politika

Peskov: Rusko nebude s nikým diskutovat o stažení zbraní z Kaliningradu

Tiskový tajemník ruského vůdce Dmitrij Peskov v rozhovoru pro CNN řekl, že Rusko nebude s nikým diskutovat o možnosti stažení jakýchkoli zbraní z území Kaliningradské oblasti.

„Rusko nebude s nikým diskutovat o stažení jakýchkoli raket, jakýchkoli zbraní z Kaliningradu, protože Kaliningrad je územím Ruska,“ cituje ho RIA Novosti.

O den dříve ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov uvedl, že jednání se Spojenými státy a NATO zatím nepřinesly významný výsledek, a zdůraznil, že rozhodnutí Moskvy o vhodnosti další společné práce závisí na písemných odpovědích Washingtonu a Bruselu na ruské návrhy.

Náměstkyně ministra zahraničí USA pro politické záležitosti Victoria Nulandová zase řekla, že jednání o bezpečnostních zárukách mezi USA a Ruskem umožnila vyslechnout vzájemné obavy, ale vážná diskuse  ještě nezačala.

V pátek ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že pokud budou zamítnuty ruské návrhy na bezpečnostní záruky, pak, jak řekl ruský prezident Vladimir Putin, Rusko „přijme rozhodnutí s přihlédnutím ke všem faktorům, především v zájmu spolehlivé bezpečnosti“. Uvedl také, že Rusko čeká na písemné odpovědi Spojených států a NATO ohledně bezpečnostních záruk. Téhož dne byl ruský prezident Vladimir Putin  informován o výsledcích jednání se Spojenými státy a NATO.

https://bit.ly/3riCmS2

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
17. 1. 2022 09:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusové se žádných záruk nedočkají, anglosasko- germánská koalice s blokem východních kolonií jim nic nenabídne. Tito lidé si o sobě myslí, že mají právo vládnout světu. Je to sebestředná a pro svět ta nejnebezpečnější mašinérie která zde vznikla. Většina z naší politické tzv.elity, která již 30 let střídá nejlukrativnější posty v politice, obchodě a bankovnictví nemá žádný zájem se svých pozic vzdát a tuto proradnou hru se svými páníčky bude hrát dále. Když je ti zespodu stále volí, tak co mají chudáci dělat.

zdena
17. 1. 2022 15:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Američaní už tolikrát odstoupili jednostranně z různých smluv podle toho, jak se jim to hodilo. Nechápu, co Rusové očekávají. Jaké ZÁRUKY ??? Asi nedokážou pochopit Americkou podlost. Americký slib má cenu asi tak jedné ruličky papíru…..

BB Rad
17. 1. 2022 21:32
Ohodnotit příspěvek :
     

V rámci možností se celá ta sebranka snaží zachovat tvář před svými občany napůl s vymytými mozky,jak jsou tvrdí, ale velký předpoklad je že se skutečně bojí a to je horší než by nemohli. Je na to povídání: huba mele ale mozek stojí-full stop!!!
NO BRAIN , NO PAIN !