Krize UKRAJINApolitika

Plán oznámený v Kyjevě: Vykopnout z NATO a rozdělit Maďarsko

Maďarsko nemá mezi členskými zeměmi NATO místo, protože politika Budapešti „neodpovídá demokratickým principům rozvoje této instituce“.

Aleksij Danilov, tajemník Rady bezpečnosti Ukrajiny, to uvedl ve vysílání televizního kanálu Rada, uvádí PolitNavigator.

„Pokud jde o situaci, kdy jste přijati do NATO, existuje takový princip konsensu, bohužel v poslední době ne všechny země dodržují demokratické principy rozvoje této instituce. Například Maďarsko, které se otevřeně hlásí ke spolupráci s Ruskou federací. Navíc Maďarsko bylo Putinem předem varováno, že dojde k útoku na naši zemi.

Viděli jste jeho pozici, z nějakého důvodu věří, že by mohli zabrat část území. To se nikdy nestane.  Vítězství bude jistě naše. A ta země, která se tak chová, ještě uvidíme, jaké důsledky bude mít tato válka pro tuto zemi,“ řekl Danilov.

Kyjevský politolog Aleksij Golobuckij věří, že Ukrajina může vznést nároky i na Maďarsko.

“Pokud Maďarsko plánovalo ovládnout území poražené Ukrajiny, Ukrajina bude mít právo zrcadlit akce… Poté, co bude Maďarsko kvůli spolupráci s teroristickým státem, s režimem krvavých katů a vrahů definitivně vyhozeno z NATO a EU (protože tam je pozice Orbánova režimu již dlouho trnem v oku), se Ukrajina může klidně přidat i k demontáži Maďarska,” chlubí se na svém blogu Golobuckij.

Vojenský zpravodaj Jevgenij Poddubnyj se domnívá, že agresivní prohlášení z Kyjeva jsou podněcována ze Spojených států:

„Čím více amerických letadel přistává v polském uzlu a bylo jich 14 během jediného dne a to pouze ze Spojených států, tím militantnější jsou projevy,“ komentuje Poddubnyj.

https://bit.ly/3s488Uc

sdílet na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
3. 5. 2022 07:15
Ohodnotit příspěvek :
     

To je panečku floskule –  “protože politika Budapešti „neodpovídá demokratickým principům rozvoje této instituce“… Taková gumová floskule se dá napasovat na hlavu každého, kdo neposkakuje jako sluha a nepapouškuje podle zadaných not. Pěkně jsme uvěřili lžím EU a NATO. Nic ze slibovaného nepřišlo… ale musíme ty smělé a pokrokové bláboly přejímat. Teda já nemusím, ale co ti ostatní a naši zákonodárci? Mají v hlavě sklad kedluben a zboží ještě nedorazilo?:-)

Markýza
3. 5. 2022 09:15
Odpovědět  Pijack

Hlavně že o “demokratických principech” mistruje Ukrajinec. To by rovnou mohli zloději mistrovat o principech morálky. A ještě bude kárat Maďarsko!?!

Pavel
3. 5. 2022 09:55
Odpovědět  Pijack

Promiň mi moji drzost, ty ale nějaké naše zákonodárce znáš. Já pouze sluhy nadnárodní plutokracie. Jmenovat nemusím, každý si je může dosadit.

ladik
3. 5. 2022 07:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Golobuckij by měl vědět, že jeho víra v porážku Ruska nemá na běh událostí absolutně žádný vliv. Politolog asi jako Fyjala

Petr
3. 5. 2022 07:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak proto ceskej vladní hnus , tak leze ukroušům do řiti !
ABY NÁS UKROUŠI NEOBSADILI !
No to snad na Ukrajině nejsou už žadní rozumní lidé ? Zůstali jen blbci !
No , ukrouši nás už obsadili , vyžíraj sociální i zdravotní systém !

Majka
3. 5. 2022 08:57
Odpovědět  Petr

Ano, pokud jsou vyvěšeny v určitém okamžiku na daném území jen ukr.vlajky, tak je území dobyto.

Pozor
3. 5. 2022 09:26
Odpovědět  Petr

Skutočne vás už ukrofašisti obsadili a bez boja. Maďarsko zatiaľ statočne odoláva a Slovensko má tú výhodu, že na Slovensku nechce nik zostať ani Arabi a nie to ešte fašisti, pretože v tak chudobnej krajine nikto nič nedostane.

Albi
3. 5. 2022 14:05
Odpovědět  Pozor

Dobývat a obsazovat se dá různuými způsoby.

Nevím, který muslimský vůdce pravil, že islám dobude Evropu dělohami svých žen – a Ukrajina ji dobude svými “uprchlíky”.
Jen naši politici – slepí, hluší, neschopní, zkorumpovaní – za zelený dolar prodají mámu ….. a co potom něco tak neuchopitelného jako VLAST!

Pavel
3. 5. 2022 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Je neuvěřitelné co může z takových lidí vypadnout za hovadiny. Ten člověk to má v lebeni asi úplně vygumované. Nechce se mi ani věřit, že takový člověk má vůbec nějaké rozhodovací slovo. Musím se opravit, u nás vidím těch tutanů takovou přehršel, že si říkám jak mohla ta sorosovská kukačka stihnout obletět tolik hnízd a naklást tolik vajíček. Ten zdegenerovaný západ, ke kterému se naši současní potentáti tak vehementně hlásí asi opravdu se svými americkými přáteli totálně zešílel a není mu pomoci. Nebo je nanejvýš pravděpodobné, že chtějí vládnout totálním blbům, aby se oni cítili jako králové.

black
3. 5. 2022 09:52
Ohodnotit příspěvek :
     

aby nakonec komediant nebyl rád, že jim zůstane jen kyjev a trocha okolí, tam si pak může plácat o odvetných akcích ukrajiny?

3. 5. 2022 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Vida je, bandernác-ky. Nejen že v paktu NATO nejsou, ale i sotva budou, a přesto nemají problém ho komandovat. Jak říkal můj sprostej strejda Josef: “Posaď svini ke stolu a dá si nohy na stůl.”

3. 5. 2022 10:14

A taky říkal: “Dalo se ho-vno do tance a ještě si boky podepřelo.” Sedí obojí.

Albi
3. 5. 2022 14:09

No ale – mezi námi – stojíme snad někdo o to, být v NATO?
Vadilo by nám, kjdyby nás NATO vyhodilo ze svých vražednách řad?

3. 5. 2022 16:13
Odpovědět  Albi

Sichr ne. Měl jsem NATO za darebnej spolek ještě z dob reálsocialismu – nebýt NATO, nebylo by třeba ani Waršpaktu – a nic se od té doby v mém postoji nezměnilo. Kéž by nás NATO ze svých řad vykoplo a Eurosajuz nás vzal také na sandál. Jenže to se mi nesplní. Snad se aspon dožiji dne, kdy oba ty darebácké spolky vyhnijí.

Vladimír
3. 5. 2022 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinci se roztahují po Evropě a nacizují. Kdo ví, kam se Ukronáckové vrhnou po skončení operace. V Polsku jich jsou miliony, mohli by zas vyhladit pár set Poláků.

Gales
3. 5. 2022 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Golubec potřebuje ubrat kyslík.Vono nestačí,že zayebanec Zelňák chce aby celej svět za něj válčil ale ještě jeho pohůnci chtějí ničit státy.A proto sláma na kravíně.

PENNYS
3. 5. 2022 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Šéf poslaneckého klubu Fidészu Gergély Gulyás pak uvedl, že Evropa nesmí schvalovat sankce, kterými by více poškodila sebe samu než toho, koho chce potrestat. V rozhovoru pro rádio Kossuth trval na tom, že Maďaři nesmí být ti, kdo za tuto válku zaplatí. A tomu se prý předejde, pokud bude dále možné kupovat energie za nejnižší možné ceny.
najde se vubec ještě takový stát jako je hrdinné Madarsko v té Zas..NÉ EU??????? ne

Frank
3. 5. 2022 12:25
Ohodnotit příspěvek :
     

To je další ukrajinský komik?

Pátos
3. 5. 2022 13:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Títo ukrofasisti už majú nejak moc hlavy zdegenerovane. Zelenskyj sa cíti ako prezident Európy a dovolí si rozkazovať cudzím štátom. Pritom je prezident Ukrajiny najväčším žobrákom čo každý deň len žobre dajte nám zbrane, dajte nám peniaze. To už presiahlo všetky hranice dobročinnosti a ostalo len nechutne žobranie a ked Maďari nedali kolko narod žobrákov chcel tak sa aj vyhrážajú.
a tento uker by sa mal zorientovať v realite. Treba si uvedomiť že čoskoro bude celý svet poznať pravdu, kto sú tu krvavý vrahovia detí. Neverim tomu ze by niekto chcel skrachovalu chudobnu a bezcennu zapadnú ukrajinu.aby este fasistov a vrahov musel živiť. Veď Ani Rusi ju nechcú.

Karell
3. 5. 2022 14:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Maďaři jsou stateční. Měli bychom si z nich vzít příklad. Je třeba je podpořit.

Pavel
3. 5. 2022 16:58
Odpovědět  Karell

Oni už byli nejstatečnější za Rakouska-Uherska, téměř všichni byli zalezlí v koutě, pouze Maďaři se rvali o svoje práva. Proto je Vídeň nemohla s Franzkem Josefem ani cítit. Takže je vidět, že geny dělají svoje. U nás je to trochu jiné, my máme většinově geny při……..
Ať si každý dosadí, co mu vyhovuje, nechci být sprostý a urážet národ, jestli ještě existuje.

Editor
3. 5. 2022 20:24
Odpovědět  Pavel

FJ1 neměl rád jen jednoho Maďara, toho, co mu dělal do Sisi. Pokud by celá Vídeň Maďary nesnášela, dost těžko by došlo k vyrovnání a vzniku dualismu. A kvůli nevůli Maďarům nedošlo ke korunovaci na český trůn, ti byli silně proti, přestože už byla korunovace přislíbená. Pokud by fakt neměl Maďary rád, korunovace by byla proběhla.

Karel
3. 5. 2022 16:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenskij a celá ta jeho židonacistická klika už potřebují nakopat prdel jako sůl. Jsou ce své nabubřelosti podporováni USA i EU a mají pocit, že mohou vše. Věřím, že jim Putin ukáže, že to tak není a že žijí ve velikém bludu.

me2d44
3. 5. 2022 20:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Hezký večer. Nechtěl by mi nekdo vysvětlit, jak stát, který NENÍ v NATO může kecat do toho, kdo tam má být? Jen na okraj – příklad: Turecko ( stát NATO) se popralo s Řeckem (stát NATO) o Kypr. Výsledek je ten, že oba zúčastněné státy jsou nadále členy NATO. Jen ten Kypr je na dvě půlky… Domnívám se, že přes všechny sliby od USA, Ukrajina se členem NATO nestane, tak nemá co kecat a radit…

zdena
3. 5. 2022 22:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Z drzosti a nabubřelosti a ukrajinských představitelů začínám mít dojem, že si je tu amíci pěstujou jako dohližitele a dozorce či rozeštvávače … každý jim ustupuje, každý se může přetrhnout ochotou a kdo tak nečiní, je osočován a zatracován…. to, co oni si dovolí, nemá precedens…. totální absence slušnosti, vychovanosti, úcty k člověku nebo jeho postavení ve společnosti…. a všichni mlčí….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$