politika

Ostrý obrat v Michiganu

Dva republikánští členové volební komise v okrese Wayne v Michiganu stáhli své hlasy, kterými potvrdili výsledky amerických prezidentských voleb.

To by mohlo zpochybnit vítězství Joe Bidena ve státě.

Jejich prohlášení přicházejí pouhých 24 hodin po chaotickém zasedání, na kterém volební rada kraje zpočátku nepotvrdila výsledky voleb 3. listopadu během zablokovaného hlasování 2: 2, když Palmerová i Hartmann hlasovali proti certifikaci. Ale po hodinách sporných veřejných komentářů a kritiky – včetně obvinění z rasismu a ohrožení jejich bezpečnosti – oba členové GOP uzavřeli dohodu, že volby potvrdí výměnou za příslib důkladného auditu.

Palmer a Hartmann ve středu prohlásili, že se dozvěděli, že státní úředníci audit popřeli nebo by jej neudělali, takže jim nezbývá než se uchýlit k necertifikaci, dokud nebude možné provést další vyšetřování.

Justthenews.com:

Dva členové volební rady v okrese Wayne ve středu večer vypověděli, že byli zastrašováni, šikanováni a zaváděni v omyl při schvalování výsledků voleb v největší michiganské metropoli a věří, že hlasy by neměly být potvrzeny, dokud nedojde k vyřešení závažných nesrovnalostí při hlasování v Detroitu.

Palmerová a Hartmann předložili čestná prohlášení pod přísahou.

Jejich čestná prohlášení si můžete přečíst zde.

Soubor 20201118184530537.pdf
Soubor img-201118215108 (1) .pdf

Palmerová, předsedkyně představenstva, ve svém svědectví uvedla, že „více než 70% z 134 detroitských výborů pro počítání voličů (AVCB) nenašlo rovnováhu mezi hlasy.“ Poté hlasovala, pro nepotvrzení výsledků.

Dodala:

„Po hlasování začalo období veřejných diskusí a desítky lidí podnikly osobní útoky proti mně a panu Hartmannovi. Komentáře obsahovaly rasistická obvinění a vyhrožování mně a mé rodině.“

Řekla, že jí bylo řečeno, že nemůže vystupovat proti certifikaci a že další hlasování „by mělo za následek úplný nezávislý audit nevyvážených úseků Detroitu.“ Později se dozvěděla, že ministryně Jocelyn Bensonová nepovažuje tuto dohodu za závaznou. Palmerová proto řekla, že se vzdává hlasu.

Palmerová ve svém čestném prohlášení:
„Ruším svůj předchozí hlas, kterým jsem potvrdila volby v okrese Wayne.“

Hartmann uvedl, že souhlasil s potvrzením výsledků poté, co byl „pokárán“, a poté, co právník Wayne County uvedl, že nesrovnalosti v hlasování jsou nedostatečným důvodem k necertifikaci výsledku. Dodal, že mu bylo slíbeno, že stát zkontroluje výsledky, ale později se dozvěděl, že Benson to v úmyslu neměl.

Z právního hlediska není známo, jaký dopad bude mít odmítnutí hlasů po proběhlém hlasování. Pravděpodobně bude následovat odvolání k soudu a tam bude přijato konečné rozhodnutí.

https://bit.ly/3nyBt4e
https://justthenews.com/politics-policy/elections/wayne-county-election-board-republicans-say-they-were-bullied-rescind

sdíletj na