. 9. 2023 10:22
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přesně. Vidět to museli, tedy vědět měli.

A myslet vlastní nepolitickou hlavou, když z politiky na chleba prostředky nepobírají, naopak svými vydělanými penězi politikům ten chleba = bifteky a grilovaná kuřata financují.

4. 9. 2023 15:36
Odpovědět  Albi

Trochu mimo, ale nedá mi to. Všimla sis, jak se z politrukovi poslední masírky vytratil nejen Gosudar, ale i Vladimír Vladímírovič? Přičemž právě politruk má v každé masírce plnou hubu symbolů a jak je na nich svět postaven a ještě asi před měsícem se čílil na masmédia, že jaký Vladimír Putin a jaký jenom Putin, když v ruském světě otčovstva sluje Vladimír Vladimírovič a jakáže je to neúcta. A tak dumám, co ten jeho nový “přízvuk” symbolizuje. Když jsem u toho.

Já se totiž téměř úplně přestal zajímat o tzv. českou politiku, protože není o co se zajímat. Jediné dvě možnosti, které by mohly něco změnit – vojenský puč nebo revoluce (možná i generálstávka) – nepadají v úvahu, tak jenom prolétnu titulky a jdu od toho. Proto jsem se v tomto směru téměř odmlčel i na diskuzích, protože k čemu utrácet předkremační zbytek času slámomlácením. A navíc se nerad opakuji a došly mně nadávky.

Tedy sleduji dál co se vrbí a dál chodím na některé strýmy a podobně, ale to jen abych byl v obraze a už mě to nevzrušuje.
O to víc se teď ale zajímám o dění v Rusku. Řečeno v kostce proto, že příčiny naší budoucnosti se pokládají v ruském světě – ne u nás, ne v Eurosajuzu, ne v Americe.

4. 9. 2023 15:37

Jinak řečeno pokud Gosudar a spol. neustojí boj na dvou frontách – proti páté koloně a proti NATO – a nedenacifikuje a nedeamerikanizuje Evropu, čeká nás jen “nebudoucnost”.

Ještě něco. Politruk ve své obscesi mele furt dokola o historickém ruském rudém práporu co symbolu suverenity, že. Jenže já už delší dobu (nárazově) marně pátrám, v kteréže ruské historii byl rudý prapor symbolem ruské suverenity, Kyjevskou Rusí počínaje. No a za více než rok šmejdění jsem vyšmejdil jediné – že v celé více než jedenáctisetleté historii Ruska nikde a nikdy!

Byl však symbolem suverenity SSSR – symbolem Svazu sovětských socialistických republik. Ne ruských, ale sovětských – ne Svaz ruských socialistických republik, ale sovětských. Jenže Gosudar má na sovětskou éru vlastní názor, to za prvé, a za druhé si zřejmě nemyslí – tedy dle mého -, že návrat k vlajce SSSR by byl, jak z vnitropolitického, tak z mezinárodního hlediska, moudrým rozhodnutím.

Nojo, ale Pjakin o vlajkách a symbolice napsal tlustobichle a ztratil s tím móře časum žejo. A teď mu Gosudar, ve snaze olámat vnitropolitické hroty a sjednotit zemi, rozkopal bábovičky. A je po Gosudarovi… Jsem se nějak zakecal.

EvaK
4. 9. 2023 18:06

No Pjakin se též odkopává, je sice pěkné, že píše knihy o symbolech jako jsou vlajky, ale nemůže se vrátit zpět, to nejde, nikdy nevztoupíš do stejné řeky, čas prostě plyne.
Jeho spíš štve ten bílý pruh nahoře.
Kdyby byl opačně, asi by mu to tak nevadilo.
Evidentně ho gosudar pěkně namíchl, když vzpomněl i černo žluto bílý prapor v pruzích.

5. 9. 2023 01:38
Odpovědět  EvaK

Do stejné řeky ne, ale do stejných sra.ček klidně opakovaně.

Albi
4. 9. 2023 22:07

To víš, že jsem si všimla a taky nevím, co s tím. A přiznávám, že jsem ani nedočetla (raději čtu přepis než titulky ve videu), protože se mi zdálo, jako by celá relace měla být opět věnována jen vlajce.

A čekala jsem, kdy se objevíš, jenže teď jsem zase pozdě “přišla” já. Ale nevadí, třeba se sem ještě vrátíš.

Chtěla jsem se zeptat, jestli jsi našel na ruswebech něco o údajném prolomení první linie ruské obrany na Ukrajině.
Údajně měli Ukrové “osvobodit” dvě vesnice (možná už prázdné) a je z toho sláma u kravína a radost veliká, převeliká.
Tedy jestli ještě teď nevím, dnes odpoledne jsem nebyla doma, tedy ani u PC. 🙂

Boomer
4. 9. 2023 22:15
Odpovědět  Albi

.. no, pokud bych jako velitel jednotky osvobodil prázdnou vesnici na území protivníka, rozhodně bych hned po nafocení vztyčené vlajky mazal hodně daleko jinam. Než to začne lítat..

5. 9. 2023 01:28
Odpovědět  Albi

No, závěrem ještě zmiňuje Kuchtíka. Osobně na “věc Prigožin” ještě nemám ucelený, nikde nedrhnoucí názor, tak beru jeho závěry jen jako další střípek do mozaiky.
Co s tím? No, mě nepřekvapil. Politruk sice má plnou hubu konceptuálních technologií a jak se vyznat ve složitých sociálních supersystémech a vnímat děje globálně, ale přitom není s to pochopit, proč Gosudar koná jak koná a co tím kterým úkonem či proslovem sleduje. I když ho chápu s tím vlajkopruděním, ale sovětská vlajka není řešení. Kdyby namísto toho vlajkoběsnění raději zvedl prd.del za židle, rozběhl se po známých vlastencích, a založili, s odvoláním na vlasovce, výbor pro změnu vlajky a propasírovali to do Dumy, přinesl by Rusku větší užitek, než ty koldokola jeduflusy.
Třeba vlajka s vrchním horizontálním rudým pruhem do poloviny, nebo rovnou do dvou třetin vlajky, a pod tím bílý a modrý pruh, by mohla být jak z hlediska symboliky, tak z hlediska přijatelnosti, v ruské společnosti průchozím řešením pro všechny. No nic.
Prolomili leda howno. Viz níže:

5. 9. 2023 01:29

Čas dnes, 02:01 hod. Zkráceno:
UKRAJINA PROLOMILA „SUROVIKINOVU LINII“? OKOUZLUJÍCÍ USPOŘÁDÁNÍ TEČEK PŘES I
Na Západě už druhý týden neutichají řeči o tom, že ukrajinská armáda údajně prolomila „Surovikinovu linii“ a připravuje se rychlým pochodem na Tokmok. … Všimněte si, že kolem „úspěchů“ Kyjeva na frontách NVO na Západě neexistuje žádná hysterie. Ledaže by německé bulvární plátky křičely o neznámých úspěších a nebyly stydlivé, pokud jde o jejich falešné materiály. Ostatní média se snaží být v hodnocení událostí přesná. Tři měsíce neúspěšné protiofenzívy už naučily novináře od Kyjeva mnoho nevyžadovat.
… … …

Ve skutečnosti se nejedná o průlom, ale o spálené území, jehož vstup a udržení je stejně nebezpečné pro kteroukoli stranu.

https://1url.cz/NuNvu

Takže tak

Jo, ještě tohle:

Již nyní se však ukazuje, že velmi slavná osada Rabotino, která byla ve skutečnosti již srovnána se zemí, nebyla součástí Surovikinovy ​​linie, ale byla v popředí.
Takže klídek. Řeže se to tam krutě, ale průlom se koná akorát v banderjskejch řepách.

P.S. Mám drobet fofr – začala škola, vyzvedávání vnuček a tak -, tak je s tím objevováním se potíž.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
5. 9. 2023 01:45

Velké díky!

5. 9. 2023 03:20
Odpovědět  Albi

🙂

Pavel z Moravy
4. 9. 2023 16:48

S tím slámomlácením máš naprostou pravdu a s tím jak se to odvíjí v Rusku také. Já mám prostě obavy i tam. Kazaši, Tádžici a další v té střední Ásii jsou tvrdě amíky pobízeni k rusofobii a to by byla další strana možného konfliktu. A ta pátá kolona stále není odstavena od moci. To, že my tady jsme to projeli, o tom není žádná. Já nevím, ale já tento současný stav stále přirovnávám k zániku říše Římské. Ten náš dnešní stav se prakticky plně shoduje s tím jak probíhal tehdy v Římské říši. To je kořenově stejný základ úpadku morálky a všech dalších atributů. Problém je, že nějak lehce se s tímto stavem nedá nic dělat. Musela by přijít tvrdá práce, která by duchovně národ pozvedla. Spíše předpokládám, že přijde ten nejtvrdší úpadek tohoto ještě zatím národa. Co za tím vším je víme všichni, tak nač to opravdu rozebírat. Mně nejvíce se.re, že ta malá část mladých inteligentních lidí která zde je bude totálně pohlcena všemi těmi blby s tituly z těch universit bez jakéhokoliv významu. Ti vypatlaní blbci prostě i tento nepatrný počet vlastenců a rozumných mladých lidí odstaví. Individuality prostě zapadnou do stáda, přijmou nakonec jejich myšlenky a končíme úplně. Tak se měj.

5. 9. 2023 00:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

Musíme to ustát, nic jiného nám nezbývá.

Pavel K
4. 9. 2023 10:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ty řekneš změnit, ale to by nesměla existovat závist. Však jsme se o tom nedávno spolu bavili, že je spousta takových ze středních vrstev, že jim ta džungle vyhovuje. Tady měl Babiš svatou pravdu že všeci kradnů. Jen nedořekl, že někdo pár tisíc a jiný miliardy na to zapomněl. Nevím jak tobě, ale mě se už mockrát stalo, když potkám jednoho ze spousty mých známých o kterých vím že jsou kovaní ODeéSáci, tak jim říkám, to se to nestydíte volit tyhle zloděje atd. Reakce smích na pysku a myslí si o otvoru do duše. Mám ho ničím příště praštit? Třeba by se mu rozsvítilo. A tak je to se vším.

Autor
4. 9. 2023 12:14
Odpovědět  Pavel K

Jestli jsou tro podobní těm, které potkávám já, tak oni kradou rovněž! Samozřejmě přece jenom bv menším rozmachu. Proto jim vyhovuje vlastně jakýkoliv marasmus, protože nestabilita rodí – podle nich příležitost ke zlodějně.
A teď si představte, že přijde někdo a bude zavádět řád a pořádek a to i ve financích, smlouvách i té bankovní lichvě. Co se stane? Oni podle sebe všchno ztratí, ale hlavně nebudou “aspoň nějank lepší, než ta holá chudá špinavá normální otrocká pakáž”.
Jednou mne naštvali tak, to když se chlubili kdo koho volil (kdysi), že jsem jim v hospodě udělal dvouhodinovou přednášku o Stalinovi a Gottwaldovi. Zajímavé bylo, že byli tak šokováni, že nikdo z nich neodešel, ani nikdo neřekl ani slovo a já si to mohl dovolit, protože tam stejně měli a mají pivo na prd. Aspoň jsem se v duchu a vlastně i nahlas jim vysmál do jejich ksichtů. 🙂 🙂 🙂

Pavel K
4. 9. 2023 16:27
Odpovědět  Peter 008

Koukám ono je to fšude stejný, lidská blbost je vječná a všude kam lidské oko dohlédne. I já co se Peter nahádal a to mě ještě předtím chtěli vzít do svých ÓDéS ŘAD. Už tenkrát jsem do nich viděl jak do hubené kozy. Uteklo pár let a už jsem nebyl koho by chtěli. Já jim to vždycky vypočítal, že ode mě vždycky i radši utekli v té nálevně. Když na to teď vzpomínám tak se mám čemu smát jaká to byla sranda. Já je vždycky tak hezky vytočil, že byli nepříčetní. Jj to už není pravda.

josef
4. 9. 2023 15:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, vážím si Vašich názorů. Začínáte jako většina od půlky problému. Dám Vám jenom dva podněty. S těma když budete pracovat, budete to mít co dělat do konce života.
1) Nejvyšší soudce Rychecký. Je to třešnička na …. naší justice a ochrany ústavy
2) Zákon o protiprávnosti komunismu. Fremr a ….. no vždyť víte.
3) A kdyby jste měl hotovo, tak si porovnejte naši ústavu se zákony a činy EÚ. Dle mého názoru by Jourová a další mněli být zatčeni na státní hranici, nebo na základě mezinárodního zatykače.

Gales
4. 9. 2023 10:06
Odpovědět  Vladimír

Do hlav politiků se nemusíš dívat.Stačí se podívat do záchodu a vidíš to samé co mají v hlavě.

Autor
4. 9. 2023 12:15
Odpovědět  Gales

Ale dívat se až po použití!

Gales
4. 9. 2023 15:58
Odpovědět  Peter 008

Hlavně po posvícení. To bejvá sračka.

Pavel K
4. 9. 2023 16:29
Odpovědět  Gales

…..a po Starobrnu. 🤣🤣🤣🤣🤣

ModrýKlokan
4. 9. 2023 12:16
Odpovědět  Vladimír

@ Vladimír

Nechápu o čem to mluvíš. ODS se nijak nezbláznila, ničeho se nezřekla. Děla pořád to stejný celých 30 let. Rozkrádá stát a k tomu se spojí s kýmkoliv, kdo ji v tom pomůže.

Nevim jestli jsi třeba nežil do loňska v zahraničí? Pokud jsi do teď věřil jejich slibům, a teď tě jako oklamali, tak patříš mezi ně, mezi viníky současnýho rozvratu. Tvoje hloupost či naivita tě neomlouvá, lojzo.

Trojta
4. 9. 2023 13:25
Odpovědět  Vladimír

Že nemohli vědět? Ale mohli! Věděl jsem to já i spousta lidí v mém okolí.

EvaK
4. 9. 2023 13:34
Odpovědět  Vladimír

To nemyslíte vážně 😳👎
Vy nevíte co se tu dělo za Topolánka a Kalouska? Jo tehdy přemlouvali bábu a dědka.
Tomu, že bude líp mohl věřit jen daňový podvodník, lidi napojení na veřejné finance a naivní pitomec

tupý hulvát
4. 9. 2023 14:20
Odpovědět  Vladimír

Milý pane,je mi sedmdesát let,že je fiala prolhaný slizký hajzl jsem poznal,při prvních slovech,které jsem od něj slyšel!.

katango
4. 9. 2023 14:32
Odpovědět  tupý hulvát

Stačil první pohled na jeho fotku, ani promluvit nemusel.

František
4. 9. 2023 17:39
Odpovědět  Vladimír

Fiala jen plní Babišem podepsané úkoly v EU, které se sám bál plnit. Proto fingoval těsné!! prohrání voleb před pětikolkou, aby sliby musel plnit Fiala. Teď se snaží napadáním Fialy odvrátit podezření, že za vše může on. A tajně se schází s Fialou a jedná o budoucím spojení s ODS. Je to gauner k pohledání.

Mike
4. 9. 2023 09:43
Odpovědět  Standa

Jenže kapelník je za oceánem a zuřivě diriguje, bez ohledu na díru v trupu. Muzikanti by chtěli naskákat do ruských záchranných člunů, ale kapelník nemá v ruce taktovku, nýbrž sankciomet pro palbu do zad prchajícím.

Albi
4. 9. 2023 10:28
Odpovědět  Mike

A pálí bez výběru systémem “škoda rány, která padne vedle”.

Autor
4. 9. 2023 12:16
Odpovědět  Albi

Já bych malinko upravil – “škoda rány, která mu padnu mimo jeho vlastní loď.” Tj. jak fungují současné sankce.

Honzas
4. 9. 2023 13:59
Odpovědět  Standa

Ukrajina padne, ODS se opět rozdělí, Babiš je po Sera a vyhraje volby. Bude vládnout z části ODS. To vše nás čeká do dvou let.

Frank1
4. 9. 2023 14:07
Odpovědět  Honzas

Nejhorsi scenar s Babisem a ne s SPD.

Milada
5. 9. 2023 10:12
Odpovědět  Standa

V roce 1990 vyhrálo volby Občanské fórum, které voličům slibovalo společnost bez ideologů a bez vojenských paktů, v níž si budou všichni lidé rovni. Po volbách se z něho vylouply ODS, ODA, atd. a ty nastolily pravý opak. V rámci privatizace nechaly rozkrást celou republiku a ještě nás zadlužily. Jako garanti demokracie se k nám vrátili šlechta a klérus, za jejichž vlády démos – lid žádná práva neměl a nebyla ani svoboda myšlení, natož pak svoboda slova. Vzpomeňte na Husa, toho nenechali v Kostnici vůbec promluvit. J. Bruna upálili r. 1600 za to, že tvrdil, že Země a ostatní planety obíhají kolem slunce. Poslední dny na mne na You-Tube vyskakuje video s placatou zemí. Tak si představovali Zemi Germáni, kteří až do přijetí křesťanství přinášeli svým bohům i lidské oběti. Lidé, kteří žili v Evropě již v době neolitické revoluce, věděli, že hvězdy jsou obrovské plynné koule, které stočila z kosmické mlhy nějaká neznámá síla. U zrodu života podle nich stály jen Země, Obloha a Všeobjímající láska, která spojila rozptýlené počátky věcí. Tito lidé neznali války ani bezpráví, protože místo vymýšlení ideologií studovali přírodní zákony. Na démonizaci těchto lidí vymysleli Germáni komunizmus.

janko z polanky
4. 9. 2023 07:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Uzavření míru s Ruskem v ukrajinském konfliktu je existenční hrozbou pro Washington a jeho evropské spojence.
Opravdu typický arogantní přístup KoZa. Ono totiž neuzavření míru s Ruskem v ukrajinském konfliktu je existenční hrozbou pro celou planetu. Zbavte KoZu arogance, a bude “slunce v duši”.

zuza
4. 9. 2023 15:38
Odpovědět  janko z polanky

o tej existenčnej hrozbe som napísala to isté, a až teraz čítam komenty…..

Pijack
4. 9. 2023 07:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Nerozumím textu. Copak je dohoda hrozbou? Zmíněná dohoda je základ existence. Hrozbou západu by bylo, kdyby se s Ruskem nedohodl. ONI se velmi rádi dohodnou a bude to pro západ znamenat bezpečnostní jistotu, dokud se u nich zase nenajde nějaký pošuk, který si myslí, že je Rusko porazitelné.

zdena
4. 9. 2023 10:47
Odpovědět  Pijack

A jak se mají dohodnout, když oběma stranám jde o holou existenci ?

Markýza
4. 9. 2023 21:25
Odpovědět  zdena

Amíkům přeci nejde o holou existenci. Tedy prozatím.

Markýza
4. 9. 2023 21:25
Odpovědět  Pijack

Zřejmě to Vošington vidí tak, že dohoda = prohra = ponížení = hrozba.

Albi
4. 9. 2023 22:21
Odpovědět  Markýza

Ne zřejmě, ale určitě. Dokonce to někdo ze západních komentátorů otevřeně psal, jen si nevzpomínám, kdo.

Standa
4. 9. 2023 07:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak by mě zajímalo , když nyní nastupuje 12 000 prvnáků ukr. dětí do škol( nevím kolik už je jich je v českých školách již nyní) a kolik jich konečně odejde. a kam?Budou nás vysávat do nekonečna? Jsou tu jejich matky a oni! Ony ….A ty neodejdou. Pak dojde ke sloučení rodin s otci.EU to zařídí …
Budeme ještě Češi ?

Pavel K
4. 9. 2023 07:36
Odpovědět  Standa

To byl taky úmysl KoZa udělat tuna z toho kočkopsa. Bude tu šustit kámen cihlu a vypadne z toho có? všeho chuť. Jak v tom blbákově za Atlantikem.

Staník
4. 9. 2023 07:37
Odpovědět  Standa

A jsme ještě Češi? Kromě 14 dnů MS v hokeji?

jsladin
4. 9. 2023 08:44
Odpovědět  Staník

No s tím bych se moc nechlubil, už i ten hokej dojebali.

Pavel K
4. 9. 2023 16:33
Odpovědět  jsladin

Další účel ona jin nestačila jen ekonomika. Kdoví jak to za socíku chodilo ve vrcholovém sportu a jak to chodí dnes nemusím vysvětlovat. Pak vám velmi chytří chytráci napíšou ža adoruji soc výdobytky a ndnes adorují zase dobytky všech druhů. I jsou vyšlechtěný.

ModrýKlokan
4. 9. 2023 12:23
Odpovědět  Staník

Žádný MS v hokeji už neexistuje, proto ho ani neregistruji. Bez Ruska a Běloruska tomu paskvilu může říkat MS jen nesvéprávný dement.

Staník
4. 9. 2023 14:27
Odpovědět  ModrýKlokan

Taky od té doby, co tam Rusy nepouštějí, se na ten jejich hokej nedívám a jejich MS bojkotuji. Už sleduji jenom KHL.

Jaris
4. 9. 2023 09:05
Odpovědět  Standa

Stando, citim s vasi obavou. Ukrajinci, tedy vetsina z nich v CR zakoreni. Zda se asimiluji to se pozna v dalsi generaci. Ovcacek musel byt nemehlo, kdyz si nedokazal najit ceskou holku a chnapla ho Ukrajinka s detmi.

sizok
4. 9. 2023 10:42
Odpovědět  Jaris

Nezakoření. to my vykořeníme.

Pavel K
4. 9. 2023 10:43
Odpovědět  Jaris

Z pozice “chlapa” ale i už dědka ona jich je spousta pěkná a ty naše krasavice jsou některé a není jich už málo, jak jateční vepřík. Kouku znaleckým okem a vidím a taky nechtějí moc …… no však asi víte co. Vše to monitoruji, proto o tom píši. 😃

Jaris
4. 9. 2023 13:12
Odpovědět  Pavel K

…a to jste jeste nevidel Australanky s anglosaskymi geny. To jsou chodici becky sadla, tetovane na vsech moznych viditelnych i neviditelnych mistech, narvane v dzinach nebo v tesnych kamasich, pokud mozno odhalene faldy na brise. Prestanou na sebe dbat, jakmile se vdaji a maji deti.

Staník
4. 9. 2023 14:34
Odpovědět  Pavel K

Tak Rusky byly vždycky kočky :). Byl jsem před pár týdny v Maďarsku, bo na západ jsem se zařekl, že už nikdy nepojedu, a musím říct, že to tam holkám také moc slušelo :). U nás mi připadá, že ty naše holky už neumí být holky…

Markýza
4. 9. 2023 15:33
Odpovědět  Jaris

Další generaci už poznáte jen podle toho, že se jmenujou Vasil a Galina 🙂
Ti, co jsou tu už třicet let, jsou běžnou součástí lidu českého.

EvaK
4. 9. 2023 18:20
Odpovědět  Jaris

No můj tatík byl z Řecka a mluvil lépe než leckterý Hanák. Navíc makal v těžkém provozu od 20 let až do důchodu.
Loni jsem krátce pracovala s Bulharem podle jména, jeho tatík tu byl Třinci v železárnách, říkal, že tu byli Bulhaři jako pracovní síla a spousta jich tu zapustila kořeny. Hodně jich kromě práce dělala sazenice a zahradničila ve volném čase. A ten kolega po tatínkovi Bulhar, byl vojenský letec s povolání, lítal na albatrosu. Pak 18 let pracoval v německém podniku Brose.
Většina se přizpůsobí, zbytek bude dělat asi binec anebo pojede do Kanady, tam se lifruje hodně sympantizantů Bandery.

Pijack
4. 9. 2023 07:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Včera jsem zavzpomínal na Pelého. ČT dávala film podle skutečnosti, kterak Němci za války věznili spojenecké zajatce a pak s nimi propagandisticky hráli fotbalový zápas. Zatímco zajatce z východních zemí mučili, týrali a hromadně zabíjeli, tak tzv. “spojenci” v zajateckých táborech spokojeně soutěžili v kolektivních sportech, aby se mužstvo nenudilo. Bylo dojemné, jak se velení tábora staralo, aby bylo o zajatcích náležitě postaráno podle Ženevských konvencí. Příběh není podstatný, ovšem bylo to přiznání, které platí dodneška – ONI nenávidí Slovany. Germán nebo Anglosas je jedno a to samé. Opakovaně provokují, opakovaně útočí. V roce 1999 klidně zmasakrovali 3500 Srbských žen, dětí, starců a nemocných tzv. demokratickým bombardováním. Oni toho nikdy nenechají.

Putinovec
4. 9. 2023 08:01
Odpovědět  Pijack

O nacistické “laskavosti” je natočený výborný film , Poslední motýl . Je zde vidět i západní morálka , kdy západ velmi dobře věděl , co se děje v koncentračních táborech , ale nacistický bastard Třetí říše , byl jejich bastard .
https://www.csfd.cz/film/4969-posledni-motyl/prehled/

tupý hulvát
4. 9. 2023 09:26
Odpovědět  Pijack

Vjednom komentu tvrdíte,že dohoda je dobře,ve druhém,že toho nikdy nenechají.Je to trochu jinak dohoda je dobře JEN S KOZOU VYDĚŠENOU K SMRTI,pak toho nechají.K tomu je zatím daleko,první signál je nezhroucení ruské ekonomiky.Doufám,že se Rusům to vyděšení podaří.

Pavel z Moravy
4. 9. 2023 10:08
Odpovědět  tupý hulvát

Vždyť my už jsme dávno v prd.eli, jenom to ještě většina neví a nebo vědět nechce. V nevědomosti se lépe usíná. Mějte se.

unor 2022
4. 9. 2023 08:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapad dospel do stavu, kdy Rusko a BRICS jsou budoucnosti slovniho spojeni .. normalni svet.

Pijack
4. 9. 2023 09:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Před chvílí jsem se zase musel válet smíchy po zemi. Naše protektorátní média přinesla bombastické zvěsti – “Rusku daly sbohem další velké firmy. Kdo „seznam hanby“ nadále ignoruje?”Chápete ten idiotizmus? Vždyť podle nich už opustily Rusko všechny společnosti před rokem a půl 🙂 To jela propaganda naplno. Později se ukázalo, že 80% firem dál prosperuje a z Ruska se nechystají vůbec odcházet. Něco jako “nenávist” firma proti Anglii po BREXITU. Z Anglie ani z Ruska nikdo neutíkal a jsou tam dodnes. Ani ten Putin ještě není mrtvý, jak měl být již před rokem. Tenhle natvrdlý mediální svět si zaslouží pouze posměch a pohrdání. Když se chci dozvědět jak firmy v Rusku dál podnikají, tak si přečtu titulek “Rusku daly sbohem další velké firmy” a hned budu vědět pravdu – tedy zase jako vždy obráceně 🙂 🙂 🙂

Autor
4. 9. 2023 12:23
Odpovědět  Pijack

Ale jo, některé firmy odcházejí – ale – ale to je příležitost pro ruské lidi, aby chytli příležitost za poačesy.
Odešla třeba “slavná” IKEA a v Rusku plně nahradili její sortiment prakticky na nejméně 90% z vlastních zdrojů a zbytek je ze zemí jako Indie, Čína atd. Pokud to někdo neví, tak poměrně dost výrobků se vyrábělo ve skutečnosti pro IKEU v Rusku, já takhle kdysi náhodou koupil na žádost mámy židle do kuchyně a najednou čtu, co bylo napsáno na krabici. A navíc hodně dřevěných výrobků z IKEI má původ – nebo mělo – v ruském dřevě.

Pijack
4. 9. 2023 15:13
Odpovědět  Peter 008

Tak tak… to je další plus. Při takové příležitosti si vždycky vzpomenu na Ruský samopal AK47. Dodnes je to vyhledávaná zbraň všech armád světa. Dokonce i některé jednotky USA jsou jím vyzbrojeni (pro speciální podmínky). Jsou technicky jedinečné, spolehlivé a účinné díky munici. Neselhávají v mizerných klimatických podmínkách a jsou relativně přesné. Původ je znám – konstruktéři ho vyvinuli kvůli “nedostatku západních” technologií. Prostě Rusové, když chtějí, tak dokážou nemožné. Mají taky na to lidské kapacity. Jejich vzdělávací systém tomu odpovídá. Rusko nemusí lanařit mozky z celého světa jako USA. Jejich university si bohatě vystačí.

Jo a díky za včerejší info. Já budhažel nemám na ten klip link, pouze uložený v complu z pošty.

ModrýKlokan
4. 9. 2023 12:28
Odpovědět  Pijack

Z Ruska odešly jen český firmy. Dostaly to befelem. Německý a další západní firmy samozřejmě můžou vydělávat dle své libosti. I na naší blbosti.

jiří
4. 9. 2023 18:35
Odpovědět  Frank1

Nová studie zjistila, že plně proočkování vylučují mRNA a spike proteiny na neočkované.
https://tadesco.org/magazin-evie-publikuje-clanok-varujuci-citatelov-pred-sexom-s-muzmi-ktori-boli-ockovani-proti-covid-a-nielen-to/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
4. 9. 2023 09:54
Gales
4. 9. 2023 10:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Mír bude až se všichni válečníci přijdou poklonit do Ruska na znamení pokory.

Jura S
4. 9. 2023 10:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Maďaři staví 2 atomové reaktory za 300 miliard = blok za 150 miliard Kč s podporou Ruska, Fiala bude stavět stejně kapacitní 4 bloky za 1750 miliard = blok 737,5 miliard z hnUSA, tedy 3 x dráž !!! Vlastizrada = všechny popravit !! Navíc nové reaktory budou složit Německu, které si zavřelo všechny reaktory a sosá elektriku od nás….

Autor
4. 9. 2023 12:26
Odpovědět  Jura S

Je ještě jeden rozdílk. Maďarsko to bude mít, ale my ne. Američané stavěli dost elektráren na jádro, ale hóóódně dlouho. Maďarsko bude mít zajištěné jaderné palivo, my ne. Pokud zůstane vše jak je.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
4. 9. 2023 13:01
Odpovědět  Jura S

Opravdu pochybuji, že tady amíci něco postaví. A jestli ano, tak tento národ bude do té doby bivakovat na stromech, jestli zde ještě nějaké zůstanou. Paní Helena, která se již delší dobu neozvala má jasnou pravdu, tihle gauneři nás mají v úmyslu vysát až do morku kostí.

Frank1
4. 9. 2023 14:10
Odpovědět  Jura S

Laciny plyn a ropu si vyjednali jako vyjimku v EU. Ted budou mit i laciny proud a posledni technolgii atomove elektrarny. Gratuluji Orbane!

Pijack
4. 9. 2023 15:17
Odpovědět  Jura S

Americký Westinghaus nic nepostaví, pouze shrábne miliardy a sbohem šáteček. Naši protektorátně uvažující idioti se bojí upozornit i na spadlé smítko se stolu, natož aby vyžadovali plnění závazků.

Pan Tau
4. 9. 2023 10:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko se nehodlá vzdát, nehodlá se podřídit naší finanční hegemonii, nebude tolerovat naši vojenskou hegemonii, nehodlá se smířit s naší politickou dominancí.…a naši demencí

Frank1
4. 9. 2023 14:12
Odpovědět  Pan Tau

Demence zapadu a rizeni globalistu jsou na strane Ruska. I papa rimskij to pochopil.

zuzana
4. 9. 2023 11:21
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO a Evropa se musí připravit na to, že je Washington opustí

https://aktax.cz/nato-a-evropa-se-musi-pripravit-na-to-ze-je-washington-opusti/

Helena
4. 9. 2023 12:07
Odpovědět  zuzana

Tak to se nikdy nestane, leda pokud bychom se pochlapili a následovali černoušky z Nigeru, kteří ty swině hnusácký a žabožroutí vypakovali ze svých zemí, které je šíleně a neskutečně drancovali a vykrádali tak, že oni ve své zemi neměli ani na suchý chleba a mřeli hlady. Což je paralela s dnešní situací u nás – skončíme jako Niger, jak dlouho se necháme usa a západem vykrádat a ožebračovat, jak dlouho necháme Pyjalu a jeho kámoše hrnout naše prachy do černé díry jménem ukradina? Přesně stejná situace jako v Nigeru.

Autor
4. 9. 2023 12:32
Odpovědět  Helena

Ono je to také otázka ještě jiná. Pokud se USA vrhne na Čínu i přečs Thajwan, pak nebudou mít prostředky na to, aby rady udržovaly byť jewn elementární přítomnost a jejich politický vliv nevyhnutelně bude stále pak slábnout.
Vlastně už mělo fungovat jak NWO, tak globální koloběh surovin a zboží a USA měly stále určovat, kdo, co, kdy a jak. Budou se muset stáhnout, protože pro ně bude klíčové zajistit si zdroje co nejblíž k sobě, takže problémy čekají nejspíš jak Čínu, tak především Kanadu, Mexiko, Střední Ameriku a i Austrálii. JIžní Amerika se pak stane po konfliktu s Čínou pro ně nedostupnou.
To neznamená, že nebudou škodit, kde budou moci.

Pavel z Moravy
4. 9. 2023 13:14
Odpovědět  Helena

Takové ženy jako jste vy je potřeba vzít v potaz. Díky za vaši odvahu, co desítky, co stovky, i tisícovky chlapů by vám mohly závidět jak perfektně a nebojácně vše komentujete. A hlavně, máte naprostou pravdu. Ale když ti chlapi jsou již dnes dřevění, když ty lodě jsou železné. To je skutečně taková ostuda nechat si líbit takové okrádání a přitom vědět, že tomu většina přihlíží. Když s něčím začnete, oni se od vás ti otroci ve většině odvrátí, kdyby mohli tak vás i bonznou. Já už ten národ přestávám řešit, pouze mne se.re, že v tom musím žít. A nepomáhá ani moc četba a jiné aktivity, neb člověk cítí jak ho ten útlak a ta beznaděj dusí. Nu co už, jsem starý chlap, nějak to musím se ženou doválčit, ale se.re nás to enormně. Mějte se.

Helena
4. 9. 2023 14:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

Opravdu není co závidět. Naše rodina se potýkala s udavači a takovými týpky jako je Petr Pavel a Pyjalova a Rakušanova tlupa před 89. Takoví hajzlíci naše dědy okradli o pekařství a o řeznictví, my děti jsme nesměly studovat, protože 1 emigroval a 2. strejda výtečník se proháněl po 68 s americkou vlajkou na autě, a tím nás dorazili. Nebýt jedné statečné paní učitelky, která mi zachránila život tím, že roztrhala můj kádrový posudek nutný pro studium=rozsudek smrti, tak nevím. Takže mám bohatou zkušenost, že všechno je v lidech, režim, ať fašistický, či jakýkoliv dělají jen lidi ochotní tomu režimu sloužit a dělat hnusné věci. Těch “ochotných” lidí není mnoho a jsou to velcí poserové. A naučili jsme se takovým neustupovat, i když jsme si mnohokrát nabili čumec. Naposledy jsme museli ustát šikanu i dětí při kovidteroru s “očkováním”-poučeni, že cokoli takto na sílu režim tlačí všemožným násilím, vyhrožuje, je vždy prasárna největšího kalibru – a vida bylo to tak. Tolik napíchaných mladých zdravých lidí kolem mne je po smrti, nebo se potýká s rychle rostoucí rakovinou. Nehleďte na to, jak se lidé tváří, když jim říkáte své názory, ať si brblají-věřte, že uvnitř o tom přemýšlí.

Miro 2
4. 9. 2023 12:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen blbec nechápe na jekém principu je založená silová politika USA a jaké cíle jsou prioritou.

zuzana
4. 9. 2023 12:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Švédští liberálové požadují stálé základny NATO v zemi

https://aktax.cz/svedsti-liberalove-pozaduji-stale-zakladny-nato-v-zemi/

Pijack
4. 9. 2023 15:21
Odpovědět  zuzana

My ve štatlu říkáme s oblibou pořekadlo “Blbej jako Švéd”… Oni netuší, my víme proč 🙂

Pavel K
4. 9. 2023 17:10
Odpovědět  Pijack

😈 😈 😈 😈 🤦‍♂️ 🤣 🤣

Autor
4. 9. 2023 13:25
Ohodnotit příspěvek :
     

POLSKO ZAČALO VYDÁVAT UKRAJINĚ MUŽE Z UKRAJINY, KTEŘÍ OPUSTILI UKRAJINU PO ZAČÁTKU SVO.

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art39049161-ukraina-sciagnie-na-wojne-rodakow-ktorzy-uciekli-z-kraju

sizok
4. 9. 2023 13:51
Odpovědět  Peter 008

Už jsem zde o tom před několika dny psal. Je otázkou,
jestli si fiala vybere vlezdoprdelectví nebo zákon.

sizok
4. 9. 2023 13:57
Odpovědět  Peter 008

O tom jsem už psal před několika dny.

sizok
4. 9. 2023 14:02
Odpovědět  sizok

Mimochodem, v Polsku už uvažují o zavedení povinné
vojenské služby. Chtějí mít 300 000 vojáků v činné službě.
Nechá se fiala zahanbit?

Pijack
4. 9. 2023 15:22
Odpovědět  Peter 008

Dobrých zpráv není nikdy dost. Začíná se jim to hroutit. Pro mne je to indicie, že melou z posledního.

Markýza
4. 9. 2023 15:37
Odpovědět  Peter 008

Kde to píšou? Mně se otevřel jakýsi návod k použití, nebo co to je.

sizok
4. 9. 2023 15:41
Odpovědět  Markýza

Máte to nahoře. Mám to sice z jiného zdroje,
ale jde to.

Markýza
4. 9. 2023 16:00
Odpovědět  Markýza

No už to píšou i Novinky. Prasárna hnusná! A že zrovna Poláci, co. Tím asi moc vděku nenasbírají. To bylo furt soli do riti sem a soli do riti tam a tumáš čerte kropáč. Mimochodem debata pod přesně jak jsem si myslela a můžete schválně hádat 😎

sizok
4. 9. 2023 17:02
Odpovědět  Markýza

Už mi rozumíte, když mluvím o konfliktu Polsko versus okrajina?
Ještě se můžeme těšit na 15.září, končí embargo na ukropské obilí.
Poláci v něm budou pokračovat. Situace se otočí.

Markýza
4. 9. 2023 21:03
Odpovědět  sizok

No….spíš nerozumím, proč si myslíte, že nerozumím.

slav
4. 9. 2023 13:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Zabudol ale povedať, že tento existenčný problém vyvolali USA aby si zachovali hegemóniu vo svete oslabením EU a jej najvýznamnejších štátov Nemecka a Francúzka. Ekonomická sila EU je (bola) potavená na Rusku a obchode s Ruskom (ropa, plyn, nerasty, hnojivá, Ruský trh. Tento konflikt ale jasne ukazuje na neschopnosť USA zachovať mier v Európe a vo svete. Garantom mieru a prosperity v Európe bolo, je a bude iba Rusko, v Európe bez USA.

Pijack
4. 9. 2023 15:29
Odpovědět  slav

Nejde o neschopnost USA. Jde právě o tu schopnost Bílého domu rozmrdat a rozesrat všechno a všude tam, kde je klid a mír. Na tom se totiž nedařilo Američanům nikde a nikdy prosperovat. Jejich zahr. politika (i domácí) je silně svázána s korporacemi – což je klasický fašizmus. Jen z jakési idiocie tomu říkáme demokracie. Politika nesmí být s korporacemi na jedné lodi. Tohle zavedl Mussolini a proto vznikl v Itálii fašizmus. Je to ekonomický systém k vydírání obyvatelstva za podpory vlád a pak se na ně valí další povinnosti, šikana… a končí to cenzurou – což sledujeme už i u nás. Ostatně USA jen mír ve světě pouze proklamovali, ve skutečnosti jak byla vyvrtána nějaká strategická surovina, hned začala válka na ochranu demokracie – ve skutečnosti k ochraně zájmů korporací, tedy fašizmu. TEČKA.

Frank1
4. 9. 2023 14:06
Ohodnotit příspěvek :
     

I pro Rusko. Uzavreni miru musi byt podle podminek Ruska, jinak mohou SVO zapomenout.

Pijack
4. 9. 2023 15:32
Odpovědět  Frank1

Rusko jako jediné dodržuje Minské dohody. V nich se praví, že signatáři Minských dohod jsou povinni vojensky zasáhnout, pokud nebude Kyjev ujednané podmínky dodržovat. Tak o čem se ti idioti liberálně fašistického režimu baví? Speciální operace Ruska je pouze naplněním těchto dohod.

zuza
4. 9. 2023 15:16
Ohodnotit příspěvek :
     

a neuzavretie mieru je existenčnou hrozbou pre celú zemeguľu!!!

laskra
4. 9. 2023 16:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Já si myslím, že největší překážka není v těch hloupých politicích, ale v nás samotných, protože nevíme co chceme.

Pavel K
4. 9. 2023 17:11
Odpovědět  laskra

👍 👍 👍 👍

jiří
4. 9. 2023 17:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Papež nebo Prigožin?
comment image

Pavel K
4. 9. 2023 20:12
Odpovědět  jiří

🤣 🤣 🤣 🤣