Otevřený dopis Jarkovi

Autor: Stanislav Blaha

Jarku, nechceš vzít to prezidentování, abych, až Ti budu psát příště, měl nějakou malou naději, že s tím něco uděláš?


Ahoj Jarku,

omlouvám se za tykání, ale je pro mě těžké vykat člověku, při jehož písničkách jsem už tolikrát plakal a řval smíchy. Včera jsem si například jednu z Tvých písní pustil v autě, a přestože jsem ji slyšel už nejmíň stokrát, zase to zabralo.

Jo, je to ta o šmírování a o tom, jak my, narození v komunismu, v něm taky umřeme. A možná to ani nebude ten “gulášový komunismus”, v němž jsme prožili půlku života, ale něco mnohem horšího.

Je to píseň generační, nad níž možná moji mladší kolegové, kteří to teď ve škole rozjeli ve velkém, navzájem na sebe žalují a požadují, aby ten druhý nežaloval či byl vyhozen, a ke svým vzájemným denunciacím se nestydí použít i žáky, plakat nebudou. A já jen trpně čekám, kdy rozpoutaný hurikán špinavostí semele i mě.

Je to píseň nadčasová, a pro člověka, který se v listopad 89 a následujících měsících opájel tím, že teď už k sobě konečně budeme laskaví a tolerantní, a že společně vytvoříme něco lepšího, je důkazem, že nejsem sám, kdo je zklamán z těch současných konců.

A je to píseň až na dřeň pravdivá.

Jarku, nechceš vzít to prezidentování, abych, až Ti budu psát příště, měl nějakou malou naději, že s tím třeba Ty, který o tom tak skvěle zpíváš, něco uděláš?

A co my, lidičky v celé republice, není už načase vyhrnout si rukávy, a začít s tím, co se kolem nás v poslední době děje, něco dělat?

E-republika
https://bit.ly/3QjkkuD

sdíletj na

2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
14. 6. 2022 00:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Otevřený dopis Standikovi. Ahoj Standiku. Promiň že Ti tykám, ale je pro mě těžký vykat člověku, jenž je členem pětispolku (s kamarádama mu řikáme pětihnus), jehož působení v politice mě dohání tu k zuřivosti, tu k pohrdání. Tož Standiku, rukávy jsme si už s kamarádama vyhrnuli. Dokonce ještě vejš než tvůj stranickej kolega Nečas blahej paměti. Aj klacky jsme si už sebrali, abysme s tím, co se kolem nás v poslední době děje, mohli něco udělat. Tak až nás s těma klackama uvidíš, pro sichr radši někam zalez. Začnem s tím děláním pořádku v Hospodářským výboru a ve Výboru pro obranu, tak abys nějakou taky neslíznul, když v obou v rámci koalice členuješ a k tomu ještě předseduješ v komisi pro práci Kanceláře Poslanecký sněmovny. Jo, a Standiku, my víme že se blížej podzimní volby a že každej hlas dobrej. Ale jinak dobrá, i když nijak nová předvolební finta. To jen abys věděl, že to není co volič, to blbec, jak to scuknul tvůj stranickej kolega Mirek do postřehu, že "kdyby lidi věděli tak nás nevolej." Standiku, nechceš se radši zkusit živit poctivě, abych se, kdybych Tě náhodou potkal, za Tebe nemusel stydět? P. S. Pokud je to shoda jmen a nejste Stanislav Blaha, člen ODS a jmenovaných spolků, ze upřímně se za svůj omyl omlouvám.

Milan ze Zahrady Čech
14. 6. 2022 01:02

Ježíšmarjá, Jannino a Stanislave mnoho omluv, jsem vůůůůl! Mě až teď napadlo kliknout si na ten odkaz dole! Já fakt myslel že to na nás

trénuje ten jmenovec z pětihnusu. Takhle jsem se už dlouho neseknul. Ach jo.

Markýza
14. 6. 2022 08:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Ne! Jarečku, prosím, neprezidentujte. Bylo by to pořád totéž – jak to zpíváte v Pane prezidente: jen byste dělal Tatíčka. Ach tatíčku Nohavičku, odveď ty mě za ručičku.
Ne – my ty zmr.dy potřebujeme, aby se všichni naučili chodit po vlastních nožičkách a vládnout si sami.

Gales
14. 6. 2022 09:36
Odpovědět  Markýza

Von to zpíval Vencovi.A s tím ,,tatíčkem”… No,je mu trochu podobnej.?

katango
14. 6. 2022 09:39
Odpovědět  Gales

Na Vencu to sedlo jak zadel na hrnec.

Markýza
14. 6. 2022 12:58
Odpovědět  Gales

To je fuk, komu. Tohle tatíčkování je tu pořád latentně přítomno.

milan
14. 6. 2022 09:27
Ohodnotit příspěvek :
     

ja nevim kde sem 65 let zil ale vim jedno komunismus to urcite nebyl uz to ze to nekdo nrika svedci o jeho spatnem vzdelani ale neni sam vim jenom ze sem zil v socialismu viz CSSR no a ten komunismus ve svete nikdy a nikde nebyl je to utopie

Frank
14. 6. 2022 12:24
Odpovědět  milan

Když jsme u toho vzdělání, tušíte, co je to interpunkce? Ale jinak souhlas.

Markýza
14. 6. 2022 13:01
Odpovědět  milan

Prokristapána, vy hnidopichu – no tak si to zazpívejte se slovem “socialismus” to zaprvé.
Zadruhé slovo “komunismus” bylo vícmetafora, než přesný vědecký pojem.
Jinak ovšem gratuluju k tak vysokému věku zřejmě i ve zdraví.

Milan ze Zahrady Čech
14. 6. 2022 15:21
Odpovědět  milan

Sichr v SSSR. Jste žil. Tady trval socialismus jen cca 40 let, takže to muselo být v SSSR. Pak jste ročník 1926 a já blahopřeju k šestadevadesátinám. To už máte nárok zapomenout kde jste žil, a dokonce i na to, že existují tečky za větou, když už pominu čárky. P.S. Nebyl bych takový hnidopich a nedělal si z vás ouchcapky, nemám to jinak ve zvyku, kdybych kvůli vám a vašemu stylu psaní nemusel své poctivé jméno Milan zaměnit za nick VAL, bych s tímto stylem nebyl spojován a nemusel za něj stydět. Ještě by si lidi mohli říct že co zedník - mé povolání -, to ignorant, a to nemohu dopustit.

Gales
14. 6. 2022 09:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedině pracující lid v čele s komunistickou stranou, může otočit kormidlem dějin kupředu.

René
14. 6. 2022 22:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Jarka Nohavicu bych nepřeceňoval,
viz jeho výzvy k vakcinacím, abychom si byli blíž,

mimochodem, na koncertu pro studenty chmelové brigády jsem mu tyknul, a nedostal jsem za to autogram,
ale to už je třicet let, třeba se změnil