politika

Pavel: Zchudneme, aby Rusko nevyhrálo. Babiš: Bomby na Jugoslávii mě mrzí

Ze sítí

Jedna ze vzácných příležitostí, kdy se utkali Andrej Babiš a Petr Pavel, se naskytla ve středu před polednem na webu Deník.cz. Moderátorka Kateřina Perknerová dvacet minut zpovídala oba kandidáty a diváci se například mohli dozvědět, že Petr Pavel vnímá snížení životní úrovně jako cenu za to, že Rusko nevyhraje. Nebo že Andrej Babiš odsuzuje bombardování Jugoslávie vojsky NATO. Bizarnějším momentem byla hádka, zda se Pavlův poradce Petr Kolář vnucoval Andreji Babišovi, nebo to bylo naopak.

Oba finalisty prezidentské volby přivítala v telemostu Deníku Kateřina Perknerová a hned na úvod se zajímala, zda by kandidáti nechtěli trochu utlumit vybičovanou kampaň a přispět ke sjednocení společnosti.

„Já si myslím, že to dávám najevo od počátku,“ namítal Petr Pavel. „Tato volba není o tom, kdo bude následníkem Miloše Zemana, ale také jaký svět budeme chtít. Svět, ve kterém se ctí hodnoty, nebo svět, ve kterém vládne chaos,“ dodal.

Bývalý premiér oplatil stejně: „Já souhlasím, že tady stojí provládní kandidát, podporován premiérem a dalšími ministry. Ale já jsem jasně řekl, že pokud budu zvolen, tak tady budu pro všechny občany České republiky“.

Moderátorka zpochybnila jeho slova o provládním kandidátovi, stejně jako jeho tvrzení, že chce Pavel zatáhnout zemi do války. A ptala se Andreje Babiše, zda jsou ho taková tvrzení hodna.

„Pan Pavel je provládní kandidát. A pokud někdo mluvil o válce, tak to byl pan Fiala a ministři. Těch titulků bylo bezpočet,“ připomněl.

Bude tedy Petr Pavel provládní loutkou?

Jsem rád že se mohu účastnit debat s Andrejem Babišem, Mně vytýkají, že se málo směju, ale pan Babiš mě vždy spolehlivě rozesměje,“ reagoval generál.

Pokud o něm Andrej Babiš říká, že je kandidátem provládním, tak on by prý mohl říci, že Andrej Babiš kandidátem hradním a kandidátem proruským.

„Já myslím, že si sám je vědom, jak silně přestřelil s tím svým hloupým plakátem, že vojáci chtějí zatahovat zemi do války,“ dodal Pavel.

Zdůraznil, že on je skutečně nezávislým kandidátem, který nechtěl a nemusel prosit o podporu žádné strany, odstál si sbírání podpisů mezi občany, a že v minulých volbách volil strany vládní koalice nic neznamená.

„Samozřejmě je provládní kandidát, protože říká to samé, jako ta vláda,“ opáčil Andrej Babiš.

Pak jmenoval, v čem všem by si s Fialovými ministry rozuměl. Omezování svobody slova, euro, Green Deal…

V čem chce pan Pavel omezovat svobodu slova, ptala se Babiše Perknerová.

Babiš si vytáhl slova samotného Pavla z 10. ledna. „Svoboda není neomezena. Každý systém se musí chránit. A dovolával se teroriustického útoku v Londýně z roku 2005,“ citoval Babiš.

„Úplná svoboda neexiustuje pane Babiši. Svobody jsou omezeny zákony, bez toho by tu byla anarchie,“ namítl generál.

Celá proruská scéna se zatetelila

Ten se pak musel Pekrnerové zpovídat z toho, že označil Babiše za proruského kandidáta.

Ten se ohradil, že neřekl, že Babiš je proruský, ale že je kandidátem proruského světa. „Spadá do tohoto světa, protože jeho spojencem je Miloš Zemana a proruská komunita,“ vysvětloval Pavel.

Upozornil na „proruský narativ“, kterému vyhovovala Babišova slova o míru. „Když začal mluvit, že Pavel zatáhne republiku do války, tak celá proruská scéna se zatetelita a začala si rozesílat esemesky,“ tvrdil Pavel.

„Já jsem byl premiér který vyhostil desítky ruských diplomatů a nikdy nenavštívil ruskou ambasádu. Já jsem byl přijat v Bílém domě a vydali jsme ruského hackera Nikulina do USA,“ divil se Babiš.

Pavlovi pak vytkl, že je „druhý pokus toho lobbisty Koláře, co chodí v NATO a prosazuje zájmy cizích států“.

Moderátorka mu namítla, že Petr Pavel jasně řekl, že Petr Kolář nebude na Hradě zaměstnán. „Proč by byl zaměstnán, když ho řídí někde jinde,“ nechápal Babiš“.

„To je svět konspirací, svět Andreje Babiše,“ poznamenal Pavel. A v ráži navázal: „Petr Kolář se mu velice hodil, když potřeboval do Bílého domu k Trumpovi“.

„Ne, pan Kolář se nám vždycky vnucoval a snažil ser nám radit,“ nesouhlasil Babiš.

Ten prý hlavně nechce, aby pětikoalice měla na Hradě svou loutku, která jí bude přikrývat její asociální politiku. „Já jsem v politice deset let, pan Pavel nerozumí politice. Rozumí armádě, ale náčelníka generálního štábu už jednoho máme,“ dodal.

Nechci, aby pětikolace měla na Hradě svou loutku, která bude provádět její asociální polkitiku.

„Já jsem v NATO reprezentoval Českou republiku. Mnohem důstojněji, než Andrej Babiš, kterého v té době provázela jedna kauza za druhou,“ protestoval Petr Pavel.

Babiš podotkl, že kromě své vojenské kariéry Pavel zemi nepomáhal a vlastně o ní nic moc neví.

„Já jsem byl od roku 2018 v důchodu, ale byl jsem angažovaným občanem,“ namítl Petr Pavel. Jezdil prý po republice a vysvětloval mladým lidem bezpečnostní otázky. A zapolil jsem se do boje s covidem a založil iniciativu, která měla záběr tisíce lidí,“ dodal.

„No, to už byla ta vaše prezidentská kampaň,“ ušklíbl se Babiš.

Ten pak oživil debatu obrázkem. Byl na něm Petr Pavel na jednání špiček NATO. „Jak vidíte, pan Pavel tam akorát dělal zápis. S Trumpem nikdy nejednal, já s ním jednal pětkrát,“ mával obrázkem. Pak mu připomněl, že jeho funkci v NATO významně zaloboval prezident Zeman, na kterého teď protikandidát útočí.

A pokud jde o Pavlovu občanskou iniciativu v časech covidu, byla prý úplně k ničemu. „Prokázal, že vůbec neví, jak funguje stát, jak funguje ministerstvo. Neměl tam jediného odborníka,“ vzpomínal expremiér.

Výživnou debatu o zásluhách moderátorka utnula a zeptala se kandidátů, zda si myslí, že vláda pomáhá více Čechům nebo Ukrajincům.

„Já říkám, že česká vláda pomáhá českým občanům málo a vždy pod tlakem opozice,“ vysvětlil Babiš. Souhlasil, že pomoc Ukrajině je správná a vláda ji dělá dobře.

Pavel si po stejném dotazu nejprve potřeboval vyřídit resty předchozí debaty.

„Kratičkou poznámku: Bylo by velice rizikové mít v čele státu člověka, který chce, aby se NATO změnilo v útočnou organizaci. On vůbec nepochopil jako NATO funguje, v čele státu by byl nebezpečím,“ varoval.

Když Babiš opět dostal slovo, vysvětlil: „NATO mělo zaútočit proti pašerákům. Byla to ta Operace Sofie. Proti pašerákům kteří vydělávají miliardy na převážení lidí. A ano, o to jsem skutečně usiloval“.

Pokud jde o Ukrajinu, tak podle Pavla je správné, že vláda pomáhá uprchlíkům. Přispíváme tím i k vlastní bezpečnosti, stejně jako tím, že vojensky podporujeme Ukrajinu proti nebezpečí z Ruska, které se dotýká i nás. „Zájem, aby Rusko nevyhrálo, je kompenzován tím, že se nám trochu sníží životní úroveň,“ připustil prezidentský kandidát.

Kdo tu straší lidi?

U další otázky se kandidáti pohádali, zda je správné mluvit o válce.

Já nesouhlasím s panem Pavelem, že trvalý mír je iluze. My tu máme mír, od druhé světové války. A já tu chci mít mír dál,“ vysvětloval Andrej Babiš, že jeho billboardy nebyly o urážení protikandidáta, ale o pozitivní výzvě.

„Kdo tu mluví o válce? Fiala, Čechnochová. Takže já nestraším,“ uzavřel Babiš.

„To co řekl pan Babiš je iluze. Historie lidí je historie konfliktů,“ vyjádřil svůj pohled na věc generál Pavel. Konflikty jsou podle něj neustále, zmínil třeba válku na Balkáně, které se osobně účastnil. A trvalý mír skutečně je iluze. Trvalý mír je opravdu iluze.

„A k tomu tu máme organizace jako je NATO, organizace kolektivní obrany,“ navázal výklad.

„Je třeba říkat lidem, pravdu, ne že žijeme v růžovém světě. A současně je nestrašit,“ shrnul svůj pohled.

Babiš k jeho slovům o Jugoslávii poznamenal, že bombardování této země vojsky organizace kolektivní obrany NATO jej mrzí.

Pokud jde o kolektivní obranu, Babiš připomněl, že základem bezpečnostní stability ve světě nejsou jen vojenské pakty. „K tomu jsme přece po válce založili OSN. Tam se mají domlouvat, v Radě bezpečnosti,“ uzavřel Andrej Babiš.

A pak už hra moderátorky Perknerové, zkoušející oba kandidáty ze slov státní hymny, celou debatu uzavřela.
https://bit.ly/3QPxaBF

sdílet na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
miro
18. 1. 2023 13:33
Ohodnotit příspěvek :
     

volíme babiše

ijn
18. 1. 2023 13:35
Ohodnotit příspěvek :
     

je vůbec normální Pávek, zelená guma chce zničit ČR a zavléct do války naše syny na válečné jatka!!!

Jan1
18. 1. 2023 13:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Babis je mensi zlo jak lampasacky chameleon.
Pohled Americana na WEF:
https://www.infovojna.bz/article/paul-craig-roberts-svetove-ekonomicke-forum-wef-a-svetova-zdravotnicka-organizacia-who-sa-povysuju-nad-svetove-vlady

Jan1
18. 1. 2023 13:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Pavel je servilni prizdisrac a lizac bot s vypatlanou lebkou.

Teuton
18. 1. 2023 14:26
Ohodnotit příspěvek :
     

A tohle říká kovaný komouš, který byl ve své době rudý jako vařený rak, podpraporčík Petr Pavel ? To má být vtip ? Komunistická kreaturo Pavle, táhno do Severní Koreje mezi své soudruhy.

Jaroslav
18. 1. 2023 14:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Nehodlám chudnout. Já žádnou válku nezačal, fašouny bych pozabíjel do jednoho a kvůli demobolševickým prasatům už se nehodlám uskromnit vůbec. Až mi něco bude chybět, vyhledám prvního zm.rda z ODS a vezmu si to u něj

Kral
18. 1. 2023 14:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Nikde jsem v žádném diskuzi neslyšel dotaz, kolik zabil v Jugoslávii lidí a pokud ano, zda je případně přesvědčen, že se něčím provinili…

Rapa
18. 1. 2023 15:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud by byl Babiš presidentem,tak se zlo na nějakou dobu zpomalí,a to taky potřebujeme,naopak vynálepkovaný lampasák to zlo a krveprolití chce urychlit. Doufám,že s takovými taky jebne helikoptéra na zem jako včera na východě u kyj., kde alláh potrestal nacisty.

Aleš
18. 1. 2023 15:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Dvě svině . Jen tu jednu tam musím hodit aby druhá horší nezvitezila, Babiše.

pav-el
18. 1. 2023 16:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby to prohlásila Indie s Čínou, tak by to asi mělo smysl. Ale takhle?

volfik
18. 1. 2023 17:42
Ohodnotit příspěvek :
     

ten, kdo volí rezidenta NATO za prezidenta ČR, by měl ihned vyrazit “bránit” Ukrajinu. I když pokud se jim tuto loutku USA podaří prosadit, budeme zřejmě rukovat všichni.

Gales
18. 1. 2023 18:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Až budeme mít holej zadek tak ukrouši vyhrajou?Podle Pavla jo.Ani vorla bych mu nedal.Je to v zájmu Ukrajiny aby vyhrála.A von může chcípnout hlady.

Pavel z Moravy
18. 1. 2023 18:43
Ohodnotit příspěvek :
     

My nevolíme nikoho, já již na menší zlo nehraji.
Cituji obezličku Babiše a tímto mne totálně dostal – Já jsem byl premiér, který vyhostil desítky ruských diplomatů a nikdy nenavštívil ruskou ambasádu. Já jsem byl přijat v Bílém domě a vydali jsme ruského hackera Nikulina. Opravdu skutečný hrdina naší doby, který pofrčí s proudem jako přesně seřízený hodinový strojek. A to vůbec nepřipomínám Vrbětice a covid. Ale jinak vám rozumím. Ani jednoho ale nemohu přijmout za svého presidenta, protože je mně z obou šoufl. Ano, možná nebude mobilizovat, s tím se dá souhlasit, ale toť vše. Pro oba dva na stupnici 1- věřím jim úplně a stupnici 5- nevěřím jim vůbec, dávám za 5. Chci věřit, že mne úplně nerozcupujete, ale pro mne jsou oba absolutně nevolitelní.

Pavel K
18. 1. 2023 18:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Napsal jsi přesně to co já před dvěma dny. Tak vidíš je to špatný.

Milan
19. 1. 2023 06:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kluci, asi mě ukamenujete, ale já to té swini hodím. Ne kvůli menšímu zlu, ale v (možná marné) naději, že tím svým opatrnickým krok sun krok stylem a nemobilizací se – opět možná – může podařit, že přežijeme do časů vracení NATO situace do r. 1997 ne až tak úplně zdevastovaní a v oficiální válce s Ruskem.
MzzČ

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
19. 1. 2023 09:08
Odpovědět  Milan

Chápu Milane, třeba má člověk někdy trochu z té hrdosti ubrat, ale já se nemohu smířit s tím co nám tady prováděl a to hlavně s tím covidovým fašismem a samozřejmě Vrběticemi. Mám dojem, že by se k tomu klidně vrátil. Vždyť on se obhajuje jako malý kluk jakémusi lampasákovi, jak se choval k Rusům a přitom to od něho nikdo nevyžadoval. Já mám takové lidi za zbabělce. Ale absolutně ti rozumím, tedy tomu co píšeš. Třeba budeš mít pravdu. Všechno nejlepší kamaráde.

19. 1. 2023 10:58
Odpovědět  Pavel z Moravy

Předkládám k úvaze:
V asociálovi Burešovi je naděje, že to z ryze sobeckých důvodů jakž takž ustojí než RF denacifikuje a deamerikanizuje Evropu. Důvodem, proč to bude chtít ustát, je firma Agrofert.

Pokud chce B. zabránit krachu Agrofertu, musí udržet kupní sílu obyvatel na jakž takž úrovni – to jest ceny energií, protože od nich se vše odvíjí – a podržet podniky, včetně dopravy, včetně cen a dostupnosti hnojiv, včetně svého chemického průmyslu (40% zisku má z něj) atd. atd.
(100 000 ha. které v ČR obhospodařuje už něco hnojiv sežere a potraviny musí do obchodů někdo dopravit a někdo je musí koupit. Ne těch pár procent majetných, ale všichni občané. Jen majetní jsou mu k hownu. Proč asi přidával důchodcům, že.)

Agrofert – a tím i Bureš – stojí i padá s dopravou, cenou a dostupností hnojiv a kupní sílou občanů (nemluvě už o firmách, které jsou s Agrofertem propojené).

S asociálem Pavlem bychom však jako stát i národ zanikly. Finito. Navíc bude muset B. chtě nechtě obratně lavírovat směrem k ruských zdrojům za přijatelné ceny. A jestli je ten ksindl v něčem skutečný mistr, pak právě v lavírování.
Není to pro mě volba mezi dvěma zly, ale mezi být – či nebýt.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
19. 1. 2023 09:19
Odpovědět  Milan

Jak uznáš za vhodné, je to tvoje rozhodnutí. Já zase přemýšlím, že vůbec nikam nepůjdu, protože to není můj president. Oba dva jsou paskvil napodobeniny člověka. Jsem už od mala alergický na zlý tvory a při jejich apettitu je mi z nich nevolno.

Pavel z Moravy
19. 1. 2023 13:04
Odpovědět  Pavel K

Jak jsem to avizoval, my určitě volit nebudeme. Já také krom toho, že nemusím zlé lidi, nemusím hlavně vychcánky a vlezdoprdelky. Ono je celá ta naše ekipa škůdců vlezlá amíkům a globalistům z Bruselu da zádele. Já když třeba vidím a slyším ty jeho ženušky vyslankyně v tom Bruselu – Jourovou, Charouzovou atd, je mi na blití. Ano, Babišovi jde předně o svoje bytí. To ostatní je pouhý tyátr. Zbytečně to natahuji, prostě je to všechno stejná banda a takové nevolím.

19. 1. 2023 16:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

Proto jsem si svědomí vokecal tím, že nevolím Babiše, ale přežití. Ale jsem říkal už od začátku. že když Bašta neprojde, budu v druhém kole volit se skřípěním zubů Bureše.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$