politika

Péťo, měl bys…

Vidlák

Za celou demonstraci jsem se pohnul sotva o dvacet metrů. Přicházím si tak od muzea asi v půl druhé a na úrovni řečnického pódia jsem beznadějně uvízl. Žádná šance se pohnout. Ucpáno. Hlava na hlavě. Stejné to prý bylo až dolů. Říká se, že kapacita Václaváku je sto šedesát tisíc lidí, maximálně dvě stě tisíc. Ale neříkají, jak moc se lidi mačkají. Vězte tedy, že jsme stáli tak hustě, že nešlo sáhnout do kapsy, aniž by se člověk rukou neotřel o několik spolustojících.

Jestli tam byli nějací provokatéři, tak neměli šanci vůbec na nic. Mohli maximálně nadávat. Žádné pošťuchování nebylo vůbec možné. Policie se chovala profesionálně a také jim nic jiného nezbylo, protože měli co dělat, aby z hustého davu dostali ven ty, kteří tam zkolabovali a nebo tam vůbec nechtěli být.

A to je první postřeh, milé děti… Česká televize se neobtěžovala o akci informovat s předstihem… nebudeme těm ztroskotancům a zaprodancům dělat reklamu, že ano, ať žije svoboda projevu… stejně se zachoval celý majnstrým, a co bylo výsledkem?

Uvízlí líbodémo pražáci, kterým nezbylo nic jiného, že poslouchat fašistickou verbež. Spolu s nimi tam uvízla i řada zahraničních turistů, protože jeho primátorstvo Hřibstvo pro jistotou vypnulo webkamery a samozřejmě také zachovávalo přísnou konspiraci. Děkujeme, milá Praho, v sobotu se slova venkovských buranů dostala k více mileným Jálům, než bychom kdy dokázali svými blogy a profily.

U muzea seděli asi ti chvilkaři, kteří chtěli náměstí zabrat dřív než ta proruská chátra, ale nakonec byli rádi, že jsou rádi. Speciálně jsem si užil Tomáše Peszyňského… tedy doufám, že jsem ho poznal… ten tam seděl jak zmoklá slepice, vlajka NATO nad hlavou, vlajka EU hned vedle a tvářil se, že nastal konec světa. Ne, neměli žádnou šanci si nic zabrat, popravdě, i kdyby moc chtěli, tak by se nedostali k pódiu ani na doslech.

Takže přátelé, vězte, že se na Václaváku sešlo kolem dvou set tisíc lidí, kteří přijeli z celé republiky, nikdo jim nepřistavoval autobusy, nikdo jim to nedal v práci ani ve škole befélem, Česká televize ani nepípla, Seznam mlčel, všechna velká majnstrýmová média mlčela, Fejsbůk pěkně uvědoměle mazal příspěvky, a stejně tam přišli… Mináři, jsi žabař.

Nebudu vám vyprávět, co zaznělo. Minulý týden jsem psal, že na Václaváku nejdeme lustrovat řečníky. Musím říci, že při některých projevech se mi prsty u nohou zatínaly v pěst a měl jsem stejný pocit, jako kdysi ventiloval Miloš Zeman… bylo mu stydno, jaké exoty představuje lidem jako budoucí poslance… Budu jen konstatovat, že si tam přišel na své snad úplně každý. Zlý covid, zlí komunisté, zlý Babiš, zlá EU, zlé NATO, zlé USA… konečně jsem pochopil, proč jsme se nikdy předtím nespojili… kdyby měl člověk dodržovat doporučení všech řečníků, tak bychom se museli okamžitě povraždit mezi sebou…

Ale na druhou stranu, on ten lid není vůbec blbej. Byli lepší řečníci a horší řečníci. Všem se dostalo potlesku, ale jednoznačně nebyl pro všechny stejně bouřlivý. Tentokrát tam nebyli věční demonstranti, tentokrát přijelo normální občanstvo, které bylo na takové demošce poprvé. A i když davová atmosféra fungovala, lidi nejsou hloupí. Nechtěli kazit spojování, ale to neznamená, že by tleskali každé hovadině, která zazněla.

Možná je to jen můj dojem, ale čím hysteričtější projev z pódia, tím menší reakce… Že by svoboda projevu v praxi?

Pár řečnických projevů bych ale rád vypíchnul…

Hynek Blaško – Je lepší umřít v boji za svobodu než umřít hladem a zimou.

Matěj Gregor – Když jsme tady taková bezvýznamná sebranka proruských bojůvek, proč se vláda bojí nových voleb? Vždyť by je měla vyhrát ještě víc než posledně.

Jindřich Rajchl – když ho moderátor uváděl, tak jen zaznělo slovo „Jindro,“ tak se zvedl les vlajek a začal potlesk jako blázen. Vyskočil les českých vlajek, že jsem až zaplakal dojetím. Jeho projev si najdete, byl dobrý a nepotřebuje moji reklamu. Jak skončil, začali se lidi pomalu rozcházet. Čekali na něj. Může se vám to nelíbit, může vás to znechucovat, ale moje proroctví se splnilo. Rajchla buď tato demonstrace vynese, nebo potopí. Tak ho vynesla. Proč? Protože pro to hodně udělal, hodně to propagoval a stačilo mu pět minut projevu.

A vy, politici, co jste tam nebyli, tak prostě smůla… šanci jste měli, pozvaní jste byli, ale byli jste opatrní, nechtěli jste se umazat. Místo lidí od ČSSD, místo lidí od SPD a dalších tam mluvili chvílemi až neuvěřitelní exoti a vy jste propásli příležitost hovořit ke dvěma stům tisíců voličů přímo na místě.

Ještě bych rád vypíchl jeden projev. Byl tam i Josef Skála. Z mého pohledu poslední skutečný komunista. Mluvil skoro poslední. Při čekání na své dvě minuty času, si musel vyslechnout projevy, jak jsou komunisti fůůůj, musel si poslechnout, jak tomu lidi tleskají. A když pak mluvil, nekomentoval to ani jedním slovem. A Skála se umí ozvat. Přesto to organizátorům nezkazil. Musím říci, že toto sebeovládání na mě udělalo větší dojem než pět hysterických projevů, jak nás zachrání jedině čistý trh a ostražitost proti covidismu.

Ještě vám řeknu, co bude dál. Vláda dostala ultimátum odstoupit do konce měsíce. Až dojde na příští demonstraci, bude se vyhlašovat ústavní právo na odpor a dojde na nátlakové akce, o kterých už organizátoři nyní jednají. Odstupující vláda má dát mandát odborníkům v oblasti energetiky a potravinářství, kteří mluvili jako první, aby přinesli do republiky levný plyn a zajistili dostupné potraviny. Přes některé uhozené projevy jsou požadavky zcela racionální.

Jen tak mimochodem… Odborníci mluvili v průměru lépe než angažovaná veřejnost. Jandejsek, Štěpán, i Noveský, to se dalo dobře poslouchat.

Péťo, fakt bys měl. Máš celkem hezkou příležitost podat demisi a v klidu odejít a užít si někde na Floridě tu nemovitost, kterou tam určitě máš. Já vím, že mě neposlechneš a ještě více se tam na vládě semknete a přitvrdíte. Ale uvědomte si, že jsme se teď v sobotu sjednotili opravdu spontánně. Byly tam české vlajky, ne ruské. Byli tam lidi, co normálně na demonstrace nechodí. My jsme se sjednotili, protože jste tak kurevsky neschopní, že se nehádáme jako obvykle, ale raději máváme vlajkami pod koněm. Jestli neodejdeš teď, tak zakrátko už neodejdeš vůbec, ale budeš vynesen v zubech.

Ale ty to neuděláš… Já během projevů tu a tam koukl na ty odpůrce u muzea. Moc jsem si užíval, jak ty vlajky EU klesají a pozvolna se mění v hadry žmoulané v rukou. Ale vlajka NATO nad tím stále vlála, výhružná a pevná. Tam náš blyštivý Péťa cítí zastání a co mu nařídí, to on proti nám udělá.

Jo, a ještě jedna věc… Skoro jsem se nemohl hnout z místa, pohyb byl velmi obtížný nejen pro mě, ale i pro ostatní, ale přesto si mě podle vidličky na klobouku našlo asi patnáct lidí. Hřeje mě to u srdce a troufám si tvrdit, že jsem se o tu účast také zasloužil.

https://www.litterate.cz/peto-mel-bys/


sdíletj na

128 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel K
4. 9. 2022 04:56

Proč by si měl nějaký Péťa užívat chalupu na Floridě? Copak toho není dost na kriminál? A to platí i pro ostatní zpět do 89. To zase bude samet a všem těm zlodějům to odpustíme, ale ať hlavně odejdou?!!! To snad né?!! To se tu zase bude budovat třicet let rozkradené a pak zase ledy povolí a přijde další privatizace? Je čas vypsat účet a všem!!!

IVAN
4. 9. 2022 07:45
Odpovědět  Pavel K

PŘESNĚ,TU KURV JE TŘEBA ELIMINOVAT

Pijack
4. 9. 2022 07:55
Odpovědět  Pavel K

Odpovídající účet vypadá takto – absolutní konfiskace majetku v hodnotě nad rovnajícím legálním příjmem. Vše ostatní vyvlastnit včetně rodinných příslušníků až do druhého kolena. Přeji hezký den Pavle 🙂

Pavel K
4. 9. 2022 10:12
Odpovědět  Pijack

Jo děkuji, tobě také hezkou neděli.

Albi
4. 9. 2022 10:43
Odpovědět  Pijack

Až do druhého kolena? Nejlepší příležitost k “vyřizování účtů”.
Nepřehánějte, dost viníků se najde i bez toho.
Nevyhrožujte a nekazte slibný začátek. Mohlo by to vést naopak k úspěchu “protivníků”.

Autor
4. 9. 2022 14:29
Odpovědět  Pijack

Dříve, v “temném pravěku” se zrádci a ti, co způsobili velkou škodu a oslabení kmene, rodu vyháněli do lesů. Protože nebylo tak husté osídlení jako dnes, rovnalo se to prakticky rozsudku smrti, nebo živoření. A vedení rodu, kmene zase bylo ne na věky, ale dalo se kdykoliv odvolat. I v případě “válečných” vůdců. K tomu všemu se využívala rada starších, ne podle věku, ale podle zkušeností! Právě proto je tak hanobeno všude mínění starších, zkušenějších, což zvláště berou mladí, kteří nemají vychování. I proto takové školství, co máme. Do rady se nemusel dostat vůbec ten “nejbohatší”, protože to nerozhodovalo, šlo nakonec o celý rod, kmen a ne o hrátky jednotlivců. Proto to museli celkem dlouho rušit a snaží se tomuto dnes zabránit úmyslným rozdělováním rodin, aby mladé generace neměli odkud získat jiný pohled na věci a záležitosti.
Měli bychom si zapamatovat, že u všech Slovanů se velmi tvrdě odsuzovaly dvě věci. Když se někdo nestaral o své děti a když se nestaral o své předky, rodiče.

Vašek Veselka
5. 9. 2022 18:26
Odpovědět  Pijack

Přesně ale ještě před tím, než to odkloní.
.

Ladislav
4. 9. 2022 08:03
Odpovědět  Pavel K

💤♎ 1* ****************** přeně! Žádná Florida, ale Mírov pro všechy!

Vaska
4. 9. 2022 09:11
Odpovědět  Ladislav

tam by se nevešli

Fanny
4. 9. 2022 12:56
Odpovědět  Vaska

Nevadí,vyženeme to o jeden štok

Albi
4. 9. 2022 13:53
Odpovědět  Fanny

Bude jeden stačit? Nebuďme tak šetrní, v porovnání s rozkradenou republikou by to byla totálně zanedbatelná částka. 🙂

PENNYS
4. 9. 2022 07:43

TAK PÁNOVÉ KDOPAK BYL VČERA NA DEMONSTRACI????
NEVĚŘIL JSEM ,ŽE SE TO POVEDE ,ALE POVEDLO, VĚTŠINY CO JSEM SE PTAL, VEDLE STOJÍCÍCH BYLA Z USTÍ,PRAŽÁCI SE VECPALI PŘED KAMERYatd: VYDRŽEL JSEM TAM JEN DO
PROJEVU ” pana RAJCHLA” SUPER ,ALE MUSEL JSEM DOM 100km PŘED SEBOU! VIVAT VIVAT!
RTL: Rusko vydělává 3 700 eur na plynu a ropě každou sekundu

hlasovací.jpg
Masunta
4. 9. 2022 11:33
Odpovědět  PENNYS

Psaní velkými písmeny (hůře čtivé) a používání vykřičníků i nadměrně otazníků, svědčí o psychopatii. Není to z mé hlavy. Kdyby jsi mohl, psal by jsi i červěně ? Jinak by tvůj názor nezapadl až do mozku čtenářů…

Lev Prch
4. 9. 2022 12:53
Odpovědět  Masunta

Masunto osvícený, hraběcí rady nám netřeba l!!!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
4. 9. 2022 14:19
Odpovědět  Lev Prch

Rady mi netřeba.

Lev Prch
4. 9. 2022 14:22
Odpovědět  Masunta

Tak sám neračte řadit jiným.

Masunta
4. 9. 2022 16:40
Odpovědět  Lev Prch

Neračte nám radit, drštičko.

Lev Prch
4. 9. 2022 16:45
Odpovědět  Masunta

Jen hlupák se neudrží a dává řady druhým.Na NR jsi byl jinej kanón.

Milan ze Zahrady Čech
5. 9. 2022 04:06
Odpovědět  Lev Prch

Pod jakým nickem byl na NR?
Val

Albi
4. 9. 2022 14:05
Odpovědět  Masunta

A “kdyby jsi mohl…” je správně Kdybys mohl….

Děda
4. 9. 2022 20:05
Odpovědět  Masunta

Hlavně, že ve školách učí psát děti jen velkými písmeny.

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 07:46

Rusku se daří rozeštvat evropskou společnost. Na Ria novosti měli z pražské demošky úplnej orgasmus. Faktem je, že nečinnost vlády Fialovy a aktivity Lejnové a spol. tomu pomáhají. Ty ani nemusí Rusko platit.

Vaska
4. 9. 2022 09:15
Odpovědět  [Trol-1] Haha

bylo by třeba se zamyslet nad tím co je to ta společnost toho eurosojuzu – 67 pohlaví, africká fauna, transgender, teplouši a hlavně fašisti …

Pavel
4. 9. 2022 10:17
Odpovědět  Vaska

Je to prostě společnost, jakou si představuje Soros a Schwab. Společnost zdegenerovaného a tupého stáda pod patronací výše zmíněných a jim podobných osob.

all
4. 9. 2022 12:08
Odpovědět  Vaska

Stačí se podívat na to foto prý premiéra,takhle vypadá podporovatel nacistů,zdegenerovaný blb l.p.2022.

Lev Prch
4. 9. 2022 10:34
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Tvoji Achillovou patou je tvoje hlava,prázdná hlava!!!!!!

skeptik
4. 9. 2022 10:35
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Evropská fašistická společnost si to způsobila sama. Jaksi se přepočítali když si myslí, že si to, co nám chystají, nechají lidi líbit.

Pijack
4. 9. 2022 07:52

Pravda ovšem je, že narcis Péťa si tento článek, ani výzvu k jeho osobě nepřečte. Je to lempl každým coulem. Neumí logicky myslet, je prostě našprtaný pouze politologickými poučkami. Tenhle človíček by se měl podrobit testu na drogy a státní zástupce by jej měl k tomuto úkonu rychle vyzvat. Situace se totiž zhoršuje – roste přísun drog do společnosti, fetovat začíná vyšší třída čím dál víc a to se odráží i na myšlení. Je známo, že člověk pod vlivem drog rozhoduje iracionálně… což se začíná projevovat i na Evropské úrovni. Vsadím poslední gatě, že členové vlády prostě koks nebo herák šňupají. Jejich nečinnost a zoufalá poslušnost k protektorům v Bruselu a USA jim čouhá jako sláma z bot.

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 07:57
Odpovědět  Pijack

Nesuď ostatní podle sebe. Prochlastané Rusko udělalo už kokainisty z půlky světa.

ZMann
4. 9. 2022 08:44
Odpovědět  [Trol-1] Haha

I z tvého fotra co, jestli nějakého ještě máš.

sizok
4. 9. 2022 09:21
Odpovědět  ZMann

Nemá, ho vyprdnull modrožlutý sliz. Jeko vetřelce.

Lev Prch
4. 9. 2022 10:37
Odpovědět  [Trol-1] Haha

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎

Albi
4. 9. 2022 11:07
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Vy opravdu nevidíte, jak zastaralé informace máte?
Trapné – bojovat prakem a vidlemi proti moderním zbraním.
Dnes počet vidlí a praků nebude rozhodující, nemyslíte?

Pozn.: vidle, praky a moderní zbraně = informace.
To aby nedošlo k nějakému omylu. Vaše propagandistická parta je totiž mimořádně tupá a nechápavá.

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 12:04
Odpovědět  Albi

Jasně. Spolehlivý je jedině TASS. Starej fór z 1968: Dneska už ví každé tele, že lže TASS, ne Deutsche Welle 🙂

Lev Prch
4. 9. 2022 12:18
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Fórum 24, Lihový noviny, Blicí listy,Reflex,to jsou spolehlivá média Kaminský -Havle 🤮

Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 12:28
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Máte zastaralé informace… Dnes lže DW, a TASS má většinou pravdu…

Někdy po nástupu Putina a zejména po cca 2010 se to otočilo…

πα½

Albi
4. 9. 2022 14:13
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Nejspolehlivější je lidský, správně fungující mozek, který nenahradí žádná propaganda a žádné tzv. autority (příklad můžeme dobře pozorovat u kauzy Covid).
Ten dnes “vtipně” nazývaný selský mozek taky pomohl našim dávným předkům přežít a věřím, že některým z nás k tomu dopomůže rovněž.
Ti ostatní jsou už dnes ztraceni, ale na rozdíl od minula je to jejich dobrovolné rozhodnutí a nemůžeme jim v tom bránit (protože demokracie).

Markýza
4. 9. 2022 13:40
Odpovědět  Albi

No je nechápavá – buďme rádi a nekažme jim to. Bystrá propaganda by byla horší.

Pedro
4. 9. 2022 08:10

Dokud nesplní úkol, nesmí podat demisi. Jeho dosazení na ten flek stálo pár milionů. Zničit tuto zemi a pak dostane povolení dožít v luxusu vedle kokainského.

ZMann
4. 9. 2022 09:22
Odpovědět  Pedro

Přesně tak ročíldovský slouha co má za úkol zemi dotlačit do žaláře národů zvaný NWO.

Helena
4. 9. 2022 09:39
Odpovědět  Pedro

Nestihne to, zaprodanec.

Helena
4. 9. 2022 08:19

Skvělý příspěvek, který dění objektivně zhodnotil. Zúčastnili jsme se demonstrace také a byla to síla. Média lhala o počtu účastníků, opravdu zde mohlo být 200000 a ne 80000, jak se prezentovalo. Zklamala mne neúčast zástupců SPD, která je nadějí pro mnoho lidí něco změnit. Na Seznamu se objevil hloupý článek o “ustrašených” demonstrantech. Ne ustrašených, ale naštvaných na neschopného Fialu a celou diletantskou vládu.

Helena
4. 9. 2022 08:23
Odpovědět  Helena

Můj komentář měl být reakcí na příspěvek Vidláka. Omlouvám se.

Pavel
4. 9. 2022 10:07
Odpovědět  Helena

Nebyl jsem tam, jelikož nemám auto, ale jsem nadšený, že vás tam přátelé bylo tolik. Zprofanovaná ČT, i když toto již není Česká televize, ukázala trhaný záběr na demonstraci a toť vše. Jak píšete paní Heleno, škoda neúčasti zástupců SPD. Myslím, že tam měli být, mám takový vzdálený pocit, i když nejsem v obraze co za tím skutečně je, že pokud nejsou všichni před SPD na kolenou, tak tito nejsou schopni pochopit, že jsou jedni ze všech. Bohužel, řeknu to zde naplno, ať mne můžete zepsut, ale mně se zdá, že si myslí, že jsou něco více. A to není nikdy dobré. Stále jsem volil komunisty a teď právě chceme dát hlas SPD, ale neúčastí pana Okamury jsem opravdu zklamaný. Myslím si, že se to nedělá, ale samozřejmě neznám pozadí. Na mne to bohužel působí tak, že je uražený, že jsou tu i jiní. Toť ale pouze můj a manželčin názor. Mějte se fajn přátelé.

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 10:44
Odpovědět  Pavel

Okamura je holt elitář. Nebo byl o víkendu na chalupě.

Lev Prch
4. 9. 2022 11:14
Odpovědět  [Trol-1] Haha

A kdes byl ty zase na záchytce?

Pavel
4. 9. 2022 11:27
Odpovědět  Lev Prch

Jak říkám, neznám pozadí neúčasti pana Okamury, ale podpořit demonstraci jeli jeho příznivci až z Moravy a on tam nepřijde? Není to trochu nefér vůči těmto lidem, kteří makají na buržousty jak broci aby zabezpečili svoji rodinu a obětují svůj volný čas takové akci, což je skutečně povznášející. Co si má potom takový člověk myslet. A to jsou prosím neochvějní příznivci SPD.

Lev Prch
4. 9. 2022 12:20
Odpovědět  Pavel

Jasně,s Tebou souhlasím měl by se nad tím zamyslet, protože by se potom mohl ošklivéě divit.

Fanny
4. 9. 2022 13:06
Odpovědět  Lev Prch

Je-li to tak potom SPD tímto ztratí spoustu voličů,kteří se přidají k PRO,což by nebylo zas tak špatné.

Lev Prch
4. 9. 2022 13:08
Odpovědět  Fanny

Tentokrát to předseda Okamura nechytil za správný konec 👎

Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 13:09
Odpovědět  Fanny

Za SPD tam byl generál Blaško…

Lev Prch
4. 9. 2022 13:19
Odpovědět  P.A.Semi

Předseda je předseda,.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ZMann
4. 9. 2022 12:37
Odpovědět  Pavel

Jenom taková intuice, aby SPD nejelo na stejné lodi s těmito vlastizrádci a nebyla to na oko jen taková opozice pro plebs, těžko říct, čas ukáže.

Markýza
4. 9. 2022 13:45
Odpovědět  Lev Prch

Nojo, ale on je Okamura elitář. Holec má na Trubce nový pořad, jmenuje se to Na férovku – hostí takového rozumného politologa Kubáčka (jak vidno, taky není politolog, jako politolog) V posledním díle to mezi řečí zmiňoval a pojmenoval moc pěkně, aniž by urážel.
Já mám k SPD ambivalentní pocity – je tam řada lidí, kteří se mi svými postoji líbí, hlavní myšlenka je skvělá – ale Tomia fakt nemusím.

Masunta
4. 9. 2022 11:30
Odpovědět  Pavel

Komunisti nedosáhnou 5ti %; byl by to ztracený hlas. Když pětikolce poklesnou preference (objeví se skandály, kostlivci), a rozhodně jí nenarostou, tak ANO v koalici s SPD a možná i s ČSSD, získá více hlasů.

Lev Prch
4. 9. 2022 11:51
Odpovědět  Masunta

ČSSD je v hajzlu!

Pavel
4. 9. 2022 13:00
Odpovědět  Masunta

Nezlobte se, ale ANO a ČSSD mi ani nevzpomínejte. Ubrečený Hamáček, Babiš a Vrbětice ukázali co jsou zač. A k tomu ještě to násilí opíchat sajrajtem zdejší plebs pod všemi možnými pohrůžkami. Tyto lidi nemohu ani cítit. Možná nám důchodcům za jeho panování přidal trochu čmrdlíků než ta dřívější banda pod vedením Topolánka, Nečase a jiných, ale Vrbětice a akce Covid to všechno lepší smázly. Tady musí být vedoucí síla, které jde opravdu o lid. Žvatlat, že mi jde o lidi a přitom si ohřívat pouze svoji polívčičku, takoví egoisté zde vládli dosud. Najdeme od 89 někoho, komu šlo o národ, aniž by jeho cílem bylo vlastní ego a jeho osobnost.

Lev Prch
4. 9. 2022 13:09
Odpovědět  Pavel

Chce to výměnu, neokoukané tváře.

Pavel
4. 9. 2022 17:08
Odpovědět  Lev Prch

Je to dle mne tak, jak říká moje žena, musí to být ti, kteří se dokáží ozvat v pravou chvíli bez toho, aby přemýšleli jak to může postihnout je. Oni nesou na trh svoji kůži. Pan Rajchl a paní Hamplová jakožto právníci určitě nemají problém se uživit. A jestli jdou do boje za národ, tak je zřetelně vidět, že tady ta hajzlá..a jim jako vlastencům vadí. Myslím si, že nejsou všichni prospěcháři i když člověk se může mýlit v odhadu když nemá osobní zkušenost s takovými lidmi. To už je ale risk každého z nás, dát to těm, kteří se otevřeně staví bezpráví, kolonizaci a rozprodeji země nebo těm, kteří čekají v zákoutí. V době husitské se konaly tábory lidu a byl to svátek pro obyčejný lid slyšet všechny ty tehdejší vlastence nabádat a učit lid, jak si pomoci z poddanství a bídy. Je možné, že teď znovu vznikají nové tábory lidu, ty přijdou dle mne vždy, když je toho nejvíce zapotřebí a přijdou i vůdcové, kteří se nebojí do tohoto jít. Máme možná konečně po 33 letech šanci si začít skutečně jeden druhého vážit a žít ve svornosti. Znovu připomenu- Václav Kaplický- Táborská republika, za mne mohu říci, kdo to nečetl, jako by nežil.

Lev Prch
4. 9. 2022 21:54
Odpovědět  Pavel

Za mě je jedno, jak se kdo jmenuje, ale NESMÍ TO DĚLAT JEN Z VYPOČÍTAVOSTI A PRO ZVIDITELNĚNÍ SVÉHO JMÉNA, MUSÍ TO DĚLAT S LIDMA A PRO LIDI, PRO OBČANY ČR, NEEEEEE PRO BANDERONACISTY. A, k tomu takovým lidem přeji že❤hooooodně 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

Albi
4. 9. 2022 14:31
Odpovědět  Pavel

No – zdá se, že JUDr. Rajchl má dobře našlápnuto. Přejme si, aby mu to vydrželo.

Ono žít a ještě pracovat v tom povětří “na vrcholu” asi žádná legrace nebude.
Zvlášť pak v zádech se zčásti netrpělivým národem, který by nejraději měl všechno hotové max. za týden a zčásti poměrně silnou 5. kolonu – ideově americkou opozici.

Dovolím si tady upozornit na jednu informaci týkající se řízení státu:
Někdy je třeba udělat krok zpět, abychom následně mohli udělat dva vpřed.
Jenže “dav” – a to je velké nebezpečí – to může vidět jako zradu nebo zkorumpovanost.
“Politicky korektně se tomu říká, že politika je umění kompromisu“.
Jenže – je moc těžké odlišit ty dva pohledy od sebe.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
4. 9. 2022 17:19
Odpovědět  Albi

Velmi pěkně jste to zhodnotila. Přejme si, že lidé časem pochopí, že je lepší spolu dobře vycházet a spolunažívat a je úplně jedno kdo nám k tomu slušnému žití bez nadnárodních a otrokářských institucí pomůže. Hlavně ať jsou to lidé, kterým jde o vlast a národ a takoví lidé by měli mít naši podporu. Pokud by se nakonec ukázalo, že konali jinak než slibovali, tak by to projeli ještě více než ta dnešní banda zemských škůdců. Ale máte pravdu, jejich úkol je přetěžký, vzali si na svá bedra velikou odpovědnost, pokud uvážíme v jakém zbídačelém stavu se tato země nachází. Tady musí potom přijít pomoc většiny a ne se handrkovat, kdo je větší borec.

Albi
4. 9. 2022 19:07
Odpovědět  Pavel

Souhlas s každý slovem.

Pavel K
4. 9. 2022 19:09
Odpovědět  Pavel

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

Pavel K
4. 9. 2022 19:10
Odpovědět  Albi

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 11:34
Odpovědět  Helena

Byl tam generál Blaško, euro-poslanec z SPD… Z leckteré strany tam byl jeden řečník… A že to nebyl zrovna předseda ? No a co ?

πα½

Lev Prch
4. 9. 2022 12:55
Odpovědět  P.A.Semi

Noooo, být tam mohl,o tom žádná kolego.

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 16:33
Odpovědět  P.A.Semi

Ale původně byl za SPD uvedený jako řečník Kobza. Co se změnilo, nevíte? Já popravdě nesledoval ani jeden projev (vše, co tam bylo řečeno sichr už vím z jiných projevů řečníků), neb jsem byl zaneprázdněn jinak, tak ani nevím, že za SPD tam byl generál.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
4. 9. 2022 21:55

Prý tam nešel kvůli provokatérům, ale to je trochu pofiderní výmluva, ní?

Milan ze Zahrady Čech
5. 9. 2022 03:17
Odpovědět  Lev Prch

To mi spíš připadá že byl “upozaděn”, ale drží drží hubu, že nechce sr-át do vlastního hnízda. To je právě to, jak jinde píšu, že Okamura dělá velkou chybu s tím, jak si hlídá, aby ho někdo nepřerost. Přesně na to může dojet.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Artur
4. 9. 2022 16:02
Odpovědět  Helena

Byl tam, generál Blažko, za SPD je v euparlamentu.

[Trol-1] KarelT
4. 9. 2022 17:48
Odpovědět  Artur

Tak to je ve vatě.

ijn
4. 9. 2022 08:37

za jaký grant TAČRu dostal Péťa 40 miliónů Kč? prý za socializaci žen v Barmě, tedy téma zcela nepotřebné pro ČR,……nyní premiér = byl podvodník, větší než Rittig, ten chtěl 0,17Kč z jízdenky.

nyní podvodník podvádí s Lipskou burzou v cenách elektřiny, s ČEZem jede podvod za 74 mld.Kč, které na burzovní hru vynaložili ze Státního Rozpočtu a z 1kWh chtějí podvodníci ČR nyní až 10,-Kč

Vladimír
4. 9. 2022 08:43

V našich médiích se teď propaguje partyzánský boj, střílení politiků nebo jejich vyhazování do vzduchu. Nešlo by to i u nás? 😀

Helena
4. 9. 2022 09:40
Odpovědět  Vladimír

Bylo by to hezké, ale chybí vůdce.

Gales
4. 9. 2022 09:55

Ženy z Barmy nenechají na svého chlebodárce dopustit.. Nevede von tam nějakej nevěstinec? Asi prchne tam a bude se vydávat za putifarku Fialovou.Uživí se tam i Pekari s bojovnicí afroputánou.A vykulenec tam bude dělat vrátného.

Aleš
4. 9. 2022 10:21

SPOLU musí jít do demise a stanout před soudem. Podpora fašismu, terorismu, porušování povinností při správě cizího majetku, vlastizrada, sabotáž, organizovaný zločin, roztrhání Ústavy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
4. 9. 2022 10:24


Vynikající projev místopředsedy SPD Radima Fialy o důvodech pro vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy (ODS).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 10:46
Odpovědět  josh-xy

A že včera nebyl na Václaváku?

Lev Prch
4. 9. 2022 11:15
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Názor má stejný jako Ti kteří včera na Václavském náměstí mluvili ty Kaminský -Havle!

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 16:35
Odpovědět  [Trol-1] Haha

To jako mělo řečnit sto řečníků od 14 hod do půlnoci? Ha ha ha, ty seš ale při-blo…

Aleš
4. 9. 2022 10:50
Odpovědět  josh-xy

Skvělý projev.

Pavel K
4. 9. 2022 13:02
Odpovědět  josh-xy

Včera jsem si to video pouštěl, nevím z kolikáté hodiny tento projev je, ale tady mi připadá že p.Fiala měl už něco dobrého pod kůží. To není závist, ba naopak moc se mi to líbilo, takové uvolněné.🤣🙋‍♂️

Fanny
4. 9. 2022 13:16
Odpovědět  josh-xy

Myslím,že by mu slušel předseda strany,dle mě Okamura je už trochu vyčichlý a pořád omílá to samé dokola, dost uřvaný,je to jen můj dojem.

Lev Prch
4. 9. 2022 13:21
Odpovědět  Fanny

Je fakt že pan Fiala (Radim)je mi na poslech příjemnější.

Markýza
4. 9. 2022 13:46
Odpovědět  Fanny

Moje řeč.

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 16:36
Odpovědět  Markýza

Také bych ho bral.

Pavel K
4. 9. 2022 19:14

Všude je změna dobrá a k lepšímu.
Ono je to těžké, ale Okamura tu káru tlačí už dloho, tak by asi nebylo dobré ho odstavit na druhou kolej. 🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 21:23
Odpovědět  Pavel K

Ambivalentní pocit. Je to Samurajovo děcko a vypiplal ho od úsvitových plínek, vyj-ebali s ním, pošpinili ho a vláčí ho špínou, na druhou stranu zase, možná ze strachu z potenciálního výj-ebu, si na můj vkus až moc hlídá, aby ho někdo nepřerost a neuvědomuje si, že lidi jsou lidi a začíná být “okoukaný”. A právě na to by mohl tvrdě doplatit. Dítě by mohlo dál zůstat, ale značně neduživé. Čiže ne strojvůdce odtlačit na druhou kolej, ale strojvůdce by si měl přizvat dva tři vyditelné pomocníky a dát jim jak důvěru, tak prostor. Také by ho mohli z frustrace opustit, že….
Val (vrátil jsem se ke svému původnímu nicku, když to už jde).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
5. 9. 2022 08:01

Tak souhlasím s vámi a mám na to stejný názor. Jen dodám, však by Okamura mohl být pyšný na to, že u všeho zrodu stál ON!! A to mu nikdo nevezme, tak má svoji zásluhu, ale je třeba se posunout dále a mít výrazné tváře a odborníky.
Přeji hezký a ničím nerušený týden. 🙋‍♂️

Lev Prch
4. 9. 2022 10:32

Péťa by mohl s celou svou fyjalovou sebrankou setrvat doživotně…..na Mírově!!!!!!

Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 10:44

Ten Vidlákův odhad počtu lidí není správný… Jednak dolní polovina Václaváku byla zahrazena nějakou stavbou, druhak to nebylo stejně nacpané odshora až dolu… Měl vystoupit na Můstku, ne na Muzeu, protože zespoda to bylo volnější a dalo se tam procházet…
Reálně bych odhadl 70-120 tisíc lidí… I to je dost…

Ale na to, aby se něco změnilo, je potřeba Generální Stávka – tedy přesvědčit i dělníky v regionech.
V roce 1989 bylo na Václaváku těch 100 tisíc lidí denně, a k tomu 27.11.1989 generální stávka zpečetila prohru tehdejších komunistů, protože ukázala, že to podporují miliony Čechů v celé republice, a ne jen “malá” skupina na Václaváku…

πα½

Ladislav
4. 9. 2022 11:26
Odpovědět  P.A.Semi

💤♎1* Neboj i k tomu dojde! Lidi už mají plné zuby to Fyjalového fašismu!

Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 11:41
Odpovědět  Ladislav

Dojde?
Je pro to něco potřeba udělat, protože bez té Generální Stávky to nepůjde… Je potřeba přesvědčit mnohem víc lidí, než nějakých 100 nebo 200 tisíc… Tohle je jenom začátek…

πα½

Lev Prch
4. 9. 2022 11:52
Odpovědět  P.A.Semi

Chce to příště na Letmý a pak Generální stávku, žádný zbytečný protahování vlády těch vlastizrádců!!!!!!

Pavel
4. 9. 2022 12:46
Odpovědět  Lev Prch

Přesně tak, žádné dlouhé protahování. Chce to ale také správné odborové vůdce, pořádné chlapy a ne jen takové uhlazené chlapíky v kvádrech, kteří do žádné pořádné mely nepůjdou.

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 12:06
Odpovědět  P.A.Semi

Akorát nesměj stávkovat ti na dávkách, to by se pak nepoznalo.

Lev Prch
4. 9. 2022 12:21
Odpovědět  [Trol-1] Haha

O tvé účasti nebylo řeči Kaminský -Havle 🤮

sizok
4. 9. 2022 12:38
Odpovědět  [Trol-1] Haha

My víme, že ty to rozhodně nebudeš, šmejde.

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 13:11
Odpovědět  sizok

Máš pravdu, na proruskou demošku fakt nepůjdu. Mile mne překvapil Okamura, že nevyužil příležitosti.

Lev Prch
4. 9. 2022 13:21
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Jeeeeee a co tam bylo proruský Kaminský -Havle?!

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 14:04
Odpovědět  Lev Prch

Organizátoři, “program” a nejspíše menší část diváků.

Lev Prch
4. 9. 2022 14:09
Odpovědět  [Trol-1] Haha

A to máš z amivelvysranectví F73?!

Albi
4. 9. 2022 14:59
Odpovědět  Lev Prch

Co tam bylo, Lve?
No přece tak stovka, max. dvě (prognóza před demonstrací) ustrašených lidiček (Seznam po demonstraci). 🙂

Mně se tedy “vystrašení zdají spíš politici, převážně vládní a proto si namlouvají za pomoci novinářů (přikázali jim to, nebo i novináři patří do jejich skupiny dobrovolně?) že vystrašení jsou ti demonstrující.
Podobnost s Ukrajinou čistě náhodná.
Ukrajina už bojuje před vraty Kremlu, naše vláda shovívavým úsměvem a pochopením nad “ustrašenci”.
No – přežít chce každý – tedy mimo gaučových válečných štváčů při počítačových hrách, že. 🙂

Albi
4. 9. 2022 14:46
Odpovědět  P.A.Semi

Jo – to by bylo to pravé ořechové!
Jenže vidím v tom nějaké “zádrhely”.

Za prvé – nejde ani o to, jak přesvědčit dělníky (pozn. mimo – najednou by se i souhlasící střední třídě hodili ti dělníci – jindy socky plebs a lúza), ale zorganizovat to – kde vzít schopné organizátory?

Za druhé – dnes to bude mnohem těžší než v 89., většina firem (zvláště ty opravdu velké a důležité provozy) patří cizákům a hlavně nadnárodním koncernům. Ti šéfové tomu nebudou nijak nakloněni.

A za třetí – nevstoupíš do stejné řeky, nálada mezi rozděleným národem je přece jen jiná než před sametem. A výsledek toho sametu velkou měrou podpoří nedůvěru mezi lidmi.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
4. 9. 2022 17:29
Odpovědět  Albi

My se dnes musíme trhnout od všech těch západních grázlů i když nás navázali na ten zdegenerovaný západ. Raději si dám chléb s máslem české provenience, než cizí, rádoby lepší srač.y pod diktátem EU a západu. Pryč z EU a NATO.
.

[Trol-1] KarelT
4. 9. 2022 17:51
Odpovědět  Pavel

Jen, aby máslo české provenience nebylo úplně odjinud.

Albi
4. 9. 2022 19:15
Odpovědět  [Trol-1] KarelT

To je tak dnes, ale právě proto Pavel tu českou provenienci zmínil.
Já s jeho slovy 100% souhlasím.
Jen to bude na hodně dlouhou cestu.
Bourat, demontovat, rozdávat a rozkrádat jde mnohem snadněji, někdy téměř samo, než budovat a dávat věci do pořádku.

Pavel K
4. 9. 2022 19:16
Odpovědět  Pavel

Jestli chceme přežít musíme začít od nuly.🙋‍♂️

Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 18:00
Odpovědět  Albi

K tomu “za druhé”, že by šéfové firem nebyli nakloněni generální stávce?
No to jistě nebudou… Majitelé firem nikdy nejsou nakloněni stávkám… Těch se při generální stávce nikdo neptá…
To když stávkuje celý národ a nenajdou dost stávkokazů, tak majitelé firem skřípou zubama a v zákulisí zatlačí na vládu, ať s tím kouká něco udělat a vypadne…

πα½

Albi
4. 9. 2022 19:30
Odpovědět  P.A.Semi

K těm majitelům – před hadrákem to byly podniky státní. Jejich ředitelé v případě generální stávky dostali buď příkaz, nebo aspoň svolení – asi podle toho, čí vliv “v horních patrech” převládl.

Aspoň tak to vidím, jak to bylo doopravdy samozřejmě vědět nemůžu.
Ale zdá se mi, že dřívější (za 1. republiky) velké stávky měly na rozdíl od pohadrákových a případných dnešních přece jen jiné možnosti.
Bylo jen na majiteli firmy rozhodnout, co je lepší-horší: riziko ztráty (peněz nebo i postavení na trhu), nebo ústupek aspoň některým dělnickým požadavkům?

Dnes by šla stávka proti státu i korporacím zároveň, to je hodně špatná vyhlídka pro její irganizaci.

Ale jinak samozřejmě s generální stávkou souhlasím. I s tím, že to je jediná a navíc účinná cesta – jen nesnadná a hodně náročná.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 19:38
Odpovědět  Albi

Ale když se podařilo dohodnout a rozhlásit mezi lidi Generální Stávku, tak tehdy s tím třeba ředitel té firmy mohl nebo nemusel souhlasit, ale prostě lidi tam nepřišli a nikdo se ho neptal…

Nebo oni to zaměstnanci vědí, jestli si mohou dovolit stávku, když by stávkovali všichni… Třeba zaměstnanci jaderné elektrárny stávkovat nemohou a oni to dobře vědí…
Policisté a asi i Záchranka stávkovat nesmějí, ale to se ví a snese se to a nejsou proto za stávkokazy…

A ovšem to nejdřív byly demonstrace i v okresních městech, nejen v Praze, a až pak se dala dohodnout ta stávka…
Už si to nepamatuji, jak to tehdy rozhlásili, aby to všichni věděli, ale možná právě na těch demonstracích ? A to tedy již museli organizátoři vědět, že mají podporu i v regionech a nejen v Praze…

πα½

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 21:31
Odpovědět  P.A.Semi

Jak? Věřte, nevěřte, ale v médiích včetně televize. Byl jsem tehdy na převýchově v NVÚ a zprávy byly v kriminálech za totáče povinné, ač se tom soudruhům vychovatelům kroutili vnitřnosti, ale befel je befel. Takže tak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Bety
4. 9. 2022 12:56
Odpovědět  P.A.Semi

Tehdy v tom byl jeden významný rozdíl -média na to byla předem připravena a spustila okamžitou,
až hysterickou kampaň. A jsou to dál média, která se teď naopak snaží udržet lidi ve vládní lajně.
Tentokrát se to dá opravdu označit jako spontánní vyjádření nespokojenosti občanů a to je velmi
významné.

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 13:13
Odpovědět  Bety

Jo, bylo to řízeno zcela spontánně. Kolik dávali za účast? Nebo ta show byla zadara? Ta audiotechnika musela stát majlant.

Lev Prch
4. 9. 2022 13:22
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Chudinko závistivá, prohlídni koše,třeba tam najdeš nedopitou flašku, Kaminský -Havle 🤮

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 16:45
Odpovědět  [Trol-1] Haha

160 000 bl-bečku. Takže když si to rozložíš mezi pořádající spolky a strany za hubičku. Kolik vás stála trapárna na Letné, abecedo hlouposti? A kde na ten váš zrzavý führer vzal? (_!_)

ZMann
4. 9. 2022 16:50
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Ty chudáku ty si myslíš, že ty tvoje lejn. co tady zvracíš tak že je někdo vezme za bernou minci a obrátí a bude podporovat tento vlastizrádný odpad, tak to máš duhovej svazáku smůlu.

Albi
4. 9. 2022 19:43
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Vy asi nebudete pamětník, že?
Je známo, že největší odborníci na okupaci v r. 68 jsou ti narození tak v r, 1970 a později.
Pro hadrák bude platit totéž – přece jen už uplynulo dostatek času a každý rok se z ní stávvá větší a horší strašák. U těch později narozených někdy dokonce horší než protektorát německý,

Ententýky z COV
4. 9. 2022 14:20

😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
4. 9. 2022 15:49

Tak teď jsem se na jiném webu (konkrétně Pravém prostoru) v diskuzi k článku:
https://pravyprostor.net/fialovy-arogance-uz-bylo-dost/
dočetla, že :
V Austrálii byla pražská demonstrace prezentována jako demonstrace proti Rusku a na podporu Ukrajiny.
V Kanade to zas označili jako protiukrajinskou demonstraci.

Asi tam nemají to správné ministerstvo “na uvádění dezinformací na pravou míru”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2022 16:46
Odpovědět  Albi

Schází jim tam abeceda hlouposti Haha.

Markýza
4. 9. 2022 16:51

No – taková Haha tam mají zrovinka na vedoucích postech. Spíš nedokážou rozpoznat, jsme pro ně takový mušinec.

Budwar
4. 9. 2022 19:37

comment image

Lev Prch
4. 9. 2022 20:04
Odpovědět  Budwar

To je parádní triko👍👍👍👍👍Škoda že ho nemám kde koupit 😰😢

Markýza
4. 9. 2022 20:05
Odpovědět  Budwar

Ano ano, velmi kreativní :-))))

Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 20:58

Psali o nás i v RT World News:
https://www.rt.com/news/562130-anti-government-protest-prague/

Jako obvykle celkem vyrovnané zpravodajství, takže neopomněli i citovat Fialu, co o tom řekl…

πα½