Piráti Žlutého moře

Íránská média informovala, že včera americké válečné lodě unesly íránskou nákladní loď s nákladem zeolitu, když íránská loď opustila čínský přístav Qingdao. Náklad byl nezbytný pro výrobu kyslíkových koncentrátorů nezbytných pro léčbu pacientů s koronavirem.

Americké válečné lodě poblíž čínského přístavu Qingdao unesly loď přepravující zeolit ​​potřebný k výrobě kyslíkových koncentrátorů pro pacienty s koronavirem.

“Před několika dny jsme dostali dopis, v němž se uvádí, že naše loď byla unesena americkou válečnou lodí v přístavu Qingdao, to ohrozilo dodávku nákladu, což nám způsobilo velký šok,” řekl Peyman Bakhshandeh-Nedjad. Generální ředitel Zist Tajhiz v Íránu Danesh Poya, to ve středu oznámil agentuře FNA.

“Pro výrobu kyslíkových koncentrátorů musíme dovážet pouze jednu část, a tou je zeolit, a musíme ji koupit z Francie a importovat ji do země prostřednictvím několika přechodných bodů,” dodal a upřesnil obsah nákladu.

Řekl, že loď, která přepravovala zeolit, pro výrobu kyslíkových koncentrátorů pro pacienty s koronavirem, byla unesena poblíž přístavu Qingdao. Dodal, že náklad by mohl stačit pro produkci 4 000 až 5 000 systémů koncentrátorů kyslíku pro pacienty.

Koncentrátor kyslíku je zařízení, které koncentruje kyslík ze zdroje plynu (obvykle okolního vzduchu) selektivním odstraňováním dusíku za vzniku proudu plynu obohaceného kyslíkem.

Průkopnická společnost založená na technologii vyvinuté v Íránu také v dubnu vyrobila speciální systém koncentrace kyslíku, který mohou pacienti s koronavirem používat doma.

„Koncentrátor kyslíku je produktem založený na znalostech společnosti. Když plíce nejsou dostatečně silné, aby čerpaly potřebný kyslík do krve, může systém zlepšit čistotu kyslíku v plicích,“ řekl Ali Ebrahimi, generální ředitel společnosti.

Dodal, že systém je dodáván ve třech variantách pro domácí použití, centrální a přenosný.
Ebrahimi řekl, že jedním z nejdůležitějších způsobů použití systémů pro koncentraci kyslíku pro pacienty s koronavirem, je možnost používat ho doma, aniž by museli navštívit nemocnici.

https://geopolitics.news/asia-pacific/us-navy-seizes-ship-carrying-supplies-from-china-to-iran/ 

Pentagon a čínské ministerstvo zahraničí se k těmto výrokům Íránců ještě nevyjádřily.

Pokud je tento příběh pravdivý a náklad byl skutečně zabaven, lze samozřejmě očekávat íránské akce v Perském zálivu a Hormuzském průlivu. Naposledy únos íránského tankeru v Gibraltaru vedl k únosu britských tankerů a hrozbě zničení britských lodí v Perském zálivu. Britové, kteří jednali na popud Spojených států, se nakonec zbaběle stáhli a propustili unesený tanker.

Tyto hrozby byly slyšet i ze strany USA.

Když Írán poslal své tankery do Venezuely s nákladem benzínu, USA navzdory počátečním hrozbám zmocnit se těchto tankerů se nakonec omezily na verbální rétoriku a nové sankce vůči Íránu a Venezuele.

Je možné, že začalo nové kolo pirátské aktivity.

https://bit.ly/3fATXwG

sdíletj na