PÁR STŘÍPKŮ DO MOZAIKY – EU SE OTŘÁSÁ V ZÁKLADECH

Plány globálního zákulisí na vytvoření novodobého Rakousko-Uherska ze zemí V4+, založeného na projektu Trojmoří, s hlavní řídící silou v Rakousku, jsou nám známy.

Současně víme, že naproti tomu ruský prezident Putin hovoří o projektu Evropy od Lisabonu po Vladivostok, kde by země spolupracovaly na základě vzájemné výhodnosti.

„Epidemie“ koronaviru urychluje některé procesy, jaký bude ale výsledek, zatím nedokážeme odhadnout.
Vše je otevřené. Jedno je však jisté – Evropská unie, tak jak ji známe, nebude mít dlouhého trvání.

Několik zpráv podporující toto tvrzení:

– Spolkový kancléř Rakouska Sebastian Kurz přišel s iniciativou, aby lídři Ruska, USA, Velké Británie a Francie oslovili rakouské občany u příležitosti 75. výročí osvobození Evropy od fašismu v rámci zvláštní pamětní akce. Videa s proslovy byla vysílána v rakouské ústřední televizi „ORF“.
V odkaze je proslov V.V.Putina k rakouskému národu. http://kremlin.ru/events/president/news/63316

Tuto iniciativu můžeme vyhodnotit jako snahu o posílení role Rakouska v Evropě, a zejména pro připravovaný projekt Trojmoří. V.V.Putin ale hraje jinou hru.

– Viktor Orbán zase vytáhl historickou mapu Uherska! Tato mapa, kterou Orbán rád a často při všech možných příležitostech ukazuje, zahrnuje všechny oblasti, které Maďarsko „ztratilo“ na základě Trianonské smlouvy z roku 1920 po pádu Rakousko-Uherské monarchie.
https://www.hlavnespravy.sk/viktor-orban-zasa-vytia…/2153290

– Maďarský parlament přijal usnesení, ve kterém vyjádřil svůj odmítavý postoj vůči případné ratifikaci Istanbulské úmluvy. Většina poslanců označila tuto dohodu za projev genderové ideologie, která je v rozporu
s tradičními hodnotami a zákony Maďarska.
https://cz.sputniknews.com/…/2020050611900994-dalsi-rana-p…/

– Náměstek slovenského ministra zahraničí Martin Klus prohlásil, že probíhají jednání mezi Slovenskem, Českem a Rakouskem o možném uvolnění situace na hranicích mezi zeměmi.
Klus připustil, že je v jednání takzvaný mini Schengen, který by mohl fungovat od léta v případě, že bude dobře zvládnutá epidemiologická situace ve všech zmíněných zemích. 
https://cz.sputniknews.com/…/2020051011921707-cesko-se-muz…/

– Scénáře budoucího vývoje v Evropě v souvislosti s koronavirem podle německého politologa Daniela Dettlinga z Berlínského futurologického institutu, který píše, že : …v nejhorším případě nastane konec globalizace, rozpad Evropské unie a vítězné tažení neonacionalismu s izolací národních trhů, uzavřením hranic a zákazy vycházení, odůvodňovaných zdravotními riziky.

Opakem tohoto scénáře je poznání, že koronavirus nezastaví uzavřené hranice, ale jen důsledná lokální opatření. Místo hyperglobalizace nastoupí, jak to Daniel Dettling formuluje, trvale udržitelná „glokalizace“, orientovaná na mezinárodní spolupráci při důrazu na regionální a lokální tradice, hodnoty a zvyklosti. Současně budou státy víc kooperovat v otázkách zdraví a ochrany klimatu.
https://www.irozhlas.cz/komentare/evropska-unie-budouci-vyvoj-globalizace-nacionalismus-spoluprace-koronavirus_2004111521_onz

– Německý novinář Ken Jebsen na svém kanálu KenFM zveřejnil video, ve kterém vyzývá ke vzpouře a svržení německé vlády nenásilnou cestou, prostřednictvím demonstrace. Důvodem je to, že v Německu schválili návrh zákona ( zákon jako takový ještě přijat nebyl ) o povinném očkování, a také schválili, že zákon o nedotknutelnosti nemovitého majetku v době epidemie neplatí, tj. mohou kdykoliv vylomit dveře… jako za stanného práva. Německá vláda připravila tyto návrhy společně se Světovou zdravotnickou organizací a hovoří se o tom, že Bill Gates přes tuto organizací řídí mnohá ministerstva zdravotnictví.

– Německý ústavní soud se historicky poprvé postavil proti názoru Evropského soudního dvoru a označil hlavní politiku kvantitativního uvolňování ECB (program PSPP) jako teoreticky protiústavní. Pokud se ECB nevypořádá s námitkami německých soudců do tří měsíců, bude se německá Bundesbanka muset přestat podílet na této politice ECB.
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4400462/rozbresk-revolucni-rozhodnuti-nemeckych-soudcu-proc-ecb-prekrocila-mantinely.html

– A ještě jednou Německo: Závažné prohlášení ministra zahraničních věci NSR Maase k pokusům o přepsání historie. Neustálé pokusy o přepsání dějin v posledních měsících tak nestydatým způsobem vyžadují od nás jasné stanovisko, což ve skutečnosti není vůbec nutné vzhledem k nespornému historickému faktu – pouze Německo zahájilo druhou světovou válku útokem na Polsko.
„A jenom samotné Německo je zodpovědné za zločiny holokaustu. Ten, kdo tento fakt zpochybňuje a představuje jiné národy v roli zločinců, ten činí nespravedlnost vůči obětem a zneužívá dějiny pro své vlastní sobecké účely a vnáší rozkol do Evropy“.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/8425833

– Kvůli koronavirové krizi se může rozpadnout Evropská unie, varovali nezávisle na sobě premiéři Španělska a Itálie, Pedro Sánchez a Giuseppe Conte. Evropská unie se musí této výzvě postavit čelem, jinak hrozí, že jako projekt selže, uvedl Conte.

Krize způsobená šířením koronaviru zasáhne hospodářství zemí východní Evropy obzvlášť silně, ze střednědobého hlediska by ale východoevropské ekonomiky mohly mít ze současné krize prospěch. Předpokládá se totiž, že až krize odezní, zkrátí se dodavatelské řetězce a do regionu by se mohly přemístit asijské výrobní továrny.
https://euractiv.cz/section/budoucnost-eu/news/eu-se-muze-rozpadnout-varuji-sanchez-a-conte-vychod-evropy-by-z-koronakrize-mohl-tezit/

– Emmanuel Macron varoval, že dojde k rozkladu Evropské unie jako „politického projektu“, pokud EU nepodpoří kolabující ekonomiky, jako je italská, a nepomůže jim zotavit se z koronavirové pandemie.
EU podle Macrona „nemá volbu“ než založit fond, který by „vydával společné dluhopisy se společnou zárukou“. Jimi by se financovaly členské země podle svých potřeb, nikoliv podle velikosti svých ekonomik. Je to návrh, který Německo a Holandsko odmítají. Německo, Holandsko a další severské státy ostře odmítají vytvoření společných dluhopisů. Stěžují si, že by to znamenalo, že jejich vlastní daňoví poplatníci by začali být odpovědní za dluhy jiných zemí.

Evropa se nyní nachází na rozcestí: buď se vzmůže a dotáhne svoji polovičatou integraci, anebo se začne plíživě rozpadat. K obojímu je tato krize jako dělaná.
https://blisty.cz/art/99614-macron-varuje-ze-se-evropska-unie-rozpadne-pokud-neprijme-princip-financni-solidarity.html

Další zprávy jsou o posilování suverenity Ruska. Ve světě se změnil poměr sil a kdo si to ještě neuvědomil, tvrdě narazí:

– Ruská federace předvedla podmíněné zničení Japonska poté, co Japonci uspořádali provokaci poblíž ruského pobřeží. Společné akce provokativní povahy japonské a americké armády blízko hranic Ruské federace vedly k tvrdé a demonstrativní reakci. Několik desítek ruských válečných lodí s podporou letectva provedlo imitací zničení Japonska.

Vojenští experti poznamenali, že Tokio si je dobře vědomo, že ani s podporou Spojených států nebudou moci s Ruskem jednat násilím.
Demonstrace moci tichomořské flotily Ruska poblíž ostrovního státu měla očekávaný účinek na japonské úřady, které se ani nesnažily vyjádřit svou nespokojenost se cvičením a ani se nepokusily o další provokaci.
https://yandex.ru/turbo?text=https%3A%2F%2Fhotgeo.ru%2Fworld%2F65826

– Ruský vyšetřovací výbor zahájil trestní stíhání ve věci genocidy v nacistických koncentračních táborech v okupované části Karélie během Velké vlastenecké války. ( Karelie se nachází v severní Evropě a je rozdělena mezi Rusko (Leningradská oblast a Republika Karélie) a Finsko (provincie Jižní Karélie a Severní Karélie).
V minulosti se zde často měnily hranice států.)

Během šetření bylo zjištěno, že po invazi do Karelsko-finského SSR, velení okupačních sil a okupační správy vytvořilo nejméně 14 koncentračních táborů určených k zadržení etnického ruského obyvatelstva. Během okupace oblasti v letech 1941 až 1944 bylo v těchto táborech zadrženo nejméně 24 tisíc lidí, z nichž zemřelo nejméně 8 tisíc civilistů, včetně více než 2 tisíc dětí. Více než 7 tisíc válečných zajatců bylo pohřbeno zaživa, zabito v plynových komorách a zastřeleno.
https://tass.ru/proisshestviya/8316743

Zveřejnění archivních materiálů o válečných zločinech během okupace Karélie, jakož i o zahájení trestního řízení ohledně genocidy, způsobilo ve Finsku poprask. https://colonelcassad.livejournal.com/5821155.html

– Vyšetřovací výbor RF zahájil trestní řízení ve věci genocidy v souvislosti s vraždou dětí z dětského domova v Jejsku v roce 1942 německým vojenským personálem. Ministerstvo uvedlo, že má důvody k vyšetřování, protože v souladu s Chartou Mezinárodního vojenského tribunálu v Norimberku takové zločiny nemají promlčecí dobu. Těla 214 zabitých dětí byla objevena po osvobození Krasnodarského území z nacistické okupace v roce 1943 v Širochanské osadě.
https://tass.ru/proisshestviya/7061770

Tyto zprávy znamenají jasný vzkaz Západu – chcete přepisovat historii, tak vyjdou na povrch věci, o kterých se dosud moc nemluvilo. Zároveň hlavním cílem je odkrytí a poukázání na skutečné původce války, kteří si Hitlera vychovali – na britské „elity.“

– Pátá kolona v Rusku udělala vše pro to, aby zabránila konání oslav k 75.výročí Velké vlastenecké války.
Dá se říci, že dostala pěknou opičí pracku.

Oslavy se konaly, sice ve velmi omezeném rozsahu, ale s obrovskou symbolikou vítězství: 9.května v 9 hodin, v době, kdy na Rudém náměstí každoročně probíhá vojenská přehlídka, TV Rossija odvysílala film o historické vojenské přehlídce z 24.6.1945 se Stalinem, nezakrytým mauzoleem, rudou vlajkou a symboly SSSR
(zakrývání mauzolea konstrukcí z lešení při vojenských přehlídkách, které se dosud vždy dělo po rozpadu SSSR, bylo známkou neúplné suverenity země. Bylo vyjádřením liberálního odmítnutí Ruska a uznáním toho, že 2. světovou válku vyhrály Spojené státy americké.)
https://russia.tv/brand/show/brand_id/65013/

Tak dostala 5.kolona k 75. výročí přehlídku s odkrytým mauzoleem a navíc dokonce se Stalinem.

NWOO
https://bit.ly/2WoMXwo

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na