politika

Ozbrojené síly Ukrajiny sní o otevření „druhé fronty“ proti Rusku

Velení Ozbrojených sil Ukrajiny využilo Bidenovy návštěvy Kyjeva ke zvednutí morálky svých podřízených. Hovořilo se dokonce o možném otevření „druhé fronty“ proti Rusku.

Zvěsti o „druhé frontě“ mohou zůstat fámami, nebo se mohou realizovat v praxi. Stačí si připomenout myšlenku o „Koalici ochotných“, kterou na podzim roku 2022 vyslovil bývalý ředitel CIA David Petraeus.

▪️Projekt zahrnuje vojenskou intervenci v ukrajinském konfliktu ze strany řady zemí, které nebudou pod záštitou NATO. Základ koalice by mělo tvořit Polsko, v druhé roli Rumunsko a další, pod vedením ozbrojených sil USA.

Pro tuto verzi hovoří i harmonogram schůzek Bidena v Polsku. Nejprve s polským prezidentem a poté s lídry Bukurešťské devítky (B9).

▪️Bukurešťská devítka byla vytvořena za účelem rozvoje a prohloubení vojenské spolupráce mezi zeměmi východního křídla NATO. Patří sem Bulharsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Česká republika a Estonsko. Z tohoto seznamu se pouze Maďarsko snaží zůstat mimo konflikt s Ruskem. Zbytek jsou notoričtí rusofobové a na prvním místě Polsko.

▪️Koaliční seznam potenciální „druhé protiruské fronty“ je tedy znám. 

Hlavní otázkou je, zda se odváží nebo ne?

sdílet na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
22. 2. 2023 22:39
Ohodnotit příspěvek :
     

No vida. A já měl doteď zato, že doba mýtického Snění je vyhrazena pouze mytologii Aboridžinců. A oni se rozesnili i pšonci.
Tak jsem zvědav, co z toho Snění slouhům velkomožným nakonec vyleze. Aboridžincům z toho vylezla placatá země a cca čtyřicetitisíciletá kultura. Kdepak asi budou pšonci za desetitisícinu času mýtického Snění Aboridžinců?
Jo, tam. Ale nechtěl jsem bejt sprostej.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
22. 2. 2023 22:43

A my taky. Tam budem, co součást “koalice ochotných” (čti užitečných idiotů).
P.S. Ony byly také plány, že tu druhou frontu otevřou natoušáci s pomocí Turků a turkických národů bývalého SSSR, ale na to můžou díky zemětřasu zapomenout.
Osobně by se mi moc líbila ta konspiračka, že zemětřas má na triku USA se svým HARP, co trest za neposlušnost – to by byla krásná dělovka do vlastní hnáty.
(Za konspiračku to mám proto, že nevěřím, že by ušáci byli až tací bezmozci. Je přece jasné, že větší strategickou výhodu z toho zemětřasu má RF než USA, neb USA může díky zemětřasu na nějaké lumpárny v “měkkém podbřišku Ruska” pomocí Osmana zapomenout. Hm… Co vím, tak RF má ve vesmíru úspěšně odzkoušenou zemětřasnou gravitační zbraň (GRAZER) už téměř rok… Pššš… Nebo se toho ještě někdo chytí.
P.P.S. Popravdě si myslím, že zemětřas byl, co jsem se tak pídil, přirozeného původu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
22. 2. 2023 23:13

V roce 1968 25 srpna jsem hovořil s jedním rusem ,říkal mi,že nás osvobozovali už vícekrát a že přijde doba,kdy nás budou osvobozovat znova v budoucnosti a ejhle..jakoby věděl,do jakých sraček se jednou dostaneme.

janle57
23. 2. 2023 10:13
Odpovědět  All

Druhou frontou myslí ukr.banderovci frontu na pašované ruské
potraviny a vodku v Kyjevě.

Pavel
23. 2. 2023 16:40

nejde o to jestli to bylo nebo nebylo přírodní ale stále kolego nechápete to že ergoran je dlužný putinovy že zachránil jeho a jeho rodinu při převratu v 2016 no a ergoran je praktikující muslim tím pádem je celoživotní dlužník jak on tak členové jeho rodiny – kdyby se obrátil proti rusům stal by se z něj odpadlík a vyvrhel i když vše je dneska možné

24. 2. 2023 00:13
Odpovědět  Pavel

Milej zlatej, vy tak víte, co chápu, či nechápu, když o mě howno víte. Kde berete tu voprsklost? Zřejmě jste nečetl korán. Kdyby četl, tak byste věděl, jakou hodnotu má v muslimském světě závazek praktikujícího muslima káfirovi. Nemluvě už o tom, že je vejvrtka od přírody; takový muslimský Baťka.

All
22. 2. 2023 23:28

Aboridžinci opustili Zemi, začali odmítat znovuzrození,zůstali jen zbytky a kříženci.Měli pro to své důvody,život tu pro ně začal být nesnesitelný.Udělali to z vlastního rozhodnutí. Jeblé pšonky čeká podobný,ale nedobrovolný osud,zatím to tak vypadá,

zuza
23. 2. 2023 09:12
Odpovědět  All

to máte skade, že sa dá odmietnuť reinkarnácia? Z kníh, ktoré som ja čítala, mi nejak vyplynulo, že väčšina ide dobrovoľne a tých, čo nechcú, presvedčia, že musia…

Markýza
23. 2. 2023 09:37
Odpovědět  zuza

Já už i četla, že dá. Nakonec nemusíte mít všechny školy. Taky jsem četla, že jsou duše, co to napůl prospí tady i tam a nikam se neženou 🙂 Ale o celém národu, to slyším prvně.

Markýza
23. 2. 2023 09:04

Kdyby Pšonci. Na PL před chvílí čtu, jak náš milý pyjanista vykřikuje, že bez Ukrajiny by se rozvrátila i celá Afrika, celá Ázie! no zkrátka, celý svět. Už mu ten mozek vynechává veřejně.

Autor
22. 2. 2023 23:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Položme si jednu jedinou otázku. S čím chtějí bojovat?
Dnes jen líný neví, že výzbroje a zbraní nestačí ani jedné zemi, v mnoha z nich již celé generace neví, jak zacházet se zbraní. Navíc USA se chtějí soustředit evidentně na Čínu. Nemám vůbec žádnou úctu k dnešním “našim” vojákům, ale ten nejvyšší to řekl přece dobře, že nejsme připraveni bojovat vůbec ani náhodou!
Hitlerovi pomáhala téměř celá Evropa a jak dopadl!
Už mám takovou vizi – v sevřeném šiku, za podpory dronů, satelitní navigace, za podpory válečných bubnů běží nadšeně rozvášněný evropský liberál v umělohmotné ekologické kožešině s ekologickými mobily v rukách stiskem knoflíčku ničí ruské tanky ve World of Tanks … čistě ekologická válka.

1528370920_10sd.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
22. 2. 2023 23:54
Odpovědět  Peter 008

CHudák slepice,kolik už jich veleučenci virologové povraždili,přitom jsou velmi užitečné a prokazují vysokou inteligenci oproti naší vládě,která je bez.

František
23. 2. 2023 00:02
Odpovědět  Peter 008

Nikam nepůjdou.Rusko dosud jen malinko poodhalilo svou největší zbraň. Dokáže vypnout GPS a na vzdálenost 3 000 km vymazat veškerou elektroniku. I tu nezapnutou. Takže to bude jako za Napoleona. Pěšky, generálové na koni. A oři tom Rusku bude fungovat všechno. Tak do toho, kreténi.

All
22. 2. 2023 23:44
Ohodnotit příspěvek :
     

A s čím ta druhá fronta hodlá bojovat,kolik jich bude a kdy to vůbec bude,jestli bude ? Dnes už rusové bojují ve středu bachmutu a půjdou rychle dál na kramatorsk-slavjansk-charkov.A pak? Celý levý břeh řeky Dněpr až po Oděsu. A Kyjev ? Bývalá Kyjevská Rus. Rusko osvobozuje vpodstatě znovu od neonacistů své vlastní historické ůzemí.

ijn
23. 2. 2023 00:29
Odpovědět  All

vládní loutky (zrůdy) proti SLOVANSKÉ společnosti bojují nelegitimními způsoby, a slušná společnost se snaží zastavit destrukci států legitimními prostředky…….. tento boj nelze vyhrát a stát i společnost zachránit!!!!!! BOHUŽEL, POUZE SÍLE ROZUZMÍ,…. SÍLA NÁS MŮŽE ZACHRÁNIT….to pochopili už konečně vKremlu!!!!!!!!

ZAČNĚME DISKUTOVAT S KAŽDÝM POSLANCEM DŮRAZNĚ PŘED JEHO OFICIÁLNÍ KANCELÁŘÍ ( DOMEM ČI BYTEM…) !!!!!!!!!!

delnas
23. 2. 2023 00:30
Odpovědět  All

Jo, souhlas,
ale jako ne-vojak nechapu proc se snazi dobyt Artemovsk =/ Bachmut/ kdyz ho maji obkliceny…?

Nebylo by lepsi je nechat vyhladovet a natacet na cameru jak pomalu jako krysy vylezaji zlomeni a zoufali a radi se do pracovnich praporu a smer na sibir….panove velko-mozny
Bylo by to mnohem uzitecnejsi a castecne by to splatilo zlo ktere napachali…

Autor
23. 2. 2023 06:55
Odpovědět  delnas

Někdo jim může přijít na pomoc.
A kát se bude jen ten, kdo byl skutečně jen zblbnut, ne ten, kdo to považuje za své “Boží” dílo. Viz výsledky II. sv. války.

Boomer
23. 2. 2023 10:22
Odpovědět  delnas

.. jenom blázen by si nechal v zápolí doutnat oheň a vázal značné síly na jeho dlouhodobé obklíčení. Mohli by se taky dočkat další Operace Zimní bouře(prosinec 1942).

Markýza
23. 2. 2023 15:49
Odpovědět  Boomer

A nemají oni tam nějakou tu ukrajinskou mažinotovu linii?

Boomer
23. 2. 2023 19:10
Odpovědět  Markýza

.. kousek směrem na jihozápad, tři pásma opevnění. A celý Bachmut je jedno hnízdo vedle druhého, když kouknete na mapu, kolik důležitých cest se tam křižuje, potom není divu..

Markýza
23. 2. 2023 21:04
Odpovědět  Boomer

Díky, tak jsem si to pamatovala správně. Pak je ovšem naprosto logické, že se o něj tolik bojuje.

Frank
23. 2. 2023 07:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Já zase sním o něčem jiném, ale nedá se to publikovat, protože věrchuška vyhrožuje basou. Zkrátka každý máme nějaké ty sny, ale vlhké sny ukrajinských gum jsou k smíchu. A vypadá to tak, že brzy Ukrajina nebude mít žádnou armádu. Vzpomněl jsem si na hybského zbojníka Pacha. ” Na koně”! “Ale my žádné predsa nemáme”. “Tak utekajme”!

volfik
23. 2. 2023 12:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejsmutnější na tom je, že většinu z této “koalice ochotných” tvoří SLOVANÉ. Tzn. anglosasíkům se jejich plán na rozeštvání a vzájemné vyvraždění slovanských národů, jak to již začalo v bývalé Jugoslávii a pokračuje přes Ukrajinu a Rusko, velmi daří. A ty naše tzv. prozápadní loutky jim v tom pomáhají. Zřejmě si myslí, že jich se to netýká a že dále budou dále ohlodávat odhozené kosti od páníčků. Jenže nepotřebné loutky budou odkopnuty stejně jako ty předchozí. Pokud to však nedopadne podle přání páníčků, mohou se těšit na odsouzení za vlastizradu, protože to co provádí nic jiného není.

Pavel
23. 2. 2023 15:40
Odpovědět  volfik

Máte recht, v 89 jsme vyměnili pohodlný a spokojený život za vidinu zlatého telete a stejně jako indiáni jsme vyměnili svoji půdu, svobodu a důstojnost za vidinu blahobytu a americký sen.Stali jsme se poskoky západu a teď pro nás nachystali krvavou lázeň ve válce proti Rusku! Bohužel národ je již tak zdegenerovaný a zfanatizovaný, že do té války půjde a nechá zničit tuto krásnou zemi pro blaho USA a NATO! I ten dobytek to cítí,že jej vedou na porážku a brání se tomu,ale tato tupá hovádka si při tom budou ještě zpívat! Rozum to člověku nebere jak může za pouhých 30 roků společnost zdegenerovat!

Albi
24. 2. 2023 00:34
Ohodnotit příspěvek :
     

ad Milan ze Zahrady Čech
poznámka mimo téma k diskuzi u jiného článku.:
Zřejmě myslíš tohle (tam je taky zatím jen Pjakin z 13.2. ale samostatný Putinův projev bohužel ne).

https://kob-forum.eu/