Pirátka volá z Bruselu: Ukrajina? Putin se mohl taktikou inspirovat u Hitlera. Evropa ho musí přitlačit ke zdi! – VIDEO

Místopředsedkyně tzv. Evropské pirátské strany, europoslankyně Markéta Gregorová (členka České pirátské strany) upozorňuje, že prezident Ruské federace Vladimir Putin „na Ukrajině opakuje gruzínský scénář“. Svobodný svět mu podle pirátky musí vysvětlit, jak moc ho bude bolet, když s tím okamžitě nepřestane. „Putin rozumí jen síle zbraní a peněz. Tím druhým ho musí Evropa přitlačit ke zdi. Svou taktikou se mohl inspirovat u Hitlera,“ zmiňuje Gregorová ve svém blogu na Aktuálně.cz.

Přesun ruských armád na ruském území k ukrajinským hranicím a na okupovaný Krym vyvolává znepokojení nejen v Kyjevě, ale i u spojenců a v Pobaltí. Podle šéfa litevské diplomacie připomíná stávající napětí gruzínský scénář: „Ruská provokace, následovaná ruským obviněním z ukrajinské agrese,“ připomněl Gabrielius Landsbergis pro EUobserver třináct let starý incident.

Podobně jako v roce 2008, kdy Moskva obvinila Gruzii z agrese vůči Jižní Osetii, aby tak obhájila vlastní invazi do země, i tentokrát ruský ministr zahraničí Lavrov obviňuje Ukrajinu, že se chystá napadnout území kontrolovaná separatisty.

„Nejsem příznivkyní paralel s Hitlerem, ale možná se sluší připomenout, u koho se Putin touto taktikou mohl inspirovat – když Německo hledalo záminku pro invazi do Polska, našlo ji v příběhu o tom, že Poláci napadli německou vysílačku v Gliwicích a Hitlera tak vlastně sami přinutili, aby je napadl,“ podotýká pirátka Gregorová.

Kreml podle Gregorové využívá svou již „tradiční taktiku“, kdy prezentuje hrubou sílu a předstírá hloupého, že si přeci jen přesouvá vojáky na vlastním území a co je komu do toho. A svět mezitím spekuluje, co je Putinovým skutečným záměrem. „Jedna z teorií hovoří o tom, že si Putin jen testuje novou americkou administrativu v čele s Joem Bidenem. Ozývají se ale i hlasy, že se nějaká agrese skutečně chystá,“ zmiňuje europoslankyně.

Podle slov pirátky Putin rozpoutává války v postsovětských republikách především proto, aby je udržoval oslabené a normalizoval v nich chaos, protože právě tak se mu daří je udržovat ve své sféře vlivu. V září se navíc konají v Rusku volby a Putin se po letech potýká s mimořádně nízkou popularitou. „To by mohl být klíčový motiv pro rozpoutání nového vojenského konfliktu, ve kterém může oživit svůj propagandistický obraz velkého sjednotitele a záruky pořádku,“ míní Gregorová.

Nabízí řešení, jak „Putinovy agrese“ odrazit? „Putin musí pochopit celkový rozsah dopadů, které by pro něj znamenalo případné vyhrocení incidentu. Tyto náklady na jeho současné chrastění zbraněmi mu musí někdo co nejdřív důrazně a adresně sdělit,“ zdůrazňuje Gregorová. Za ostudné pirátka považuje vyjádření francouzských a německých ministrů zahraničí, kteří vyzývají obě strany k deeskalaci.

Podle Gregorové by NATO mělo neprodleně podpořit Ukrajinu obrannými systémy. Spojené státy už deklarovaly Ukrajině podporu. „Kde jsou nějaká jasná společná opatření Evropské rady na podporu ukrajinské obranyschopnosti?“ táže se pirátská poslankyně Evropského parlamentu. A připomíná slova ruského opozičního předáka Navalného, že „evropské sankce musí směřovat přímo na oligarchy blízké Kremlu“.
MUDr.Ivan David
https://bit.ly/3d44m63Pirátská europoslankyně a song o drogách: Tahle nás má reprezentovat? zuří lidé

Jako by se na ně skandály jen lepily! Spousta lidí nemohla skousnout předsedu Pirátů Ivana Bartoše s vlajkou krajně levicové organizace Antifa, také se objevilo porno členky strany a přítelkyně předsedy poslaneckého klubu Pirátů Michálka Michaely Krausové. A nyní je to europoslankyně Gregorová básnící o droze snů, po níž by neměla kocovinu a migrénu.

Už jsme si zvykli, že Česká pirátská strana svou image staví na netradičním, trochu provokativním, zkrátka pirátském stylu politiky. Objevuje se ovšem čím dál více případů, které se zdají být už trochu za hranou.

Spoustu lidí, někdy dokonce samotných voličů strany, už v minulosti stihl namíchnout Ivan Bartoš jako příznivec krajně levicové organizace Antifa, která je například v USA považována za teroristickou, minulý rok se zase objevilo podivné video Michaely Krausové, aktivní pirátky a přítelkyně předsedy poslaneckého klubu Pirátů, kterak si dělá radost malířským válečkem.

Vymyslete konečně drogu snů! Nově zvolená europoslankyně za Piráty šňupe ve videuEuroposlanec

Nejnověji vody české politiky pořádně rozvířila nedávno zvolená europoslankyně Pirátů Markéta Gregorová. Na internetu se objevil klip této sympaťačky s červenými vlasy a piercingem, v němž zpívá o „droze snů“.

„Vymyslete už konečně drogu snů! Nebaví mě aspiriny, nikotin bez zvracení, ukončete trápení. Stejně umřeme, tak proč ne v luxusním stavu. Drogu, drogu, drogu a tím myslím psychotropní látku,“ zpívá mimo jiné Gregorová. Její vyjádření ke kontroverznímu klipu si přečtěte ZDE.

Monika Gregorová hraje v klipu na ukulele a zpívá tak trochu podivnou písničku.

Další kauza vysoce postaveného člena Pirátů pořádně namíchla spoustu lidí, na internetových diskuzích to jen vře. Pod článkem Expresu se rozproudila debata o tom, zda je normální, aby české zájmy hájila politička, jejímž snem jsou dokonalé drogy, po kterých lidem nebude špatně.

„To je neskutečné, kdo nás bude zastupovat, na to už se nedá dívat,“ povzdychla si například uživatelka Marie. „Tak toto jsou ‚vzory‘ pro naši mládež, je mi z toho smutno,“ přidává se Anny.

Co to asi je za prášek?

„A tato slečna představuje vrcholovou politiku v Česku? Legrace, chápu. Chápu i uměleckou tvorbu. Nechápu ale, proč někdo s uměleckým cítěním a potřebou svoji tvorbu prezentovat chce dělat tak vysokou politiku. Teď ať nám zazpívá tu ‚Money, Money, Money‘. To bude panečku legrace,“ rozepsala se Andrea.

Markéta Gregorová ve videu, které se jako vir šíří po sociálních sítích.

Ostré příspěvky se ovšem objevují i na facebookových stránkách Pirátů, jakmile nějaký příspěvek s Gregorovou zveřejní.

„To je ta paní, která potřebuje syntetické drogy bez kocovin a dojezdů?“ ptá se jeden z mnoha uživatelů.

Prapodivné video, v němž kromě básnění o dokonalé droze simuluje (doufejme) šňupání kokainu či kouří marihuanu, už europoslankyně Gregorová ze svého YouTube kanálu ukuLEL smazala. Nyní už se na něm můžete pokochat třeba jen ne tolik kontroverzní ódou na růžovou barvu.1:25 / 1:25360p720pEuroposlankyně Gregorová hraje na ukulele | (1:25) | video: YouTube.com


https://www.expres.cz/zpravy/marketa-gregorova-pirati.A190604_113452_dx-zpravy_stes

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
KarelDar
10. 4. 2021 23:51

Tady je jasně vidět, jak to dopadne, když se nejde včas k psychiatrovi.

Princ
11. 4. 2021 20:42

Pokud se Piráti dostanou k moci, tak prvním krokem prý bude nákup několika vagónů fetu v Holandsku. To mi říkal jeden můj známý. Možná, že na tom něco bude.
S myšlením je to u Pirátů ještě podstatně horší. Pro Piráty jakožto neomarxisty je nejsprostší slovo národ. Národ je fuj, multikulti je nej. Piráti už dokonce nejsou ani Češi, ale Evropani. Národní identitu je potřeba ze sebe seškrabat za každou cenu. Ale ejhle, co to? Za Tibeťany a Ujgury a jejich národní identitu Pirát proleze vlastním zadkem a bude vyvěšovat jejich národní vlaječky tak dlouho, dokud ho neodvezou na krchov. To jsou paradoxy? Představte si, kdyby jim někdo sundal z tyče tibetskou vlaječku a pověsil tam červený trenky. To by bylo řevu!
Piráti, to je Antifa, zkráceně Antifašistická akce. Neformální síť antifašistických gerojů, kteří si to neváhají do krve rozdat jakýmkoli s čecháčkem, který by si snad dovolil veřejně projevit sympatie ke své vlasti. Takového nácka uzemní železnou tyčí tak razantně, že si příště už na Boženu Němcovou a spol. nedovolí ani pomyslet. Prostě kovaní antifašisté, kovanější než kdokoli před nimi.

Princ
11. 4. 2021 20:43
Odpovědět  Princ

pokračování
Ovšem co to? Na východě Ukrajiny proti sobě stojí Rusko s částí slušných Ukrajinců z Donbasu a ukrajinská fašistická chunta inspirovaná válečnými zločinci Banderou a Hitlerem, která se k moci dostala krvavým převratem. Člověk by čekal, že alespoň polovina antifašistických nadlidí z Antify už padla v minulých letech v zákopech při obraně Donbasu v heroickém boji proti fašounům z Kyjeva, podobně jako kdysi antifašisti z mnoha zemí ve Španělsku. To je normální logické řetězení rozumu běžného člověka. Místo toho vidíme Piráty po boku těch nejodpornějších fašounů jací tady byli od druhé sv. války. Kognitivní disonance? Jen do té doby, než si uvědomíme, že průměrný Pirát má mozek prohnaný kilogramy hašiše, takže ho takový detail nerozhodí.
Ukrajinci vyzdobily přední linii válečným praporem Třetí říše:
http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/ukrajinci.htm
Antifašisti pod praporem Třetí říše, to mi poser!

ZRX1200
12. 4. 2021 13:38

Vždy když slyším slovo Pirát, tak se otřepu. A stydím se jako nikdy, že něco takového se u nás dostalo do poslanecké sněmovny.