politika

Plány Pentagonu pro případ stavu nouze jsou přísně důvěrné

USA – situace je nestabilní a rychle se mění.

Podle amerických médií má Biden všechny šance úspěšně projít 6. ledna schválením v Kongresu USA.

140 republikánských kongresmanů ve Sněmovně reprezentantů se připravuje na boj, ale vše, co mohou –
je zpochybnit výsledky voleb v jednotlivých státech. Protest musí být projednán samostatně ve Sněmovně reprezentantů a v Senátu, a pokud jej některá z komor neschválí, bude protest zamítnut. 

Demokraté nyní mají většinu v Senátu.

Situace je však nestabilní a rychle se mění. 

Očekává se, že administrativa zveřejní usvědčující materiály na prominentní demokraty. 

Očekává se, že tuto událost Trump spojí s pořádáním masivních pouličních protestů. Pokud budou plánovaná shromáždění na jeho podporu 6. ledna poblíž Capitol Hill ve Washingtonu pokračovat i v jiných státech, bude to důvod k tomu, aby se do popředí dostala protrumpovská vojenská lobby (zde je nejvýznamnější osobností generál Michael Flynn).

Tábor demokratů se takového vývoje událostí bojí a snaží se dehonestovat armádu. Úřadující ministr obrany Christopher Miller (ujal se funkce 9. listopadu 2020) je šikanován ve sdělovacích prostředcích pro odmítání kontaktovat zástupce nové vlády Bidena, který „by se měl seznámit s dokumenty ministerstva dnes, aby nedošlo ke ztrátě času po uvedení do úřadu.” 

Bidenovo ústředí zjevně potřebuje informace o operačním nasazení amerických jednotek v případě stanného práva. Christopher Miller však tlaku neustupuje. 

Pohotovostní plány Pentagonu jsou přísně důvěrné.

Další známkou znepokojení demokratů je mediální kampaň proti “Navy SEALs”

Populární stránka veteranstoday.com , která je ostře proti Trumpovi, začala pronásledovat ikonickou postavu americké armády – bývalého člena Navy SEAL Dana Crenshawa, který nyní v Kongresu zastupuje republikánský stát Texas a shromažďuje Trumpovy příznivce z armády. 

36letý Crenshaw má velký vliv na armádu. O jeho odvaze v tajných operacích „SEAL“ kolují legendy a černá páska na místě jeho pravého oka, o které přišel v bitvě, z něj udělala Captain America.

Celý sbor SEAL, tato elitní jednotka speciálních sil, se skládá ze 300 bojovníků. Dostávají nejlepší výcvik a nejlepší speciální vybavení, při ničení nepřítele používají “odlehčená” pravidla a jsou méně popotahováni za „vedlejší oběti“. Pokud je „nepřítel Ameriky“ zabit odstřelovací puškou a v okruhu 200 km není poblíž vidět ani jeden americký voják, můžete si být jisti, že se jedná o dílo „SEAL“. Byli to oni, kdo vyplnili úkol eliminovat bin Ládina.

A najednou – článek na webu veteranstoday.com o tom, že Captain America kryl skandál sexuálního zneužívání mezi „SEAL“.

Andrea Goldsteinová, která dříve sloužila v SEALs a nyní pracuje v aparátu Demokratické strany, podala stížnost na úřad generálního inspektora speciálních sil, že ji jeden kolega z SEAL v nemocnici obtěžoval “odpornými” návrhy. Stížnost dorazila ke Captain America, který byl v té době jejím bezprostředním velícím důstojníkem. A údajně vyšetřovatelům řekl, že se v té době nevyznačovala dobrým chováním. 

Navíc sekretář organizace veteránů Robert Wilkie se podíval na osobní spis Goldsteinové a vrátil jej do archivu s posměšnými komentáři. 

To vše způsobilo bouři protestů a publikací s titulky jako „Vojenská spodina“. Etický výbor Kongresu požadoval vyloučení Dana Crenshawa ze zástupců kongresmanů Texasu.

Skutečnost, že povyk kolem „SEAL“ nemá rysy banálního a triviálního řízení, dokazuje další precedens – případ nižšího důstojníka této elitní jednotky Edwarda Gallaghera. 

Bylo proti němu zahájeno oficiální vyšetřování pro obvinění ze spáchání válečných zločinů v Iráku. Materiály postoupili inspekci podřízení tohoto důstojníka, kteří tvrdí, že střílel na civilisty, včetně dospívajících dívek a starých lidí. Dalším obviněním je, že Gallagher zabil čepelí zajatého teenagera, bojovníka „Islámského státu“. 

K tomu se přidalo obvinění, že pózoval na pozadí zabitých militantů. Případ získal skandální proslulost. 

Navzdory skutečnosti, že Gallagherova obhajoba tvrdila, že se stal obětí pomluvy, byl z funkce odvolán, ale Trump na základě osobního rozkazu toto rozhodnutí zrušil a nařídil obnovení zařazení Gallaghera do jednotek speciálních sil. 

Proto dnes jsou jednotky speciálních sil za prezidenta Trumpa.

DMITRIJ SEDOV
https://bit.ly/2L0FKjo

sdíletj na