Oscar Silva-Valladares: Konečná volba Evropy ohledně Ukrajiny

Oscar SILVA-VALLADARES, OrientalReview

Jak konflikt na Ukrajině pokračuje, vyvstala základní otázka s etickými rozměry, na kterou budou muset evropští politici brzy odpovědět: jak morální je podporovat Ukrajinu „tak dlouho, jak to bude potřeba“, navzdory nutnosti chránit blaho vlastních občanů a ústavní povinnosti řídit se mandátem svého lidu, což je základní pravidlo demokracie?

Bezuzdná a slepá podpora Evropy politiky USA v ukrajinském konfliktu a strašlivé ekonomické a politické důsledky, které to způsobilo, přibližuje politickou architekturu kontinentu k rozhodujícímu okamžiku, který lze vyřešit pouze koncem režimu Evropské unie (EU) a vznikem nového a dosud nedefinovaného politického urovnání.

EU vsadila na porážku Ruska a konec Vladimira Putina a následovala ekonomickou válku proti Rusku vedenou USA prostřednictvím sankcí, které sice nyní výrazně převyšují sankce proti jakékoli jiné zemi na světě, ale přesto selhaly. 

Na druhou stranu, kromě negativního dopadu na spotřebitele a malé/střední podniky způsobeného rostoucími účty za energie, všeobecnou inflací a vyhlídkou na vážný nedostatek vytápění letos v zimě, způsobují sankce EU vůči Rusku nenapravitelné škody ekonomice kontinentu.

Energeticky náročné výrobní společnosti krachují nebo se stěhují do zámoří, lákají je nižší náklady na energii, což vede k uzavírání podniků, zhoršení obchodní bilance, prudkému oslabení měny euro, ztrátě pracovních míst, zničení výrobní konkurenční výhody kontinentu budované po desetiletí a nevyhnutelné a závažné recesi v nadcházejících měsících

Celkový politický a sociální dopad těchto událostí na budoucnost kontinentu je stále nejasný, protože nedostatku přírodních zdrojů nelze uniknout.

Rozhodnutí EU na podporu Ukrajiny byla údajně přijata ve jménu demokracie, právního státu a západních hodnot a proti vojenským akcím Ruska považované za nevyprovokované a nezákonné. 

Zdá se, že EU byla rovněž znepokojena nestálými hranicemi po druhé světové válce – nebo spíše národními hranicemi, které následovaly po konci studené války – a vyvolaly neopodstatněné obavy, že akce Ruska na Ukrajině jsou předehrou k další agresi v Evropě.

Hluboko uvnitř se zdá, že díky svým akcím proti Rusku se psychika evropského vedení katarzně osvobodila a rozpoutala starou rusofobii projevující se v Evropě po desetiletí, ne-li staletí, spojující carské Rusko, Sovětský svaz a Ruskou federaci ve snaze vykreslit a přesvědčit průměrného Evropana o vrozené ruské zlomyslnosti, o špatnosti, která je Rusku vlastní a musí být jednou provždy vymýcena.

Ve své jednostranné obraně Ukrajiny není EU ochotna uznat a akceptovat charakter občanské války v ukrajinském konfliktu, legitimní obavy Ruska o bezpečnost a jeho neustálá varování před tím v průběhu let.

EU ignorovala historické pozadí konfliktu založeného na špatném zacházení s rusky mluvícím obyvatelstvem Ukrajiny, který se vyostřil poté, co USA sponzorovaly převrat na Ukrajině v roce 2014 a v roce 2015 nepodpořily diplomatické urovnání – tj. dohody z Minsku –, ve kterém hrály důležitou roli. 

EU ignoruje hluboké nedostatky současné ukrajinské vlády a společnosti, kterou se snažila vytvořit a která se dnes vyznačuje nehoráznou korupcí, politickým pronásledováním opozice a ultranacionalistickou ideologií, to vše jen stěží odráží takzvané evropské hodnoty.

Bohužel EU nedokázala vyvinout autonomní a spravedlivě samoúčelnou evropskou alternativu ke konfliktu a stala se rukojmím hegemonické agendy USA. 

Tím, že EU odmítá zaujmout vyvážený přístup, se diskvalifikuje jako čestný prostředník v mírových jednáních, která musí dříve či později začít. Vedení se nyní ujímají země mimo EU, jako je Turecko a Saúdská Arábie, což se odráží například v nedávné výměně zajatců mezi Ruskem a Ukrajinou, což ještě před několika měsíci byla nemyslitelná role, která je pro Evropu vzhledem k jejímu tradičnímu postavení v diplomacii ostudná.

Kapitulace Evropy před americkou agendou rozhodně není nová a měla do očí bijící precedens v podpoře bombardování Srbska silami NATO v roce 1999 a jeho rozkouskování za účelem vytvoření kosovské enklávy. 

Nomenklatura EU dnes pošlapává základní principy demokracie a suverenity svými pokusy opustit princip jednomyslnosti v rozhodovacím procesu EU. Vedení EU navíc oportunisticky využívá konflikt na Ukrajině k udržení své existence a dokonce se snaží přeměnit ve faktickou vojenskou alianci, což je odchylka od jejích původních cílů.

Chování EU odráží politický a vojenský marasmus, který má kořeny ve výsledku druhé světové války.  Spojené království mělo podobnou trajektorii v mezinárodních vztazích, ale alespoň se drželo svých starých proatlantických názorů a projevilo o něco větší zájem o svou nezávislost a suverenitu, alespoň pokud jde o kontinentální Evropu.

Pouze existenční šok v Evropě, který může přijít nadcházející zimu a který bude následkem energetického blackoutu, umožní její společnosti a politikům pochopit, kde leží jejich skutečné zájmy a jak správně jednat.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

OrientalReview
https://bit.ly/3fmDl1z

sdíletj na

4.1 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
1. 11. 2022 01:46

V tom smyslu i u nás ukrajinizace.
(Roman Kirsch
Tenhle člověk řekne za necelé tři minuty jasně a stručně všechno, okolo čeho by jiní kroužili neplodně hodinu.)
https://www.youtube.com/watch?v=9a—cJa5-E
https://www.youtube.com/watch?v=czPCAx7w69k

Vaska
1. 11. 2022 08:33
Odpovědět  sergej

nejen banderizace – jak a kdy se dostal k moci hitler – v době hospodářské krize, kdy nabídnul lidem řešení (financovala to bank of england a ta patří komu?) – a nyní tu začínající krizi máme. A co dělaj naši politici (maňásci šmejdů v zákulisí).
Všemožně to podporujou – dle mého mínění jde o vytvoření trojmoří (projekt uSSa) s fašistickou ideologií – viz hromadné bourání pomníků vojákům Rudé armády (zatím hlášeno z polska a pobaltí, u nás to bude brzo následovat – zatím to byl Koněv) , tedy vymazání historie a následný pochod zfašizovaných armád na východ !!!
Udělení řádu bílého lva I. stupně tomu zelenýmu šmejdoj považuju za výsměch 360 000 obětí Československa z II. světové !!!
PS: zálohu ne elektriku mi zdvíhli z 700,- na 1680,- prozatím a bude hůř !!!

oldoo
1. 11. 2022 09:15
Odpovědět  Vaska

Stou elektřinou je to nějaký bordel,rád bych věděl v čem.Jsem u stále stejného dodavatele a po letošním vyúčtování z 1400 na1700!To v žádném případě ZATÍM není žádný problém,proč to je jinde jinak nevím ???

František
1. 11. 2022 17:09
Odpovědět  oldoo

Je vidět, že jsi dlouhodobě u Čezu. Hlupáci, co chtěli ušetřit a dali se zlákat jinými dodavateli, mají smůlu.

Pavel z Moravy
1. 11. 2022 09:37
Odpovědět  Vaska

To udělení řádu Zelenskému je největší prasárna, která tuto zemi definitivně odrovnala. Když ale víme, kdo je zde v současné době u moci, není se opravdu co divit. Nejlépe je zapamatovat si jména všech těch, kteří se na devastaci tohoto národa podílejí. A ještě jedna malá poznámka, pamatuji nedávné roky, kdy se ve sněmovně handrkovali o schodku 60 miliard a každá miliarda navíc je úplně rozpalovala do běla, nyní to má být téměř 300 miliardový schodek spojený s ožebračováním lidí a hlavně neuvěřitelným zadlužováním a téměř všichni mlčí. Raději se k tomu již nebudu vyjadřovat, všichni chytří ví co se děje a připravuje. Teď jde o to, až dojde ke kolapsu typu Island, jestli se s tím tento národ vypořádá tak jako tam.

Albi
1. 11. 2022 11:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

Doplním – nejvíc každého politika dopalovalo a stále ještě do běla rozpaluje 50 mil. dotací na Čapí hnízdo (navíc prý už dávno vrácených).
TO hlavně položilo naši ekonomiku na ,lopatky.
Na to už je opravdu možná jen jedna jediná reakce: 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Protože jinak by se nedalo žít a nezblbnout taky.

A samozřejmě tím udělením řádu Zelenskému prezident Zeman udělal nejhorší rozhodnutí svého života a to i s přihlédnutím k tomu, že nevíme, co,nebo kdo za tím byl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
1. 11. 2022 15:04
Odpovědět  Albi

Já bych měla jinou reakci……….ale protože to musím dávat jako obrázek, vleze se mi jen jedna…..

Albi
1. 11. 2022 16:12
Odpovědět  Markýza

Jedna, zato výborná. 🙂

Helena
1. 11. 2022 09:38
Odpovědět  Vaska

Naši známí mají 80ti letou babičku, co žije sama v malém domečku a má el. kotel. Teď jí přišly zálohy na 14 000,-/měs.-babča má 15 000 důchod, takže odhlásili odběrné místo, ať si odnesou elektroměr, babču téměř násilím přestěhovali k sobě. Až prý bude mrznout, večer tam zatopí do krbáčů, aby nezamrzly trubky. Jinak chodí akorát větrat.

Gales
1. 11. 2022 10:46
Odpovědět  Helena

To je mazec.S tím zrušením odběrného místa může nastat problém při přihlášení odběru.Normy se mění a aby nemuseli předělávat celou elektriku v domě.

Helena
1. 11. 2022 11:09
Odpovědět  Gales

Problém by nastat neměl. Je prý to stejné, jako když mění elektroměr. Šikovný elektrikář to dokáže. A pořád lepší to trochu předělat, než kvůli tomu jít pod most. A věřte, až odhlásí elektroměry i plynoměry miliony lidí, a to se stane, protože tohle nikdo nezaplatí, budou se dodavatelé prát o odběratele. To je jediný způsob jak nepřijít o střechu nad hlavou v exekuci. Stejně jak nepřijít o firmu: pořešit všechny závazky, propustit zaměstnance, zakonzervovat. A čekat.
Jinak známí zkoušeli, jestli babča nemá nárok na nějakou tu propagovanou pomoc od státu – je majitelka nemovitosti- tak nemá! Jen abyste věděli jak nikoho nenechají padnout. Jo ještě jedna možnost tu je – vypráskat tuhle “vládu”!

Vaska
1. 11. 2022 09:40
Odpovědět  Vaska

A ještě tu máme árizaci společnosti – včera bylo na telegramu video, kde nějaká jalovice (údajně mis lotyšska) říkala příbuzným (snad to byli rodiče) , že si nechala udělat test DNA a ten prokazuje, že nemá ruský původ a ten chlap ji řekl ” a stejně jsem Rus”.
Tak nás čeká prokazování neruského původu ke spokojenosti toho individua rohlíkokradky němcové (nepíšu krávy abych ty krávy neurážel)
A v druhém kole budeme muset prokazovat neslovanskej původ.

Markýza
1. 11. 2022 15:06
Odpovědět  Vaska

Tak to jsem v prdeli. A jednou nohou v koncentráku pro “nositele ruské DNA”

Albi
1. 11. 2022 16:14
Odpovědět  Markýza

Naopak. Budete mít přednost v případné budoucí frontě na ruská víza. 🙂

Markýza
1. 11. 2022 16:26
Odpovědět  Albi

To možná :-))) ale když já se na stará kolena už nikam stěhovat nechci.

José
1. 11. 2022 06:43

Zatímco teče do podpalubí, na horních palubách se ještě tančí…

Markýza
1. 11. 2022 09:13
Odpovědět  José

Bodejť ne

Albi
1. 11. 2022 11:38
Odpovědět  Markýza

No – řekla bych, že i na horní palubě jim už voda smáčí kotníky. Jen to ještě nezaregistrovali, voda je zatím aspoň dostatečně vlažná. Ale to nevydrží věčně.

Markýza
1. 11. 2022 15:07
Odpovědět  Albi

Kéž máte dobrý odhad…..

sizok
1. 11. 2022 12:14
Odpovědět  José

Chci jenom dodat, že teče do podpalubí si ještě neuvědomuje těch
93 % hlupáků tohoto národa. S tím nejde nic dělat, bohužel. Jenom
se dívat. 30 let tzv. svobody pominulo. Bude účtování. Pro nás bolestivé.
Další vláda, která nastoupí, bude ještě horší. S tím se musíme smířit.

Pavel z Moravy
1. 11. 2022 13:28
Odpovědět  sizok

Nu prozatím se nám škůdci zemští smějí do ksichtu. Krom toho, že jsou nekompetentní, tak jsou hlavně sebestřední a hloupí. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. S těmi 93% vám dávám jasně za pravdu. Syn mi říká, že jestli 20 % z generace Husákových dětí je normálního nepřeformátovaného myšlení, tak že je to i tak dost. Jsou to tedy lidé do 50 let věku. Asi tady nikdo nemá recept co s tím, protože oni si je fakt všechny za ty desítky roků takhle připravili, myslím.ty mlaďochy. Lidi nezajímalo, kdo a jak jim vychovává děti, nu a teď se sklízí co se zaselo. Jedno je jisté, socialismus už tu nebude, na to musí být společnost opravdu trochu vyzrálá. Kapitalismus je o jedinci, socialismus o kolektivu. Střední třída se přece také většinou vyvyšovala nad dělnickou třídu. Teď ale likvidují ji v přímém přenosu, kdyby to tak nebylo, pochybuji, že by jim něco moc vadilo.

Aleš
1. 11. 2022 08:08

Agresor se ve skutečnosti jmenuje USA a jeho mopslík EU s použitím banderismu. Válka ukradni co můžeš s celé série nekonečných válek světového zla USA.
Zde s podporou vlastizradcu SPOLU a ovcí.

pav-el
1. 11. 2022 08:15

Že bychom už sakra zvedli ty zadky a vykopali tu protinárodní pakáž!? Před chlívem vlády se zastřelil občan! Oběť režimu! Jediný pan Vrábel s přítelkyní tam šel zapálit svíčku! Policajti jim to zakázali! No co to je? Jak dlouho si to necháme líbit? Takovéhle zvůli se máme vzepřít všemi prostředky! Na to máme morální právo a je to naše občanská povinnost!!!!!

Helena
1. 11. 2022 08:27
Odpovědět  pav-el

Přesně tak. Tahle fašistická vláda řízená CIA a Londýnem se skopčáky není vládou České republiky. To není vláda Českého lidu. Je to mafiánský spolek, za pořádný ranec podvodem dosazený do vlády. A ten pán, co se zastřelil, to už asi neunesl. Úplně zbytečně zmařený lidský život, krev na rukou toho nebožáka má Fialovo mafiánská koalice. Doufám, že Kniha hříchů je již zločiny těch hnusných zmetků plná.

Aleš
1. 11. 2022 11:16
Odpovědět  pav-el

Mate zdroj informace o tom občanovi ?

Helena
1. 11. 2022 08:19

Nevím jak pokračuje konflikt na Ukrajině, ale zřejmě je tam klídek a pohodička, když Pyjala a jeho slouhové se tam procházejí jak na vejletě, možná ta válka běží pouze v médiích, aby bylo čím oblbovat při energetickém MEGATUNELU ČR. No, možná, že ani v Kyjevě zase ani nebyli, páč Pyjala se při tom přebírání čehosi PODŘEKL:” že tady v Kyjově..” Takže se z toho dá usoudit, že Zelenskýmu nevezli měsíční výplatu: prachy a kokain na Ukrajinu, ale někam úplně jinam….

Pavel z Moravy
1. 11. 2022 09:23

Velmi dobře řečeno. Slouhové vždy slouží a tito evropští jsou o to horší, že vědomě likvidují svoje společenství. Mají velkou výhodu v tom, že značná část populace je apatická, člověk často slyší- a co se s tím dá dělat? A ta mladá část společnosti je vychovaná tak, aby globalistům této západní plutokracie sloužila, na nic se neptala a hlavně nekladla otázky.

Per
1. 11. 2022 10:22
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jakýsi mlaďoch s jistě odpovídajícím vzděláním (s vymytou mozkovnou) ohodnotil příspěvek mínusem.
Co můžu chtít od takových lidí, kteří nepřečtou článek celý a už po prvním odstavci si vytvářejí závěry.
Vlastní zkušenost.
Chápání textu jako celku je pro většinu mladých lidí nepřekonatelný problém.
No vlastně, pokud je učí velký profesor Fiala, není se čemu divit.

Gales
1. 11. 2022 12:02

Je to cesta, jak poslat ke dnu nejen Ukrajinu a nechat ji umrznout přes zimu, ale i jak ekonomicky a sociálně rozvrátit Evropskou unii. Proto Rusové opravdu nikam nepospíchají, i když Ukrajinci ustupují po délce celé fronty a Rusové postupují po celé čáře doteku. Jenže postup je to takový zvláštní, Rusové se nikam neženou a zakopávají se na každém kroku. Nehodlají porazit Ukrajinu co nejdříve, naopak se zdá, že cílem porážky je hlavně EU a Ukrajina je až na druhém místě.

Rusko ukončilo dohodu o volném vývozu obilí z Ukrajiny a Zelenský má rázem na seznam požadavků na EU další položku

Víte, co to znamená, když Fiala musel letět za Kokainským, aby ho uklidnil kvůli energiím v zimě? Zelenský tuší, že Západ může Ukrajině dodávat zbraně a munici donekonečna, ale nemůže dodávat energie a plyn. A bez plynu a elektřiny nemůže Ukrajina pokračovat ve válce. Zastřelený senior v Praze je pouze varováním, co na ulicích čeká nejen evropské politiky, ale i Zelenského.

A protože Ukrajina dovážela zbraně v obilných lodích z ciziny, které jako připlouvaly do Oděsy prázdné a odvážely obilí, tak ruská rozvědka zjistila ve spolupráci s tureckými orgány, že lodě nepřiplouvají prázdné, ale přiváží americké raketové systémy HIMARS, drony, kanóny a další výzbroj. Rusko proto v pondělí oznámilo [2], že ukončuje dohodu o volném koridoru v Černém moři na vývoz ukrajinského obilí

sizok
1. 11. 2022 12:09
Odpovědět  Gales

Máš naprostou pravdu.

Albi
1. 11. 2022 16:26
Odpovědět  sizok

Má – ale s jednou výjimkou, totiž že “Zelenský tuší, že Západ může Ukrajině dodávat zbraně a munici donekonečna….” – nemůže, sklady má prý už vyrabované, že není schopen v případě nepřátelského útoku ubránit i vlastní zemi a výroba nestíhá.
https://www.armadnymagazin.sk/2022/10/17/ukrajina-vyprazdnila-arzenaly-nato-kto-a-cim-ich-doplni/
“„USA od marca dodali Kyjevu 840 tisíc 155 mm granátov. Okrem tých, ktoré potrebuje samotná US Army na cvičenia, Pentagonu ich v zásobách takmer nezostalo,“ hovorí M. Dudakov.
 
„Už dávno je na ukrajinskom bojisku badateľný „raketový hlad“. Kyjev už dostal 8500 ks PTRK Javelin, čo je takmer všetko, čo mali USA na sklade. Pritom ide o množstvo, ktoré sa dá doplniť za 10 a viac rokov, pretože Spojené štáty vyrábajú ročne nie viac ako 800 striel pre tieto komplexy,“ tvrdí expert.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
1. 11. 2022 15:10
Odpovědět  Gales

Jo tak proto? Já myslela, že kvůli těm útokům. Ale to pak ty útoky nemají logiku. Že by si Britové nespočítali, že to Rusové štandopede uzavřou? Leda by už měli milé Ukrajiny plné zuby a nevěděli, jak to elegantně skončit, aby nebyli za hajzly, tak by to asi šlo.