Opravdu se vylekali!

Americký časopis Newsweek publikoval článek s názvem „Čína podpořila Rusko poté, co Putin varoval Západ, že bude litovat jestli překročí „červenou čáru“.

Publikace s určitým znepokojením upozorňuje na komentář oficiálního zástupce čínského ministerstva zahraničí Wanga Wengbina k projevu Vladimíra Putina před Federálním shromážděním Ruské federace.
Wang Wenbin uvedl, že Čína a Rusko „si rozumějí a budou se navzájem podporovat při ochraně národní svrchovanosti, bezpečnosti a rozvojových zájmů“.

Časopis Newsweek také citoval slova Putina, která pronesl v říjnu 2020.

Tehdy ruský prezident nevyloučil vojenské spojenectví mezi Ruskem a Čínou: „je docela možné si to představit“. Vladimir Putin rovněž upozornil na společná vojenská cvičení obou zemí a přenos citlivých vojenských technologií do Číny. Připomeňme, že šlo o varovný systém o raketovém útoku.

Ano, USA se musí obávat. Jak nedávno řekl šéf strategického velení USA Charles Richard: „Poprvé v naší historii čelí země současně dvěma strategickým protivníkům [Rusku a Číně] mající jaderné zbraně.“

Trend směřující k vytvoření silné geopolitické entity v osobě Ruska a Číny se již projevil zcela jasně.

Společný postoj obou zemí k mezinárodní agendě je vyjádřen nejen ústně, ale je také zakotven v dokumentech, zejména ve společném prohlášení o některých otázkách globálního řízení v moderních podmínkách, které bylo podepsáno při návštěvě ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova v Číně.

Velmi dobře, ať se bojí. 

https://bit.ly/3xMyECM

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
KarelDar
5. 5. 2021 15:05

Na tuhle dvojici si amíci netroufnou.