politika

P.C.Roberts: Americký styl – profit je víc než zdraví

Lék remdesivir získal úřední oprávnění od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), ale Světová zdravotnická organizace (WHO), jej označila za neúčinný.

Už od vypuknutí pandémie, způsobené Covidem-19, prokázaly desítky nových studií účinnost hydroxychlorochinu a jeho prvního bratránka chlorochinu proti Covidu-19. Tyto studie proběhly v Číně, Francii, Saudské Arábii, Itálii, Indii, New Yorku a Michiganu.

Důkazy prospěšnosti hydroxychlorochinu pro pacienty Covidem-19 nakažené však narazily. Představovaly totiž existenciální hrozbu pro léky proti téže nemoci, vyráběné firmou Gilead.

Podle federálního zákona léčba novým lékem nemůže získat úřední oprávnění, jestliže FDA už předtím poskytl toto oprávnění jinému léku proti téže nemoci.

Takže:
Kdyby byl býval  hydroxychlorochin  uznán jako lék proti Covidu-19 účinný, Gilead a další společnosti, vyrábějící léky a vakcíny proti Covidu-19, by už pro své výrobky úřední oprávnění FDA získat nemohly.
A nemohly by si tudíž přijít ani na své miliardové zisky z jejich prodeje.

Jak v časopise OmniJournal napsal Dr. James Todaro: Pravděpodobně žádná společnost nezískala z blokace hydroxchlorochinu tolik, jako Gilead.

Webový panel amerického Národního ústavu zdraví NIH-COVID stále ještě lékařům doporučuje podávání remdesiviru některým z hospitalizovaných pacientů. Od počátku pandémie 81 procent lidí, kteří za tímto panelem stojí, bralo od Gileadu peníze. Až do nynějška, pochopitelně, panel NIH-COVID nová data WHO o neúčinnosti remdesiviru nezveřejnil.

Překlad: Lubomír Man
https://bit.ly/3myXIqv

sdíletj na