Ozbrojenci a Bílé přilby připravují chemický útok v den inaugurace prezidenta Sýrie

Teroristická organizace Hayat Tahrir al-Sham (jiný název pro organizaci Jabhat al-Nusra) připravuje provokaci spojenou s chemickým útokem, uvedl na ministerstvu obrany Ruské federace během brífingu viceadmirál Vadim Kulit, zástupce vedoucího Centra pro usmíření válčících stran v Sýrii.

Středisko „z různých zdrojů“ dostávalo informace o přípravě provokací ozbrojenců v deeskalační zóně Idlib. Kulit uvedl, že provokaci se nejspíš chystají uskutečnit 17. července – „v den inaugurace prezidenta Sýrie“. Ozbrojenci chtějí provést chemický útok v oblastech osad Seraqab a Khan Sheikhun. 

Do provokace plánují zapojit pseudohumanitární organizaci Bílé přilby a místní mediální zdroje, které provedou inscenované natáčení, aby obvinili syrskou vládu.

Kulit rovněž uvedl, že v osadách Dail, Tafas, Nava, Jasim a Es-Sanamein v provincii Daraa „spící buňky“ teroristů verbují nové ozbrojence, které připravují k provedení sabotáže. 

Syrské úřady v jižních oblastech země zřídily další stanoviště, kontrolují vozidla, aby zabránily převodu zbraní pro „spící buňky“ ozbrojenců a zabránily teroristickým útokům, uvádí TASS.

Připomeňme, že  prezidentské volby v SAR vyhrál Bašár Asad. 

26. května, v den hlasování, bylo otevřeno více než 12 tisíc volebních místností. Pozorovatelé z Ruské veřejné komory vzali na vědomí demokratickou povahu těchto voleb.

Zároveň den před zahájením voleb v Sýrii vydaly Spojené státy, Velká Británie, Německo, Francie a Itálie společné prohlášení, ve kterém vyzvaly mezinárodní společenství, aby neuznalo volby v republice.

https://bit.ly/3hHXdL2

sdíletj na