politika

Západ není beznadějný kvůli lidem jako Roger Waters – video.cz

Spoluzakladatel Pink Floyd Roger Waters na CNN.

Spoluzakladatel Pink Floyd Roger Waters v rozhovoru pro americkou televizní stanici CNN řekl, že americký prezident Joe Biden a jeho administrativa jsou váleční zločinci, kteří na Ukrajině přihazují „dřevo do ohně“.

Ti, kteří jsou u moci ve Spojených státech, by měli přivést ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského k jednacímu stolu s Moskvou, řekl Waters. 

Hudebník také odsoudil pokusy NATO přiblížit se k hranicím Ruské federace a vysvětlil, že to byla Aliance, kdo v roce 2008 vyvolal současnou konfrontaci. Waters se domnívá, že Spojené státy nemají žádnou „misi osvoboditelů“, jak se mu snažil dokázat moderátor televizního kanálu.

Roger Waters je momentálně na turné s názvem This Is Not A Drill. Na koncertech se dotýká politických témat a ukazuje fotografie „válečných zločinců“, mezi nimiž je i Joe Biden.

Frontman slavné kapely „Pink Floyd“ Roger Waters poskytl rozhovor CNN.

1. část rozhovoru:

– Pamatuji si, že na posledním turné toho bylo hodně o Trumpovi. A teď máš na svých obrazovkách „válečné zločince“… z tvého pohledu… a fotku Bidena s popisem: „Jenom začínám…” … O čem to mluvíš?

– RW: Hází dříví do ohně na Ukrajině. To je závažný zločin. Proč Spojené státy nevyzvou Zelenského, aby zahájil jednání o ukončení této hrozné války?

– Obviňuješ toho, kdo byl napaden… Všechno jsi obrátil vzhůru nohama.

– RW: Každá válka někde začíná. Tahle začala v roce 2008 (tehdy byla na summitu aliance poprvé nastolena otázka členství Ukrajiny a Gruzie). Byla to reakce na přesun NATO blízko ruských hranic. I když slíbili, že to neudělají. Výměnou za to Gorbačov odstranil vojáky z prahu západní Evropy.

– Počkej, ale my máme misi osvoboditelů! Nemusím ti to vysvětlovat…

– Nemáme žádné poslání osvoboditelů!

2. část rozhovoru:

– RW: Nezapomínej, že 23 milionů Rusů zemřelo při ochraně tebe a mě před nacisty.

– Bylo by lepší, kdyby se Rusové z té války poučili a neútočili na Ukrajinu.

– RW: Musíš víc číst. Řekni mi, co by USA dělaly, kdyby, řekněme, Číňané rozmístili jaderné zbraně v Mexiku a Kanadě?

– Číňané jsou příliš zaneprázdněni obklíčením Tchaj-wanu.

– RW: Neobkličují Tchaj-wan, Tchaj-wan je součástí Číny. Od roku 1948 to uznává celé mezinárodní společenství. A pokud nevíš, musíš víc číst. Jdi do knihovny! Věříš propagandě.

– To říkáš ty…

– RW: Nemůžeš začít mluvit o lidských právech a Tchaj-wanu, aniž bys znal souvislosti…

– Pokud začneme mluvit o lidských právech, Rogere, je to Čína, která je pošlapává nejvíce na světě! Proč je u tebe vždy vinen Západ…

– Napadli snad Číňané v roce 2003 Irák a zabili tam milion lidí? Počkej, jen si vzpomeň … Copak to byla Čína, kdo zabíjel, řezal?..

„Západ není beznadějný kvůli lidem jako Waters“: politolog Fedorov ocenil slova rockové hvězdy:

Podle politologa, předního výzkumného pracovníka Ústavu Evropy Ruské akademie věd Sergeje Fedorova, je opravdu překvapivé, že slavný hudebník jde proti proudu, proti monstrům západního informačního mainstreamu. Tento člověk dokázal změnit úhel pohledu a objektivně zhodnotit situaci a nesledovat stopu masivní západní propagandy. To naznačuje, že obecně západní společnost není beznadějná, jsou tam i rozumní lidé, kteří vidí situaci takovou, jaká je.

„Je jasné, že nikdo nemá rád krizi. <…> A značný díl viny leží v mnoha ohledech v politice Západu, kterou provádí desítky let. Západ žil a plival na naše zájmy, nechtěl nás poslouchat, považoval se za pupek světa, který by měl každému říkat, jak má žít a co má dělat. To je to, co obecně vedlo k tomu, co nyní máme. Zde ale vidíme, že lidé na Západě, kteří jsou daleko od politiky, to chápou a vyjadřují svůj názor, je to příjemné a chvályhodné,“ ocenil vědec Watersova slova.

Samozřejmě ani taková celebrita jako Roger Waters nedokáže rozbít západní propagandu, narativ a je zbytečné s tím bojovat. Protože v tisku a sociálních sítích je již velmi hustý masivní informační tok. 

I za těchto podmínek se však objevují osamělé hlasy takovýchto idolů, které jsou schopny ovlivňovat veřejné mínění. To znamená, že na Západě není vše ztraceno, stále existují lidé, kteří střízlivě hodnotí situaci a snaží se vyjádřit svůj osobní pohled, uzavřel politolog.

“Pink Floyd forever!” … Místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv označil prohlášení zakladatele skupiny Pink Floyd Rogera Waterse o roli NATO a Spojených států v konfliktu na Ukrajině za důkaz, že na Západě jsou adekvátní lidé.

“Roger Waters, jeden ze zakladatelů Pink Floyd, věří, že [americký prezident Joe] Biden ‚zapálil oheň‘ na Ukrajině. A ruská speciální vojenská operace na Ukrajině je naší odpovědí na expanzi NATO. To znamená, že na Západě jsou stále adekvátní lidé. Pink Floyd forever!” – napsal Medveděv v neděli na své stránce ve  “VKontakte”.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3BNCxvl
https://bit.ly/3PeqavK
CNN 

sdíletj na

47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
PENNYS
7. 8. 2022 20:48

JEŠTĚ ŠTĚSTÍ ,ŽE MEZI MUZIKANTY A HERCI SE NAJDOU TAK CHYTŘÍ A UVĚDOMILÍ LIDÉ JAKO JE MUJ OBLÍBENÝ BASMAN ZPĚVÁK „ROGER WATERS!
SMEKÁM KLOBOUK ROGERE PŘED TEBOU DÍKY

sizok
7. 8. 2022 20:50
Odpovědět  PENNYS

Taky.

Pavel
7. 8. 2022 21:37
Odpovědět  PENNYS

ale je jich tak málo opravdu málo těch umělců co maj rozum a nepapouškují pouze napsané scénáře

PENNYS
8. 8. 2022 08:22
Odpovědět  Pavel

NESTRÁCEJME NADĚJI A NEVĚŘME ČT24 ANI MAISTREAMU!!! POKOUŠEJI SE NÁS PŘESVĚDČIT ,ŽE NÁS JE MÁLO,ALE OPAK JE PRAVDA JE NÁS JE DALEKO VÍCE NEŽLI-ZPARCHANTĚLÍCH RUSOFOBNÍCH ZMETKU!!! NÁS JE VĚTŠINA

hlasovací.jpg
Pavel
8. 8. 2022 09:14
Odpovědět  PENNYS

Na http://www.otevrisvoumysl.cz je zajímavý článek Corbettův report- Technokracie je šílená, protilidská a selže. Globalističtí parchanti se snaží lidem vnutit, že vše je dané a oni rozhodnou co s námi, ale je jich pár tisícovek, nás je i přesto většina. I když jim mnoho lidí skočilo na vějičku. Jestli si tito olizovači zadků, prokurátoři, soudci,policajti, politici, lékaři a jiní myslí, že by je globál ponechal v klídku, tak to se šíleně mýlí. Oni jsou stejní goim na odpis třeba jako my důchodci.

Lev Prchala
8. 8. 2022 10:52
Odpovědět  PENNYS

Kde mohu dostat ony lístky do zásoby v předstihu????

babka
9. 8. 2022 12:57
Odpovědět  PENNYS

No tak proč ta většina leží doma když jsou volby? Zatím to u voleb vždy vyhrála asi ta menšina :-))) což je na pováženou. Asi je ta většina líná volit – takže by měla konečně zvednout zadek, ale to pochybuji. Na podzim uvidíme kdo se zase válel doma a mám obavu, že to budou ti stejní.

Jim Beam
7. 8. 2022 20:58

Floydy neházed do jednoho pytle protože Gilmour natočil klip na podporu ukronácků.

sizok
7. 8. 2022 21:56
Odpovědět  Jim Beam

Máš pravdu. Je mi to líto, že se Gilmour k něčemu takovému propůjčil.

Honza
7. 8. 2022 22:07
Odpovědět  Jim Beam

Souhlas. A RW zase provozuje imigrační dobroserství. Sakra, co ti chlapi blbnou?

Pavel K
8. 8. 2022 09:08
Odpovědět  Honza

👍
Přesně!! Tak asi tam je potom schíza, když na jedné straně zastává takový názor a potom nevidí, jaké utrpení přináší migrace. Jak si to jinak vysvětlit?!! To pan Roger neví, kolik tu migranti zabili domácích lidí, znásilnili holek!! To podle něj nejsou oběti?!! Divné že?!! TAK HOLT MUSÍ HODNĚ ČÍST A DOVZDĚLÁVAT SE!!! 👎👎💩💩

PENNYS
8. 8. 2022 08:25
Odpovědět  Jim Beam

GILMOUR VYŠTVAL PRVNÍHO KYTARISTU Z KAPELI , ROZEŠTVAL VŠECHNY A PROTO OD NICH ODEŠEL I ZAKLADATEL ROGER.

janle57
7. 8. 2022 21:59

Řekl jen to,co je známá pravda,zavírat ho tam v Anglii těžko budou,na to je sakra hodně
známý,u nás by mu ale agent CIA Koudelka rychle vysvětlil,jaká pravda se musí veřejně
vytrubovat,pokud nechce mít na krku soudruha Stříže nebo soudružku Bradáčovou.

Ladislav
8. 8. 2022 06:04
Odpovědět  janle57

♎💤 Pozor, aby nedopadl jako John Lenon? Ten taky oslaval veřejně mír a pak prý nějaký narušený pako ho(na příkaz cia) zastřelil.!

Albi
7. 8. 2022 22:16

“Obviňuješ toho, kdo byl napaden…”

Ale? Nezačala to “napadání” náhodou v roce 2014 právě vláda Ukrajiny? A omlouvá ji ani to, že “napadla” své vlastní občany – naopak je to o to horší.

Albi
8. 8. 2022 00:08
Odpovědět  Albi

A NEOMLOUVÁ ji….

Milan ze Zahrady Čech
8. 8. 2022 00:40
Odpovědět  Albi

Albi, mě už to admin někdy minulý týden prozradil, jak se to dělá. Když napíšeš moudro a pak ho publikuješ a zjistíš, že ti z toho vylezlo nemoudro, najeď šipkou na odpověď, a vpravo se ti objeví takový ozubený kolečko. Tak na něj klikni a vyskočí rámeček “Upravit”. Klikneš na něj a už můžeš nemoudra odstranit. Pak už jen “Uložit” a můžeš bejt za nechybující frajerku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
8. 8. 2022 08:22

To mě potěšilo při pondělním ránu, že nejsem tralala jen já. 🤣🤣
Je to taky tak deset dní co mě to bylo připomněno, jak to mám dělat. 😋
Přitom já dutá hlava to znám, když podávám inzerát atd. Já jsem jinak strašně chytrý člověk, jen zkrátka potřebuji občas popostrčit, popřípadě nakopnou a ono to pak jde. Stáří nóó. 🙄
Chci se pochlubit už jsem asi přišel na to jak vložit obrázek.😂
Ale jak vložit odkaz tak na to jsem ještě nepřišel, večer si dám do čuni za korunu z flašky mačkaných švestek a ono to půjde. 🤣🙋‍♂️

Ladislav
8. 8. 2022 13:30
Odpovědět  Pavel K

♎💤 Pokus se taky zjistit prosím , jak na počítači obarvit tu modrou unijní barvu na hnědou. Děkuji.

Lev Prchala
8. 8. 2022 14:35
Odpovědět  Pavel K

Buď v klidu.
Já taky vím,že myšlení chodí různými cesty a a už delší dobu ho podezřívám,že mě nechce potkat!.-DDD

Aleš
7. 8. 2022 22:36

Podvodník Biden je válečný zločinec a mafiansko nacistická Ukrajina agresor. 8 let vraždila Rusy.

M.Š.
7. 8. 2022 23:25

Půjčování neexistujících peněz a vyžadovat zpět reálné peníze i s tučnými úroky……Tímto jednoduchým trikem získali vyznavači Satana, babylonské říše, vlastní nadřazenosti a nedotknutelnosti a současně nejodpornější, nejmazanější, ale vždy dobře vyhlížející zločinci v dějinách lidstva, neuvěřitelné bohatství a moc. Výše uvedené je podstata všeho zla tzv.západní civilizace.

pavelpe
7. 8. 2022 23:37

Problém není západ nebo východ. Problémem jsou vygumované mozky na obou stranách. Ty řídící, které by chtěli předělat lidstvo dle obrazu svého – tedy v podstatě návrat do doby otrokářské, samozřejmě mnohem sofistikovanějšími metodami. A potom těmi vymytými mozky, kteří jim k tomu přizvukují. Bohužel na Západě ty vymyté mozky převládají a proto jsme tam de jsme – v prdeli. V Rusku a Asii, kde Západ nedokázal prosadit zvrácené školství naopak převládají lidé s normálním myšlením. A proto nyní dochází k civilizačnímu střetu mezi idiotismem a tradičním myšlením.
Většina lidí na tomto webu si zachovala elementární selský rozum a proto jsme nežádoucími elementy ve vlastní domovině. Děsí mě jedno – podívám-li se na dnešní generaci, která prodělala “školský systém” v novém miléniu jsou naprostými idioty zbavenými jakéhokoliv kritického myšlení, zbavených jakýchkoliv sociálních návyků a natolik vymytými mozky, že těžce připomínají masy mládeže prošlé ideologií Hitlerjugend. Neříkám že naprosto všichni, ale bohužel drtivá většina z nich. Oni prostě žijí v Matrixu. A tohle se bohužel týká i drtivé části populace na Západě, kde probíhá nacifikace v podstatě od 50. let minulého století. Překrucování historie, propagace volného sexu, drog… To ještě byla ideologie. Teď už jsou vysloveně nesmysly genderismu, LGBT, 150 pohlaví, rasismus proti bílým a další podobné bláboly.

primak
8. 8. 2022 07:29
Odpovědět  pavelpe

A které jsou ty “vygumované mozky” na východě? Pár příkladů?

Pavel
8. 8. 2022 09:06
Odpovědět  primak

Vy jich nevidíte jen u nás dost?! Vyrábět elektřinu za 50 haléřů a kupovat si ji na burze v “Reichu” za 7 kč,či odstřihnout se od plynu a ropy od stabilního dodavatele na kterém jsme z 98% závislí a tím zlikvidovat vlastní ekonomiku a ožebračit vlastní lidi to vám nestačí?!Tak potom ještě volit lidi,kteří nás do tohoto srabu dostali a 30 roků to vedou u nás do zadele! Dráždit jadernou mocnost dodáváním zbraní protistraně ( “kryplům”,co za cizí zájmy vraždí 8 roků vlastní obyvatele), to nejsou vymyté mozky.Jestli nevidíte tu tragedii s naší mladší generací a těmi bezmozky co nám vládnou, pak procitnutí bude bolestivé,pokud to přežijeme!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
8. 8. 2022 10:54
Odpovědět  primak

Celá fyjaková pětiklika ,to je Ti málo?

Pavel
8. 8. 2022 09:34
Odpovědět  pavelpe

Zhodnotil jste to naprosto přesně. Včera jsem tu psal, kdo má možnost se seznámit s elaborátem a ideologií bratrů Dullesových po 2. světové, která byla ušita na naše východní země, zjistí, že přesně to, ci tito grázlové chtěli provést s touto populací se opravdu uskutečnilo a uskutečňuje. Myslím, nevím kdo se připojí, že názor socialismus nebo barbarství je zde plně na místě. Socialismus se totiž o lidi staral, ať říkají odpůrci co chtějí. Myslím to z toho celonárodního pohledu, že bylo některým lidem ublíženo a to zbytečně, to je jasné. To dělali ale lidé, kteří tu ideologii vzali pěkně po svém. Kolik lidských životů již zničila tato ideologie tzv. demokratů se ani nedozvíme.

me2d44
8. 8. 2022 10:45
Odpovědět  Pavel

Dle mého názoru – chybou komunistů po 1948 bylo zakotvení “Vedoucí úlohy KSČ” do ústavy. Na tom se začala nenasytnost těch, kteří chtěli žít, jako na západě – začali zneužívat systém ve svůj prospěch (cca od okresu výše). Jinak, už za Gottwalda se do vedení KSČ dostali Trockisti – o těch je předchozí věta. A po “plyšáku” platí: “Národ, který dovolí, aby jeho potomky vychovával a učil nepřítel se sám odsoudil k záhubě!” (to se dostali k moci veksláci, handlíři a komedianti) – a ať si to “klíčocinkové přepočítají, Já už si v paneláku připadám spíš na Ukrajině (v některých oblastech to mají s muslimy) – Čeština se pomalu vytrácí.

Milan ze Zahrady Čech
8. 8. 2022 00:30

Jo. Napsal Medveděv. On snad Fedorov neví, co je Medveděv (a Peskov a další) za zrádnou swini a kolik sviňáren a podrazů už Gosudarovi provedl? Pravda, teď je “vlastenec”. Potřebuje se totiž dovlastenčit na prezidenta. A pak… Jelcin hadr.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
babka
9. 8. 2022 13:04

Máte pravdu – stačí si poslechnout Pjakina, jak o nich mluví!

Markýza
8. 8. 2022 08:46

“Ale my máme misi osvoboditelů”
Stačí, víc netřeba.

PENNYS
8. 8. 2022 10:04

OPAK ROGERA WATERS:Rusové zase pálí do Dominika Haška. Už krátce po vypuknutí války vyzval NHL, aby pozastavila smlouvy všem hokejistům z Ruska včetně Alexandra Ovečkina. Proti zemi, jež napadla Ukrajinu, se vymezuje nadále. Nyní se ohradil proti návratu Dmitrije Jaškina do KHL. Přišla další salva z mediálních kaťuší. Moderátor Match TV požádal Dominátora o rozhovor. „Nemyslíte, že jste s takovými výroky fašista?“ zněl jeden z jeho dotazů.

Novou vlnu nevole vyvolaly v Rusku poslední tweety brankářské legendy. Rusové zase pálí do Dominika Haška. Už krátce po vypuknutí války vyzval NHL, aby pozastavila smlouvy všem hokejistům z Ruska včetně Alexandra Ovečkina. Proti zemi, jež napadla Ukrajinu, se vymezuje nadále. Nyní se ohradil proti návratu Dmitrije Jaškina do KHL. Přišla další salva z mediálních kaťuší. Moderátor Match TV požádal Dominátora o rozhovor. „Nemyslíte, že jste s takovými výroky fašista?“ zněl jeden z jeho dotazů.Muj názor Dominik Hašek jeKO kotek jako 50% pražského národa naočkovaný proti covidu rusofobii!!!! Asi ho opravdu notně strefili ruští hokejiste do té jeho vymaštěné kebuli!!!! Ostuda českého SPORTU

katango
8. 8. 2022 10:19
Odpovědět  PENNYS

Von je jenom blbej.

PENNYS
8. 8. 2022 10:26
Odpovědět  katango

chahcachaaaaaaaaaaaaaaa No určitě normální člověk se tak rychle nezměmí a ještě k tomu sportovec!

Lev Prchala
8. 8. 2022 10:56
Odpovědět  katango

On má F22 jak vymalovanou!

katango
8. 8. 2022 20:21
Odpovědět  Lev Prchala

To si sakra pletete, O psychózu z okruhu schizofrenie či příbuzný stav se rozhodně nejedná. Je jenom blbej.

sizok
8. 8. 2022 11:53
Odpovědět  katango

Místo toho, aby se k tomu nevyjadřoval, kecá kraviny.
Hokej možná umí, ale v hlavě má třikrát zakroucené hov-no.
A u sportovců to není výjimka, co si tu budeme říkat.

Markýza
8. 8. 2022 15:32
Odpovědět  katango

Zato jako tágo.

babka
9. 8. 2022 13:06
Odpovědět  katango

Von bude nejen blbej, ale i navedenej! Tak se to říká u nás. :-)))

Vladimír
8. 8. 2022 12:16

Jeden člověk Ameriku nevytrhne. Už dávno tam zjevně mají ve školství inkluzi…

Frankie
8. 8. 2022 15:05

Roger je opravdu frajer, který si může v pohodě dovolit prezentovat svoje názory. Na rozdíl od kdejakého blbého komedianta, který leze ušákům do análu.

Podoba.jpg
PENNYS
8. 8. 2022 19:43
Odpovědět  Frankie

Ta podoba je 100% , TAK PROTO JÍ UDĚLALI VÁLEČNOU VOJENSKOU MATRACÍ

Gene
8. 8. 2022 19:16

Koukam ze blbost lidi nema hranic. Ten hudebnik financne podporuje zamoreni Evropy odpadem z Afriky a vy tu z neho udelate frajera jen proto ze nepomluvil Rusko. Ti si vas omotaji kolem prstu na varene nudli.

Pavel K
8. 8. 2022 19:32
Odpovědět  Gene

Gene všichni ne!!! Já a možná min. jeden jsme tu informaci dali, ale reakce zřejmě žádná. Já o tom vím jen díky WEBU Slovanky. Nikde jinde to snad ani není. Tedy mám na mysli u nás v ČR. 🙋‍♂️

Gene
8. 8. 2022 19:40
Odpovědět  Pavel K

Pavel, spatne jsem se se vyjadril, tak teda velka vetsina. Neco podobneho se deje u voleb. Komentare pod tim to clankem jsou toho jasnym dukazem, toho jak funguje lidska mentalita.

Pavel K
8. 8. 2022 21:19
Odpovědět  Gene

Vím že jsi to tak nemyslel, ale jak jsem napsal, kdyby se mi to info před dvěma dny nedostalo zřejmě bych o tom taky nevěděl. I když teď během psaní mě trklo, že jsem před časem něco zaznamenal. R.Gere, B. Vox a další totál vypatlanci.

janle57
9. 8. 2022 09:41

Vrchní ukrajinský normalizátor soudruh Stříž by k tomu jen suše poznamenal:
……. ” Vy mě neznáte Waters,ale až mě poznáte,já Vás donutím k pláči……,
tak se sbalte a chovejte se podle toho, jinak si na tu basu v Anglii už nevrznete “