politika

Pepe Escobar: Říše lží dychtí obdržet vizitku Mr. Sarmata

Říše lží dychtí obdržet vizitku Mr. Sarmata.

Pepe Escobar

Jediným lékem na propagandistickou demenci jsou vzácné hlasy rozumu, které jsou shodou okolností ruské, tudíž umlčené a/nebo ignorované.

Od Pepe Escobara, zveřejněno se svolením autora a široce rozšířeno.

Zejména po vypuknutí GWOT (Global War on Terror) na začátku tisíciletí nikdo nikdy neprohrál peníze sázením proti toxické kombinaci arogance a ignorance, kterou soustavně nasazuje Říše Chaosu a Lží.

To, co se vydává za „analýzu“ v rozsáhlé intelektuální bezletové zóně známé jako americký Think Tankland, zahrnuje bláboly zbožných přání, takových jako Peking, který „věří“, že Moskva bude hrát podpůrnou roli v čínském století.

Toto je výstižný příklad nejen přímé rusofobní/sinofobní paranoie ohledně vzniku rovnocenných konkurentů v Eurasii – prapůvodní anglo-americké noční můry –, ale také naprostého ignorování spletitosti složitého rusko-čínského komplexního strategického partnerství.

Jak se Operace Z metodicky posouvá do Fáze 2, Američané – s pomstychtivostí – se také pustili do své symetrické Fáze 2, která se de facto překládá jako přímočará eskalace směrem k Totalen Krieg, od odstínů hybridních po rozžhavené, vše samozřejmě přes proxy (v zastoupení). 

Notoricky známý obchodník se zbraněmi Raytheon, přeměněný na šéfa Pentagonu, Lloyd Austin, prozradil hru v Kyjevě:

“Chceme vidět Rusko oslabené do té míry, že nedokáže to, co během invaze na Ukrajinu.”

Takže to je ono: Impérium chce zničit Rusko. 

Inspirováno šílenstvím War Inc. dodává neomezené množství zbraní na Ukrajinu, z nichž drtivá většina musí být řádně vykuchána ruskými přesnými údery.  Američané nepřetržitě sdílejí zpravodajské informace s Kyjevem nejen na Donbasu a Krymu, ale také na území Ruska. 

Totalen Krieg postupuje souběžně s uměle řízenou destrukcí ekonomiky EU, přičemž Evropská komise vesele plní roli jakési PR odnože NATO.

Na pozadí propagandistické demence s akutní kognitivní disonancí v celé sféře NATOstan jsou jedinou protilátkou vzácné hlasy rozumu, které, jak se ukázalo, patří Rusům, a proto jsou umlčovány a/nebo ignorovány. Západ je ignoruje na své vlastní kolektivní riziko.

Patrušev odpojil Triple-X

Začněme projevem prezidenta Putina k Radě zákonodárců v Petrohradě při oslavě Dne ruského parlamentarismu.

Putin ukázal, jak nová „geopolitická zbraň“ opírající se o „rusofobii a neonacisty“ spojená s úsilím o „ekonomické škrcení“ nejenže nedokázala udusit Rusko, ale do kolektivního nevědomí vnesla pocit existenciálního konfliktu: „Druhá Velká vlastenecká válka“.

Při ohromující hysterii napříč celým spektrem, v poselství Putina pro Impérium, které stále odmítá naslouchat a dokonce nechápe význam „nedělitelné bezpečnosti“, zaznělo nezbytné:

„Ještě jednou bych rád zdůraznil, že pokud má někdo v úmyslu zasahovat do probíhajících událostí zvenčí a vytváří hrozby strategické povahy nepřijatelné pro Rusko, pak by měl vědět, že naše odvetné údery budou bleskové. Máme k tomu všechny nástroje. Takové, jakými se teď nemůže pochlubit nikdo jiný. A nebudeme se chlubit. V případě potřeby je použijeme. A chci, aby o tom všichni věděli – všechna rozhodnutí o této otázce jsme učinili.

Překlad: nepřetržité provokace mohou vést k tomu, že Mr. Kinžal, Mr. Zircon a Mr. Sarmat budou nuceni navštívit vybrané západní zeměpisné šířky, a to i bez oficiálního pozvání.

Snad poprvé od začátku operace Z Putin rozlišil vojenské operace na Donbasu a na zbytku Ukrajiny. 

To přímo souvisí s probíhajícím sjednocováním Chersonu, Záporoží a Charkova a znamená to, že ruské ozbrojené síly budou pokračovat a nastolí suverenitu nejen v Doněcké a Luhanské lidové republice, ale také nad Chersonem, Záporožím a dále po cestě – z Azovského do Černého moře, až po nastolení plné kontroly nad Nikolajevem a Oděsou.

Vzorec je křišťálově jasný: “Rusko nemůže dovolit vytváření protiruských území kolem celé země.”

Nyní přejděme k mimořádně podrobnému rozhovoru tajemníka Rady bezpečnosti Nikolaje Patruševa pro list Rossijskaja gazeta.

Klíčové může být toto: „Kolaps americko-centrického světa je realitou, ve které je třeba žít a vybudovat si optimální linii chování.“ 

„Optimální linie chování“ Ruska – k hněvu univerzalistického a unilateralistického hegemona – se vyznačuje „suverenitou, kulturní a duchovní identitou a historickou pamětí“.

Patrušev ukazuje, jak „tragické scénáře světových krizí, jak v minulých letech, tak i dnes, vnucuje Washington ve snaze upevnit svou hegemonii a vzdorovat kolapsu unipolárního světa“. Spojené státy zacházejí velmi daleko, „aby se ostatní centra multipolárního světa ani neodvážila zvednout hlavu a naše země se nejen odvážila, ale veřejně prohlašuje, že nebude hrát podle nařízených pravidel“.

Patrušev nemohl nezdůraznit:

„Americký a evropský vojensko-průmyslový komplex jásá, protože díky krizi na Ukrajině nemá žádný oddech. Není divu, že na rozdíl od Ruska, které má zájem na rychlém dokončení speciální vojenské operace a minimalizaci ztrát na všech stranách, je Západ odhodlán ji oddálit alespoň do posledního Ukrajince.“

A to odráží psychiku amerických elit:

„Mluvíte o zemi, jejíž elita není schopna ocenit životy jiných lidí. Američané jsou zvyklí chodit po spálené zemi. Od druhé světové války byla celá města srovnána se zemí bombardováním, včetně jaderného.  Zaplavili vietnamskou džungli jedem, bombardovali Srby radioaktivní municí, pálili Iráčany zaživa bílým fosforem, pomáhali teroristům otrávit Syřany chlórem (…) Jak historie ukazuje, NATO nikdy nebylo obrannou aliancí, pouze útočnou”.

Předtím, v rozhovoru v nádherně pojmenované show Velká hra v ruské televizi, ministr zahraničí Sergej Lavrov znovu podrobně popsal, jak Američané „již netrvají na implementaci mezinárodního práva, ale na respektování „světového řádu založeného na pravidlech“. Tato „pravidla“ nejsou nijak dešifrována.  Říkají, že teď je málo pravidel. Pro nás vůbec neexistují. Existuje mezinárodní právo. To respektujeme, stejně jako Chartu OSN. Klíčovým ustanovením, hlavním principem je suverénní rovnost států. USA zjevně flagrantně porušují své závazky vyplývající z Charty OSN, když prosazují svá „pravidla“.

Lavrov musel znovu zdůraznit, že současnou vyhrocenou situaci lze přirovnat ke Kubánské raketové krizi: „V těch letech existoval komunikační kanál, kterému oba vůdci důvěřovali. Nyní žádný takový kanál neexistuje. Nikdo se nesnaží ho vytvořit.”

Impérium lží ve svém současném stavu neřeší diplomacii.

Tempo hry na nové šachovnici

V jemném odkazu na práci Sergeje Glazjeva, jak vysvětlil ministr odpovědný za integraci a makroekonomii Hospodářské unie Eurasie v našem nedávném rozhovoru, Patrušev zasáhl jádro současné geoekonomické hry, ve které Rusko nyní aktivně směřuje ke zlatému standardu:

„Odborníci pracují na projektu navrženém vědeckou komunitou s cílem vytvořit dvouokruhový měnový a finanční systém. Zejména se navrhuje určit hodnotu rublu, která by měla být zajištěna jak zlatem, tak skupinou zboží, které jsou měnovými hodnotami, aby byl směnný kurz rublu v souladu s paritou skutečné kupní síly.“

To bylo nevyhnutelné po přímé krádeži více než 300 miliard dolarů z ruských devizových rezerv. Moskvě možná trvalo několik dní, než se plně přesvědčila, že čelí Totalen Krieg. Důsledkem toho je, že kolektivní Západ ztratil jakoukoli moc ovlivňovat ruská rozhodnutí. Tempo hry na nové šachovnici udává Rusko.

Začátkem týdne na schůzce s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem Putin zašel tak daleko, že prohlásil, že by byl více než ochoten vyjednávat – pouze s několika podmínkami: neutralitou Ukrajiny a statusem autonomie pro Donbas. Ale teď už všichni vědí, že už je pozdě. Pro Washington je vyjednání v režimu Totalen Krieg prokletí, a tak tomu bylo i po rusko-ukrajinském setkání v Istanbulu na konci března.

Ruské ozbrojené síly dosud v operaci Z použily pouze 12 % svých vojáků, 10 % svých stíhaček, 7 % tanků, 5 % raket a 4 % dělostřelectva… Ovladač bolesti je nastaven na výrazný nárůst.

A s úplným osvobozením Mariupolu a vyřešením donbaského kotle tak či onak nemůže kombinace – hysterie/propaganda/zbraně – nasazené kolektivním Západem nic udělat, aby se změnila fakta.

To zahrnuje zoufalé gambity, jako je ten, který odhalila SVR – ruská zahraniční rozvědka, která se jen velmi zřídka mýlí. SVR zjistila, že osa Říše lží/War Inc. prosazuje nejen faktickou polskou invazi k anexi západní Ukrajiny pod hlavičkou „historického znovusjednocení“, ale také společnou rumunsko-ukrajinskou invazi do Moldavska/Podněstří, přičemž rumunské „mírové síly“ se již hromadí poblíž moldavských hranic.

Washington, jak tvrdí SVR, plánoval polský gambit již více než měsíc. 

„Vede zezadu“ (pamatujete na Libyi?), „povzbudí“ „skupinu zemí“ k okupaci západní Ukrajiny. Takže rozdělení je již na mapách. Pokud by se to někdy uskutečnilo, bude fascinující vsadit si, které lokality by byl Mr. Sarmat nakloněn navštívit.

https://bit.ly/38AWwRz

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ladik
3. 5. 2022 07:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Je fascinující, jak se “západní civilizace” neodůvodněným nadšením řítí do záhuby. Idiocie vládne kapitálovému světu.

Pijack
3. 5. 2022 07:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta samolibost západu je ohromující. Afriku už vydrancovali, tak si dnes myslí, že to samé mohou podnikat v Rusku. Tento článek je brilantní a výstižný.

ankmorpo
3. 5. 2022 08:55
Odpovědět  Pijack

článek napsal americký osel, který se vidí na židli pana Putina, no to bychom dopadli, je to zcela chybná propaganda vyhrožování, asi globální hegemon nařídil svým mediálním agentům vyděsit goje až za limit, článek je manipulativní

ankmorpo
3. 5. 2022 14:56
Odpovědět  ankmorpo

koukám, že frustráti by házeli atomovkama o sto péro,
to máte z těch počítačových her ?!?

PENNYS
3. 5. 2022 07:51
Ohodnotit příspěvek :
     

ŘÍŠE LŽÍ VÁLEK A ZLA -POTŘEBUJE DÁT NA VYUČENOU- ABY SI UVĚDOMILA,ŽE NEMUŽE VĚČNĚ”ROZESÍRAT CELOU ZEMĚKOULI!!!JSEM PŘESVĚDČEN ŽE POMUŽE TOMU JEN”PUTINUV PRUPLAV”
rosssija jsme svámi.

NOU.jpg
black
3. 5. 2022 07:59
Ohodnotit příspěvek :
     

na západě maj ohromnou smůlu, že Vladimír Putin je velice inteligentní člověk a svou chytrostí všechny ty západní politiky strčí do kapsy, proto nad ním nemůžou nikdy vyhrát, on prostě bude vždycky vepředu.

All
3. 5. 2022 09:05
Odpovědět  black

Západní mozečky mají smůlu už tím,že od narození žijí na ůrovni hyen a supů,popoháněni bičem zednářů anglánů. Stoletý anglosaský teror bastardů ohlupujících teorií opičákem darvinem,určenou ovcím v koloniích plus bezmozkům olizujícím jejich zadky. Ale čas jejich pitomosti,arogance a nadutosti končí,souběžně s lovci duší vatikánem,satanovou číši římských krkavců.

Pavel
3. 5. 2022 09:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Říše lží a zla možná čekají až my staří kozáci tu nebudeme a oni budou moci svoje lži bez jakéhokoliv odporu vnucovat veřejnosti. Prozatím ještě žijeme, my kteří jsme zažili v průměru 35 až 40 roků socialismu a první naší velkou zkušeností s americkým křivákem byla válka ve Vietnamu a to strašné utrpení, které lidu tohoto národa tento národ kovbojů způsobil. Naše paměť není vyzmizíkovaná jak by si naši dnešní zaprodanci přáli. My víme, že všichni ti, kteří dnes plivají jedovatou slinu na vše minulé a na nám blízký ruský slovanský národ jsou zbabělci, kteří jak by řekl mistr Jan za lejno zaprodávají svoji čest a zem.

Pozor
3. 5. 2022 09:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Pekné reči ale skutky sú niekedy v rozpore s rečami ako to tvrdí aj Pjakin.
https://youtu.be/fPLrLSZrmyQ

Fuck8e
3. 5. 2022 23:10
Odpovědět  Pozor

Kouknul jsem se a nevypadá to moc dobře. Kdyby tam jela kolona a byla by celá rozprášená ideálně kazetovou municí. Kdyby po útoku na ruské mosty, sklady a kosmická centra přiletělo 100 raket do Lvova a všech řídících středisek.. tak by neměli na nějaký vpád nata na Ukrajinu a už vůbec ne na útok na Rusko ani pomyšlení, ale takhle? Takhle si troufnou na všechno a budou to dál a dál stupňovat, Rusko bude vypadat stále slabší až k smíchu a pak to přijde. Rusko vystřelí 800 atom hlavic naráz a začne grillovačka a nebo pouze nato vystřelí na Rusko (a tam opět někdo zradí) a bude konec Ruska a začne takovej Orwell až se z toho všichni poserou..

Gales
3. 5. 2022 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Sláma na kravíně.

Pavel
3. 5. 2022 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Nyní něco trochu od věci. Přečtěte si od P. KOPECKÉHO na Protiproudu článek, co na nás grázlové z EU chystají, zatímco my se zabýváme pouze Ukrajinou. Vím, že je to všeobecně známé, ale jestli to takto skončí, jak si to tito grázlové naplánovali, tak končíme, protože nám potom pomůže pouze provaz. Měli bychom okamžitě opustit zparchantělou EU.

Ladislav
3. 5. 2022 13:15
Odpovědět  Pavel

Samozřejmě i zločinecké NATO!