politika

Oskar Lafontaine: Scholz je buď Putinův idiot nebo Bidenův idiot

Během hodiny otázek v německém Bundestagu poslanec AfD řekl, že sankce proti Rusku jsou zbytečné, a vyzval ke zprovoznění plynovodu Nord Stream 2.

Na snímku Olaf Scholz – německý kancléř

Mainstreamový tisk oslavoval kancléře za „úspěšný protiútok“: „AfD je ruská strana“.

Dlouho předtím komentátor Deutschlandfunku požadoval:

„Řešením může být jedině: Osvoboďme se od amerického diktátu. Nekupujme špinavou frakovanou ropu a plyn. Pojďme otevřít stavidla Nord Stream 2. Sankce nezabránily ani nezastavily válku. Rusové a Američané mají prospěch ze sankcí, které nejvíce zasáhly nás, Západoevropany.”

Podle logiky kancléře Olafa Scholze je Deutschlandfunk „hlasem Ruska“.

A Oscar Lafontaine píše dále na facebooku:

Spolu s dalšími politiky již delší dobu upozorňuji na to, že sankce, o kterých rozhoduje spolková vláda, mají opačný účinek, než jakého mají dosáhnout. Protože ceny rostou, rubl válcuje. Putin si mne ruce, protože sankce plní jeho kasu. Plná prohlášení ministra pro deindustrializaci Habecka, že by mohl získat nové dodavatele energie, jako v případě kippingu před ministrem energetiky Kataru, jsou jenom plácáním.

Jaké je z toho ponaučení? Olaf Scholz je Putinův idiot.

Nyní se mu tento „čestný titul“ líbit nebude. Možná bude šťastnější, když mu budeme říkat „Bidenův idiot“.

Němečtí politici tomu nechtějí rozumět, ačkoli američtí stratégové neustále tvrdí, že už 100 let je americká politika zaměřena na to, aby se německé technologie a ruské suroviny neslučovaly. Je to logické: deklarovaný cíl zůstat jedinou světovou velmocí vyžaduje oslabení nejen čínské či ruské, ale i německé a evropské ekonomiky, aby konkurence příliš nerostla. Aby to fungovalo, potřebujete politiky, kteří jsou dostatečně hloupí, aby neprokoukli tuto strategii a stali se nedobrovolnými pomocníky této politiky. V tomto ohledu byly USA ohromně úspěšné. Aby byl průmysl konkurenceschopný, potřebuje levnou energii. Politika USA byla úspěšná: Německá a evropská ekonomika bude výrazně oslabena ve své konkurenceschopnosti. Náš průmysl nyní platí za plyn mnohem vyšší cenu ve srovnání s ekonomikou USA .

Kancléře, který podporuje americké cíle oslabit německou a evropskou ekonomiku do této míry, lze bezpečně nazvat „Bidenovým idiotem“.

Oskar Lafontaine je německý politik. V letech 1998 až 1999 byl spolkovým ministrem financí. Před tím byl od roku 1985 až do roku 1998 předsedou zemské vlády v Sársku. V letech 1995 až 1999 byl předsedou Sociálnědemokratické strany (SPD). V roce 2005 opustil SPD a od roku 2007 byl předsedou nově vzniklé Die Odkaze (Levice). V roce 2009 opustil spolkové politické funkce ze zdravotních důvodů.

sdíletj na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
11. 7. 2022 11:35

No ještě se tam možná nějaký normální politik i když mimo službu dá na tom západě najít. Na poušti se také semtam nějaká ta kapka deště uchytí a vytvoří oázu. To vše je ale málo pro fungování normální společnosti. Lidé, kam jsme to došli.

Ladislav
11. 7. 2022 12:03
Odpovědět  Pavel

Do řiti a nemůžeme, zatím najít cestu ven!

Albi
11. 7. 2022 14:22
Odpovědět  Ladislav

Cesta ven je dobře označená, jenže špatnou barvou. Proto jí nepůjdeme.

me2d44
11. 7. 2022 12:50
Odpovědět  Pavel

Já se trochu vrátím do dětství: Vzpomenete si ještě na kačera Donalda – a jeho strýčka Skrblíka?? No dokud my, jako národ budeme vyznávat tuto modlu, tak lépe nebude. A to si jsem jist na 100%!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
11. 7. 2022 11:57

Já – i v reakci na předřečníka Pavla: občas se najde – i v západní Evropě – někdo, kdo si uvědomí, že klacek má dva konce a když se ohne a upraví, tak může fungovat, jako bumerang. A to je přesně situace, do níž nás Brusel, jeho parlament a hlavně Evropská komise dostali. Bumerang se vrátil, ale nikdo není schopen ho chytit – takže udeřil!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav
11. 7. 2022 12:02
Odpovědět  me2d44

Konečně se jim, jen některým, ty tupé bedny na krku otevřely!

Ladislav
11. 7. 2022 12:23

Připomenutí, 11.červenec 1943 Volyně – sadistická genocida Poláků Banderovci!
Dnes, jaký paradox! Že?

me2d44
11. 7. 2022 13:06
Odpovědět  Ladislav

Je to jen o tom, že Stalin tu defašizaci Ukrajiny prostě nestihl. A následovníci – Chruščov, Brežněv, to už nebyli bolševici – to byli Trockisti. Ano, v 1917 roce se bolševici MUSELI spojit s takovými, jako byli Trockisti, Eseři a další – jinak by neměli šanci. Ale – za smrtí Stalina stojí Trockisti. Tak, jako za pádem SSSR stojí Gorbačov, kterému pak stačilo v USA točit reklamy na kečup (asi kvůli tomu fleku na čele). Odešlo SSSR, odešla Varšavská smlouva (vznikla později, než NATO, ale to prý bylo proti ní obranou). Po 30 letech – není Varšavská smlouva, ale přes sliby, NATO existuje dál a rozšiřuje se! KDO LŽE!!!

zuza
11. 7. 2022 13:50
Odpovědět  Ladislav

ďalší paradox: pologramotný idiot Lešek (agent SB menom Bolek) požaduje rozdeliť Rusko a znížiť (vyvraždiť?) počet jeho obyvateľov na 50 mil. Rusko ich oslobodilo od fašistov, Stalin im síce kus národnostne zmiešaného územia na východe vzal (banderovci vykonali naozaj etnickú dôkladnú čistku), zároveň kus územia na západe dal. A to napriek úlohe, ktorú zohrali Poliaci pri začiatku II svetovej vojny. Pšonci sa tvária, že patria k najväčším obetiam vojny, ale taktne zamlčujú fakt, že najväčší podiel na ľudských obetiach v Poľsku tvorili Židia, ktorých vyvraždeniu sa vďačne prizerali, prípadne aj pomáhali.

zuza
11. 7. 2022 13:32

on je len úplne obyčajný idiot, ale za to idiot na kvadrát

Milan ze Zahrady Čech
11. 7. 2022 14:50

A co takhle svůj idiot?

Teuton
11. 7. 2022 15:08

Nevím, jak je to u vás, ale já si vždy, když slyším slovo idiot, vybavím čučkaře, respektive příslušníky BIS. Bezpečnostní informační služby. Třeba toho jejich šéfa, vrchního vibrátora podpraporčíka Michala Čoudelku. Jejich nejodpornější specializací je vypínání opozičních webů. Fakt machři.

Pavel K
11. 7. 2022 15:29
Odpovědět  Teuton

👍 👍 👍 😂 😂

Oy vey
13. 7. 2022 12:05
Odpovědět  Teuton

a tiež tak rektoskopujú ako v Čaputárni? V Čaputárni keď stará dievka chce na noc pánsku návštevu, stačí jej citovať Štúra a v noci jej NAKA rozkopne dvere a hneď má zo desať chlapov v spálni

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
11. 7. 2022 16:16

Nevím, jestli je Scholz idiot. Spíš se na něj hodí označení “přizdisráč”.

Gales
13. 7. 2022 11:10

Voni jsou všichni politici států EU idioti dementa.