politika

Ostatně soudím, že Rus musí být vyprovokován

Dnešní doba má společného jmenovatele – úpornou snahu USA zůstat vládcem světa.

Pravda ovšem je, že tuto válku prohráli už v r. 1971, kdy odpoutáním USD od zlata byla zahájena éra konverze novodobých zlaťáků na měďáky. A měďáky zatím vždy skončily na smetišti dějin, což neznamená nic menšího, než konec financování pro udržení role hegemona

Napřed – proč je Rus úhlavním nepřítelem a Saudové kámoši.

Saudi mohou zvesela vraždit v Jemenu, mohou bičovat a kamenovat ženy na ulici, občas i setnout veřejně nějakou tu neposlušnou hlavu nebo rozpustit (po naporcování) novináře v kyselině a … a nic.
Je to kámoš největší.

Nikomu to nepřijde zvláštní? Přitom je to jednoduché a naprosto logické. Saudové nebrojí proti dolaru, který udržuje postavení USA ve světě.

V Iráku měl jeden nápad, že bude ropu prodávat za Eura …. už není a Irák byl humanitárně vybombardován do středověku. To v Libyi snil tamní vládce dokonce o nějakém “Zlatém arabském dináru” … a kde je mu konec…

To vše byly ovšem lehké váhy v ringu. Pak se na scéně vynořil arcilotr Putin. Ten nejenže zarazil odevzdávání nerostného bohatství do těch jediných správných rukou, ale navíc i řekl, že obchod, který spočívá na principu “Vy vykutejte~vyrobte, my natiskneme zelené papírky a pak to směníme” je pro Rusko nevýhodný.

A nejen, že řekl, ale začal i konat. A všichni se smáli až se za břicha popadali.
Dedolarizace..?? … cha cha, dolar tu je na věky …

Celá potíž je ale v tom, že i ta nejpevnější přehrada se bude poroučet, pokud do ní navrtáte malinkatou dírku a tu neutěsníte. Ovšem s Ruskem to nešlo a nejde udělat jako s Irákem nebo Libyí. Ten syčák Putin totiž s podporou vlastních občanů velmi dobře řídí jadernou velmoc, která asi jako jediná je schopna zničit USA.
A že Rus umí válčit, o tom snad pochybovat nebudeme.

To by ovšem ještě nevysvětlovalo až tak úplně tu hysterii kolem Rusa. Domnívám se, že existuje nepsaná dohoda mezi Ruskem a Čínou a Ruskem a Iránem. Ta dohoda by mohla být o tom, že Rusko nedopustí jaderný útok na tyto země. Možná ta dohoda je jiná, ale faktem je, Čína zmenšuje svou dolarovou angažovanost a Irán obchoduje ropu mimo USD. Díra v dolarové přehradě se tedy nebezpečně zvětšuje.

USA by si s Iránem poradily celkem jistě, s Čínou ještě možná ano, ale oba zřejmě mají za zády jako podporu Putina. Proto ten vztek a hysterie. V USA si evidentně myslí, že pokud by nebylo Rusko, nebyl by problém s Iránem a Čínou.

Vše u poddaných USA tedy směřuje k vyprovokování Rusa, aby mohla nastat spravedlivá obranná akce.
Těch provokací je neskutečné množství a zatím nepřinesly kýžený výsledek.

Koněv a pomník Vlasovcům je jen příspěvek našich lokajů v již prohrané válce. A čas se krátí. Čím více států uvidí, že se lze vymanit z nevýhodné směny věcí za bezcenné zelené papírky, tím je větší nebezpečí, že se přidají pod ochranu Ruska a konec dolarů přijde o to dříve.

Otázkou je, co mohou dělat USA?

Pravdou je, že zatím v historii žádná měna nepřežila konverzi ze zlaťáků na měďáky.

A není jediný důvod si myslet, že USD čeká jiný osud. USA v teoretické rovině mohou zpět navázat USD na zlato. Prakticky to je ale neproveditelné, protože by to znamenalo jednak stažení velké části USD z oběhu, ale hlavně by to neumožnilo financovat “policejní dozor” ve světě. Nedostávalo by se peněz na financování, protože rotačky by byly zastavené.

Zkrátka, slavná věta Hillary “s letadlovou lodí na obzoru se vždy vyjednají lepší obchodní podmínky” by už nemohla být vyřčena. Důsledkem by byla ztráta pozice USA jako hegemona ve světě.

Dále mohou USA provádět všechny možné, již v historii vyzkoušené, fígle.

Ale opět – historie říká, že pád pouze oddálí. V této oblasti byli celkem vynalézaví Římané, ale i toto impériu šlo do kytek. Aktuálně se nacházíme asi v poslední fázi, kdy se USD tisknou už neomezeně (viz. QE FEDu).
Jinými slovy, jsme ve fázi, kdy Římané razili už jen měďáky.

Konečná je za dveřmi a chcípající kobyle to dochází.

Poslední historicky osvědčenou taktikou je rozpoutat konflikt a vnutit poddaným násilím svou vůli, jak to bude s novou měnou nebo jak “opravíme” měnu starou.

A jsme znova u problému “Rusko”, proto se děje to, co se děje. Vyprovokovat za jakoukoliv cenu. Ovšem jsou zde už názory, že ani kdyby problém “Rusko” neexistoval, tak USA větší konflikt nevyhrají. Nevychází to z faktu, že US Army v poslední době pouze nevítězí, ale hlavně – jak už jsem četl, válku “rozhodla výroba”.

Velice zjednodušeně – chcete-li válčit, musíte mít výrobu, která bude dodávat válečný materiál a zbraně. Musíte mít průmyslové zázemí, které válčit umožní. A kde je přestěhovaná všechna výroba? Vždyť USA a celý západ se v poslední době důsledně držel koncepce, že vše vyrobí jiní. Západ to vymyslí, opatentuje a nějací levní hlupáci to vyrobí. Zkrátka i v této variantě na konci není USA hegemonem.

Jsme opět na špatné straně.

Můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak jediné co (na základě historické zkušenosti) můžete dělat.

Autor: David Dvořák
https://bit.ly/3bKDfch

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Telex
18. 5. 2020 22:53

Tohle je výbornej článek! Jednoduche a logické. Kéž by tohle někdo řekl v přímém přenosu Čétéčka. To by možná pochopily i ty nejtupější ovce.

Telex
18. 5. 2020 23:31
Odpovědět  Janinna

A to jim este musim platit. Hnus