politika

 Operace Claw-Sword 

Turecko v rámci operace Claw-Sword útočí na pozice Strany kurdských pracujících (PKK).

Zasažena byla ropná pole v provincii Khasaka a také velitelství PKK ve městě Qamishli.

Turecko ničí ropnou infrastrukturu „kurdské autonomie“, kterou využívají Spojené státy.

Připomeňme, že Turecko zahájilo leteckou operaci v severní Sýrii a Iráku v reakci na teroristický útok v Istanbulu. Prezident Erdogan řekl, že Turecko má právo řešit bezpečnostní problémy podle vlastního uvážení, a také obvinil Spojené státy, že se podílejí na vojenském výcviku a podporují kurdské teroristy.

Obrovský požár na ropném poli Al-Omar v Sýrii (severně od Deir ez-Zor) po útocích turecké armády.

Turecko vlastně přímo ničí ropnou infrastrukturu „kurdské autonomie“, kterou využívaly Spojené státy a vyvážely ropu přes hraniční přechody na hranici s Irákem v iráckém Kurdistánu.

Turecko ve skutečnosti útočí nejen na Kurdy, ale i na americké zájmy v Sýrii související s krádeží syrské ropy.

Již se opatrně hovoří o tom, že turecká operace může sjednotit Írán, Sýrii, a v důsledku toho i Turecko, proti Spojeným státům.

Negramotná politika Washingtonu může v konečném důsledku pomoci sblížit hráče aktivně bojující proti kurdskému separatismu a sjednotit ty, které si nikdo až donedávna neuměl představit u jednacího stolu: R. Erdogana a B. Asada.

Sám Erdogan již řekl, že možnost setkání se svým syrským protějškem nevylučuje. 

Turecký list Hürriyet zveřejnil podrobnosti o možném setkání mezi tureckým a syrským prezidentem. Bylo poznamenáno, že schůzka by se mohla konat před prezidentskými volbami v Turecku, které se budou konat 18. června 2023. Pravděpodobným organizátorem schůzky bude podle autorů článku údajně ruský vůdce, který chce dát dohromady Erdogana a Asada.

Možnost uspořádat v Moskvě schůzku prezidentů Sýrie a Turecka ve středu rovněž připustil ruský vyslanec v Sýrii Alexandr Lavrentjev.

 Ve středu 23. listopadu oficiální představitel Kremlu Dmitrij Peskov oznámil, že schůzka prezidentů Turecka a Sýrie Recepem Tayyipem Erdoganem a Bašárem al-Asadem se možná uskuteční v Rusku prostřednictvím ruského prezidenta Vladimira Putina, ale zatím nejsou žádné konkrétní dohody.

V Sýrii už hoří ropná pole kontrolovaná Spojenými státy (pro nelegální vývoz ropy) pod záminkou „ochrany před teroristy“. Američané přišli do regionu (stejně jako do všech ostatních) se zkázou, ale možná nyní budou muset utéct.

Nakonec – co zaseješ, to sklidíš.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3guPIcH
https://t.me/avatkov/3096

sdílet na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frankie
24. 11. 2022 20:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Erdogan kdekomu přerostl přes hlavu a amíci s ním budou mít ještě velké potíže. Ale je kouzelné, jak stát NATO útočí proti jinému státu NATO a je ticho po pěšině. Odkud budou Američané rabovat ropu? Venezuela je pro ně už také v hajzlu, protože zaúřadovalo Rusko.

24. 11. 2022 22:36
Odpovědět  Frankie

Osman roste přesně tolik, kolik mu méda dovolí. Osman ve skutečnosti vede proxy válku s USA, a to ne až od ted, ale začal s tím hned potom, co se ho ušáci pokusili zneživotnit. Ted akorát přitvrdil. Všechno ostatní jsou jen tanečky a křoví a hlavně velký mžení. Jen by mě zajímalo, kdy to s médou uštrikovali a co bylo v tom handlu za co. Že by ten plynový uzel?
Jistěže je Osman mazanej všivák, ale dobře ví, na kom existenčně závisí. Stačí aby mu méda zatrh dovoz rajčat na ruský trh a je na pokraji občanské války. Krom toho má, na rozdíl od našich darebáků, dobře vyvinutej politickej instinkt a je mu proto jasný, která strana je ta silnější. Vlastně funguje na podobným principu jako KDU-ČSL.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
josef
25. 11. 2022 13:48
Odpovědět  Frankie

Frankie, jenom drobné doplnění. Co takhle obsazení Kypru Tureckem, spor o ropu v Středozemním moři. Tam všude by mělo NATO fungovat jako tlumící a jednotící prvek … . A ty spory prospívají komu ?
Takže dobře USSA tak.

Rapa
24. 11. 2022 20:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Turci,nebuďte blbí a ničte západní nosaté oligarchie,odpadlíky krista a křesťanů,ničte to zlo světa nosatců a jejich mágů v anglii a jejich policajtů z ussa. Tu odpornou verbež zla.

Administrátor
P.A.Semi
24. 11. 2022 21:49
Odpovědět  Rapa

Tu ropu od Kurdů tehdy (cca 2015) vyváželi přes Turecko do Izraele, velmi levně… Nevím, jestli dosud?
πα½

ZMann
25. 11. 2022 08:15
Odpovědět  Rapa

Super napsaný.

Pavel K
25. 11. 2022 10:04
Odpovědět  Rapa

👍 👍 👍 👍

Autor
24. 11. 2022 21:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Erdogan prostě dělá politiku pro Turecko. Dokázal dlouho lavírovat sem a tam, teď mu hrozilo nebezpečí právě od Kurdů, té části, která je podporována USA. Je nabíledni, že USA potřebují Turecko ještě více destabilizované a zničené k ovládání. Navíc se jeho politika začala měnit tehdy, kdfyž mu de facto Rusko zachránilo život odhalením převratu, címž zase Rusko vyslalo chápajícím lidem jako signál, že takto odpovídá na sestřelení a zabití svého pilota tureckou armádou, resp. její částí, která byla a je proamerická. Vzpomenete si? Mezi účastníky byli “náhodou” i ti, kteří to zařídili. Erdogan chce prostě provádět samostatnou suverénní politiku, říká se že ke zrození nové Osmánské říše. No, nevím, na to nemá a nebude mít dostatek času v žádném případě.
Navíc Turecko chtělo dlouho vstoupit jak do EU, ale dočkalo se vždycky jen odkladů a de facto ponížování. V rámci NATO také pro Turecko nebylo a není vše růžové. Nedočkal se žádného vděku a nyní v důsledku umělé energetické krize hrozí Turecku bez ruských zdrojů obrovské problémy, a úplně stačí ty, co má. V podstatě se k Turecku choval “západ” vždy jako ke kolonii, tj. nedával mu šanci na vlastní rozvoj země. Nepřipomíná tohle také něco z naší vlastní situace?
A teď Turecko uvažuje do vstupu do nových obchodních svazů, mimo ty “naše” “západní”.

Pavel
24. 11. 2022 21:56
Odpovědět  Peter

s tím zachránění je to tak že musulnami dluží život svůj i své rodiny tomu kdo jej zachrání v případě že by se stavěli ti zachránění k zachránci odmítavě natož aby na něj útočili jejich vlastní rodina jelikož na ni uvalil hanbu by se jej zbavila jelikož čest rodiny je pro ně velmi důležitá – velmi dobrá vlastnost že zkuste tuto vlastnost být čestný v našem rozvinutém demokratickém světě

skeptik
25. 11. 2022 19:00
Odpovědět  Peter

Není náhodou EU, jak už z názvu vyplývá, spojenectvím států Evropy?? Tak proč by Turecko, asijský stát, mělo být v EU?

Administrátor
P.A.Semi
24. 11. 2022 22:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Článek vyznívá jako “Je to sice šmejd, ale náš šmejd“…

Je zajímavé, jak různé regiony řeší podobný problém a všichni k nim mají rozdílné stanovisko, dvojí metr…

Donbas vyhlásil samostatnost a postavilo se za něj Rusko, všichni ze Západu jim nadávají…
Taiwan vyhlásil samostatnost, všichni ze Západu se je nyní snaží aspoň trochu podporovat, Rusko mlčí…
Kosovo vyhlásilo samostatnost, Západ a EU je podporují, Rusko je neuznává… Tam sice nebylo referendum, ale nepochybuji, jak by dnes dopadlo, tedy pro samostatnost Kosova…
Kurdové samostatnost také vyhlásili, ale nepostavil se za ně nikdo a každý fandí těm, kteří Kurdy bezohledně terorizují, zejména fašistické Turecko, kterému tady nebo v Rusku nenadávají, protože je to nyní spojenec…
Katalánsko bylo zterorizováno Španělskem, protože se za něj nikdo silný, třeba EU, nepostavil…

Všechny tyto případy jsou podobné a podobně ospravedlnitelné…

Vyplývá z toho, že na to, aby Národ mohl projevit své Sebeurčení, potřebuje silného spojence, nějakou velmoc, která se za něj postaví… Jinak jej budou terorizovat a zničí ho…

K tomu lze dodat, že Izrael anektoval Golany a nikomu na Západě to nevadí… A dodnes často vedou teroristické letecké útoky proti Sýrii… Turecko vede bezohledné a nezákonné útoky na sever Sýrie… A USA tam okupují území, kradou ropu a cvičí a podporují teroristy, včetně ISIS… A prakticky nikdo kromě Ruska se Sýrie nezastal… Dvojí metr (v porovnání s Ukrajinou) jak vyšitý…

πα½

Autor
25. 11. 2022 09:31
Odpovědět  P.A.Semi

Zapomínáte mezi jinými na dvě skutečnosti. Málokdo si je uvědomuje. Co třeba Skotsko a hlavně Irsko? Ty úpí pod Anglií po celá staletí a dodnes zatím marně bojují o svou samostatnost. Kolik jenom Irů bylo vědomě zavražděno chováním anglických vlád …

Drak
24. 11. 2022 23:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Za kolik dolarů za barel využívají američané kurdské ropné zásoby?

Autor
25. 11. 2022 09:44
Odpovědět  Drak

Za cenu své degradace. Kolik ta stojí v dolarech, to teda nevím.

16440.jpg
Aleš
25. 11. 2022 07:26
Ohodnotit příspěvek :
     

USA krade, bude to vysílat Česká televize ?

Autor
25. 11. 2022 09:31
Odpovědět  Aleš

Ano, ale může za to Rusko!

Pavel K
25. 11. 2022 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

…a pak trollíci na netových diskuzí poštěkávají a předhazují americkou životní úroveň vůči východnímu bloku. Bodejď by ne, když sto let zpět amíci všechno kradou, to se to pak jezdí v kárách se spotřebou 30l na 100 km. 🤣🤣 Tak lide americký šup utáhnout opasky a možná tak za deset let doženete ČR. 😲😲🤦‍♂️ Nam se ještě nepovedlo dohnat to Rakousko, protože asi málo krademe, ale naše vlády a jim nabalený to za nás doženou. Taky se mají jak prasata v žitě jak říká Kalousek a když to říká Kalousek, nejlepší ekonom na vesmíru, tak na tom něco bude.

Autor
25. 11. 2022 16:20
Odpovědět  Pavel K

Když bude krást celá republika, můžou jít i s digitální měnou … někam. 🙂 🙂 🙂