politika

Peskov potvrdil ukončení kontaktů s dceřinými společnostmi Gazpromu v Evropě

Dceřiné společnosti Gazpromu v Německu přestaly dostávat plyn z Ruska.

Moskva. 12. května. INTERFAX.RU – Ruské sankce vůči dceřiným společnostem Gazpromu znamenají, že Ruská federace s nimi již nebude mít žádné vztahy, řekl novinářům tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov.

Na otázku novinářů, zda by sankce vůči bývalým a současným dceřiným společnostem Gazpromu v Evropě zkomplikovaly dodávky plynu, Peskov řekl:

„Jsou to sankce, které blokují tyto společnosti (…), takže s těmito společnostmi nebude žádný vztah, je to prostě zakázáno”.

Na otázku, jak to ovlivní dodávky plynu do Evropy, Peskov odpověděl:

“Tyto společnosti se již nemohou účastnit procesu, s největší pravděpodobností se procesu zúčastní jiné společnosti. Pro podrobnosti však musíte kontaktovat Gazprom”.

11. května uvalila Ruská federace blokační sankce na celou skupinu Gazprom Germania, kterou převzala pod kontrolu německá vláda.

Německý ministr hospodářství Robert Habeck řekl, že německé dceřiné společnosti Gazpromu od včerejška přestaly odebírat plyn z Ruska, ale trh to umožňuje kompenzovat.

Němečtí plynaři podle něj „monitorují situaci a připravují se na ni“. 

“Trh může kompenzovat nedostatek dodávek plynu z Ruska,” řekl.

Začátkem dubna německé ministerstvo hospodářství nařídilo, aby holding Gazprom Germania přešel pod kontrolu Spolkové síťové agentury. Rozhodnutí je zatím platné do 30. září tohoto roku.

https://bit.ly/3Pf5Zin

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
12. 5. 2022 22:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem z toho labuť…..

Gales
13. 5. 2022 19:43
Odpovědět  zdena

Já jelen.