politika

Ombudsman Křeček se s tím nepáře…už to leze ven

Ombudsman Křeček se s tím nepáře: Žaloba na Džamilu Stehlíkovou.
A navíc:
“Šabatová tunelovala státní rozpočet”.
A ještě:
Divoké námořnické večírky, šikana a novináři jako zbraň. Už to leze ven

Výživná přestřelka v Českém rozhlasu! Šílené poměry na úřadě ombudsmana vládly v minulém období (za působení Anny Šabatové) – alespoň to tvrdí nový ombudsman Stanislav Křeček. Divoké večírky, šikana…

Pan Křeček hned v úvodu oznámil, že podal na paní Džamilu Stehlíkovou žalobu za pomluvy.

„Paní Stehlíková mě včera v médiích obvinila, že jsem okrádal lidi. A já jsem na ni podal žalobu. Bude muset zaplatit odškodné a omluvit se mi. Já jsem do toho pořadu přišel jenom z úcty k Českému rozhlasu, ale bavit se s paní Stehlíkovou o lidských právech nemá žádný smysl,“  řekl pan Křeček, který byl zvolen parlamentem před několika dny za nového ombudsmana (ochránce lidských práv).

Předtím dělal šest let zástupce Anně Šabatové, která mu prý zakazovala účast na akcích a volala do novin, aby netiskly Křečkovy články.


Pan Křeček: “Podal jsem na paní Stehlíkovou žalobu. Bude muset platit odškodné a omluvit se mi.”

Aktivistka Džamila Stehlíková, rozená Ordabajevová (bývalá ministryně pro lidská práva a menšiny
v Topolánkově vládě) během rozhovoru vrtěla hlavou, gestikulovala a obracela oči v sloup.
Pochází z Kazachstánu a nyní se živí jako psychiatrička. Je zastánkyní radikální zelené politiky.

Během rozhovoru agresivně obviňovala Křečka z rasismu a neúcty k menšinám, aniž by pro tato tvrzení měla jediný důkaz. Tvrdila například, že je podle ní pan Křeček zlý člověk plný nenávisti a chce nás zavléct do Ruska, stejně jako “ten zrádce” prezident Zeman.

Z hysterie aktivistky běhal posluchačům mráz po zádech.


Šabatová tunelovala rozpočet

Stanislav Křeček poté klidně oznámil, že jeho předchůdkyně Anna Šabatová tunelovala rozpočet úřadu, který čerpal ze státních peněz.

“Občané se na ombudsmana obracejí pokud jde o disrkiminaci ani ne v pěti procentech případů. Přesto paní Šabatová vybavila toto oddělení největším počtem právníků,” popsal Křeček poměry v úřadě za Šabatové.

V jiných oddělení padají právníci na hubu a 17 právníků řeší to, co není ani pět procent. Nemají žádné spisy, nemají co vyřizovat a dělají si tam svoje průzkumy. Podle mého názoru to je tunelování našeho rozpočtu a toto by nemělo na úřadě dále pokračovat,” uvedl rázně Křeček.

Pan Křeček: “Šabatová tunelovala rozpočet.”

Džamila mimo kontrolu

Paní Stehlíková místy ztrácela kontrolu, hystericky poštěkávala a její konstrukce postrádaly jakýkoli smysl. Vrcholem bylo toto:

“Je jen otázkou času, když my budeme nosit Havlovo srdíčko, nebo sluníčko na místě, kde Židé nosili žlutou hvězdu,” uvedla aktivistka.


Pan Křeček: “Na úřadě se konaly námořnické večírky.”

Divoké večírky v úřadě

Nový ombudsman Stanislav Křeček prozradil, jak to na úřadě chodilo za Anny Šabatové:
“Lidé mi na úřadě ombudsmana vždycky vyjadřovali veliké sympatie. Když se tam pořádaly avatarské a námořnické večírky, ti mi pak tajně nosili čokoládu. Zaměstnanci viděli, že tam není něco v pořádku,“ vyprávěl, v jaké atmosféře pracoval jako zástupce Šabatové.

„Já jsem tam byl sice zástupcem, ale nebyl jsem ke všemu připuštěn, paní Šabatová mi výslovně zakazovala účast na některých akcích. Dokonce volala šéfredaktorům některých novin, aby netiskli mé články,“ zavzpomínal si Křeček, který byl s převahou zvolen parlamentem do funkce ombudsmana.

Do úřadu ombudsmana nastupuje Stanislav Křeček zítra. Někteří aktivisté mu v tom chtějí zabránit vlastními těly. ARFA.cz bude přitom.

Argumenty a Fakta.
https://bit.ly/2HEqqDG

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře