politika

„Palladiový úder“ Ruska bude maximálně efektivní reakcí na západní sankce

Rusko je schopno zasadit silnou ránu automobilovému průmyslu Spojených států a evropských zemí jako odpověď na zpřísnění režimu západních sankcí.

To je uvedeno v článku čínského vydání Sohu.

Ráno 24. února zahájilo Rusko speciální operaci na Donbasu s cílem demilitarizovat a denacifikovat Ukrajinu. Kolektivní Západ okamžitě oznámil záměr zavést nová omezující opatření vůči Moskvě. Vážně se hovoří zejména o odpojení Ruské federace od mezinárodního systému mezibankovních převodů SWIFT. Ruské vedení na oplátku oznámilo, že je připraveno přijmout svůj balíček protisankcí.

A Moskva má manévrovací prostor, píší analytici čínského vydání Sohu.

Rusko jako hlavní dodavatel plynu a ropy do Evropy je schopno vyvolat bezprecedentní energetickou krizi, jejíž důsledky pocítí Evropa ještě velmi dlouho.

To však není zdaleka vše, co může vedení Ruské federace udělat. Ne každý to ví, ale Rusko je předním světovým vývozcem palladia se 45% podílem na mezinárodním trhu.

„Omezení exportu palladia zasáhne globální automobilový průmysl,“ cituje «ПолитРоссия» překlad článku Sohu.

Tento vzácný a velmi drahý kov se používá při výrobě automobilových dílů. Například bez něj si nelze představit katalyzátor – prvek výfukového systému. Je to on, kdo je zodpovědný za snižování emisí oxidu uhličitého. S ohledem na skutečnost, že se dnes přední automobilky obávají o šetrnost svých výrobků k životnímu prostředí, „palladiový úder“ Ruské federace bude pro ně fatální, uvádějí čínští analytici….

https://bit.ly/3vjqqmz

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Janaz
27. 2. 2022 09:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokiaľ západný svet / a tam rátam aj nás/ nepadne na hubu a nebude ryť držkou v zemi, tak dovtedy budú ľudia békať, ako im sračkomety zavelia.

Pavel
27. 2. 2022 09:50
Odpovědět  Janaz

Tady už lidé přestali myslet, jsou pod botou globální plutokracie a domácích slouhů. Více není potřeba dodávat.