politika

OPRAVDU NÁS REPREZENTUJÍ TI NEJLEPŠÍ?

JINDŘICH KULHAVÝ

Jindřich Kulhavý

Naše politická reprezentace tradičně překvapuje svět. Václav Havel nezabodoval jen svým rádoby liberálními názory projevujícími zanořováním se do hloubky pozadí amerických pohlavárů, ale i krátkými kalhotami a alkoholovými večírky a napomáháním svým známým k lepšímu životu…řečeno kulantně. Pozdějších úletů dalších hvězd našeho politického pole bylo mnoho, například křišťálově čistý Standa Gross či koalici mimozemšťanům nabízejí Paroubek se stali nezapomenutelnými. A vedení státu Petrem Nečasem pod dohledem jeho budoucí ženy využívající postavení milenky předsedy vlády, či snad bonmoty hýřící Miloš Zeman, to se navždy zapsalo nesmazatelně do naší novodobé historie stejně, jako proslulý Jakešův kůl v plotě.

Doba Sobotky a Babiše se nesla v době lží, rozkvětu podnikatelského typu politiky, kdy si jeden z nejdravějších byznysmenů v zemi sám ovlivňoval dotace a rozdělování státních zakázek. Pozdější covid dal vyniknout mnoha dalším myšlenkovým a řečnickým Einsteinům, ti nás budou drtit ještě nějakou dobu. Nicméně, přehlédneme li současnou absenci zodpovědné hlavy státu účastnící se na dění v něm, Zeman se totiž jaksi úplně vytratil a zdá se, že ke konci funkčního období spíše pracuje na lepších zítřcích pro své nejbližší spolupracovníky, můžeme konstatovat, že ještě nikdy jsme neměli ve vedení státu takové mimoně, jako je tomu nyní. Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Rakušan, Bartoš, Richterová, Lipavský a Černochová, to je složení, které překonat bude problém.

Profesor Petr Fiala je svým způsobem politolog teoretik, který svými výroky ukazuje, jak daleko se teorie vzdaluje realitě. Jeho panevropské a liberální představy a názory hraničí s podporou obdoby Třetí říše, čemuž napomáhá i řiťolezectví nasměrované k Německu. Pronesl několik zajímavých výroků, kterými ze sebe udělal totálního blbce. Například když nevnímal ve svém projevu technické rozdíly mezi různě označovanými druhy plynu, či když naivně tvrdil, že se s námi o svůj plyn ostatní země rozdělí. Dále přidal pár lží, kterými obhajoval chování státu vůči ČEZu a ochranu menšinových akcionářů, mezi které patří i americké subjekty. Vcelku skrytě požádal EU o 350 miliard jako půjčku na zbavení se závislosti na ruském plynu, čímž popřel další předvolební sliby, mezi kterými bylo zastavení dalšího zadlužování země. Místo snahy řešit skutečné důvody obrovsky vysoké inflace a umělé energetické krize v ČR se zabývá zviditelňováním se v předsednické roli v rámci EU a naprosto ignoruje potřeby našich občanů. Jeho proslovy jsou prošpikované sebechválou a nesmysly, které ničemu nepomohou. Přesto všechno není Fiala tím nejhloupějším.

Adeptem na titul tupce ve vládě je ministr zahraničí Lipavský. Už v době jeho nominace řada zkušených diplomatů varovala své kontakty před kroky, které bude tento politicky nevyvinutý šéf naší zahraniční politiky dělat. Nezklamal a dělá vše proto, aby z naší malé republiky udělal ještě bezvýznamnější kus Evropy. A protože není ve své snaze sám, navíc ho podporuje i premiér, daří se mu to. Ovšem ruku v ruce s ministryní Černochovou. To je další unikát. Ne úplně vzdělaná žena ve vedení armády, kdy chybějící vysokoškolský diplom nenahrazuje ani zdaleka čistá a bystrá mysl, což by bylo dostatečným ekvivalentem často přeceňovaného studia na některé z našich vysokých škol (například absolventi plzeňských práv se často o paragrafech doslýchali až při odebírání titulů), by ráda po zbavení se naší vojenské techniky angažovala v nákupu té americké. Takže drží prst na tlačítku spouštějícím program čištění peněz a jejich přelévání z našeho společného do soukromých kapes. O různých tendrech už jsme slyšeli, a nakonec se to vždy nějak podařilo. Takový Kalousek proslulý svými padáky by mohl vyprávět.

Přesto ani tito dva titul tupce ve vedení ČR nezískávají. U Rakušana nominace nevznikla, ten je příliš protřelý a dokázal dokonce zlikvidovat policejní útvar, který se zabýval organizovaným zločinem, tedy i tím, který bují v jím řízené straně, a místo toho špičkové policisty pošle pročítat příspěvky na facebooku a autory těch nedobře mu znějících dá pozatýkat. To je majstrštyk, jak zachránit sebe a blízké, místo nich poslat za mříže lidi o s vlastním názorem. Bartoše ignorujeme, ten jen dělá svou práci, pro kterou byl vybrán, digitalizuje vše, co může, a jen nás připravuje na totální kontrolu a život v ní. Svět počítačů má svá serverová centra, která jsou často v zahraničí, takže je jasné, kam veškeré informace o nás budou směřovat.

Opusťme prolhanou vládu. Za totálního hňupa bychom mohli považovat předsedu Senátu Vystrčila, který už se dostal na bronzový stupínek blížící se k stupuditě. Jeho excesy s Taiwanem i Ukrajinou překračují naše chápání a řekněme si, že má svůj svět. Výrazně politicky neschopný trafikant v čele Senátu sice škodí, ale každý snad chápe, že je to prostě trouba, který žije mimo realitu. Dostáváme se ke skutečným hvězdám, kdy Richterovou výrazně zastiňuje Pekarová Adamová. Její výkřiky do tmy jsou unikátní ukázkou totální hlouposti. Richterová se umístila druhém místě a více k tomu není třeba říkat, to snad pochopíte. A nyní aspoň dva výroky, kterými se Pekarová Adamová dostala do čela.

Rusko vede agresivní válku proti Ukrajině už přes osm let. Na dnešek připadá smutné výročí, kdy proruští separatisté sestřelili ruskými zbraněmi dopravní letadlo společnosti Malaysia Airlines s 298 lidmi na palubě.

Všichni zemřeli. Rodiče obětí, jejich partneři a děti truchlí dodnes. To je důsledek války, kterou vede diktátor Putin proti celému svobodnému světu. Nezapomínejme na to. Nezapomínejme na ně.

Radu České televize už díky nám neovládá prokremelská klika!

Nezávislost veřejnoprávních médií zůstává naší prioritou. Dobře si totiž uvědomujeme, že bez svobodných médií nemůže být svobodná ani společnost.

Markéta má tedy jasno, kdo začal válku na Ukrajině, jakým způsobem a jistě také o tom, co se tam děje nyní. U Rady ČT by nás zajímalo, kdo zastupoval prokremelskou kliku a zároveň jsme v šoku z toho, jak vypadá nezávislost médií v podobě České televize. Upřímně řečeno, Pekarová Adamová musí být ráda, že žije tady u nás. Být to třeba v Holandsku, tak jí hrozí stání v první linii před jatkami. To proto, že právě v té zemi bojují farmáři před vybíjením stád hospodářských zvířat a především hovězího. Další už si domyslete sami. Současné vedení státu je tak nesporným unikátem.
https://bit.ly/3RkSBu7

sdílet na

30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pája
18. 7. 2022 16:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Konstatování skutečnosti je celkem jednoduché ale co s tím dál. Blbové a dementi to stejně nepochopí a díky informacím z ,,nezávislé,, ČT budou 5kliku volit klidně znova. Jen mráz a hlad by jejich, stejně jako i vládní tupost mohl korigovat.Ale jak k tomu přijde těch pár normálních lidí, kteří v tomto pakostátu ještě žijí.

Pavel
18. 7. 2022 16:34
Odpovědět  Pája

To bych neřešil.Těch pár normálních, co tu v tomto “pakostátu” ještě žije jsou vesměs v důchodovém věku a smíření s tím,že čurat proti větru není dobrý nápad! Tak ať si tu horkou polívčičku vyžerou ti, co nám to zvolením 5-kolky tak pěkně zavařil!Zima bez plynu a elektriky zchladí všechny horké hlavy a možné se jim v těch makovicích rozsvítí.Pokud tam ještě někde zůstalo trochu rozumu!

18. 7. 2022 18:22
Odpovědět  Pavel

Pokud tam původně bylo něco rozumu. Jinak není z čeho zůstat, žejo.

sizok
18. 7. 2022 21:12

Ovce.

Pavel K
18. 7. 2022 19:46
Odpovědět  Pavel

Já bych to viděl zrovna tak, ochutnat vlastní meducínku.

me2d44
19. 7. 2022 21:23
Odpovědět  Pavel K

Hezký večer. Problém je v tom, že ti hlavní viníci si na zimu vezmou dovolenou na kanáry, nebo jinam do tepla, ale zbytek národa to těžko rozdýchá. No, já si koupil dvě soupravy termoprádla, ale bude to stačit??? Jako důchodce se taky po hlavě do ničeho neženu, ale pokud se najde dobrá parta, umím to se spoustou zbraní, klidně se dám k partyzánům….

Teuton
18. 7. 2022 16:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro vaši informaci : Strážmistr Jitka Hovniválová, příslušnice BIS, Bezpečnostní informační služby, která má bonzovací dozor nad touto – a zdaleka nejenom touto – webovou stránkou, se vrátila z dovolené na Mallorce.Čelila tam nepříjemnému incidentu, neboť byla místní policií zadržena za krádež v jednom místním butiku. Po zaplacení pokuty byla propuštěna. Pan Stapleton z velvyslanectví USA, které má BIS v kádrové a velitelské pravomoci, nad případem vyjádřil pobouření a Hovniválové byla udělena písemná důtka s výstrahou. Konec hlášení.

Markýza
18. 7. 2022 16:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Bože….ony by to snad někdo chtěl překonávat?? Tohle složení?

Jaroslav
18. 7. 2022 17:00
Odpovědět  Markýza

Myslím, že máme co jsme si zvolili. Jací voliči, tací politici. Díváme se do zrcadla na svůj vlastní obraz… Brrr

Pat
18. 7. 2022 17:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Podnikatelsko-mafiánský projekt zvaný fialová pětikoalice s nastrčenými bílými koňmi (v některých případech spíš bílými voli – slepicemi) ve vládních postech a poslaneckých a senátorských lavicích.
Fiala a zbytek vládních volů a slepic neřídí nic. Jen poslouchají a plní příkazy příkazy.

Albi
18. 7. 2022 17:46
Odpovědět  Pat

A zobají zrní a žerou slámu u kravína. 🙂

ČÁPIČAPI
18. 7. 2022 17:31
Ohodnotit příspěvek :
     

OPRAVDU NÁS REPREZENTUJÍ TI NEJLEPŠÍ?Ano , velice krásně ,pravdivě hlavně výstižněnapsáno-díky Vám

JINDŘICHU KULHAVÝ,ČESKÝ NÁROD JE NEPOUČITELNÝ,
VELICE RYCHLE ZAPOMĚLI KDO JE TADY OD SAMETOVÉHO PŘEVRATU NEJVĚTŠÍ ŠKUDCE!

To jsme všichni mysleli ,že po Nečasovi nemuže už nic horšího přijít,ale přišlo!!!-OPĚT z ODS!!!

18. 7. 2022 18:19
Odpovědět  ČÁPIČAPI

Že se ale vyblbnete, vládče nicků… Kdy dojde na Dalmr?

ČÁPIČAPI
18. 7. 2022 19:21

Vale, zkouším kdo to vubec pochopí ,asi jste první.

18. 7. 2022 23:01
Odpovědět  ČÁPIČAPI

Kecáte. Jen tak si blbnete že si rád hrajete. A nevěřte tomu, že jsem to pochopil jen já. Spíš jen já jsem takovej pitomec, že mám občas taky sklony k blbnutí. Hele, ale tohle mi vážně vrtá hlavou. Nebyl ten váš první, nebo aspoň časově nejdelší, nick Prcek a nedělal jsem si z vás srandu s tím fousatým fórem o Cvrčkoj a Prckoj? Myslím tenhle: Čau Prcku” “Čau Cvrčku.” “A jak jinak Cvrčku, cvrkáš, cvrkáš?” “Ale jó, jde to, cvrkám, cvrkám. A co ty Prcku?” Ále, ani se neptej.”

ČÁPIČAPI
19. 7. 2022 07:01

Zrdavím Vale,perfektně jste mě odhalil, oba “BLBNEME”ale ten muj první jsem nebyl já.
Jinak všem krásný a slunečný den, v tomto roz =baným světě.

Pavel
18. 7. 2022 17:57
Ohodnotit příspěvek :
     

no problém není v tom že tito tzv. odborníci nejsou nejostřejší tužky v penálu ale hlavní problém je to co je to za dementní spoluobčany co jim tam hodí hlasy potřebné k jejich zvolení tam bych viděl problém ano všichni víme že např. pekárková je totální dementní slepice s IQ tipnu si okolo 90 /pokud má vyšší musí to být asociální hajz se sklonem k sadismu a totalitarismu/ takže hodně pod průměr a ted si představte charakterové a inteligenční vlastnosti jejich voličů kteří jelikož jim tam dají ten hlas jsou bud ještě na nižší inteligenční úrovni jelikož nedokáží odhadnout její morálku chování a záměry a nebo jsou to ještě větší asociálové a deprivanti a proto jim fandí a podporují je

jiří
18. 7. 2022 18:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Vláda Petra Fialy, tvořená stranami KDU-ČSL+ODS+TOP09+STAN+PIRATI, přislíbila živit ilegální imigranty, které si rozdělí evropské země. Jedná se tak o zásadní prolomení českého odporu k jakékoliv formě akceptování ilegální migrace jenž prosazovala vláda Andreje Babiše ve spolupráci s Maďarskem a Polskem, informuje německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung.   

“Projekt dobrovolného mechanismu solidarity pro rozdělování migrantů připlouvajících do Evropské unie přes Středozemní moře se rýsuje. První lidé budou přerozděleni tento měsíc, oznámila v úterý na jednání ministrů vnitra EU v Praze eurokomisařka pro vnitřní záležitosti Ylva Johanssonová,” píše ve své zprávě německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. 

Zdroj: Faz.net

jiří
18. 7. 2022 18:35
Ohodnotit příspěvek :
     

My, západní Slované, patříme na Východ, patříme k rodině velkých a slavných Slovanů a nikdo na tom nikdy nic nezmění!
https://kresadlo.com/vyroky-politiku/

Gales
18. 7. 2022 19:17
Ohodnotit příspěvek :
     

To máte za trest že jste nevolili komunisty.

18. 7. 2022 23:06
Odpovědět  Gales

Už peláším se svou polívčičkou: To máte za trest, že jste nevolili SPD.

Gales
19. 7. 2022 09:30

SPD a komunisty.

19. 7. 2022 16:27
Odpovědět  Gales

Shoda.

václav
18. 7. 2022 19:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Většina těch našich vládních tupců se honosí akad. tituly někteří je mají před i za jménem, ale hospodaří nmohem hůř jako obyčejný sedlák z Horní Dolní s pěti třídami obecné školy. Proto že prodat výpěstek někomu za korunu a potom si jej nakoupit za 12 Kč může jen totální dement.

Aleš
18. 7. 2022 20:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobře napsané. Jen zde není národ, který by dokázal povstat. Zatím. Až přijdou o pivo, Chorvatsko, lyže, hypotéky, práci, tak už bude pozdě.
Vládne tu skutecna mafie a liberální fašisté. Bohužel.

Pavel
19. 7. 2022 09:22
Odpovědět  Aleš

Bez vzdělaných a zralých lidí se to nevyřeší. Tragédií je bohužel to, že národ si nevšímal přes 30 roků toho co s ním dělají a kam ho směřují. Vládnou zde skuteční škůdci zemští, ale ještě horší je, že duševní vyzrálost národa spadla k nule. Nám, kterým je přes 70 roků již nic nepomůže, my zemřeme v bídě okradeni touto smečkou grázlů, kterým jsou možná lhostejní i vlastní rodiče. Taková je realita ke které jsme přispěli i my, tím, že jsme nechali grázly, aby si dělali co chtěli. To, že si připravili k obrazu svému mladé generace, to je již pouze další hřebíček do naší rakve. Bohužel, většina starých již na tu rakev mít nebude, nechají se rozprášit na louce.

Pavel
19. 7. 2022 09:25
Odpovědět  Pavel

A příbuzní dodají, tak to přece náš tatínek a maminka chtěli. Díky děťátka, jste skuteční andělé, pronese duch popele starého otce a matky.

ČÁPIČAPI
18. 7. 2022 22:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Je velice zajímavé ,že eurosojuzu a všem evropanum , dnes už vubec nevadí ,že do evropské unie jsou přijímáni jedna země za druhou, jedna zadlužená více než druhá!!!

Prázdne kapsy.jpg
Gales
19. 7. 2022 09:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Lidi si zvolili takovou vládu jakou si zaslouží.