Pavel Šipilin: Nové varování Putina

Pavel Šipilin 

Nedávné prohlášení ruského prezidenta muselo být dost stresující pro světové společenství, které již dokázalo zapomenout na ruské „ultimátum“ zveřejněné 17. prosince loňského roku.

„Dnes slyšíme, že nás chtějí porazit na bitevním poli, no, co na to říct, ať to zkusí. Mnohokrát jsme slyšeli, že Západ s námi chce bojovat do posledního Ukrajince. Pro ukrajinský lid je to tragédie, ale zdá se, že vše k tomu směřuje. Ale každý by měl vědět, že jsme ve skutečnosti ještě nic vážného nezačali,“ řekl Vladimir Putin na setkání s vůdci frakcí Státní dumy.

Někoho mohlo napadnout, že se hovoří o novém kvalitativním naplnění speciální operace na Ukrajině.  Možná o osvobození Charkova, Kyjeva, Oděsy a dalších oblastí Ukrajiny od banderovského režimu. A není pochyb, že tomu tak bude – je to jen otázkou času.

Ale dovolte mi připomenout, že v „ultimátum“ šlo o víc – o návrat NATO na hranice z roku 1997.  Alespoň tak tento požadavek interpretoval náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. 

„NATO se musí sbalit a stáhnout se na hranice roku 1997,“ řekl v předvečer rusko-amerických jednání o bezpečnostních zárukách a měsíc a půl před zahájením speciální operace na Ukrajině.

Abychom pochopili, o jakých hranicích Rusko mluví, BBC publikovala dokonce mapu.

Požadujeme tedy vyloučení nových členů přijatých do Aliance po roce 1997 z NATO? 

Ne, Rusko nenabízí nic nemožného. Připomenu co říká článek 4 návrhu „Dohody o opatřeních k zajištění bezpečnosti Ruské federace a členských států Severoatlantické aliance“, zveřejněný 17. prosince loňského roku na webu ministerstva zahraničí RF.

„Ruská federace a všichni účastníci, kteří byli k 27. květnu 1997 členskými státy Organizace Severoatlantické smlouvy, nerozmisťují své ozbrojené síly a výzbroj na území všech ostatních států Evropy jako doplnění k silám umístěných na tomto území ke dni 27. května 1997. Ve výjimečných případech, kdy nastanou situace související s potřebou neutralizovat ohrožení bezpečnosti jednoho nebo více účastníků, mohou být taková umístění provedena se souhlasem všech účastníků“.

To znamená, že ani v Pobaltí, ani v jiných zemích východní Evropy by neměly být žádné jednotky, základny nebo odpalovací zařízení NATO, které by mohly představovat hrozbu pro naši bezpečnost. 

Například by měla být zastavena plánovaná výstavba prvků systému protiraketové obrany ve východní Evropě – Polsko, Česká republika, Rumunsko a mělo by být demontováno to, co již bylo zahájeno. 

Ale v NATO ať klidně zůstanou, to pro nás není problém. Stejně tak členství Finska a Švédska v alianci, pokud na území těchto zemí nebude rozmístěna vojenská infrastruktura.

Takže po dokončení speciální operace na Ukrajině začne speciální operace v pobaltských státech, Polsku, České republice a dále podle seznamu? 

Osobně to nevylučuji – nemáme co ztratit. Ale doufám, že do té doby Evropané nashromáždí dostatek silné vůle, aby vyvinuli tlak na Poláky a Balty a udusili jejich militaristické šílenství v zárodku.

A hlavně začnou aktivně vzdorovat Američanům, kteří tlačí Starý svět k další vojenské katastrofě. 

Koneckonců musí už pochopit, že se jedná o jejich vlastní životy.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://pavel-shipilin.livejou…

4.3 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.3 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
11. 7. 2022 00:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Nepochopí. Dnes už ne. Ta moc, i když jen zdánlivá, je pro ně tak lákavá,
A proč nebojovat do posledního Ukrajince (Čecha, Slováka, Litevce, Rumuna etc., když ONI na frontě umírat nebudou?

Ladislav
11. 7. 2022 07:06
Odpovědět  Albi

Zničit usa a pak se to samo vzdá strachy! Jiné vyhnutí není!

Pavel
11. 7. 2022 09:00
Odpovědět  Albi

Souhlasím s vámi, oni to nepochopí, toto je novodobý Drang nach Osten. Tyto země, které jste vypsala vedou stejní jestřábi jako ti z Washingtonu, ne li horší. Těm jsou životy našich lidí absolutně ukradené. A když k tomu ještě veřejnost nemyslí a je zombifikovaná, dá se dělat s lidem vše to co dělají.

Gales
11. 7. 2022 09:22
Odpovědět  Albi

Po přetažení cepem pochopí.

me2d44
11. 7. 2022 11:25
Odpovědět  Albi

Já mám pocit, že legrace teprve začíná. Texas před asi 14 dny vyhlásil referendum o vystoupení z USA. Pokud se to klukům kovbojským povede, tak lze očekávat i další státy (mimochodem, krom Aljašky i Kalifornie byla původně ruská!). No a pak se jen – jako důchodce – budu koukat, co se z toho vyvine…..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
11. 7. 2022 19:49
Odpovědět  me2d44

Ale, to jsou mi novinky. A co na to Novinky? Prd a vořech, že.

Aleš
11. 7. 2022 07:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Souhlasím s návratem NATO před rok 1997. Kriminální organizace NATO je světové zlo.

Gales
11. 7. 2022 09:21
Odpovědět  Aleš

Nejlepší by bylo je úplně zrušit.

me2d44
11. 7. 2022 11:38
Odpovědět  Gales

Zrušení NATO sliboval západ už Havlovi (jak jsem ho neměl rád) – poté, co bude zrušena Varšavská smlouva. No, sliby se slibují, blázni se radují. Místo zrušení následovalo rozšíření – to je západní praxe. Ale Putin se spoléhá na „zákon času“ – a Rus to vydrží a počká si. A jak se říká “ Boží mlýny melou pomalu, ale jistě“…..

Ladislav
11. 7. 2022 10:32
Odpovědět  Aleš

Vypráskat je z Evropy tvrdě a po zlém!

Gales
11. 7. 2022 09:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle varování ,,nepochopí“ pouze podplacenej hňup jako je náš telegrafista používající ke komunikaci signály. Už je načase aby tihle političtí prosťáčci začali brát Putinovo varování vážně. A taky už je nejvyšší čas na to, aby rezignovali z vládních postů.

Pavel K
11. 7. 2022 10:38
Odpovědět  Gales

Ten kdo by chtěl válčit s RF je v ČR asi hodně málo. Kolik pár tisícovek šílenců? Tak bych jim to s okamžitou platností umožnil a běžte na ukrajinu. Nechápu, že mediálně známý aktéři už nesvolávají generální stávku za obnovení státu. Prč to necháváme až tak vyhrocovat.

me2d44
11. 7. 2022 13:24
Odpovědět  Pavel K

Pavlíku, pár idiotů by se našlo – ale prý není s čím. Naše „uloženky“ jsme věnovali Ukrajině. Kdybys měl tu moc a povolal „aktivní zálohy, tak jim dáš maximálně tak plnou polní, maskáče – a zbraň si někde „čórni“. No neber to – akorát – bez neprůstřelné vesty ve chvíli dělostřeleckého přepadu – tam je život otázkou „kola štěstí“. No, případní dobrovolníci můžou sebrat zbraně po zdrhajících jednotkách. Ale tak, jako ukrajinci – než se naučí ovládání, je to na čuchání fialek od kořínků….

Albi
11. 7. 2022 15:44
Odpovědět  me2d44

Nááááhodou – nech bejt.
Dnes čerstvá zpráva – „jednou ranou tři (mouchy) zabil – Ukrajinci jednou raketou raketou zabili 12 ruských velitelů,Stačila jim k tomu údajně jediná raketa HIMARS, kterou jim dodaly Spojené státy, píše britský deník Daily Mail.

Tady vidíme: „když se ruka k ruce vine“, tak se dílo podaří. Hurá na Moskvu.
Maršál (Zelenskij) rozkaz dal, to stačí – už jako by to obsazené území měli zpět. 🙂

Já nevím – píšou to -náctiletí frackové, nebo dospěli MYSLÍCÍ lidi?

primak
11. 7. 2022 10:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten odkaz pod článkem není celý, má být : https://pavel-shipilin.livejournal.com/

José
11. 7. 2022 11:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď se v mainstreamu objevují články o nové chystané ofenzivě Ukrajinců u Chersonu. Druhá strana zase tvrdí, že Ukrajina již prohrála a jen zbytečně nasazuje životy svých lidí. Co si myslí a jak mi to vysvětlí tvůrci tohoto webu?
Díky

me2d44
11. 7. 2022 11:46
Odpovědět  José

Vzhledem k tomu, že žabička (Zelenský) už vyhlásil i mobilizaci žen od 18 do 60 let – umíte si představit bábušku s kulometem, nebo granátometem??? Já teda ne – a to jsem – kromě RPG7 – střílel skoro se vším a pak jsem několik let naváděl rakety na cíl – „celeukazanie 5/5“ – ze střeleb jsme neodjeli jinak, než s výborným hodnocením….

zuza
11. 7. 2022 13:53
Odpovědět  me2d44

možno sa nájde bábuška, ktorá ten guľomet alebo granátomet obráti tým správnym smerom

Markýza
11. 7. 2022 19:54
Odpovědět  zuza

Tak tak. Bábušku (taky jsem bábuška) si velice živě představím i s granátometem – ovšem když jí někdo sáhne na vnoučata, její rodinu, její vesnici.
Marně si představuju bábušku, jak bojuje za Zelinku. Možná neudělal dobře, Jaromír, když povolal ženské do armády – vzpomeňte, jak píšou žalostné dopisy do Kremlu, ať proboha jejich zajaté syny a muže neposílají nazpět na Ukrajinu………..

Pavel K
11. 7. 2022 14:49
Odpovědět  me2d44

Tak to gratuluji, byl jsem také u PVOS, ale jako řidič. Brno a okolí.

Albi
11. 7. 2022 15:47
Odpovědět  me2d44

Jenže ty nejsi ukrajinská bábuška! 🙂

Albi
11. 7. 2022 15:50
Odpovědět  Albi

Mimochodem – divné mi je, že ten geniállní vrchni velitel Žabička začíná tak hrdinně bojovat v čele ukrajinských bábušek až když prohrál a přišel o spoustu vojáků. Proč ne dřív?
Nějaká moderní taktika?

Ladislav
11. 7. 2022 12:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Připomenutí, 11.červenec 1943 Volyně – sadistická genocida Poláků Banderovci!
Dnes, jaký paradox! Že?

me2d44
11. 7. 2022 13:14
Odpovědět  Ladislav

Počkej: dneska to banderovci svádějí na Rusy. (no, věřit se jim nedá – to dosvědčí i Češi z Volyně – taky zažili „svoje“).