politika

Otče odpusť jim, neboť nevědí, co činí. Očima Jaroslava Štefce

Musím zmínit také diplomatické peripetie, které kroky Petra Pavla, ale i české vlády ČR přinášejí… válka na Ukrajině skončí (nejen) podle mého názoru brzy, a to vítězstvím Ruska, píše ve svém článku vojenský expert Jaroslav Štefec.

  • Datum příspěvku 27. března 2024

Jaroslav Štefec

Hodně dlouhý, ale nesmírně závažný text z pera vojenského experta Trikolory plk. v.v. Ing. Jaroslava Štefce, CSc. Navíc určitě platí, že na rozdíl od Petra Fialy, Jany Černochové, ale i Petra Pavla, Jaroslav Štefec, ví, o čem mluví,” okomentoval a zároveň sdílel na sociální síti facebook úvahu Jaroslava Štefce Petr Štěpánek:

„Přemýšlím nad geniálním plánem syntetické reinkarnace TGM, sedící aktuálně na staroslavném Pražském hradu, sehnat „z mimoevropských zemí“ osm set tisíc kusů munice ráže sto pětapadesát milimetrů, které Ukrajina nutně potřebuje na zabíjení Rusů. Nevím sice, jak tomu říkají v EU, ale česká mediální scéna už to hrdě nazvala „českou iniciativou“. No budiž. Už se k tomu prý připojilo několik zemí, dokonce i takové, které jinak podporují Rusko. Ale ví vůbec Petr Pavel, do čeho se pouští? Není to tak jednoduché, jak to média líčí.

Nejprve musí vyžebrat potřebné peníze. Nějakých 35 až 50 miliard korun, podle toho, kolik pohltí nezbytná korupce. Zadarmo totiž ani kuře nehrabe, časy jsou zlé, cena munice 155 mm letí nahoru raketovým tempem, a Petr není Volodymyr. Ostatně ani tomu už se ty peníze nehrnou tak, jak byl zvyklý. Takže začaly problémy. Do svatého nadšení nejvyššího velitele české pidiarmádičky, že všechny potřebné peníze už jsou takříkajíc pod střechou, musel dokonce hodit vidle druhý Petr, současný pán Strakovky Fiala.

Jeho poradce Pojar mu totiž vysvětlil, že ani zdaleka nejde o všechny peníze, ale jen o necelou třetinu potřebné sumy, jejíž podstatná část je navíc zatím pouze přislíbená. A že kdyby „spojenci“ vzali Pavlova slova vážně, mohlo by se stát, že další peníze už nepřijdou a my bychom museli zaplatit zbytek munice takzvaně „ze svého“. Česká vláda by na to peníze samozřejmě sehnala, třeba snížením důchodů a stažením peněz ze školství, ale proč dráždit už tak dost naštvané dezoláty a chcimíry, že? Ale vraťme se k Pavlovu projektu.

Dalším problémem je doprava a uskladnění získané munice. Osm set tisíc kusů „stopětapadesátek“ není legrace. Jen k dopravě samotných granátů v obalech bude třeba najmout a zaplatit zhruba tři tisícovky standardních námořních kontejnerů. Další dvě tisícovky speciálních kontejnerů budou třeba pro dopravu nábojek a prachových náplní. I ty bude třeba zaplatit, a to podstatně dráž. Munice je prostě speciální komodita. A když už si to ČR ve snaze zavděčit se co nejvíce USA a EU ústy pana Pavla a našich médií vzala tak zvaně „na hrb“, bude to zřejmě muset organizovat diplomaticky, obchodně, finančně i logisticky.

Je pravda, že pan prezident je bývalý generál, ale z mnoha důvodů jsem si prakticky jist, že vůbec netuší, jak se něco takového na mezinárodní úrovni organizuje. Rád bych věřil, že nehodlá v ČR vytvořit obří sklad, v němž bude tato munice uložena před tím, než začne její slavnostní distribuce na Ukrajinu. Pro představu, jedná se objemově o prakticky desetiletou produkci munice ráže 155 mm všech českých zbrojovek, patřících STV Group a dalším výrobcům, která by ukrajinské armádě vydržela na 120 až 160 dnů. A zpravodajské služby Ruské federace se za poslední dva roky zlepšovaly geometrickou řadou.

Pokud by v podobném „velkoskladu“ došlo k problému (což vůbec není nepravděpodobné – podle pana Fialy jsme už totiž ve válce, a to bez ohledu na Ústavu a zákony ČR), Vrbětice by proti tomu byly pouhá dětská prskavka. Osm set tisíc granátů ráže 155 mm představuje při průměrné hmotnosti náplně kolem devíti kilogramů zhruba sedm a půl tisíce tun trhavin. Převedeno na používaný jaderný ekvivalent se jedná o 7,5 kilotuny TNT. Pro představu, výbuch v bejrútském přístavu z roku 2020, při němž zemřelo 207 lidí a na který se můžete podívat i na YouTube, měl ekvivalent přibližně 1,12 kilotuny TNT.

Vůbec největší katastrofa, spojená s explozí munice, k níž došlo v roce 1917 v USA a označovaná jako největší výbuch, způsobený člověkem v předjaderné éře, odpovídala přibližně ekvivalentu 3,5 kilotuny TNT. Vyžádala si přes 2000 obětí a totálně zničila přístav a velkou část města Halifax.

Rád bych věřil, že nikoho z našich politických géniů průměrnosti podobná myšlenka nenapadne. Když však sleduji kroky, které podnikají jak na mezinárodním poli, tak doma, v ČR, vůbec by mě to nepřekvapilo. Paní Černochová, hrající si na ministryni obrany, by pro podobný projekt určitě s chutí nabídla nejen sklady ve Vrběticích, ale i ty u Týniště nad Orlicí a u Staré Boleslavi. O ty ostatní prostory, daleko vhodnější, česká armáda už přišla. Tedy pokud by se například STV Group neuvolila umožnit uskladnění části této munice v některém z jejích skladů, původně samozřejmě vojenských, dostatečně vzdálených od civilizace. Například u Nového města pod Smrkem.

Musím zmínit také diplomatické peripetie, které kroky Petra Pavla, ale i české vlády ČR přinášejí. Válka na Ukrajině skončí (nejen) podle mého názoru brzy, a to vítězstvím Ruska. Ať už si pod tím představuje každý, co chce. Zbytek Ukrajiny se po oddělení území, vojensky nebo diplomaticky získaných Ruskou federací a možná i dalšími státy, stane pouhým bezvýznamným flekem na mapě, zadluženým možná na celé století. Bez přístupu k Černému moři, jemuž ze zahraničí dosazovaným politickým představitelům nebude patřit na jeho území doslova a do písmene vůbec nic.

Až se bude jednat o novém poválečném uspořádání Evropy a ekonomických a politických zájmech jednotlivých států, my u toho nebudeme. Prostě proto, že jako ČR (nikoliv český stát, neboť státem už de facto nejsme) nemáme definovány žádné vlastní politické ani ekonomické zájmy. Nemáme také ani politiky, schopné takové zájmy definovat a hájit, ani diplomaty, schopné je vyjednat.

A co je nejhorší, servilním jednáním, které předvádějí naši politici, jsme jako země už nyní ztratili nejen úctu našich partnerů v EU a spojenců v NATO, ale, a to je podstatné, mají pro nás jen posměch a pohrdání i naši aktuální nepřátelé, nadeklarovaní nám spojencem našim nejvyšším. Ruská federace a Čína, které jak naše vláda, tak Tchajwanci v Senátu už také pomalu vyhlásili válku, z nás mají jen srandu.

Když to dobře dopadne, skončí tahle válka mírem a ne totální devastací Evropy. Jediné, co nám, Čechům, po ní zbude, budou obří dluhy, které naše vláda ve jménu nutnosti porazit Rusko dělá a z nichž nám naši „spojenci“ podle letitých zkušeností neodpustí ani haléř. Zbude nám také nevypověditelná smlouva s USA o „pobytu vojsk“, smlouvy na biliónové nákupy výzbroje, vyráběné americkými a Američany vlastněnými zbrojařskými firmami, zdevastovaná ekonomika a nezvladatelné sociální problémy. A téměř absolutní ekonomická závislost na Německu a politická na USA.

Je smutné, že se český prezident podílí na vytváření této verze naší budoucnosti. Možnost ji změnit jsme bohužel definitivně prohráli 9. října 2021. Jakákoliv nová vláda už bude nucena se smířit s novou realitou. Ale abych nekončil úplně pesimisticky. Díky soukromým zbrojovkám, STV Group, CSG, ale i polostátní Explosia a.s. a dalším došlo v naší zemi k reinkarnaci poměrně unikátních výrob, které ne každý umí. Pokud po skončení války tyto společnosti, které jsou v současné době na vzestupu, nabírají lidi a berou si na to obrovské úvěry nezkrachují, budeme tady mít alespoň nějakou výrobu.

Automobilky, které dosud držely českou ekonomiku, se od nás budou stahovat z důvodu vysokých cen energií, nedostupnosti surovin a sociálních problémů. Zbrojařina vyžaduje kvalifikované pracovníky a dobré inženýry. Zbrojní výroba může podržet ekonomiku a představovat pobídku pro racionalizaci a zkvalitnění školství. Zkušenost s touto válkou může přinést i jiný pohled politiků na výchovu mladých lidí k obraně vlastní země. Ale to bychom od nich možná chtěli až moc.

Jak už jsem psal v úvodu, přemýšlím nad plánem prezidenta Pavla, jehož jednání z racionálního hlediska postrádá logiku. Možná je tou logikou úvaha o ČR jako o budoucím zbrojním centru minimálně východní části EU. Má to dokonce historické konsekvence – země Koruny české přece bývaly zbrojnicí nejen Rakouské, a později i Rakousko-Uherské monarchie. I samostatná ČSR se po vzniku v roce 1918 velmi rychle vypracovala na předního výrobce a vývozce dělostřeleckých a ručních zbraní (za zmínku určitě stojí minimálně lehký kulomet BREN, vzniklý ve spolupráci brněnské zbrojovky a zbrojovky v britském Enfieldu), později i lehkých a středních tanků a letadel.

Nerado se o tom mluví a píše, ale i jako Das Protektorat Böhmen und Mähren byly české země významným dodavatelem kvalitních zbraní pro německou nacistickou armádu. Zbrojní výzkum, vývoj a výroba po druhé světové válce nejprve v ČSR a později i v ČSSR rovněž vynesly českému zbrojnímu průmyslu významné úspěchy a dobré jméno po celém světě. A to nemluvím o faktu, že zbraně, dodané tehdejší ČSR, pomohly koncem 40. let zachránit Izrael, bojující o přežití s arabskými muslimy, vyzbrojenými pro změnu Velkou Británií.

Možná právě tohle je jádrem úvah, které vedly českého prezidenta ke krokům, které bych jinak od hlavy malé a bezvýznamné země, navíc bez vlastní zahraniční politiky, kterou bezesporu ČR je, určitě nečekal. Možná, a to se pouštím na pole čirých spekulací, se pan prezident rozvzpomněl na znění vojenské přísahy věrnosti ČR a rozhodl se zbavit munice ráže 155 mm i významnou část neevropských zemí, aby tak zachránil české zbrojaře a vytvořil jim podmínky pro expanzi po skončení války. S evropskými zeměmi si starosti nemusí dělat – stejně jako my se odzbrojují a zbavují munice dobrovolně a samy.

Jediným, ale zato zásadním problémem, s nímž se v tomto případě bude muset poprat, je fakt, že evropský ocelářský průmysl se propadá meziročně o desítky procent. Spousta firem končí s výrobou kvalitních ocelí, potřebných pro výrobu zbraní. Včetně britské firmy Liberty Steel, bývalé Nové huti a později Acelor Mittal v Ostravě, která jde do krachu. Spolu s cenami energií a vysokými náklady na vstupní suroviny to může prezidentův geniální plán zásadně narušit. Co s tím hodlá Petr Pavel dělat v případě, že je moje konspirační teorie správná, to opravdu netuším.

Budu tedy raději předpokládat, že se mýlím. Že český prezident skutečně jen plní zadání, které dostal z Tržiště 15 (pozn. adresa velvyslanectví USA) stejně, jako ho dostala a plní česká vláda. A třeba mu tím skutečně kryji záda. Budoucnost ukáže,” napsal Jaroslav Štefec.

*

Zdroj: fb profil

sdílet na

167 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
27. 3. 2024 23:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Celá ta hysterická reakce nasvědčuje, že všichni evropští proameričtí, (neo)liberální politici velmi dobře vědí, co dělají. Bylo by nesmírnou chybou je podceňovat, stejně jako americké politiky. USA stále mají značnou sílu, minimálně ve srovnání s většinou zemí, stejně jako funguje ještě značná obliba u mnoha lidí pro USA.
Pro ně jsou Rusko a i Čína jen překážkami na celkové ovládnutí světa. Bez těchto dvou zemí se jim to prostě nemůže zdařit v žádné podobě. Proto ta zuřivost vůči Rusku, které zatím jako jediné je schopno je zadržet. Preoto jim na financích vůbec nezáleží, zvláště když to není z jejich osobní kapsy.
Sice p-Rezident pracoval se Sověty, Rusy, ale zřejmě nepochopil vůbec nic z jejich mentality.
Čím dál zřetelněji se ukazuje, že SSSR se rozvalil sám z vůle některých jeho představitelů a že role západních rozvědek byla ve skutečnosti minimální. “Ovšem to jistě ZASE manipuluji TADY všechny vědomím a podvědomím!!!!!!” Jsem tak horší než zákeřný agent BIS, či jaké “naší” rozvědky, či politické síly!

comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
28. 3. 2024 02:59
Odpovědět  Peter 008

👍

Jaris.
28. 3. 2024 06:20
Odpovědět  Peter 008

Souhlasim, ze je Rusko s Cinou posledni prekazkou pred nastolenim NWO. Jen ta Cina mi tam trochu hapruje. Zaprve tam uz NWO bezi a zadruhe je Cina obr na hlinenych nohou a potrebuje spojenectvi se silnou militaristickou zemi, a to je RF. Cina bude vzdy jednat jen podle svych zajmu a vyhod. Na jeji loajalnost bych nespolehala.

Jaris.
30. 3. 2024 03:27
Odpovědět  scipio

Ja take nepisu jen o zajmech jednotlivych statu, ale o loajalnosti Ciny vuci RF. Jsou to prece jen byvali nepratele. Vsadim se, ze se Cina pri jakemkoliv konfliktu prida k silnejsimu statu. Vy zrejme nemate vubec predstavu, jak Cinani plundruji Sibir za ticheho souhlasu Putina. Cinan vidi v Rusku zasobarnu nerostneho bohatstvi (proto to velke kamaradstvi a ‘lisando grando’ Ciny vuci Rusku), ktere potrebuje na vyrobu ruznych veci, ktere prodava do USA a Evropy, a vlastne do celeho sveta. Dobre si Cinani spocitali, ze bez Ruska by ty jejich hlinene nohy zkolabovaly.
Zaroven Cina nebyla vzdy svym panem. Opiove valky vam zrejme nic nerikaji. Navic, Cina vzdy bojovala s neuveritelnou chudobou. Je tomu tak i dnes na venkove. Vetsina Cinanu se proto zacina koncentrovat do velkych mest, kde mohou skromne zit. Proste neni vsechno zlato, co se trpyti a Cina neni nic jineho nez pouha navonena bida.

Honzas
28. 3. 2024 11:33
Odpovědět  Jaris.

Ty hliněné nohy Už drží čínu 5000 let.

Ladislav 💤
28. 3. 2024 15:46
Odpovědět  Honzas

A ty naše po majdanu 89 prohnilé olšové!

Jaris.
30. 3. 2024 04:12
Odpovědět  Honzas
Honzas
31. 3. 2024 15:38
Odpovědět  Jaris.

Jenom naprostý ignorant dokáže posuzovat zemi podle pár tendenční videí. Toto dokážete natočit i ve Spojených státech, Francii Německo atd.

Markýza
29. 3. 2024 09:00
Odpovědět  Jaris.

Nojooo, Jaris……..jenže když ona ta Čína je na těch hliněných nohou už nějakých pět tisíc let. Viděla jste tu jejich hliněnou armádu? Ani škrábaneček, jen ty barvy nevydržely dva tisíce let. Ona zjevně není hlína jako hlína.

Jaris.
30. 3. 2024 03:45
Odpovědět  Markýza

https://www.youtube.com/watch?v=yMROoi8wigs
Takhle zije dnesni Cina. Neni treba vice slov.

A tady dalsi video jak je Cina ekonomicky silna v kramflecich.
https://www.youtube.com/watch?v=0fvKzW_uiPk

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
29. 3. 2024 09:12
Odpovědět  Jaris.

Vyšetřovací výbor Ruské federace zjistil, že útočníci z Crocusu dostali k provedení útoku velké objemy peněz z Ukrajiny! Kyjev se pokusil zdroj financování teroristů zamaskovat pomocí kryptoměnových transakcí! A při rozhovoru s vojenskými piloty Vladimir Putin potvrdil, že Rusko provede údery na letiště v zemích NATO, pokud z nich budou startovat stíhačky F-16 do vzdušného prostoru nad Ukrajinou!

Netrvalo to ani týden a Vyšetřovací výbor Ruské federace, který spadá pod ruskou FSB, oznámil [1] ve čtvrtek zásadní bod zlomu ve vyšetřování teroristického útoku z minulého pátku v moskevském centru Crocus City Hall. Podle vyšetřovatelů se podařilo z mobilních telefonů teroristů zjistit, že platby za provedení teroristického útoku obdrželi z Ukrajiny. Kyjev se snažil zdroj financování zamaskovat a poslal pachatelům peníze ve formě kryptoměn, které si potom mohli směnit na fiat měnu podle své libosti.

Jednalo se prý o tzv. krypto platební karty, což jsou běžné platební karty napojené na aplikaci v mobilu, která umožňuje platit kartou prostředky v kryptoměnách a v reálném čase se provádí automatická konverze na USD, EUR nebo jinou lokální měnu. Tyto karty jsou ale v Rusku nefunkční- Ajronet

ijn
28. 3. 2024 08:09
Odpovědět  Peter 008

zemědělec stará se o výživu lidstva,…..zbrojíři o zabíjení lidstva!!! táhněte do 3,14či všichni šmejdi a vrazi!!!

Gales
28. 3. 2024 09:38
Odpovědět  ijn

PP by měl obdržet řád ,,Škaredé středy”.Škaredá středa je den kdy Jidáš zradil Ježíše.

ladik
28. 3. 2024 18:06
Odpovědět  Gales

I ten Jidáš byl více člověkem. Zachoval si svědomí a zhnusen svou zradou se oběsil.

Gales
29. 3. 2024 20:28
Odpovědět  Gales
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
28. 3. 2024 08:33
Odpovědět  Peter 008

Otče, neodpouštěj jim, neb oni velmi dobře vědí, co činí. Uvrhují miliony lidí své země do bídy, područí a do vězeňských okovů USA, Anglie, Německa a Francie k hladkému umožnění vydrancování naší země těmito krutými, bezohlednými kolonizátory poloviny světa. Ať jim to osud vrátí na jejich vlastních dětech, protože na takovéto podlosti, zločiny a prasárny – tak na ty má žaludek a “svědomí” opravdu málo lidí.

Joe Arp
28. 3. 2024 09:10
Odpovědět  Helena

Není co dodat, výstižné!

Pavel z Moravy
28. 3. 2024 13:12
Odpovědět  Joe Arp

Tak Joe, ať se trochu odpružíme. Kdo viděl opravdu perfektně natočený film Lincoln tak tu scénu pozná. Já ji zde ale dám. Po vítězství amíků nad brity, jeden amícký diplomat jel do Anglie a byl pozván do domu k jednomu význačnému britskému lordovi. Když si u něj potřeboval odskočit na WC, lord mu ukázal cestu a netrpělivě čekal na jeho návrat. Když amík přišel a nic nemluvil, lordovi to nedalo a ptá se ho- co říkáte na výzdobu našeho WC a na portrét pana Washingtona, který tam visí. Diplomat se usmál a pravil, že ten portrét je přesně na tom správném místě. A dále říká – nic tak nepodpoří peristaltiku anglického gentlemana jako pohled na pana Washingtona. A Lincoln toto s oblibou vyprávěl a smál se tomu. Takže vám to dávám jako návod, kdybyste potřebovali podpořit peristaltiku. Nic více v tom nehledejte. Nějaký obrázek se vždy dá najít.

Joe Arp
28. 3. 2024 14:22
Odpovědět  Pavel z Moravy

Víš mě už odpruží snad jedině Pepina. Od 89.ho samý podraz na lidi, průser za průserem zinscenovaný nadlidmi s dopadem samozřejmě na nejchudší, zlodějina stíhá zlodějinu, justice nebo org. zločin, dá se to rozeznat? Vím nas*rat na vše a neničit si život věcmi, které nezměníš, ale já to neumím, bohužel.

Pavel z Moravy
28. 3. 2024 16:16
Odpovědět  Joe Arp

Mně to se.re zrovna tak a hlavně ten nezájem lidí, kterým snad ani nevadí jak je zotročují. Pořád si říkám, vyprdni se nato ale pořád ne a ne. Ale už dávno vím, že tady je to odtroubeno, jsme úplně v dupě.

Ladislav 💤
28. 3. 2024 15:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já doporučuji až na dno suchého záchodu! A hromadit až do plna!
Nic ten dacan nezaslouží!

Slovan
28. 3. 2024 10:03
Odpovědět  Helena

Jak na jejich dětech, když spousta z nich žádné nemají. 😢

Joe Arp
28. 3. 2024 10:53
Odpovědět  Slovan

Nechť vajíčka shnijí v jejich dělohách válečnic proti populaci a zaviní smrtelnou sepsi a agresivní spermie se provrtají do mozku jejich protějšků a udělají z jejich mozků marmeládu na satanův chléb. Dobrý né, ještě sehnat nějakou čarodějnici Vúdú, aby to uvedla v život!

Helena
28. 3. 2024 11:50
Odpovědět  Joe Arp

No, ona myšlenka a přání má velkou sílu. A člověk by si měl dávat pozor co si opravdu přeje, neb se to může poměrně snadno splnit. Ale tyto přání výše jsou oprávněná.

Joe Arp
28. 3. 2024 12:00
Odpovědět  Helena

Zas tak velký účinek bych přáním nepřikládal, pokud k dílu ruku nepřiloží ta Vúdú čarodějnice, které jsou bohužel ukryty v pelíškách EU a makají proti národům, Lejnová, Lagardová…Schwab (přeoperovaný tranďák), Jourová, atd.

katango
30. 3. 2024 11:09
Odpovědět  Joe Arp

Zkuste Kláru Samkovou, ta veřejně proklela tureckýho velvyslance.

Joe Arp
30. 3. 2024 11:27
Odpovědět  katango

A jak se mu daří, tomu Turkovi? Samcová bude čarodějníce II. kat. pouze pro místní použití, něco jako Rumburak.

katango
30. 3. 2024 15:23
Odpovědět  Joe Arp

Jo, to nevím. Ale myslela jsem to spíš jako vtip.

Joe Arp
30. 3. 2024 15:26
Odpovědět  katango

Taky jsem vám vtipem odpověděl, proboha proč vy doktoři a inženýři furt něco řešíte, se zaťatou pěstí?

katango
30. 3. 2024 23:00
Odpovědět  Joe Arp

Co je na mém příspěvku zaťatá pěst? Ptám se, jen abych se poučila.

Joe Arp
30. 3. 2024 23:31
Odpovědět  katango

To, že při své inteligenci vše stále přemíláte, zkoumáte obracíte ze všech stran a hledáte mušku jenom zlatou. Už ta žádost o poučení jsou pindy, že dochtor nebo trachtor?

katango
3. 4. 2024 23:07
Odpovědět  Joe Arp

No, ona ta inteligence furt všechno přemílá a já ji ne a ne zastavit.

Mimochodem o tom poučení, to je citát ze hry Oscara Wilda Jak je důležité míti Filipa. Na YT se dá najít skvělá česká inscenace (Šafránková, Konvalinková, Abrhám, Hanzlík, Zázvorková atd).

Ptá se tam Hanzlík svého sluhy, čím to je, že se v domácnostech svobodných mládenců vypije tolik vína, a dodává, že se ptá, jen aby se poučil. Z kontextu vyplývá, že sluha se o vypití vína výrazně přičinil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
3. 4. 2024 23:50
Odpovědět  katango

Netvrdím, že nemáte pravdu, ale podáváte jí složitě a to plodí nedorozumění.

Albi
28. 3. 2024 13:46
Odpovědět  Slovan

Ale proč dětem? Co zavinily děti?
Nebo snad proto, že na “děti” si troufneme, když na “rodiče 1 i rodiče 2” tzv nemáme? 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
29. 3. 2024 09:02
Odpovědět  Albi

No protože musíš tohleto……..éé…….vymýtit plevel až do desátého kolene? Nebo tak nějak.
Zadávit nepřátelský geny, chápeš.

Boomer
29. 3. 2024 10:16
Odpovědět  Markýza

.. není to až tak moc v genech, v první řadě jde o vliv prostředí horizontálně i vertikálně, tedy o přenos memů mezi generacemi a mezi vrstevníky.
Za blbé děti primárně můžou rodiče a prarodiče(genomický imprinting..), jejich neschopnost jít příkladem se pak stává bránou otevřenou dokořán pro vnější vlivy prostředí/různými formami učení…

Markýza
29. 3. 2024 14:24
Odpovědět  Boomer

Ale kuš Boomere, neházejte mi vidle do takové krásné hypotézy!

Boomer
29. 3. 2024 17:27
Odpovědět  Markýza

..tak dobře tedy.

Alaáárm, všechno špatně, zpátky na stromy!

Markýza
29. 3. 2024 17:45
Odpovědět  Boomer

Já sdovolením do teplého šelfového móře 😀 To měl tuším Desmond Morris takovou pěknou teorii, že my opičáci jsme museli dlouhou dobu žít někde u mělkých teplých moří a živit se škeblema a rybkama a tak. Nádherně tím vysvětluje spoustu věcí, které biology trápily, jak jsme k nim přišli.

katango
30. 3. 2024 11:10
Odpovědět  Markýza

Jo. Tukovou vrstvu, holou kůži, směr růstu chloupků…a taky to, proč na dovolenou jezdíme nejraději k nějaký vodě, hlavně k moři.

Markýza
30. 3. 2024 15:58
Odpovědět  katango

A nohy vzadu!

katango
3. 4. 2024 23:14
Odpovědět  Markýza

To spíš souvisí se vzpřímeným postojem, který je nutný, aby se uvolnily ruce.

Albi
29. 3. 2024 13:15
Odpovědět  Markýza

Moc ne.
Připadá mi to, jako když v době největší kumulace zpráv o migraci klávesnicoví bezmozkoví se rochnili v přáních – jen aby těm, kteří tu invazi muslimů podporovali nějaký muslim za to znásilnil nrebo zabil dítě (jedno jestli holku či kluka).
Proč mají chyby těch politiků odnášet jejich děti?

Takže vymýtíme plevel dočista dočista, ale mateční rostlinu necháme a ještě ji budeme zalévat a opatrovat, aby ji snad nikdo ani omylem nezašlápl?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
29. 3. 2024 14:25
Odpovědět  Albi

Albi. Dělala jsem si psinu, člověče. Nadsázka a tak. Jestli to chceš vážně, tak to se neptej mně, já to taky netuším.

Albi
29. 3. 2024 15:36
Odpovědět  Markýza

Ale jo, to vím.
Občas se tu objeví názory (ne tvoje), které mají “výchovný” potenciál, vedoucí k tomu, že ostatní lidi (vč. dětí, “jinobarevných”, jino-názorových, chudých, tedy = blbých (a nejsou 100% legrací či ironií), je morálně přpustné je likvidovat jakýmkoliv způsobem – většinový názor KoZa, taky získaný leztitou “výchovou”-

A mně to někdy značně vadí – už jsem se často rozhodovala, že je budu ignorovat, ale někdy mi to prostě nedá – když to přesáhne únosnou míru.

Tož tak nějak. Dotknout jsem se tě v žádném případě nechtěla, omlouvám se, pokud to tak vyznělo.

Markýza
29. 3. 2024 17:48
Odpovědět  Albi

Nedotkla, neboj. Já nejsem moc netýkavá. Ale jen bych se tady zastala KoZy – to opravdu není její výsostné území; je to biologické nutkání a nedělají to zdaleka jen lidi. Lidi se toho naopak snaží zbavit a některým to ještě dloouho potrvá………

Slovan
29. 3. 2024 11:17
Odpovědět  Albi

Albi prosímtě přečti si to po mě ješčo raz. O dětech píše hlavně Helena a já ji na to jen odpovídám že stejně žádné nemají. Už jsem ti odpovídal včera, ale asi jsem to blbě odklik. Večer jsem se toho i všiml, ale vykašlal jsem se na to, abych to napsal znovu. No a když vidím že hned přiskočila mezinožka řasnatá, chlící síru a poštěkává jak čokle za plotem, tak muším reagovat. Jedu v tom opět nevinně a na to jsem háklivý. Není to poprvé a skokan roku hned v závěsu. Tak to má být. 🤣🤣

Joe Arp
29. 3. 2024 13:21
Odpovědět  Slovan

Pavle marné tvé volání! Ještě jsi nezjistil, že baby to mají v hlavách poskládaný trochu JINAK a mozek jim vybere a oči přečtou, jen to co vyhovuje tomu poskládanému!

Albi
29. 3. 2024 14:11
Odpovědět  Joe Arp

Tak tím bych se na tvém místě zrovna nevytahovala.

Joe Arp
29. 3. 2024 18:58
Odpovědět  Albi

Žádný vytahování děvče, připusť, že trocha pravdy tam je, když už celá ti nevoní.

Markýza
29. 3. 2024 19:07
Odpovědět  Joe Arp

Ano. A ta trocha končí velkými písmenky.

Joe Arp
29. 3. 2024 19:31
Odpovědět  Markýza

Tak nějak něponimáju, znovu a lépe prosím.

Markýza
29. 3. 2024 20:35
Odpovědět  Joe Arp

Ano. Je na tom trocha pravdy (na tom vašem výroku) A tato trocha končí velkými písmeny. Napsal jste je sám, snad je tedy poznáte.

Joe Arp
30. 3. 2024 09:13
Odpovědět  Markýza

To už chápu, nicméně zavile trvám na tom, že OVĚŘENÁ pravda je to až do konce, nejen k vel. písmenům.

Markýza
30. 3. 2024 09:27
Odpovědět  Joe Arp

Vámi. Tak to jo, vypadalo to, že myslíte obecnou realitu.

Joe Arp
30. 3. 2024 09:36
Odpovědět  Markýza

Kde tam čtete, že ověřená pouze mnou? Psal jsem pouze, že ověřená! Seznam ověřovatelů zašlu proti 100.-Kč kolku. Spokojená?

katango
30. 3. 2024 11:12
Odpovědět  Joe Arp

Nechte si ten genderový flame.

Joe Arp
30. 3. 2024 11:31
Odpovědět  katango

Flame? Za prvé nevím co to znamená a za druhé mě to uráží!

Slovan
30. 3. 2024 12:34
Odpovědět  Joe Arp

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Markýza
30. 3. 2024 16:00
Odpovědět  Joe Arp

Já taky nevím, co to znamená, ale neuráží mě to. Rozdíl mezi mužským a ženským mozkem. Ověřeno.

Joe Arp
30. 3. 2024 16:23
Odpovědět  Markýza

Velmi známá narážka z filmu Vlasty Buriana, no co s tebou nedomykavá?

Joe Arp
30. 3. 2024 16:29
Odpovědět  Joe Arp

Jak mě může urazit něco, o čem nevím co to znamená, máš za úkol to dnes večer rozklíčovat, nespěchej!

Albi
29. 3. 2024 13:26
Odpovědět  Slovan

Ale jo, já ti rozumím, jenže vysvětlení viz výše u příspěvku markýzy (abych se neopakovala).

Prostě mě v tom vadí ta nelogičnost a necitelnost k využívání / dětí jako nástroje trestu, i když jen slovně a pro snížení frustrace.

To je jako s těmi statisíci mrtvých na Ukrajině i v Gaze.
Hory mertvol nás neděsí – už jsme si zvykli. Sice jen (zatím) rétoricky, ale dokud se nás to netýká….. až bude, nikoho to moc “neosloví” – zvykli jsme si.. A není vyloučené, že až se to nás týkat bude, budeme to už brát jako běžnou denní – zvykli jsme si.

Halasně se prohlašujeme za Slovany (dnes se nám to hodí), ale myšlením zůstáváme “zápaďany”. Ty slabší a barevně, či politicky neodpovídající prostě jako lidi nebereme a brát nebudeme. Platí i pro ty děti. Nejdřív je opečovávat bůhví jak dlouho, ale jiné klidne obětovat. Naštěstí ještě pořád rétoricky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
29. 3. 2024 15:48
Odpovědět  Albi

Však i já tobě rozumím a to dobře jsi přece žena, tedy snad, tuna nikdo neví. 😊 Já jen doplnil Helenu a dá se říci na vlně černého humoru. Nikdy nebudu pro, aby někdo ubližoval dětem, a to co momentálně ve svém životě muším zažívat kolik dětí přijde pryč, je pro mě něco hrozného. Obvzláště se mi vaří krev, když někde čtu že je berou na orgány a ten hnus jak to pijí. Tady bych byl krutý a to hodně.
Jedna věc, ale pozor!! Není mi zase tak málo abych ve svém životě nepotkal spousty nedobrých hajzlů a tito hajzly povětšinou zase zplodily zase a světe div se ještě větší hajzly. S tímto jevem ses ještě nikdy nesetkala, aby synáček překonal tatínka i s dědečkem? Ále já áno. Pak se ti taky divím, že jsi si na mě furt nezvykla na mé čtyřmyslné vyjadřování. Však to znáš dvakrát měř a jednou řež. Se zeptám a já rád vysvětlím. Nó. Taky hezké svátky. 🐔 🌼 🥚 🥚
P.S. Bohužel nemám barevný, ty budou až v pondělí. 🤣

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
28. 3. 2024 09:38
Odpovědět  Peter 008

Jak byl SSSR rozvalen , kdy to začalo a jaký systém byl nasazen k rozvalení , je srozumitelně řečeno zde , v tomto celkem krátkém videu .
https://kob-forum.eu/2024/03/24/kazdy-v-mire-sveho-chapani-pracuje-pro-sebe-a-v-mire-sve-nevedomosti-na-toho-kdo-toho-vi-a-chape-vice/
Ta podoba s rozvalem ČSSR , není vůbec náhodná .

me2d44
29. 3. 2024 08:19
Odpovědět  Putinovec

Víte, proč dodnes nedošlo k rozvalu USA? Chybí jim v USA jejich ambasáda a nemá jim kdo raddit!!

Pavel z Moravy
28. 3. 2024 10:35
Odpovědět  Peter 008

Je zapotřebí si odpovědět na otázku – Co byste chtěli od lidí jejichž jediným smyslem života je osobní obohacení a vládnutí bez jakýchkoliv skrupulí. Nu a tito škůdci zemští jsou dnes u moci a vzali si k sobě všechny ty přicmrndávače, kteří za nějaký ten obolos zradí kohokoliv. Momentálně zrazují celý český národ. Takže znovu připomenu slova Mistra Jana- Co všechno může způsobit ztráta světského bohatství, které není ničím jiným než lejnem, Čechové se paktují se svými úhlavními nepřáteli a za toto lejno zaprodávají svoji čest a zem. Vidíte, jak se po spirále ta historie opakuje. Taková prostě ta většina toho národa je. A co s tím je otázka pro hodně zkušené a moudré lidi. On to Thomas Jefferson řekl fakt velmi dobře- Když se tyranie stane zákonem, vzpoura je povinností. Zajímalo by mne, jak by se k tomu co se děje postavil dnes, u nich i u nás. Ale asi by byl spolu s B. Franklinem smutný, kam se tyto společnosti dostaly. Nu, zrovna oni dva by určitě byli na indexu. A koho je to vina, že toto vše mohou provádět? Vina je na tom zbytku pohodlné populace, který se nechá vést takovými lumpy. Nu, takový už člověk je.

Bety
29. 3. 2024 08:19
Odpovědět  Peter 008

Já bych řekla, že roli cizích rozvědek podceňujete. Pamatuji se na film o slavné Chruščovově návštěvě USA, a že několik dnů byl také na návštěvě v Langley. Řekněte, je to normální, aby
zvali představitele toho zlého Ruska do ústředí zpravodajské služby? Právě Chruščov se velmi neblaze podepsal na rozvoji hospodářství SSSR ve všech možných směrech. Sice jim to trvalo
dost dlouho, než ten socialismus v očích lidí zdiskreditovali, ale podařilo se. Teď čumíme
na výsledek a nevíme co s tím.

Albi
27. 3. 2024 23:55
Ohodnotit příspěvek :
     

…přemýšlím nad plánem prezidenta Pavla...”

Zbytečné – žádný nemá, maximáně tak náhodné nápady.
Ale taky na Hradě není proto, aby plánoval a něco naplánoval..
On má jen zdobit a na úřadech a ve školách ve formě portrétu shlížet laskavým pohledem na svůj národ.
A i to dělá blbě.

Eva
28. 3. 2024 08:16
Odpovědět  Albi

Zdobit ?!?!?!!!
Fujtajbl !!!

Helena
28. 3. 2024 09:13
Odpovědět  Albi

Ať Petr nebo Pavel ani žádné PLÁNY MÍT NEJSMĚJÍ !! TI JSOU DOSAZENI JEN PROTO, ABY BEZ ROZMYSLU A BEZ ODPORU PLNILI ROZKAZY SVÝCH PASÁKŮ Z LONDÝNA A FAŠINGTONU A BRUSELE/skopčáka/.
A teď už na nich Londýn a USA rajtují takovým způsobem, že ani nesmí říct veřejnosti částku, o kterou vovčany okradou – neskutečné co si dovolují. A teď si představte, co ti hajzlové museli vyvádět v těch Afrických zemích, v Indii na BV – co tam museli vyvádět – to by nám hlava asi nepobrala.

Pavel z Moravy
28. 3. 2024 11:26
Odpovědět  Helena

Už jsem to zde dával několikrát. Nedělejte těm zrádcům reklamu. Ser.te na ně. Pokud o nich mluvíte, oni se cítí na koni, oni milují reklamu, obzvláště když je o nich a nevadí jim ani negativní. Mluvme o lidech, kteří by mohli tuto zemi opět dostat do normality, aby alespoň dokázala přežít. A ještě jedna maličkost, která se vám asi nebude líbit- Jak mohu volit do nějakého parlamentu EU, když s jeho orgány a tedy i s celým tímto kolosem nesouhlasím? Proč se nedokázalo sformovat hnutí, které by jednoznačně odmítlo členství v EU. SPD, Trikolóro, Komunisté a další, proč neříci lidem, chceme okamžitě vystoupit z EU, bez ohledu na nějaké přiblblé volby, které stejně nic nevyřeší, protože liberální většina si stejně udělá dle svého. Vždyť ti liberálové mají zmanipulované svoje mladé populace. Na co se tady hraje, na pár křesel v EU parlamentu? To chceme opravdu naivně věřit, že se takto, tedy působením těch pár hlasů tohle vězení národů rozloží? Vždyť je to směšné. Stále tady hovořím, že opoziční strany musí vyjíždět za svými voliči do měst po celé zemi, obeznamovat je se situací a ukazovat cestu k nápravě. Bez toho to nepůjde. Víte kolik starých lidí nemá internet a když ho má, tak o

Pavel z Moravy
28. 3. 2024 11:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

alternativě nic neví. Co chcete kujwa podnikat bez důkladně neseznámeného lidu se současnou situací. Buď tomu nerozumím, nebo jsem fakt vůl. Ale díky za pokec, že se člověk může vyjádřit.

Helena
28. 3. 2024 11:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Proto je třeba volit SPD – nebýt p. Ivana Davida, vůbec nevíme, co si tam potichu na tajňačku odhlasují za prasárny. Takže: volit SPD, abychom měli info a postupovat dál – je několik způsobů jak s EU vyjebat.

Boomer
29. 3. 2024 10:18
Odpovědět  Helena

..no toto, a co soudružka Konečná, ta nic, ta je vosk? No toto..

Helena
28. 3. 2024 12:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ještě by bylo senzační aby nějací hoši od IT, ale fakt dobří hekři, ohlídali podvody, které se dějí při počítačovém sčítání volebních hlasů. Tak hola, hola, hoši, tohle by byla opravdu zajímavá a nadmíru užitečná IT činnost.

Pavel z Moravy
28. 3. 2024 17:07
Odpovědět  Helena

No jo Heleno, vždyť ani většina ale neví, že tam nějaký I. David v europarlamentu sedí. Znovu zopakuji, většina starších nemá o alternativě a opozičních stranách žádné povědomí. Neberte to podle sebe, že toho spoustu víte, neb se zajímáte. Vím když mluvím se staršími, žádné povědomí o alternativě nemají. Jak mohou volit něco o čem nic neví. Sakra, vždyť převážně koukají a mají info z televize, která propagandisticky pracuje na plné pecky. Copak nechápete jak je většina starších lidí naivní. Vy se stále snažíte posuzovat vše z vašeho pohledu, vy se zajímáte, vy máte přehled, ale ve většině to fakt tak není. S tímto přístupem, tedy neochotou těch opozičních stran jezdit k lidem a vysvětlovat svoje cíle to dopadne při příštích volbách ještě hůře. Pokud tedy nebudete považovat za úspěch vítězství miliardáře Babiše a jeho ANO. A s Bruselem na věčné časy do věčného otroctví. Ale už mne to fakt nebaví, pokud to ti alternativci tak necítí, tak ať jdou někam. Přestává mne to zajímat.

.

Standa
28. 3. 2024 18:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

To je přesně ono
!,, Přestává mne to zajímat.”!???? Tvé , oslíku! Citace z v tvého uzlíkuTakový jste všichni a to se jim hodí.! ???? cit.: většina starších lidí je naivní.” ??? Lež , jako věž! Mladí jsou naivní a zahledění do sebe!!!Co Vy jste udělal pro změnu současné situace) mimo nakrmení králíků a slepic) …Pouze jste cinkali klíči a volily nejsvětější Trojici! My pražáci jsme na náměstích , kromě Vás ! Jsme tam I ze zeměděci. ,, Miliardář”? Postarej se sám o sebe a budeš také! NEŽÁRLI!
,,cit,, , tak ať jdou někam. Přestává mne to zajímat.” konec cit. Běž někam jinám třeba do králíkárny , tam to dožijež v klidu!

Pavel z Moravy
28. 3. 2024 19:08
Odpovědět  Standa

Ty jsi asi opravdu nějaký nedoučený. Asi nemáš vůbec zájem zjišťovat co tady píši a také jiní. Jsi ztracený případ chlapče. Opakuješ se se svými králíkárnami a cinkáním klíčů nedouku. Já vám v 89 k tomu, aby u moci bylo toto zrádcovské plemeno nepomáhal a jestli se nepletu, statistiky tedy nemám, tak si v té vaší stověžaté volíte ODS, Piráty a podobné týpky. KSČM A SPD jsou tam v té matičce Praze v nemilosti odjakživa. Tak o čem žvatláš? Proboha, mysli trochu hlavou než vypustíš do světa ty krávoviny. Abraham Lincoln řekl jednu krásnou větu- Je lépe býti považován za hlupáka, než promluvit a odstranit veškeré pochybnosti. Může to samozřejmě sedět na kohokoliv, kdo toho druhého nemusí, to je fakt, ale proto je lépe moudře užívat slov radil kouzelník Žito Hurvínkovi.

Helena
28. 3. 2024 18:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

I starší lidé platí energie, nakupují, platí různé opravy domu, domácnosti, platí léky v lékárně a jistě dobře ví, co se s cenami stalo za příšernost
– a tudy vede cesta. Stačí s nimi při kafíčku hodit řeč a prohodit, že vy volíte SPD a o co se SPD snaží. Stejné je to i s mladými. Mám vlastní zkušenost, že i známí na mne koukali jak puci. Za nějaký čas, když jsme se zase sešli, změnili názor a dokonce jsem slyšela svoje vlastní slova z jejich úst, což jsem přešla v duchu s úsměvem. Nemůžete čekat, že vám okamžitě dají za pravdu, přehlédněte nejapné poznámky, nepřesvědčujte na sílu. Berte to s nadhledem, nevztekat se, když vám odporují-klidně říci známé skutečnosti, odkázat na alternativní web.

Slovan
28. 3. 2024 18:51
Odpovědět  Helena

Šťastná to ženo!! Tak to já tuna v regionu mohu propagovat SPDé a jsem terčem posměchu stále i nadávky přiletí a stejně čumí a čumí. Babiš, ten nám přidal na důchodě, Babiš, Okamura kecal, populista, korejec (i když mi tu jednoho máme). Takže u vás je to OK.

Helena
28. 3. 2024 19:07
Odpovědět  Slovan

Ale kdež, OK to není nikde. Nechte je, ať se smějí, berte to s nadhledem.

Albi
29. 3. 2024 15:50
Odpovědět  Helena

Nejdřív tě budou ignorovat.
Pak se ti budou smát.
Pak proti tobě budou bojovat.
Pak zvítězíš.

Mahátma Ghándí

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
29. 3. 2024 17:50
Odpovědět  Helena

Nikde a nikdy, dodala bych. Přesněji řečeno, co je jednomu ok druhému není, a to co svět světem stojí.

Pavel z Moravy
28. 3. 2024 19:24
Odpovědět  Helena

Heleno, stále si asi nerozumíme. Já říkám, že dosti značná část starších lidí nemá o alternativě ponětí. Buď nemají počítače nebo internet a pokud je mají, většina na alternativní weby nechodí. Teď jsem předával webové adresy dvěma přátelům o pár let mladším, kteří na mně čuměli cože to existují za weby. Já pouze opakuji, že pokud chtějí opoziční strany podporu lidu musí mezi ně vyjíždět na setkání a s lidmi mluvit. To je jediná cesta, když se jinak nemohou dovědět o nich z jiných zdrojů. Jinak tu podporu nezískají. Tyto strany a hnutí tam mají lidi, kteří by toto měli v krajích a okresech zajišťovat. Vždyť mají proboha mezi volbami 4 roky na to, aby takovým způsobem oslovili svoje potenciální voliče. Tak ať nejezdí a nechodí mezi lidi, budou mít svých 10, někteří 5 či 3 % podporu při volbách a potom ať nekňučí. Nemám k tomu více co říci.

Helena
28. 3. 2024 19:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

Opoziční strany mezi lidi jezdí, ale starší lidé tam nepůjdou-třeba jim to zdraví nedovolí. S nimi můžete poklábosit u kafe.
Jste fakt dobrý, že jste předal ty webadresy, dejte tomu trochu času. Přeneste se přes to, že na vás čumí jak na debila. Všichni jsme byli za debily milionkrát, tak ještě tentokrát to přežijeme, ne? Člověk je tvor zvědavý, věřte, že na ty weby zabrousí.

Albi
28. 3. 2024 14:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

No jo, Pavle. Máš sice pravdu, ale když se o NICH nebude mluvit, dojdou k závěru, že kdo mlčí, souhlasí.
A pak nadno dojde na jejich “plány” – sice debilní, ale přesto uskutečnitelné a to i za pomoci té mlčící většiny!
Například:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-sledujte-prezident-se-radil-s-vladou-i-ano-o-duchodove-reforme-248752#
“Vítám, že jsme se shodli na několika bodech, tím hlavním je to, že nelze nekonat,“ uvedl ke schůzce prezident Pavel….
Účastníci schůzky se podle něj shodli také na tom, že věk odchodu do důchodu se bude muset v budoucnosti prodlužovat.

A důchody samozřejmě snižovat.
Podle tebe se nás to už netýká a “děti” ať si s tím poradí samy.
Ať napraví, co my, rodiče nebo prarodiče jsme zmršili.
Právě tím, ze jsme mlčeli, jak doporučuješ.

V tom kontextu mě napadají slova K. Kryla:
“Inter arma, silent musae – muži by však mlčet neměli”!!!

Pavel z Moravy
28. 3. 2024 16:29
Odpovědět  Albi

Já tedy nezmršil ve výchově nic a znovu budu opakovat 30 a víceletí lidé už musí mít sakra svůj vlastní rozum a dokázat ho používat aby rozlišit to správné od špatného. Snad je do prd.elky nechceš ještě v 50 letech vodit za ručičku. To už s tímto omlouváním přestává sranda. Ve 12 či 13 už souloží a v 35 nejsou zralí? My v 18 či maximálně po vojně odcházeli z domu, starali se sami o sebe, zakládali rodiny, alespoň u mne a ženy to tak bylo a na nikoho jsme se nespoléhali. Tak už s tím opatrovnictvím dospělých dej Albi pokoj. Sakra, pořád je budete vodit za ručičku a umetat cestičku. Alespoň je vidět k čemu to dospělo. Přesně z těchto důvodů mamánkovské starostlivosti je to tam kde to je. Nejsem necita, ale vše má svoji hranici. Tak se měj.

Slovan
28. 3. 2024 18:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

Musím ti dát za pravdu. Já se přiznám byl jsem měkoň. Měl jsem přitvrdit, ale nojo, rodič. Nejsem agresor, ale nevím co to mám za povahu jsem zlý až dostávám nakládačku, pak se neznám. Omotám se černým pásem, udělám tři parakotouly, rozbiji nějakou tu ytongovou příčku a na závěr sestřelím pár žárovek u stropu. Pak se teprve po rozcvičení zapojím do bitky. 😊

Pavel z Moravy
28. 3. 2024 19:43
Odpovědět  Slovan

Já nevím, ale v našich časech málokoho vodili za ručičku, hýčkali a foukali bebínka. Někteří v 15 letech už i dělali. Teď by možná již v 15 letech chtěli být dospělí, ale asi jenom na něco. Pokud chtějí v 16 či 17 letech plnoletost, tak potom přece se vším všudy. To není jenom plnoletost, abych mohl souložit i když to mohu samozřejmě i bez plnoletosti, ale znamená to, že se musí postarat sami o sebe. Chceš být v 16 letech plnoletý, tak tedy ano, ale se vším všudy. Každý chce svým dětem dobře, ale je tady přece nějaká hranice. A v tom je ten obrovský rozdíl, my dováděli, ale také makali, dnes by víceméně chtěli jen dovádět. A když nemají přijdou k rodičům. A ti dají. Jak jim potom může proboha vadit co se tady děje? Asi tady budu za zloducha, ale tak to prostě vypadá. Nezevšeobecňuji, není to tak u všech, ale je to častý jev.

Albi
28. 3. 2024 20:02
Odpovědět  Pavel z Moravy

Když ty každý jiný názor bereš jako osobní ůtok na sebe. to je pak těžké. Že ty za to nemůžeš, nikdo netvrdí.

Nebo snad ti někdo dává konkrétní vinu?
Píšu o generací, která ten svět dovedla tam, kde je, ne že ty a jedině ty.
Ale že bych se dívala na to, jaká budoucnost ty “děti” čeká, spokojená, že mě se to už netýká a vyžerte si to, dětičky, tak to zas ne!

Pavel z Moravy
28. 3. 2024 22:27
Odpovědět  Albi

Tak jo, každý na to máme prostě jiný názor. A já to fakt neberu jako útok na sebe, pouze říkám co vidím kolem sebe a u mladých většinou nezájem o svoji budoucnost. Máte li jiné zkušenosti dobrá, tím lépe. Někdo je prostě kritičtější více, někdo méně. Myslím, že prozatím vývoj situace u nás dává spíše za pravdu mně. Však si počkejme jak se to vyvrbí i s dalšími volbami, pokud vůbec budou nebo budou mít smysl. Je to ještě 1,5 roku.

stan
28. 3. 2024 10:42
Odpovědět  Albi

Pavel je jen guma, nemyslící mozek, který plní přikazy loutkovodiče Koláře.Takže myslet si, že Pavel něco naplánoval je naprosto směšné.Je zajímavé, že když byl prezidentem Havel, KLaus nebo Zeman, tak jsem s nimi v mnoha věcech nesouhlasil, dokonce je i nesnášel, ale prostě jsem je bral jako politiky.Pavel ve mě nevzbuzuje žádné emoce, je mi v podstatě ukradený a beru ho stejně jako jako když odhazuji odpadky do koše………….

orinoko
28. 3. 2024 15:33
Odpovědět  stan

Česká vládní opice zase v čele: Když v emericke padají mosty, tak v bananovce musí aspoň hořet v Praglu. Na poště tam skladují munici pro východní frontu.

orinoko
28. 3. 2024 16:12
Odpovědět  orinoko

Hořící koudel/KA bude vyšetřován, jak to, že před požárem nevaroval hradního BONYface, takto Krakatita Prvního.

katango
30. 3. 2024 11:14
Odpovědět  orinoko

Pár kroků od Václavskýho Václaváku.

me2d44
29. 3. 2024 08:26
Odpovědět  Albi

Náš generál Laudon shání munici pro Ukrajince. Copak mu nestačí, že ji Ukroušům posílají munici Rusové? Sice je odjištěná, zato má přesnou adresu a požadovaný efekt – dnes na “pravda.ru” hlásí pátý shořelý Abrams. Ta munice z Ruska je dokonce takové kvality, že ji zatím USA nejsou schopny ani napodobit (viz Kinžal, Iskander, Onyx). USA vyvíjí hypersoniky už přes 10 let – komponenty fungují jen v rozloženém stavu. Když to složí dohromady, tak jim to neletí. Už je na tom lépe i Irán i Severní Korea.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris.
28. 3. 2024 06:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Neni se cim chlubit, ze Ceskoslovensko v dobe protektoratu vyrabelo a dodavalo zbrane pro valecnicke helmuty ze sajrajtu. Byla to jednoduse spoluprace s nacistickym Nemeckem proti Sovetskemu svazu. S vyhlasenim protektoratu zmizela posledni spetka vlastenectvi ceskych obcanu. Nemcouri nikdy zadnym protektorem Ceskoslovenska nebyli. Byli to prachsprosti vrazi a uzurpatori.
Rovnez nesouhlasim s novodobym zalozenim okupantskeho Izraele, z cehoz vyrostl nehojici se smardlavy vred na BV, ktery je pricinou utrpeni nejen Palestincu, ale i sousednich statu.Ceske zbrane byly opet zneuzity na spatne strane.

Pravdomluvny
28. 3. 2024 06:14
Odpovědět  Jaris.

Kolik muha@@mrdů máš doma?????

Jura
28. 3. 2024 07:04
Odpovědět  Pravdomluvny

Ty jsi taky jeden z těch , který by chtěl rozvracet muslimské země , aby ti jak píšeš proudily po milionech k nám , jsi prostě hlava.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
29. 3. 2024 09:06
Odpovědět  Jura

Jediný rozumný názor, děkuji vám, perlo na hnojišti. A to nemluvím jen o zdejší diskuzi.

Joe Arp
29. 3. 2024 12:25
Odpovědět  Markýza

Jedinný? takže i ty jsi součást hnojiště, gratulace k sebezařazení.

Standa
29. 3. 2024 13:31
Odpovědět  Joe Arp

ypadá to, že nám vládnou šílenci !

Stát má v plánu zrušit rodná čísla. O tuto bitvu za desítky miliard korun neprojevuje přitom téměř nikdo zájem – ani občané, ani firmy. Není to potřeba a nikdo to nechce.

Vše připravuje kabinet vicepremiéra pro digitalizaci Ivana Bartoše.

Piráti v akci, po nich potopa. Hlavně že jsou s Fialou na stejné vlně. Od roku 2025 by se rodná čísla (RČ) měla stát minulostí.

Namísto nich by měly být zavedeny tzv. bezvýznamové směrové identifikátory (BSI).

Porovnání:Rodné číslo – 940228/3946

  BSI – 6cf37cfe-1386-459a-99e6beefff7a1527  ( kdo si to má pamatovat)

Takže jinak, vážená VLÁDO:

Chci si ponechat svoje RČ.

Fakt mi nevadí že z něj jde odvodit, zda jsem muž nebo žena.

Fakt mi nevadí že z něj jde odvodit, můj věk.

Přátelé, pokud s tím má někdo problém, nechť to řeší individuálně na úřadech Jsem zvědavý, kolik “potížistů” se najde. Tečka !

Nechápu, co to je za dobu, kdy se musí většina přizpůsobit menšině, a ještě za to společně budeme platit desítky miliard.

V době, kdy je státní rozpočet v těžkém minusu a vláda zatěžuje občany a firmy vyšším zdaněním.

Navrhuji umožnit změnu těm, kteří mají problém s RČ, ale na jejich vlastní náklady.  Hotovo

Je to

Standa
29. 3. 2024 13:35
Odpovědět  Standa

….v pérdeli, co jste si zvolili, králíkáři, to máte? Nejsvětější trojici s odborníky v čele( předsedové koali a stran)a nacistou z Hradu v čele!

Joe Arp
29. 3. 2024 19:09
Odpovědět  Standa

Opatrně Rosák králíky nerad, nepřešvihni nadšení jakobydoktore.

Joe Arp
29. 3. 2024 19:08
Odpovědět  Standa

Tak nevypadá, oni skutečně vládnou, ale šílenství by je částečně omlouvalo, že. Toto jsou z júesej nabrýfovaný krysy, pracující na zničení státu, vlastizrádci bez pardonu!

katango
30. 3. 2024 11:17
Odpovědět  Joe Arp

To není šílenství. To je prodejnost, tupost, vyčuranost, naprostá absence etiky a empatie a vrcholná zabedněnost. Společně s vlastizradou. A ta je na rozdíl od před ní jmenovaných nejen trestním činem, ale neexistuje u ní promlčení, tedy pokud vím.

Jura
31. 3. 2024 18:45
Odpovědět  Joe Arp

Markýza píše o mě , mi to nevadí a proč se toho chytáš ty , ty jsi v tomto státě nepřipadáš jako na hnojišti , tak jsi šťastný nevím co děláš tady mezi dezoláty.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
31. 3. 2024 18:54
Odpovědět  Jura

Píše ne o tobě, ale tobě. Kolik promile máš ještě “pod kůží”? Jako dezolé mi nepřijdeš a čeho se chytnu neřeš.

Jura
2. 4. 2024 19:07
Odpovědět  Joe Arp

Já mám možná promile , ale tobě schází co se týče IQ.

Pravdomluvny
29. 3. 2024 11:56
Odpovědět  Jura

Muha@@@mrdány bych nejraději do posledního ☠️👎👎👎…..ty v Evropě 100%!!!!!

Janaz
28. 3. 2024 09:09
Odpovědět  Pravdomluvny

Sprostý troll, takže schvaľuješ, že sa nejaké etnikum dovalí na tvoje územie a vyhlási ho za svoje? Tak čo máš proti moslimom v Európe? Veď nerobia nič iné ako židia v Palestíne, že?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
28. 3. 2024 14:49
Odpovědět  Janaz

Uklidni se broučku z kotárů, co asi může mít proti machometánům v Evropě? To jak se tu chovají a prosazují své uspořádání společnosti je řadí do 13. stol. z kterého se ještě nepohnuli! Takže podle tebe tu možu robiť to čo židia v palestíne??

Slovan
28. 3. 2024 16:04
Odpovědět  Joe Arp

Já bych řekl že je to od bratra irónia, podjeb. Len príklad.

Joe Arp
28. 3. 2024 19:04
Odpovědět  Slovan

Žiadná íronia, ňever tomu bratko.

Pravdomluvny
29. 3. 2024 11:59
Odpovědět  Joe Arp

👏👏👏👏👏

Pravdomluvny
29. 3. 2024 11:58
Odpovědět  Janaz

Židé to území nárokují oprávněně.
A ta to,co jim po léta muha@@@dáni dělají si zaslouží jediné……do JEDNOHO.
Je to stejná teroristická verbež jako ty, kteří vraždili v Moskvě!☠️👎

Standa
29. 3. 2024 13:42
Odpovědět  Pravdomluvny

To samé o židech. Chcíplý žid dobrý žid. Jaká ,, opravněnost” přečti si něco!A vratíš vysvědčení už z druhé třídy! Židé vyhlásili WW II. Někdy si říkám , jestli ten …tamten ..neměl pravdu….prací k….už jste viděl žida pracovat?
Když židáci utíkali z Egipta vraždili vše okolo sebe! Do Kannánu, kde žili arabové už tehdy!

František
28. 3. 2024 10:33
Odpovědět  Jaris.

Izrael nikdy žádnou válku nevyhrál. Vždy, když dostával na prdel, zakročily USA VB a nakonec vyhlásily vítězem Izrael.

Pravdomluvny
29. 3. 2024 12:00
Odpovědět  František

Ale prd,to muha@mrdi obě sedmidenní války prohráli!👎

Standa
29. 3. 2024 13:44
Odpovědět  Pravdomluvny

Takže všechno, podle tebe židé vyhráli! I Golandské ( Syrské) výšiny. Proč nejedeš vraždit do Gazy?

Standa
29. 3. 2024 13:46
Odpovědět  Standa

Nějaká nemocnice, ženy a děti Arabů se přece dají vraždit lehce!

Joe Arp
29. 3. 2024 19:23
Odpovědět  Standa

To víš vševěde, nejlepší, když se jim pod postelí ve špitálu schovávají hamásníci!

katango
30. 3. 2024 11:18
Odpovědět  Joe Arp

A jak to víte, drsný šerife z Maricopy, USA?

Joe Arp
30. 3. 2024 11:44
Odpovědět  katango

Čtu hnusné dezinformační zdroje milá zlatá. Podobně postupují ukáčka, osvědčená praxe na veřej. mínění, schovat se v zdrav. zařízení a vřískat, že nepřítel bombarduje nemocnici. Nedávno šla fotka kanónu na zahradě MŠ, kdesi na UA, určitě ruského! Jo drsnej, bejvávalo, ale kam se hrabu na psychiatry, ještě nedávno jste provozovali lobotomii, a teď s pravdou ven!

katango
30. 3. 2024 15:27
Odpovědět  Joe Arp

Lobotomie už se dávno neprovozuje a dávno je odsouzena jako naprosto nehumánní praktika, ale někdy to vypadá, že ji lidi ještě podstupujou. A hromadně. Píši bez osobních narážek, tedy tento příspěvek. Milej zlatej.

Joe Arp
30. 3. 2024 15:48
Odpovědět  katango

No právě vy psychosaďouři, r.78 se mi nezdá až tak dávno. Je pravda, že šetřivější to prováděli pletací jehlicí? Neumím smajly chechtací, tak bude zas problém, tuším.

katango
30. 3. 2024 23:03
Odpovědět  Joe Arp

To víte, jak nězabiju někoho ještě před snídaní, tak mi ten kaviár, foie gras a šampaňský vůbec nechutnaj.

Joe Arp
31. 3. 2024 18:10
Odpovědět  katango

Tak je to správně a trochu mučánkovat, to hned zlepší apetít, mám to podobně, začínal jsem poměrně brzy asi v 35.letech trháním nožek mouchám. Teď už bych na to neviděl.

Aleš
28. 3. 2024 06:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Podpora fašistického režimu Ukrajiny je odporný zločin.

Vlastimil Čech
28. 3. 2024 08:22
Odpovědět  Aleš

BINGO!

Tupý hulvát
28. 3. 2024 07:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Pochybuji,že bude ta munice na jednom místě,proč by to během nákupů sváželi.Posílali by to postupně.
Také pochybuji,že takové množství vybuchne najednou,to nebude možné.

František
28. 3. 2024 10:40
Odpovědět  Tupý hulvát

Viděl jsi fotky z výbuchu Sarmatu na Ukrajině? Jeden takový zásah na sklad a bude tam jen ohromný kráter.

Tupý hulvát
28. 3. 2024 14:42
Odpovědět  František

No,to ani ty,ty sarmate.
 těžká mezikontinentální balistická raketa na kapalný pohon vypouštěná z podzemních sil. Ve výzbroji ruských raketových vojsk strategického určení

10–16 oddělitelných nezávislých hlavic
Pročpak by se na soustředění munice posílalo cokoli velkého,i rozházená po okolí je k ničemu.

Standa
29. 3. 2024 16:48
Odpovědět  Tupý hulvát

Nelze nesouhlasit.Sarmatu by byla škoda. Mám zde simulace jaderné války i Števce. Stačl by Kynžal či Kalibr,Cirkon na nějaké spojovací uzly.A dobrou službu na sledování pohybu dopravy na železnicících

Ladislav 💤
29. 3. 2024 18:03
Odpovědět  Standa

Ale škoda utrácet, Rusové oprašily bomby z roku 1957 a vylepšili je a vznikla dokonalá zbraň! Jedná se o FAB 500, 1500 a děsivá FAB 3000!

All
28. 3. 2024 08:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Za Hitlera jsme měli udavače,kolaboranty.Byla druhá svět.válka.Dneska ČR ve válce není,ale přesto vraždí lidi,sice nepřímo dodávkami zbraní,ale vraždí,stejně jako za Hitlera dodávkami zbraní.Tahle ,,Česká i iniciativa” je i niciativa pro válku a zabíjení,iniciativa pro vraždění lidí,i když ve válce nejsme.Klidně to dělají naši politici z pětikolky,vláda i president a dělají to naprosto vědomě,vědomě chtějí vraždit a zabíjet.Vraždění lidí je dnes Českou iniciativou ? Média a vláda mluví sama za sebe,pouze za sebe,to média a pochybená vláda ubohých poskoků vraždí a chce vraždit.Nikoliv Česká republika s 10.miliony obyvatel.Máme vládu protektorů,zabijáků,díky lžím a ohlupování lidí,aby volili tuhle realitu.Realitu války,zabíjení a vraždění.Tohle normální není,aby nám vládli pekelníci,toužící po krvi,tohle je důsledek tolerance zla.

Tupý hulvát
28. 3. 2024 09:09
Odpovědět  All

Lžete si do kapsy,my nic,my muzikant.Jediní,kdo toto může tvrdit před svým svědomím jen ten,kdo volil stranu,která byla proti NATO a lžím o Rusku.Všichni ostatní mají máslo na hlavě,nebo jsou pitomci.Desítky let se zúčastňují přípravy na válku a provokování války ,tedy JSME VE VÁLCE.U aktivního účastníka války je zabíjení normální a dalo se očekávat.Jak jsme si ustlali,tak jsme si lehli a můžeme jen doufat,že naše útočná válka skončí mimo naše území.Já doufám,že naší PROHROU!

All
28. 3. 2024 10:18
Odpovědět  Tupý hulvát

Ti,co si přejí válku,horují pro válku,vyzbrojují a školí cizí vojáky,aniž by sami byli ve válce jsou svatí,to těžko.A do NATO jsme byli vhozeni politiky bez referenda.Politická strana svědomí nemá,svědomí existuje pouze u samotného člověka a těch je více,než politických stran. Je nesmysl tvrdit,že svědomí má pouze ten,kdo volil politickou stranu.Báli se referenda,protože referendum je více,než politická strana.Je dobře,že jste volil stranu,která byla proti vstupu do NATO a nebyl jste sám.

Tupý hulvát
28. 3. 2024 14:54
Odpovědět  All

Nikdo o svědomí strany nepsal,dál nebudu pokračovat,vám by nepomohlo ani desetkrát přečíst znovu,ani vysvětlování.
Kdo nevolil stranu proti NATO,tedy komunisty,je SPOLUVINÍK , NEBO BLBEC.
Mimochodem i já roky volil ČSSD.

ladik
28. 3. 2024 18:21
Odpovědět  Tupý hulvát

Komunisté jsou jedinou stranou v našem ubohém nestátu, kteří jsou otevřeně a od samého počátku proti účasti ČR v NATO.

Ladislav 💤
29. 3. 2024 18:03
Odpovědět  ladik

👍

All
28. 3. 2024 09:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Pres.Putin diskutoval s voj.letci v přeškolovacím středisku na nové systémy.Zopakoval,že ůtok na Polsko a pobaltské státy je naprostým nesmyslem.Podobný nesmysl je rovněž válka proti Evropě.Ale prohlásil,že pokud budou ukrajinské F-16 startovat z letišť třetích zemí,budou cílem ůtoku. Šojgu řekl,že dodané F-16 budou zničeny zhruba do 20 dnů.

unor 2022
28. 3. 2024 12:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyz vynechame jednoho vecne opileho ..
Tak po nem jsme meli intelektualniho a vzhledoveho narcise.
Pak uz jen intelektualniho narcise.
A nakonec jsme si zvolili vzhledoveho narcise.
Takze dost upadek, ze.

Ladislav 💤
28. 3. 2024 15:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Berdychi je naše, ale musíme to vyčistit: 47. mechanizovaná pěší brigáda „Magura“ po FABizaci zbaběle utekla z vesnice
Vesnice je pod kontrolou ruských ozbrojených sil, ale je příliš brzy mluvit o úplném osvobození – „Generál 200“ má stále „maso“ na předměstí
🇷🇺Fab 500, 1500 a 3000 dělá zázraky na počkání!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuzana
28. 3. 2024 16:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin řekl, že Barack Obama je po útoku v Moskvě „legitimním vojenským cílem“

https://aktax.cz/putin-rekl-ze-barack-obama-je-po-utoku-v-moskve-legitimnim-vojenskym-cilem/

cool
28. 3. 2024 18:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Takhle poklesle fakt ne!
https://www.facebook.com/reel/1055376435526655

M.Š.
28. 3. 2024 19:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten pablb na hradě pražském se montuje do všeho aniž by tomu mohl rozumnět…zrovna v ČT žvaní o důchodech,blekotá jak blekota.Nevím co si politici dovolují pořád šťourat do důchodců,jedno je jisté,co budou pro důchodce zajišťovat když se důchodu pomalu nikdo dchodu nedožije.Pokud nebude zajištěno,že finance na důchody nebudou rozkrádat politici a jiní příživníci,tak nemá cenu se o něčem rozumném bavit.Také bych chtěl reagovat na cvoka Jurečku,protože v telce plácá vyložené nesmysly a lži,konkretně nemá cenu je vyjmenovávat,páč je to zbytečné.Ostatně,nechť si dělají praštění politici co chtějí,když se to týká těch mladých a dobře jim tak,když jsou tak praštění,však uvidí.

Ladislav 💤
29. 3. 2024 07:09
Odpovědět  M.Š.

👍 přesně, když chcou dřít do devadesáti, tak pomozte jim tam!
Zlatí komunisti, v šedesáti do důchodu to byl ráj na zemi!
A těm posrancům uzákonit, hned jak vypadnout z teplíčkých míst, makat fyzicky v dolech až do smrtí! Žádný důchod!!

Pavel z Moravy
29. 3. 2024 09:29
Odpovědět  M.Š.

Já už se tady raději k mladým mazánkům nebudu vyjadřovat, neboť to vzbuzuje vášně.
Ale přesto ještě dodám, na soulož jsou zralí již ve 13 letech, pro život ani ve 30 letech. A jinak nevím, proč by jim měla stará bábrlata a dědulové umetat cestičku, když oni o svoji budoucnost nemají absolutně zájem. I ten největší 30 letý trouba musí vidět co se s nimi chystají provést a jestli to z těch děcek nikdo nevnímá, bude to jejich budoucnost. Jakou si ji připraví, takovou ji budou mít.

Slovan
29. 3. 2024 09:43
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle vono je to těžké, když to do toho spodku jde dříve než nahoru. 😊
A je to silné pokušení, kterému asi málokdo odolá. Vím to podle sebe a nevím jestli můžeš dát ruku do ohně žes to měl jinak. Když mě bylo 30, tvl já se nadělal kravin. Jediné co absolutně přiznám a troufnu si říci že většina z nás už tak nedokázala, že nás ještě fotrři drželi u držky. Jsem byl po tahu, v neděli táta ráno dorazil a tahal mě z pelechu a jdeme na stavbu makat. Tó bylo dršek, ale nikdy jsem si nedovolil ho poslat kamsi a za velikého nadávání jsem šel. A dnes?!! Naše chyba, to je ta demokracie, nechávat mládež vyjádřit se a projevit se, tady to máme. Hezký pátek a krásné Velikonoce přeji všem.

Pavel z Moravy
29. 3. 2024 10:58
Odpovědět  Slovan

Všichni dělají v mládí blbiny, to je jasné, to nezpochybňuji. Ale, že by nás tehdy staří vodili za ručičku, tak to ne. Jsi dospělý, tak se postarej. Jak si to zařídíš, tak to budeš mít. Jak si to zařídí oni, tihle 30, 40, 50 atd, tak to budou mít. Je li jim budoucnost lhostejná, budou ji mít spojenou se svojí lhostejností. Takže, když jim panstvo zařídí třeba důchod v 70 letech, je to jejich problém. Měli se starat. Nám v době socíku nikdo nevyhrožoval důchodem v pozdějším věku než v 60 letech a dalšími prasárnami. Nemůžeme tedy zjistit, jak bychom se zachovali, to je fakt. Já ale šel sám proti podniku i když jsem prohrál a to v socíku. Tak vím co to je bojovat. A přesto jsem na socík nezanevřel. Byli to pouze někteří lidé, kteří mi to znepříjemnili.

Pavel z Moravy
29. 3. 2024 11:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

A samozřejmě, všem přeji moc pěkné prožití velikonočních svátků. V Londýně prý slaví hlavně Ramadán a ve Španělsku, bývalé nejkatoličtější zemi, tam už mají mozky vypláchnuté úplně. Jo, pěkně tu Evropu doku.rvili. A u amíků je to stejné. Otcové zakladatelé by se asi picli, kdyby věděli co přijde. A normální lid na to čučí, drží tlamy a ještě ty degeny volí. To fakt nevymyslíš.
.

Ladislav 💤
29. 3. 2024 18:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍👍

jiří
28. 3. 2024 19:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Tato “vláda”, to jsou najatí žoldáci určení k vyvádění peněz a majetku z našich rukou směrem do zahraničí a přitom s povolením si kousek ukousnout a nechat pro sebe.
Jindřich Kulhavý: To není naše vláda, to jsou zločinci – CZ24.NEWS

Slovan
28. 3. 2024 20:20
Odpovědět  jiří

jiří-To potká se takhle mafián, podvodník, zloděj, narkoman a idiot. To není vtip, ale zasedání vlády. 🤣 🤣 🤣 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
29. 3. 2024 09:07
Odpovědět  jiří

Pna doktor už taky jenom straší. Kdyby byla naše mamička vrcholně nasrána, stačilo by se jí jen oklepat. Prostředky na to má.

Pavel z Moravy
29. 3. 2024 09:36
Odpovědět  jiří

Nu, že jsou zde u moci na celém kapitalistickém západě totální zdegenerovanci, o tom nelze pochybovat. Prostě jim ten majetek a moc, kterým zde vládli a vládnou totálně vymlel mozkovnu. Naše země se k nim přidala a vybrala si jejich cestu degenerace. Nemuseli jsme, nikdo nás nenutil. Tak si to teď budou muset všichni pěkně užít.

Antonín Körber
29. 3. 2024 07:49
Ohodnotit příspěvek :
     

..ano,samozřejmě doprava a uskladnění !!,..to bude fijalový problém a také průser,..a největší ještě kdo to zaplatí,samozřejmě ten,který to vymyslel !!!,fijaloví a pirátští už by měli začít organizovat sbírky,to nebude stačit míšek na klacku..

zuzana
29. 3. 2024 09:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Zvěrstvo v koncertní síni Crocus: Není cesty zpět

https://aktax.cz/zverstvo-v-koncertni-sini-crocus-neni-cesty-zpet/

cool
29. 3. 2024 16:24
Ohodnotit příspěvek :
     

To spiknutí nestvůr je rozsáhlé a nezáleží na systému. A že je od nepaměti či co vím půl století bylo i troubou hučitelkou co rozdávala kule na to konto že děti v africe mají hlad a máte NWO šwábaci v kostce společnostmi napříč sebevyvolenými kryplace hrůz zrůd tautologie.
https://odysee.com/@PosloveBudoucnosti-ZlatyVek:c/27HoaxLive:7
https://www.facebook.com/obcan.bily/videos/1813019882536522

f

  • A neserte mne, v normální zemi by 107mička 🙂 skončila jako opička na gumičce na pouti ale v převrácené rachtaci fízlů máte jenerál laudóna na hradě v obráceném režimu, vostudy inkluzek.
Standa
29. 3. 2024 16:56
Odpovědět  cool

*Plačte nad tím, jak daleko jste to nechali svou
liknavostí, leností, alibismem a netečností a
hlavně vaší orientací a upřednostňováním
spotřebního způsobu života dojít.*
*Plačte nad tím, jak lehce jste vyměnili svá
odvěká práva za plné vozíky žrádla v marketech,
za televize přes půl obýváku, auta na půjčky. *

cool
29. 3. 2024 17:03
Odpovědět  Standa

To se jim vymstí v otrokárně zaváděných inkluzy ale zatím asi jsou na tom jako když padají z věžáku 150, 120, 80 pater pořád dobrý. 🙂

Pavel z Moravy
29. 3. 2024 19:33
Odpovědět  cool

Co se dá dělat, budou si to muset mlaďoši vyžrat.

PENNYS
31. 3. 2024 07:28
Ohodnotit příspěvek :
     

NEODPUSTI!!!!! VĚDÍ MOC DOBŘE ,ŽE ŠKODÍ!!!!
NĚCO KE SMICHU I K PLÁČI –Topolánek: „Najednou jsem ten špatný.“ BOŽE MUJ ,TEN TUPOHLÁVEK JE ,ALE VUL- CO NASTOUPIL JAKO PREMIER(opět rádoby chytrej z klanuODS)
90% národa ho dodnes nemuže ani cítit.