Paříž: Imigrantské čtvrtě se bouří. “Koronavirus je bajka bílých!”

Paříž: Imigrantské čtvrtě se bouří. “Koronavirus je bajka bílých!”
Krvavé střety Žlutých vest s policií. Obchodníci s drogami se převlékají za doktory. Rabování lékáren.

Policie je bezmocná v pařížských imigrantských čtvrtích. Vymáhání práva je zde „nemožné“. Místní rabují obchody a lékárny. Tvrdé jsou střety hnutí Žlutých vest s policií.Příčinou nepokojů byly místní volby, které se prezident Makron rozhodl uspořádat navzdory epidemii koronaviru, která vedla k uzavření škol a univerzit, pozastavení významných sportovních událostí a omezení veřejné dopravy.

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži


Protesty proti Macronovi přerostly k odporu proti vládním omezením, zavedeným kvůli epidemii koronaviru.


Hnutí Žlutých vest se objevilo na konci roku 2018, jako protest proti zvýšení daně z pohonných hmot a přerostlo v povstání proti vládě prezidenta Macrona. Hnutí je vnímáno jako protest proti politice Evropské unie.


Migranti: Koronavirus je bajka bílých

Migrantské čtvrti v Paříži jsou jako Papinův hrnec před výbuchem.

“Vůbec to nechápou. Někteří dokonce říkají, že tento virus je bajka bílých, která je má přinutit opustit ulici,“ řekl listu Le Temps policista, hlídající lékarnou v migrantské čtvrti Seine-Saint-Denis.

Ohořelé trosky kol v ulicích Paříže


Pokud se policisté pokusí uložit pokutu ve výši 135 EUR (3 300 Kč), hrozí riziko demonstrací ve výbušných čtvrtích a tím hrozba rozšíření koronaviru.Policie se nevzdává a rozdala rekordní počet pokut, hlídá obchody a lékárny.
Místní obyvatelé hrozí bouřemi.


V čtvrti Seine-et-Marne na severu Paříže si drogoví dealeři si oblékli ochanné masky a jiné lékařské vybavení, chodí ulicemi a prodávají drogy. Dokonce prý natáčejí video pro sociální média, že prodávají drogy bez ohledu na karanténu.


Francie k dnešnímu dni hlásí 16 tisíc nakažených a 674 obětí koronaviru.


Zdroj:
https://www.breitbart.com/europe/2020/03/22/paris-no-go-zone-police-overwhelmed-attempting-to-enforce-quarantine/
https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-france-yellowvests/teargas-clashes-in-paris-as-yellow-vests-protesters-defy-coronavirus-ban-idUSKBN2110I5

Argumenty a fakta
https://bit.ly/2vMnZg8

sdíletj na