Pentagon otevřeně o cílech Spojených států

Pentagon otevřeně hovoří o cílech Spojených států: situace kolem Ukrajiny by se měla stát strategickým selháním Ruska.

Spojené státy hodlají zajistit, aby se situace kolem Ukrajiny proměnila ve „strategické selhání“ Ruska.  Podle agentury TASS to v pondělí řekla náměstkyně ministra obrany pro mezinárodní bezpečnostní záležitosti Celeste Wallanderová.

„Výzvou pro americkou vládu ve vztahu k Rusku a také k evropské bezpečnosti, suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny je, že tato krize pro Rusko skončí strategickým selháním,“ řekla představitelka Pentagonu na semináři Atlantic Council ve Washingtonu. 

Vysvětlila, že má na mysli neúspěchy Moskvy z vojenského, politického a ekonomického hlediska. Podle Wallanderové budou západní sankce postupem času „stále“ zasahovat „ruskou ekonomiku jako celek“, ale zejména sektor obranného průmyslu.

Západ se pokusí pohnat „ruské vedení“ k odpovědnosti před vlastním obyvatelstvem a na „světové scéně“, uvedla. Washington podle ní považuje to druhé za zvláště důležité, protože „ostatní země sledují, zda Rusko uspěje“. 

„V sázce jde o globální stabilitu a bezpečnost <…>,“ řekla Wallanderová.

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil 24. února speciální vojenskou operaci na Ukrajině v reakci na žádost představitelů donbaských republik o pomoc. Zdůraznil, že plány Moskvy nezahrnují okupaci ukrajinských území a cílem je demilitarizace a denacifikace země. 

Západ v reakci na rozhodnutí Ruska uvalil rozsáhlé sankce. Řada západních politiků uznala, že jde ve skutečnosti o ekonomickou válku proti Ruské federaci. Jak 16. března uvedl Putin, politika západních sankcí vůči Moskvě má ​​všechny známky agrese. Poukázal na to, že politika zadržování Ruska je dlouhodobou strategií Západu.

https://bit.ly/3s7N3bm

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ladik
3. 5. 2022 07:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Co slovo, to perla. Výzvy , pokusy a odhodlání docílit strategického selhání Ruska jsou jen zoufalým úsilím k udržení diktatury kapitálu na světě.

Pozor
3. 5. 2022 09:19
Odpovědět  ladik

V Rusku je stále dosť zradcov čo západu napomáhajú.
https://youtu.be/fPLrLSZrmyQ

Pavel
3. 5. 2022 10:17
Odpovědět  Pozor

To je sice pravda, ale doufám, že je Putin a spol. vychytají a že si s nimi poradí. Koukněte se na vaši a naši zemi, je počet zrádců a grázlů při naší početnosti menší? To je běžný jev všude, že krysy které se chtějí mít dobře kolaburují, ale stejně je to pouze načas.

Ladislav
3. 5. 2022 12:10
Odpovědět  ladik

Co nejdříve zničit na padrť usa! Jinak nebude nikdy mír na zemi!

Gales
3. 5. 2022 10:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ se pokusí pohnat „ruské vedení“ k odpovědnosti….. Ať se raději starají o to,kam před tou odpovědností utečou sami. Moc možností nemají.

janle57
3. 5. 2022 13:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle snad nemá cenu ani komentovat,dokud nebudou vojenské základny Ruska
a Číny na Kubě,Venezuele a v Nikaragui,nedá tahle proradná banda Mickey Mousů
pokoj.